Změna termínu podle ultrazvuku ve 13tt

pisisvori
7. led 2014

Chtěla bych se zeptat:
1. když vám na ultrazvuku ve 13tt posunuli termín tak pak už se další odběry a vyšetření počítá podle tohoto posunutého termínu? Utrazvuk byl 12+5tt , poslední MS 06.10.13 a mimi odpovídalo CRL 13+4, takže dr. mi posunula termín z 13. 07. na 07.07.
Takže teď mám vše(odběry na tripple testy , UTZ ve 20tt...) počítat jako bych poslední MS měla 30/09? Mě přijde, že to ve všem udělá jen zmatek. U nás v rodině jsou všechny děti velké (okolo 4kg) a myslím, že j eto spíš tím🙂 a z toho plyne další dotaz
2. když vám termín posunuli , rodili jste opravdu dřív?
Já jsme se s tím moc nesetkala. Poslední příklad manželka bratrance TP dle MS 17/11, TP dle UTZ 10/11....porod 25/11 a takových kolem sebe znám spoustu.
Díky.

terka177
7. led 2014

Ahoj 🙂 mě taky posunuli termín z 1.7. na 7.7.....u mě je to tím, že první termín mi doktor vypočítal z PM 24.9. ale vajíčko bylo oplodněno o týden později 🙂 no taky nevím jestli to počítat o ten týden míň....

maruja
7. led 2014

@pisisvori Ahoj, hlavně to tak budou počítat doktoři, takže já jsem pak vypustila všechny ostatní datumy. Stejně se narodí až se mu bude chtít 😉 a z vlastní zkušenosti všem říkej datum porodu třeba až 20.07, když budeš přenášet tak každej den dotzy- ještě nic?? ještě jsi celáá?? tě budou vytáčet 😉

antoinet
7. led 2014

Termín z 13.týdne je ten oficiální, podle něho se např. stanovuje nástup na mateřskou nebo doba maximálního přenášení. Výpočet fáze těhotenství se ale neupraví, počet ukončených týdnů a dnů od poslední menstruace je pořád stejný a řídí se jím harmonogram vyšetření. Po 13.týdnu je už vývoj děti různý, některá jsou drobná, některá větší, na termín to už nemá vliv.

hanna1170
7. led 2014

Ahoj, já jsem měla u prvního porodu také posunutý termín z .4.4 na 29.3. - syn se nakonec narodil 27.3. Teď mám opět termín posunutý jako ty z 13. na 7.6., tak uvidíme 😉 Ale stejně bych datum brala jen tak orientačně - mimi se narodí "až se mu bude chtít" 😉

antoinet
7. led 2014

Termín nám neříká, kdy se dítě narodí, ale přesně stanovuje stupeň jeho vývoje - kdy je nedonošené a kdy už maminka přenáší moc dlouho, podle toho se řídí kroky lékařů. Porodní doba je od 2 týdnů před do 2 týdnů po termínu, narodit by se tedy mělo během těchto 4 týdnů, ne přesně v ten den.

kluziste
8. led 2014

taky mám posunutý termín dle UZ, mně ho doktor šoupnul už na začátku - měla jsem dlouho negativní test při opožděné MS a na UZ pořád nic nebylo, takže zjevně jsem měla posunutou ovulaci. Podle poslední MS spočítaný termín 13.1., podle UZ mám od začátku termín 27.1., který je braný jako hlavní a tím podle MS se nikde nikdo neřídí. Určitě je ten ultrazvuk zásadnější, protože každá ovuluje trošku jiný den cyklu, nemluvě když se to takhle posune jako u mě.

klariss01
8. led 2014

Jéé, mně z 8.7. taky na 7.7. 😀 ale podle poslední MS jsem měla rodit už 25.6. 🙂 tak si vyber 🙂

terikus
8. led 2014

Já mam ze 7.7. na 8.7. 😀 to je nás tady docela dost 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru