Zvládnu 3. dítě v 37, když jsou necelé dva roky od sebe?

almara2
18. čer 2016

Prosím o názory, zkušenosti, rady. Bude mi 37, mám dvě děti, nyní skoro 3 a 13 měsíců. Jsem čerstvě těhotná-dnes pozitivní test. NIkdo to ještě neví, jsem v rozpacích. Vzhledem k věku, dále mám nadváhu, nepovedlo se mi zhubnout po porodech, ale silnější jsem byla už před prvním těhotenstvím. Jinak se s ničím neléčím. Dá se to zvládnout? Bydlíme na vsi, mám ještě zahradu, drůbež.

urtica
26. črc 2016

Myslím, že na tento dotaz Ti správnou odpověď nikdo - krom Tebe samé - nedá.
Ta otázka totiž nezní "Dá se to zvládnout?" , ale: "Zvládnu to já?".

Znám matku, která se kromě tří dětí stará o dům a zahradu, má dvě práce a dodělává si VŠ - s malíčkem v nose. A znám takovou, která má jazyk na vestě při jednom dítěti a večer padá do mdlob 🙂 .
Tady v tomto směru opravdu neplatí "Zvládá to ona, zvládnu to taky". Každá máme jiné fyzické i psychické dispozice, jinou míru frustrační tolerance, odolnost, jiné rodinné zázemí, jiného partnera, babičky a různé děti různého temperamentu.

Jen Ty sama a nikdo jiný musíš odhadnout a rozhodnout, zda na to máš - fyzicky i psychicky.

lajla
31. črc 2016

Proč byste to nezvládla? Žádné důvody krom nadváhy, a bydlení na vsi nevidím..což mi jako důvod k nezvládnutí nepřijde hm

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru