Zvýšená AFP 1:200 (rozštěp). Poraďte

verculka
25. srp 2008

Holčinky kamarádce v 16tt vyšla zvýšená hodnota AFP 1:200 což by prý mohla být vada rostěpu...Volala do Gennetu kam ji pozvali na buď odběr krve nebo plod.vody může si vybrat co podstoupí.Že prý ta hodnota není tak šílená, ale....jistota je jistota.Nevím ale nikde nemohu najít přesné hodnoty. Neporadily byste prosím 😉

kyri
25. srp 2008

... ať jde radši ještě jednou na krev, než na plodovku ...
a na stránkách gennetu mají ty hodnoty pravděpodobností pro daný věkový skupiny matek, ne? 😕

verculka
autor
25. srp 2008

Kyri děkuji také bych volila spíše krev.Ale mám kamarádku, které vyšla genetika také z krve špatně čekala dvojčátka.Nechala si krev odebrat znovu ta vyšla dobře a nakonec porodila chlapečka s downem a holčička je tedy naštěstí v pořádku...
Na těch stránkách jsme nic nenašla nebo že bych byla slepá ☹ 😀
A gratuluji k těhu 🙂

dada134
25. srp 2008

Já jsem v 16.tt a v pátek na tyto testy jdu,čekáme dvojčátka a všude na netu píšou,že ty tabulky pro dvojčátka nejsou,taky mám obavy,ale vím,že na plodovou vodu jít nechci,můžu přijít o obě.A pak,když i podle plodové zjistí Downa,tak to jedno mimčo usmrtí a vyjde ven až při porodu,brr hrozná představa.Sama doufám,že nám vyjdou dobře.

verculka
autor
25. srp 2008

Dádo to je smutné, ale věřím, že to dopadne dobře 😉 A ty máš tedy sníženou hladinou anebo zvýšenou?Zvýšené AFP je u rozštěpu a snížené u downa.Ale já když jsem byla těhu tak mě pan mudr upozorňoval na to, že pokud mi budou volat, že tam něco vyšlo špatně tak se nemám lekat oni prý volají i když tam vyjde něco opravdu nepatrně.Sám mi říkal, že se mu to nelíbí, že je to zbytečné stresování těch maminek
Ty hodnoty jsem fakt nikde nemohla najít.... ☹
Držím pěstíčky pak písni,ano?Pa

dada134
25. srp 2008

Jdu na to v pátek a výsledky jsou tak asi za týden,ne?S těmi hodnotami ti neporadím,určitě pak napíšu,až budu vědět co a jak,achjo ☹

verculka
autor
25. srp 2008

ty bláho ty výsledky neřeknou hned?to je děs!!Je mi to líto,ale určitě budou obě miminka zdravé 😉

bledulka
25. srp 2008

vercu-já měla riziko 1"35 (možná 1:39,ted si přesně nevzpomenu)...dělají u toho pořádný UZ,kde se dá rozštěpová vada rozpoznat,přípaadně ta plodovka...já šla na plodovku (byl i jiný důvod krom AFP) a prcek je zdravý...to riziko se stanoví pro tu kterou konkrétní maminku-hraje roli věk,váha,stáří těhotenství,možná i něco dalšího...z toho pak odvodí riziko-co je norma pro jednu může být vysoká/nízká pro druhou...

vysoký AFP může být i např,pokud matka měla na začátku hematom a špinila...

holky,tak hlavně přeji zdravá dítka....věřím,že budou.... 😉

verculka
autor
25. srp 2008

Bledulko děkuji 😉 Ano tady o tom kamarádka mluvila a je fakt, že na začátku těhu špinila a také má problémy s močákem a to prý může také tu hladinu zvednout
Ať se Ti daří 😉

evaviki
25. srp 2008

Verculka, tabulku hodnot najdes tu http://www.synlab.sk/data/pages/forms/Zoznam_ko...
Strana 6, uplne hore.

verculka
autor
25. srp 2008

Evaviki děkuji moc 😉 Také přeji pohodové těhotenství 😉

verculka
autor
25. srp 2008

evaviki mě to nejde otevřít ☹
ale našla jsem docela zajímavý odkaz a příspěvky...
http://www.vasedeti.cz/clanky.php?clanek=1046
Všem maminkám a dětičkám zdravíčko 😉

verculka
autor
26. srp 2008

😉

robosek
28. srp 2008

ahojte,mně včera volali z gyndy,že mám pozitivní triply na AFP,riziko 1:140...jsem z toho uplně rozhozená a v úterý mě poslali na podrobný utz....

lukin
28. srp 2008

robosek: Jakto, že výsledky z tripplů ti volali až včera, když jsi ve 20. týdnu? Neboj, jistě dopadne vše dobře 🙂

robosek
28. srp 2008

lukin:no dělali mi je až na konci 17.týdne.... ☹ a výsledky měli teprve včera...doktor i sestřička mi říkali,at nestresuju,že děti bývají na 99,9% zdravém,ale to prostě nejde.... ☹

lukin
28. srp 2008

robosek: Jenže tripply se mají dělat v 16. týdnu, takže tyto výsledky jsou podle mě úplně nepřesné. Takže bych na ně vůbec nebrala ohled. Je divné, že ti je dělali tak pozdě.

robosek
28. srp 2008

no bylo to tak,že jsem měla jít na kontrolu ke svému gyndr a bohužel měl dovolenou on nebo já..a sestřičky chtěly ten odběr udělat v době,kdy budu zároveň na kontrole..což byl bohužel až 17tt...řekly,že je to jedno,tak odběr udělají v 17tt a hotovo... ☹

lukin
28. srp 2008

Hm, to je zajímavé. Právě že se mají dělat ty tripply v 16. týdnu a když se udělají o pár dnů dřív či později, tak vyjdou úplně jinak než by vyšly právě v tom 16. týdnu. Takže kdyby ti je brali správně v 16. týdnu, tak by ti vyšly třeba dobře 🙂 Navíc, já jsem proti tripplům. Podle mě jsou na nic. Akorát znervozňují těhotné 😠

robosek
28. srp 2008

no mně se taky moc nelíbí,přečetla jsem si o tom dost a i můj lékař mě předtím upozornil,že vycházejí často blbě a vůbec se jima nemám stresovat...ale ono to fakt nejde,že.A ted čekat do úterý,jak to dopadne.. 😒

jabluncanka
28. srp 2008

Holky,

jenže termíny porodu se počítají + - 14 dní,takže i výpočet přesně 16tt může být nepřesný...Nicméně ty tripply jsou ze 60% nepřesné...

robosek
28. srp 2008

no jo,mně ted sestřičky udělaly pěkný hokej v těhu knížce,dokonce mi tam napsaly,že v době když mi dělaly odběry to špatně napsaly a byla jsem 17+4.. ☹ takže já už vlastně nevím,čí jsem....

jabluncanka
28. srp 2008

Robosek,rozmezí je 16 - 18tt,takže v normě... 😉 😉

robosek
28. srp 2008

jenže já ted sama nevím,ve kterém jsem týdnu...podle mě 20,ale podle nich 21....tak já nevím 🙂

lukin
28. srp 2008

jabluncanka: Fakt? To slyším poprvé, no každopádně se přiučím 🙂 A co znamená, že jsou v 60 % nepřesné?
robosek: Riziko 1:140 není nijak vysoké. Horší by bylo riziko třeba 1:2, nebo 1:20 a tak.

robosek
28. srp 2008

no jo,ale přece jenom mě děsí to spojení "pozitivní screening".....zítra mám jít ještě ke svému gyndr,tak doufám,že mi to trochu vysvětlí

jabluncanka
28. srp 2008

Teď jsem četla na odborných stránkách rozmezí dokonce 15-18tt... Ale spíš mi příjde,že od tripplů upouští...

robosek
28. srp 2008

já myslela,že jsou zatím povinné....

jabluncanka
28. srp 2008

Já bych řekla,že záleží na MUDrovi,nakolik chce biochemický screening,nebo spoléhá na UTZ ve 13tt... Ono když to člověk vezme kolem a kolem = tripply nemůžou vycházet všem stejně ani se nedají narvat do nějaké tabulky = každý jsme jiný a tělo jinak reaguje...To ale neznamená,že nutně musí být něco špatně...

lukin
28. srp 2008

robosek: Nic není povinné. Můžeš je i odmítnout.

robosek
28. srp 2008

tak to kdybych věděla....jsou to akorát hrozné nervy ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru