Změna intenzity pohybů. Stalo se vám to?

evcaarta
20. srp 2010

Ahojky děvčata,

jen jsem se chtěla zeptat, zda se vám nestalo, že jste někdy celý týden cítili pohyby méně. Jsem teď v 25tt a už celý týden se mimčo nějak málo hýbe a když, tak spíše směrem dolů. Předtím kopalo i hezky dopředu, že už byly vidět na bříšku bouličky. Máme ho z IVF a jsme za něj šťastni, protože jsme si docela počkali, tak bychom neradi něco zanedbali. Budu moc ráda za jakoukoliv radu. Díky pa

ygreen
20. srp 2010

@evcaarta neboj, mimčo se moho otočit, takže kope směrem k páteři, nebo se už přetočilo hlavičkou dolů. A je úplně normální, že třeba dva dny necítíš skoro nic a pak den kope jak zblázněné. Jasně že jsou případy kdy mimi přestalo kopat se špatným koncem, ale na to nesmíš myslet, však proč zrovna u tebe by měl být problém;o)

evcaarta
autor
20. srp 2010

Díky za uklidnění. Mě je to právě divné, protože se tam takhle mimčo vrtí už přes týden a předtím kopalo někdy doleji a někdy do břicha, bylo to krásně cítit, ale teď je to jen takové vrtění a ještě méně častěji než dříve. My jsme o něj už málem přišli v 9tt, tak se pořád uklidňuji, že když už jsme ve 25tt, tak už to snad klapne, ale je to naše první, tak se bojím, abychom jen něco nezanedbali. Když už přežilo i odběr plodové vody, tak jsem si říkala, že by snad mělo být vše v pořádku, ale člověk si nikdy nemůže být jistý. Moc děkuji ygreen a ty koukám už máš malého cipíska 🙂

ankava
23. srp 2010

@evcaarta já to mám s pohyby úplně podobně (stejně jako ty jsem po IVF, plodovce a taky pořád ve strachu, jestli se ještě nemůže nic stát), někdy malou cítím fakt intenzivně a některý den je to strašně malounko nebo skoro vůbec a to jsem pak vystresovaná, co se děje.
Ve čtvrtek jsem se ptala doktora, jak to vlastně má být a on mi potvrdil, že záleží, jak je zrovna otočená. Okolo toho 25. týdne má mimino ještě pořád hodně místa,takže se celé otáčí a proto taky kope nebo nekope různě.
Přeju ti krásný těhulení a hlavně klid a snad to dotáhneme do konce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru