Změna znaménka na břiše v těhotenství

snazilka_2011
29. kvě 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jetsli se Vám v těhu začalo zvětšovta (měnit) znaménko? A jestli jste si některá nechávala v těhu znaménka odstranit? 😒

kijonkova.k
29. kvě 2011

Ahoj,mně začalo jedno znaménko v těhotenství svědit,ale hrozně.Šla jsem na kožní(kam chodím pravidelně,právě kvůli tomu,že mám hodně znamének).Primářka tenkrát říkala,že je to vlivem hormonů,že se to upraví,ale že mám přijít,až bude miminku tak půl roku a pak že se na mě podívá a popřípadě zase nějaké vyřízneme🙂Při prvním těhu mi dr.odmítnul odstranit znaménko.Já jsem na tom trvala,ale měla jsem smůlu.přitom lokální anestetikum je bezpečné,ale do těhotných se prý neřeže🙂Raději si ale zajdi,určitě by to měl kožař vidět.

zukoc
29. kvě 2011

Mám taky zneménko na břiše - nad pupíkem a teď při druhém těhu mi rozhodně vyrostlo, při prvním asi ne, nebo jsem si toho nevšimla. Vyrostlo mi i další, co mám pod prsem, a to docel o dost. Nikde jsem s tím nebyla, v těhu s tím stejně nic nedělají. Ale asi si zajdu..radši 😒

snazilka_2011
autor
14. čer 2011

@kijonkova.k jj, byla jsem s tím na kožním, znamínko jsem měla vždycky takový rozpitý a teď jak je větší, tak to jde víc vidět. Prý mám přijít po porodu a odstraní mi ho. A kolik tak máš znamínek? Mě tak před 2 rokama naskákaly na nohách takový pihy, mám jich tam tolik, že se to ani nedá spočítat! Od té doby na kožní chodím pravidelně.

kijonkova.k
14. čer 2011

@snazilka_2011 Kolik jich mám?Stovky!!!!Na nohách,na rukách,na zádech....všude.Je to děs,ale u nás je to v rodině.nejhorší je,že i mé 3 leté holčičce se začínají dělat,teď má snad 5 nových,co jsem ji objevila.Na podzim půjdu na kožní a nechám si jich pár vyříznout,mám známou,maminku 2 kluků,a ta měla melanom,takže se fakt budu hlídat.Raději budu mát jizvy po vyříznutí,než umřít na rakovinu.Chtěla bych se dožít dospělosti svých krásných dětí.... 😉

anicka164
14. čer 2011

Holky, na znamínka fakt bacha. Máma měla jedno na zádech, táta si toho náhodou všimnul, tak zašla na kožní - prý jenom tak pro jistotu. Byl to melanom. Kdyby přišla o pár měsíců později, musela by na ozářování a ani to radši nechci domýšlet...
Právě v těhotenství, jak se rozbíhá spousta hormonálních procesů, je třeba tohle všechno pohlídat. Taky radši těch svých pár znamínek půjdu nechat zkontrolovat, co kdyby...

beponka
14. čer 2011

v těhotenství jsou v těle různé pochody takže bych někam šla až po porodu, v těhu stejně nic neudělají...

@kijonkova.k tak to jsme na tom stejně. taky jsem jedno velké znaménko. pár jsem si jich nechala vyříznout, ale po tom se mi nelíbili jizvy a tak jsem zkusila lazer a velká spokojenost. umí udělat vystouplá i nevystouplá. v těhotenství se nesmí dělat nic, ale až porodím a přestanu kojit tak se chystám zase na laser. přijdu tam a řeknu třeba co nejvíc jich půjde limit 4000 kč a je to. tedy nic příjemného, ale to ani řezání....

snazilka_2011
autor
14. čer 2011

Mě se jich udělalo taky hrozně moc na nohách. Mám naštěstí suprovou kožařku, chodím min. 2x do roka na kontrolu, pro klid duše🙂

rozzaarka
6. únor 2014

Ahoj holky, jak jste na tom se znaminky v tehotenstvi vy?? ja jich mam hodne, i spoustu vyndanych a behem tehotenstvi jsem mela parkrat obdobi, kdy me na urcitem miste svedilo porad dokola a mam jedno pekne zvetsene. Myslim, ze i nejake pribily. Urcite po porodu zajdu na kozni, ale doufam, ze to je jen vlivem hormonu 🙂

martinahost
6. únor 2014

Já jsem měla znamínko přímo v pupíku a když jsem byla těhotná, tak se mi dost zvětšilo, Dr. říkala že když se malá narodí tak aby jsem si to dala vybrat. Malá se narodila a já jsem si stále říkala že už pujdu, pujdu a nešla jsem 😒 😵 Až před osmi měsíci jsem byla na laparoskopii a už když jsem byla v narkoze tak mi vyřezali i to znamínko 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru