2. postihnuté díte. Co mám dělat?

evuna
26. srp 2009

nevím jak začít.Jsem v 17.týdnu,čekám třetí,je mi 33let,první holčina je zdravá,druhá bohužel je na vozíku,dneska mi řekli z krevních testů vyšlo Downův syndrom.....................nějaké potěšení a povybuzení,nenapadá vás nic?prosím pomožte..............................

jaaty
28. srp 2009

Myslím, že potom sú le dve možnosti:poradiť sa s lekármi a dať na ich radu alebo sa rozhodnúť sama s manželom, bez ohľadu na názor lekárov.
Neboj sa, som prevedčená, že všetko dobre dopadne 😉 a tešte sa z bábätka, dajte mu šancu- potrebuje to.

evuna
autor
2. zář 2009

Tak jsem dnes podstoipila odběr plodové vody,zítra výsledky.Ultrazvuk je špatný....kratší nožky,což odpovídá na downa,navíc jsou střeva špatná,a cistická fibroza na cestě.Co teď?

jaaty
2. zář 2009

Je to kruté a písla som Ti, že mi v 23 týždni zistili, že bábo nemá vyvinuté obličky a musela som podstúpiť prerušenie tehotenstva, ale teraz musíš zistiť, aké sú šance, že dieťatko bude žiť normálny život. ...a čo na to manžel, prípadne rodina?

evuna
autor
2. zář 2009

Je to kruté,doktorka u toho ultrazvuku dneska na gennetu mi řekla,Bůh si vás holt zas vybral 😢co na to říct.Mamka moje ví,že toho mám hodně s holkama hlavně s Barčou,tou nejmadlší,začala chodit do 1.tř.Jedličkova ústavu u nás v Liberci,9.9 nastupujeme na operaci s nožkama,budu jí muset doučovat,pořád se řeší problémy s jejím zdr.stavem.Nemám kousek klidu.Moc doufám,že výsledky dopadnou dobře,ale to jsem dofala i teď na tom ultrazvuku.
Chtěla jsem se tě zeptat,je dobré si promluvit s nějakým psychiatrem?nevím jak tohle přežiju 😔co jsi potom dělala ty?Jaaty?

lumimi
2. zář 2009

z krvi to neni jednoznacne nikdy, aj sestrin malý mal byt down a rozstepy a je uplne v poho a rok pojde do skoly

kacka79
2. zář 2009

Evuna to je mi moc líto jak ti dopadl ten UTZ. Svůj názor jsem už psala, ale stejně jsem ve skrytu duše doufala, že tebe se to netýká, nějak jsem to tak cítila... Ať už se s manželem rozhodnete jakkoliv, přeju hodně síly a myslím na Tebe 😔 Je to hrozný, že nás ten osud takhle zkouší..A právě tohle jsou důvody, proč nevěřím v boha

reisi
2. zář 2009

evuna, ani neviem co ti napisat... Tiez som myslela, ze to dopadne lepsie. Je mi to luto! Ako zistili predpoklad cistickej fibrozy?
Urcite sa objednaj psychologovi a porozpravajte sa s nim o tom, mozno ti ukaze ako sa na to pozriet inak...mozno doda silu...mozno ta len pochopi....Je toho na teba strasne vela... ale musis byt silna! Raz bude i dobre. Netrap sa sama, hovor o tom a hladaj riesenie! Drz sa! A rob vsetko cim sa ti trosku ulavi!

ivmila
2. zář 2009

ahoj evi,
velmi ma mrzi co prezivas...
vies, kazdy ma nejake trapenie, aj ja ho mam viac ako dost tiez, ale netreba zufat, ale dufat...
Neviem ci si veriaca, ale ja ano, lebo keby som nebola, asi by mi z toho co sa deje, siblo.
Pan Boh, ked ti da kriz, tak ti da aj silu aby si ho mohla niest nikdy nedovli, aby si padla, stale bude pri tebe.
Len mu musis doverovat.
Ja viem, ze sa mi lahko pise, zze ta nepoznam a ani tvoje trapenie, ale ja vo svojom trapeni sa prilanam k Nemu a dava mi to velku silu, ver mi.
Ako aj pisu dievcata, vela krat sa lekari mylia. Moja mama je tazko chora, a ked otehotnela s mojim bratom tak jej povedali ze to neprezije bud ona alebo dieta. Ona si dieta nechala a dnes ma moj brat 14 rokov a rodicia sa v nom vidia, je zdravy chvalabohu, a aj mama to zvladla, mozno sa na stare kolena on o nu postara.
A to vsetko sa bez viery neda. Lebo clvoek je strasne ubohy a nic sam nezmoze...Velmi ti drzim palce, a hlavu hore!!!

jaaty
2. zář 2009

Ahoj evuna, ak máš potrebu sa s niekym rozprávať, kľudne sa na psychológa obráť alebo na niekoho, kto Ti je blízky. Neboj sa plakať, je to normálne a človeku sa aspoň na chvíľku uľaví. 😉 Počkaj na výsledky, poraď sa s lekárom, najlepšie genetikom. Ak sa rozhodneš tehotenstvo ukončiť, bude to ťažké a bolestivé ☹ . Nech za Tebou chodí rodina, deti a teš sa na čas, ktorý budeš môcť venovať im. Naplánujte si spoločný výlet, čokoľvek, kde budete spolu všetci. Aj oni chcú detstvo a radosť, veselú a usmiatu maminu. Mne dosť pomohla rodina a kamaráti. Rozprávala som sa so všetkými a dosť otvorene, hovoril som aj, bohužiaľ, o tom "pôrode", proste o všetkom. Ja som to celkom zvládla, aj keď stále myslím na svojho chlapčeka, navyše mi pred týždňom operovali mimomaternicové tehotenstvo, takže v mojom veku (37r.) už šancu na ďalšie dieťa nevidím. Stále si vravím, že mám dievčatko, ktoré ma potrebuje a ja potrebujem ju. ... a možno sa nám obom raz, keď bude najhoršie za nami, pošťastí ešte jedno usmiate a zdravé babätko 😵 . Ozvi sa keď budeš mať výsledky...

hathor86
3. zář 2009

Jestli muzu prispet svym dilem jako clovek z fochu... Ani vysledek amniocentezy neni 100%... Znam rodiny kde jsem pecovala, jsem socialni vychovatelka, mam zamereni na deti s postizenim! a spousta z nich ma nakonec deti zdravejsi nez my, ktere cekame zdanlive zdrave deti!! Proto se neboj, to ze vysly spatne nektere testy jeste nic neznamena... pokud by se preci jen stalo, ze by miminko zdrave nebylo, ver, ze i tohle se da zvladnout. Od toho jsme tu my, kteri rodinam jako je ta vse pomahame! Urcite se obrat na nektere centrum rane pece, radi poradi, povzbudi 🙂 stejne jako radi povzbudime my tady "tety konikovky"
😉 drzime moc palecky mamince i mimiku 😀 Kacka&mrne

betyna8
3. zář 2009

tiež prikladám skúsenosť,aj keď nie vlastnú. Kamarátke povedali,že bude mať postihnuté dieťa a ponúkali jej možnosť interupcie.Samozrejme odmietla,nakoľko je veriaca a túžila po dieťatku. Niekoľko mesiacov žila v strese a smútku,trápila sa otázkami,prečo sa to stalo práve im a napokon lekár zistil,že zle vyrátal termín a teda výsledky neboli smerodatné.majú krásne zdravé dievčatko,teraz má už 9 rokov,je hudobne nadaná a veľmi šikovná. Ktovie koľkym deťom je odobraná šanca na život len kvôli omylu lekara 😠 ☹ podobný príbeh je aj v najnovšom čísle časopisu zdravie
každopádne vám držím palčeky a prajem aby to všetko dopadlo dobre 😉

sophie1981
3. zář 2009

ahoj, ak mozem prispejem aj mojou skusenostou.....tiez som mala zle vysledky riziko 1:55.....amnio som odmietla, predcasne sa nam narodila dcerka v 35tt.....zdrava a krasna....vysledok?....po narodeni stratila 2 body a na zaklade toho zistili, ze termin porodu bol zle vyratany, podla PM som rodila v 37tt.....doktori sa sekli o 2 tyzdne, co samozrejme ovplyvnilo vysledky.........len ma mrzi, ze pocas celeho tehu som mala babo 2 tt pozadu za tabulkami a neprihliadli na to.....ale uz neriesim, tesim sa ze sme v poriadku....drzim palce, nech aj vam vsetko dobre dopadne...

evuna
autor
3. zář 2009

Ahoj ortel byl vyřknut................ ☹ ☹ ☹ děkuji za vaši podporu,moc jste mi tu pomohli,všichni,opravdu.Teď je to už jen na mě.Asi mě některá z vás odsoudí,ale nemohu si dovolit další postižené dítko v mé situaci,navíc by se trápilo,down s cistickou fibrozou,myslím,že by tu s námi dlouho nebyl...............snad mě pochopíte..moc děkuji a mějte se tu moc krásně všichni.Evča

jaaty
3. zář 2009

Ahoj evuna, nikto nemá právo Ťa odsúdiť, je to len na Tebe rsp. na Vás. ...a nech by si sa rozhodla akokoľvek, vždy by bolo Toje rozhodnutie správne. Tak prajem ešte veľa sily a ak bdeš mať chuť, kľudne napíš aj na moju IP adresu. drž sa. anka

sophie1981
3. zář 2009

evka, je mi to strasne luto, verila som, ze bude dobre...:(....nemyslim, ze ta tu niekto odsudi, ja urcite nie.....mam postihnutu sestru, viem co to obnasa.....teraz ti uz len prajem vela, vela sil a skore zotavenie....vela stastia....

klara.t
3. zář 2009

Evi, nikdo tě soudit určitě nebude. Pokud ano, byl by to jen ubožák, který se do takové situace nikdy nedostal a neví, jak těžké rozhodnutí to je. Já tě moc dobře chápu, toto rozhodnutí jsem udělala taky, naštěstí se to u mě v dobré obrátilo. Přeju ti do života hodně štěstí a pokud se budeš snažit o další miminko, tak mu ze srdce přeju hodně zdraví a krásný život. Tobě přeju hodně sil na zotavenou a hodně štěstv v životě.

betyna8
3. zář 2009

evi, pripájam sa k dievčatám,nikto z nás nemá narok odsudzovať ťa, veľa sily...

nensy
3. zář 2009

evuna je mi to moc líto že výsledky dopadli takhle vím jak ti je mám doma 11 letého syna je postiženej na vozíku a nevidí takže vím jaká to je práce tedkon máme zdravou holčičku ale pokud bych byla v té situaci a čekala 3 dítě a zjistili mi že bude zase postižený tak bych taky zareagovala jako ty .taky si to nedokážu představit asi by to byl už velkej nápor .moc na tebe myslím a je mi to opravdu moc líto .drž se

evuna
autor
3. zář 2009

Děkuji všem,moc,jste tu bezva holky. 🙂 Třeba se tu zas někdy sejdem a budu řešit snažilky 🙂 pááááááááááááá

tereza123123
4. zář 2009

Ahoj Evi len som ti chcela popriat vela vela síl... nikto nemá právo odsudit ženu v takejto situácii...v mojom živote to bolo to najtahšie rozhodnutie...držím palce aby to prebehlo "v poriadku" a aby sme sa tu vážne raz stretli ako snažilky...

lienka79
5. zář 2009

ahoj evuna...velmi ma mrxzi, co prezivas, ja som as velmi obavala, abvy sa nam anrodilo zdrave babtklo..pretroze aj ekd som dost silna osobnost, neuniesla by som asi postihnute dieta....jednak je " postihnuta " cela rodina a jednak to dieta nepreziva plnohodnotny zivot..Jasne,ze tu budu pleizovat,co ej plno a co nie...Ja hovorim za seba a ttm padom skladam klobuk dole pred kazdou, kt.sa rozhodne taketo diuetatko vychovavat..ja by som to asi neusniesla...

V kazdom rpipade, ti prajem vela stastia, nech uz sa rozhodnes ako chces...jkasli na okolie a jeho nazory..je to VAS zivot, vy ho budete zit, takze je len a len an avs,ako sa rozhodnete a nikoho do toho nic....
Pajem vela stastia a dobre vysledky 🙂

andara
5. zář 2009

Ahojky,tak ted to ctu,ze se postizeni potvrdilo ☹ Mrzi me to a posilam hodne sil. Ja souhlasim taky s Kackou, kdybych vedela, ze bude moje miminko postizene, nenechala bych si ho-je to tezke rozhodnuti,ale taky pracuju v ustavu, kde to vidim denne (teda momentalne jsem na MD),ale delala jsem tam 3roky. 😔
Budes mit jeste dalsi dite nebo deti, drzim palce. 😉

stylly
5. zář 2009

Evu:Držím pěsti a moc ti přeji at je vše v pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

evuna
autor
23. dub 2012

@meinkonka
@jaaty
@reisi
@misicka455 Míšo🙂))))jsme se sešly po dvou letech v diskuzi na koníkovi....a ty už máš Ondráška ..🙂))))by člověk neřekl,že se tu setkáme úplně někde jinde viď??🙂taky jsi zapomněla????
@emilyz
@kacka79
@andara
@kikatn
@samsa
@slovakia13
@kveta
@tercie
@millada
@grelu
@meinkonka
@miluse
tak jsem zpátky🙂))))ale s jiným tématem🙂.......................
mám 3dny do porodu🙂)))třetí pokus vyšel.......nejspíš holka....tak se na ní těšíme......moc všem děkuji za jejich názory🙂)))

evuna
autor
23. dub 2012

@stylly
@lienka79
@nensy
@betyna8
@sophie1981
@hathor86
@ivmila
snad jsem na nikoho nezapomněla.....moc všechny pozdravuju🙂))3dny před porodem🙂)))

tercie
23. dub 2012

@evuna To je krásná zpráva, je hezký, že sis na nás vzpomněla. Přeju hladkej porod a zdravou holčičku, hodně štěstí oběma a moc držím palce 🙂

evuna
autor
23. dub 2012

@tercie Díky🙂))

petja
24. dub 2012

@evuna Náhodou sem na vás narazila a přeji hrozně moc zdraví a štěstí!!!

llllucka
24. dub 2012

@evuna:Moc ti držím palce a přeju ti,aby se ti narodila zdravá holčička🙂

jaaty
24. dub 2012

@evuna gratulujem a prajem krásne a hlavne zdravé dieťatko 😵 😵 😵
všetko dobré