2x samovolný potrat. Máte zkušenost?

martina0888
15. led 2023

Ahoj maminky, máte zkušenost se samovolným potratem 2x po sobě? Poslal vás dr. na nějaké vyšetření? Zjistila se příčina? První dítě před 7 lety se povedlo bez sebemenších problémů. Ale druhé se zatím nedaří. V červenci jsme se začali snažit, v srpnu jsem otěhotněla bohužel bylo z toho zamlklé těhotenství v 10. týdnu - vůbec nenaskočilo srdíčko. Naštěstí jsem nemusela na revizi, tělo se vyčistilo samo. V prosinci jsem otěhotněla znovu a bohužel, teď v pátek opět potrat, tentokrát v 7 týdnu. Naštěstí opět bez revize. Je mi 34 let a pomalu začínám ztrácet naději na druhátko. V úterý jdu k dr. na kontrolu a poradit se. Omlouvám se za dlouhý výlev.

nazka
15. led 2023

@martina0888 mně doktor říkal, že se to řeší až od 3 potratů, že je to prostě běžný jev 🙈 držím palce, ať už je černý Petr vybraný

denisq
15. led 2023

@nazka já jsem mezi prvním a prostředím synem taky 2x měla samovolný potrat. V prvním případě jsem musela na revizi. Pak jsme do s Dr řešili, bral mi krev na hormonální profil a než jsem se je dozvěděla výsledky, měla jsem pozitivní test a těhotenství už bylo v pořádku, ale pro jistotu mi v prvním trimestru napsal utrogestan. A pak nevím co se stalo, ale třetí těhotenství jsme neplánovali a stejně si k nám mimco našlo cestu. Ale na to, že jsem těhotná, jsem se dozvěděla až v 18tt. Takže z osobní zkušenosti můžu říct, že kdyz se člověk snaží, myslí na to, tak to moc nejde. Kdyz se nesnaží, nemyslí na to, tak je to hned ani neví jak.

monika3456
15. led 2023

@martina0888 já měla během roku 2x ZT, vždy bylo i srdíčko a vývoj se zastavil v 10.tydnu. Po třetí se zadařilo a jsem teď 29.týden. Je mi teda 40 let a je to naše čtvrté dítko ❤️ po dvou ZT to u nás nějak neřešili, jen mi vzali krev, výsledky byly v pořádku, ale přesně nevím, na co to byly testy.

martina0888
autor
15. led 2023

Stalo se vám že jste tušily, že to dopadne špatně? Mně se teď naposledy stalo, že se // čárky na testu ukázaly až 31 DC když cyklus mám běžně 28 dni. 28 DC byl test negativní. A bylo mi divné, že čárka na testu nezesílila až na kontrolní, proto když jsem po 14 dnech od vynechání začala špinit, bylo mi jasné, co přijde 🙄😔

denisq
15. led 2023

@martina0888 U prvního ZT jsem to čekala. Měla jsem zimnice, horečky. Šla jsem pak na kontrolu Dr a miminku už netlouklo srdíčko :( U druhého ZT jsem si to myslela kvůli testu.

denisq
15. led 2023

@denisq A jinak u třetího těhotenství bylo nejvíce super to, že jsem se to dozvěděla až v tom 18tt. Celý první trimestr jsem aspoň nestrachovala jestli se miminko udrží atd. Dokonce jsem v prvním trimestru brala ATB, měli jsme všichni nějakou hnusnou virózu. Pak jsem si neodpustila na jaře pivo na chatě. Tahala jsem starší syny. A miminko je krásne a zdravé. Dr říkal, že miminka v bříšku toho zvládnou strašně moc. Ještě jsem i v prvním trimestru stěhovala těžkou kuchyňskou linku s manželem. Všechno samozřejmě nevědomky že jsem těhotná, jinak bych se chovala jinak.

katherine177
15. led 2023

@martina0888 měla jsem zamlklé těhotenství 5/2016 a 8/2016 ,v 10/2016 jsem otěhotněla a donosila dceru .

martina0888
autor
15. led 2023

@katherine177 Dělali vám nějaké vyšetření, nebo jste to prostě zkusili ještě na potřetí?

katherine177
15. led 2023

@martina0888 doktorka říkala ,že se to stává ,že až se to 3x nepodaří tak to bude řešit ,jediné co jsme absolvovali byla genetická konzultace,nic víc .Potřetí se povedlo ,ale měla jsem hrozný strach ,protože 2x po sobě přijít o dítě v 8 tt ,že nebyla srdeční akce,tak potřetí jsem se fakt bála jít na ultrazvuk,že zas nebude ,ale díky bohu byla.

martina0888
autor
15. led 2023

@katherine177 Moc děkuji za odpověď. To je právě taky moje noční můra, aby se to zas neopakovalo. Uvidím co mi řekne dr. a jak se rozhodneme s manželem. Jestli dát pauzu od snažení nebo využít, že je pohnojíno. 35. narozeniny klepou na dveře, takže není moc na co čekat...

evculinda
15. led 2023

@martina0888 mrzí mě, co Tě potkalo. Sama mám za sebou SP 02/2020 asi 9./10.tt a 03/2020. Doma jsem měla dvouročního prcka, to mě dost drželo nad vodou. Nechápala jsem, proč to dvakrát nevyšlo, první těhotenství úplně bez problémů. Snažila jsem se si to vysvětlit, že raději v začátku, než aby se narodilo nemocné. Dodrželi jsme s mužem 3 cykly pauzu, otěhotněla jsem vždy na první dobrou. Čtvrté těhotenství jsem opět krvácela, od začátku jsem ležela v nemocnici na udržení a malý vydržel, v dubnu 2023 mu budou dva roky. Dodnes to nikdo neví, jen já, manžel a doktoři.

evculinda
15. led 2023

@martina0888 pomohlo mi nastoupit do práce, zaměstnat hlavu, sice jsem hned první měsíc skončila v nemocnici a pak až do mateřské dovolené jsem pracovala z domu kvůli covidu,ale vše dobře dopadlo 🍀

elennka
16. led 2023

@martina0888 já mám za sebou 5 těhotenských ztrát, až šesté těhotenství bylo úspěšné. Jinak po druhém ZT,. Genetika, základní imunologie, zoonózy, hematologie, štítná žláza a vše bylo v pořádku... Všechny ZT kolem 8-10tt, srdíčko bylo od 6/7 t a další kontrola už ...

lenulacek
16. led 2023

@martina0888 neposlal. Až potřetí..drz se

jjasmina
16. led 2023

@martina0888 8 potratu, z toho. Jedna revize, podařilo se nakonec

lennus
16. led 2023

@martina0888 S věkem produkuje tělo více degenerativních vajíček a tělo si takto poradí. Od 3 potratů je pak nárok na lázně, mám tu o nich článek. Držím palce!

martina0888
autor
16. led 2023

Všem moc děkuji za odpovědi. Je to teda šílený, jak často se to děje a ještě opakovaně 😪

janule0123
16. led 2023

@martina0888 bavila jsem se o tom s doktorem a dvě zamlklé za sebou jsou brány jako úplně normální a neresi se …mas dobrý, ze celkem rychle povedlo… u nás to trvá pokaždé rok … podle statistik každá žena pokud je schopna otěhotnět, tak jednou to zdravé dítě donosi …

katherine177
16. led 2023

@martina0888 držím pěsti 🍀

lenulacek
16. led 2023

@lennus prosím te, ohledně těch lázni, to ti je nabídl sám lekar nebo jsi to musela aktivně zjišťovat? Já jswm pp třech potratech a o lázních nic nevím ☹

lennus
16. led 2023

@lenulacek Lékaři nic aktivně nenabízejí většinou, je třeba se pídit, mně na lázně upozornila kamarádka. Mám tu dva články - jak jsem si o ně žádala a jak to chodí v lázních, celkem podrobně, mrkni. 😉

lenulacek
16. led 2023

@lennus jsi zlata, mrknu, díky 🙂

camillaq
17. led 2023

První těhotenství v 10 tt přestalo tlouct srdíčko, musela jsem na revizi. Druhé těhotenství srdíčko vůbec nenaskočilo, revize v 8 tt. Třetí těhotenství vše ok a máme syna. Nikdo nezkoumal proč se to stalo.

martina0888
autor
18. led 2023

@camillaq Moc děkuji za odpověď. Můžu se zeptat, kolik ti bylo let, když se povedlo třetí těhotenství?

alla007
18. led 2023

Ano, stejně jako příspěvek nade mnou. 2x SP a pak dcera a necelé 4roky na to další. Sama jsem chtěla vyšetření a Dr. mi vypsala žádanku. Vše jsme s mužem oběhali, nějaké maličkosti se našly (např. Že budu mít klimakterium dříve než je běžné), ale žádný důvod potratů. Bylo nám nabídnuto IVF, než jsme se k němu rozhoupali, už byla dcera na cestě. Držím palce 🍀

camillaq
18. led 2023

@martina0888 Prvního syna jsem porodila v 32 letech. První dvě zamlklé, třetí těhotenství syn, čtvrté v 34 letech ukončeno kvůli vývojové vadě. Páté v 35 letech, to je druhý syn a šesté těhotenství v 38 letech a to bylo zase zamlklé. Po tom čtvrtém jsme s manželem byli na genetice a nic nenašli.

martina0888
autor
18. led 2023

@camillaq Tak to je drsný, čím vším sis musela projít 😔 Moc díky za odpovědi. Uvidím, co mi v pondělí řekne dr.