Zvýšená AFP 1:200 (rozštěp). Poraďte

verculka
25. srp 2008

Holčinky kamarádce v 16tt vyšla zvýšená hodnota AFP 1:200 což by prý mohla být vada rostěpu...Volala do Gennetu kam ji pozvali na buď odběr krve nebo plod.vody může si vybrat co podstoupí.Že prý ta hodnota není tak šílená, ale....jistota je jistota.Nevím ale nikde nemohu najít přesné hodnoty. Neporadily byste prosím 😉

lukin
28. srp 2008

robosek: No právě. Ty testy akorát uškodí, než pomůžou ☹

robosek
28. srp 2008

no já jsem vystresovaná na nejvyšší míru...včerejšek jsem probulela a kde je úterý...

lukin
28. srp 2008

robosek: No přiznám se, že já byla taky rozhozená, když mi zavolali ☹ Kdybych to taky věděla dopředu, tak bych je odmítla. Podle mě jsou fakt zbytečné.

robosek
28. srp 2008

a jak jsi tenkrát dopadla ty?

lukin
28. srp 2008

robosek: Já jsem neměla riziko na rozštěp, ale na downa 1:190 a taky tam něco mluvil o Edwardsově syndromu, ale to jsem už nedávala pozor.

robosek
28. srp 2008

a šla jsi na amnio?

danae
28. srp 2008

Tripple testy jsou velmi nepřesné. Zachytí pouze 60% vad (tedy 40% vad je nedetekovaných a zachytí se třeba až na podrobném ultrazvuku, nebo vůbec). Navíc mají velké procento falešně pozitivních. Mnohem lepší je dělat prvotrimestrový screening (měření NT a krev: PAPP-A a free hCG). Tenhle test má záchytnost přes 85% a mnohem méně falešně pozitivních.

Rozštěp páteře je morfologická vada, ne genetická, tudíž je na místě podrobný ultrazvuk, ne amnio.

lukin
28. srp 2008

Robosek: Nešla, přece jenom jsem měla 2x vyšší riziko potratu než postiženého dítěte, takže jíst na amnio by byl do velký risk.

robosek
28. srp 2008

áha.No já uvidím co příští týden..každopádně to budou do té doby pěkné nervy ☹

dada134
28. srp 2008

Robosku,neboj!To určitě bude dobrý!Mě to čeká v pátek,akorát mě vyděsilo,že jsi ty výsledky věděla až za tak dlouho,já myslela tak do týdne ☹ Já čekám dvojčátka a tam prý je to skoro jistě falešné,protože prý tabulky jsou dělané pro jedno dítě,takže se na to připravuji,že to třeba bude pozitivní,ale na odběr plodovky mě prostě nedostanou,stejně kdyby to dopadlo dobře,je právě plno jiných postižení a nedají se zjistit 😨

lukin
28. srp 2008

dada: A nepřemýšlíš o tom, že nepůjdeš třeba i na tripply, když jsou u dvojčat vlastně na nic, když pro ně nejsou ani tabulky?

dada134
28. srp 2008

Na to se mě právě dr.ani neptala,jestli je chci nebo ne,tak asi půjdu 😒
Právě před časem mi nabízela za 1200 papp-a test,že do příští Ko se mám rozhodnout a na příští Ko už se mě nikdo na nic neptal.Takže tento test bude takový první větší.

verculka
autor
28. srp 2008

Holky držím všem pěstíčky a Lukin kde jsi přisša na to že 1:200 je veliké riziko?Já jsem se za tím opravdu pídila a myslím, že tahle hodnota aspoň co psali všechny maminky a ty měli i 1:220-230 neznamenala nic a všechny do jednoho mají zdravé děti.....

lukin
28. srp 2008

verculka: A kde jsi to prosím tě četla, že jsem něco takového napsala? 😅

lukin
28. srp 2008

verculka: Můžeš mi to vysvětlit? 🙂

verculka
autor
28. srp 2008

Lukin možná jsem to bblě pochopila ale příspěvek z 9:02...... 😔 😕

lukin
28. srp 2008

verculka: Ale já tam psala o riziku 1:2 a 1:20 a ne 1:200 😅 😀

tetadolly
28. srp 2008

Ahoj holky, teda já nevim, ty testy, jo jsou potřeba, aler mě se třeba stalo, že jsem byla na genetice, kde mi při prvních testech vyšlo extrémně nízké placentarní hcg a tak jsem musela ne další testy a pak mi sdělili, že to minule omylem zadali špatně do počítače, naštěstí jsem si z toho hlavu nedělala, páč vim, jak laboratoře pracujou a vím jak je lehké udělat chybu v hodnotách, ale stejně podle mě by se nic takového nemělo stát, teď mě čeká jen velky genetický UZV.

verculka
autor
28. srp 2008

Omluva,omluva,omluva....rychle tady hltám všechny možné informace a pak jsem z toho totálně zblblá a někdo právě píše třeba 1:4 a někdy 1:400 tak jsem myslela, že Ti tam třeba ulítly nulečky 😔 😕 😝 😀 Já vím myslet je h...o vědět 😖 😝 😀

lukin
28. srp 2008

Omluva se přijímá 😉

verculka
autor
28. srp 2008

Tetadolly ty jo obdivuji tě máš 5ti měsíční mimi a zachvíli bude další.Klobouk dolu,ale je to dobře.Dětičky mají být za sebou 🙂 A to se také stává,že se spletou v hodnotách, to by přece nemělo být!!!! 😠 Ať je vše v pořádku 😉

verculka
autor
28. srp 2008

Lukin díííííííííííkujííííííííí 😉

tetadolly
28. srp 2008

Verculka: no ono to neni uplně mimi, ale taková příprava 😀 já už jsem to kdysi dávno vysvětlovala smolinkovi, měla bych si udělat album, ale nějak se mi nechce do stahování fotek do kompu, protože ten muj je příšerně pomalej 😠
No to mimi jsou čtyřčata rodu kočičího, ono když jim byly 3dny tak jim utekla máma a já jsem nechtěla aby se zabily, tak jsem je uměle odkojila, a do dnes mě mají za mámu, ačkoliv jsem je neporodila tak jsou to prostě moje děti 😅 , ono když si na to zpětně podívám, tak nechápu, jak jsečm zvládala každý den měsíc a půl vstávat a každé dvě hodiny krmit 4 hladové kočičí krky a pak jim hodinu masírovat bříško, do toho chodit do školy a do práce 😲

amonis
28. srp 2008

ahojky já jsem mělqa triply riziko 1:50 šla jsem na plodovku a na fisch testy do dvou dnů jsem věděl vysledek nějak jsem neváhala věděla jsem riziko plodovky ale nedokázala bych žít v nejistotě ......plodovka vyšla dobře .....a pry když mate prvni screning ve 12tt dobrý tak trily jsou už na nic...bohužel je však pořád dělají ..jo užila jsem si svoje bylo to strašné hlavně že je to už za nami......přeji jen dobré zpravy všem

verculka
autor
29. srp 2008

Tetadolly,
tak to je hezké 🙂
ale v 19tt jsi ty,že? 😉
Amonis, děkuji za příspěvek a ať je u Vás vše v pořádku a dětičky rostou jako z vody 😉
Dada134 - držím Ti dneska pěstíčky 😉

dada134
29. srp 2008

Ahoj holky
Tak už to mám za sebou,pro výsledky si volám v úterý.Kyby to už tak bylo a já slyšela dobrou zprávu 😉

tetadolly
29. srp 2008

Ahojik holky, tak jak jste se na dnešek vyspinkali, konečně pátek a hlavně víkend.

dada134: neboj to bude určo v pořádku 😉

verculka: ano ano v 19tt jsem já, jů včera večer to bylo bomba, prcek sebou po ulehnutí do postele tak mrskal a kopal, že když dal muž ruku na bříško tak ho 2krát poprvé kopnul, bylo to super 🙂 doufám, že na ten poslední genetický UZV mu dají v práci volno, navíc je spojený s velkym UZV a dovíme se i pohlaví, pak už se na uzv nepodívá, protože poradnu mám brzo ráno a to už je na cestě. ☹

verculka
autor
29. srp 2008

Dado, neboj teď už bude dobře a výsledky budou v pořádku.... 😉
Tetadolly když se mimi v bříšku začne hýbat tak si ta maminka uvědomí, že tam asi opravdu něco je 😉 Je to tak nádherný pocit 🙂 no ale až bude mimčo veliké tak už to taková sranda nebude to se bude tlačit uplně všude 😀

tetadolly
29. srp 2008

verculka: no to máš pravdu, mě chybí poslední rok školya děsně se těším, až budu psát písemku nebo mě budou zkoušet a mrně sebou bude mrskat, vůbec nemám páru, jak se budu soustředit 😀

dado: neboj, nedělej si z toho hlavu, užívej si těhu, určitě to bude v pořádku.

tak já nevím jestli ty doktoři to s tou péčí moc nepřehánějí, když naše mámy čekali nás, tak žádné UZVky nebyly, z krve dělali jen krevní obraz a přes bříško pouze doktoři poslouchali stetoskopem mimčo a myslím si, že to bylo pro matku méně stresující než teď... 🙄

verculka
autor
29. srp 2008

Tetadolly na jednu stranu je pravda že se maminky nestresovaly ale aspoň se zase na druhou stranu dá předejít narození těžce postiženého miminka....Jsou maminky které si takové mimi i přesto nechají,já je obdivuji a mají moji úctu...
Ty bláho písemka s obrovským,mlejícím se miminkem v bříšku bude asi zajímavá 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru