3 krát jsem potratila. Co bude dál?

majdula
24. led 2008

Ahoj holky, v pondeli jsem absolvovala dalsi revizi. Byl to muj uz treti spontanni potrat a druha revize. Na rozdil od minule to beru tak nejak stoicky, nehroutim se a jsem rada ze se konecne bude neco dit a doktori si me (mozna) konecne zacnou vsimat. Pry me poslou na genetiku.
Potratil nekdo z vas dvakrat nebo vicekrat? A zjistilo se proc? Mne se totiz zda, ze kdyz potratite poprve, nikdo si vas nevsima a bere se to jako statisticka chyba. Nevim co se bude dit dal, co se v techhle pripadech vysetruje a kde... no vlastne jsem z toho docela zoufala, takze tak docela v klidu nejsem 😅
Moc dekuju za jakoukoliv radu, protoze ted fakt nevim co dal.

silvia371
22. zář 2012

@usacek79 ahoj, sme na tom podobne aj ja mam za sebou styri neuspechy, momentalne to vyzera na piaty :( kedze priebeh je podobny ako v predchadzajucich, chcem sa opytat kam ides na imuno, ja som bola v Brne no neviem, ci mam urobene vsetko ako robia v Prahe, ostatne uz mame asi vsetko, mam nejake mutacie vratane leidena avsak fraxik picham a aj predtym som pichala a mame horsiu fragmentaciu a genetiku spermii :( tentokrat som v pripade neuspechu rozhodnuta nechat plodik vysetrit geneticky, aby sme aspon v tomto mali jasno

usacek79
22. zář 2012

@silvia371 hm, no je mi luto, ze to teda vyzera opat blede 😒
mne budu robit reproimuno priamo v labaku Medirexu - zacali to robit od septembra, ich lekarka absolvovala staz u uplne TOP lekarky v tomto obore - MUDr. Malickovej v Prahe (tu su na nu hotove ody na mk 😉 ), tak verim, ze teda sa nalepilo aj na tuto medirexacku lekarku 🙂 nechce sa mi cestovat a vraj to uz ciastocne preplaca aj poistovna, v cesku je to drahe dost - okolo 300eur kompletka. neviem, ako komplexne to robia tu a kolko to napokon stoji, ale idem teraz vo stvrtok, tak ti dam vediet potom..
inak teda normalne sa neda ist priamo do medirexu (som trosku protekcna 😉 ), ale treba ist k lekarovi, ktory ma zmluvu s medirexom a teda moze im poslat matros, to uz ti ale asi neporadim, ktori to su 😒
tu maju laboratoria, ale teda urcite aj lekari z inych nemocnic a ambulancii k nim posielaju..
http://www.medirex.sk/vseobecne-informacie/labo...

no ak si bola v brne, tak neviem, ci ti este nieco treba, ak mas toto - proti trofoblastu, spermiam, bunecna imunita atd, ani sama neviem, co vsetko sa da urobit..

silvia371
22. zář 2012

@usacek79 dakujem, ano uz som pocula, ze sa to ma zacat aj v Ba, tak som zvedava, daj potom vediet, ako si dopadla, ja idem v utorok na utz, ale vysledok tusim, dufam ze to nebude aspon mmt :(

klami
15. led 2013

Ahojte, koukám, že podobných příběhů, který i já prožívám, je tu opravdu požehnaně. Jsem momentálně po třetím potratu během jednoho roku (březen, zamlklý potrat, revize 8.tt, září cca 5.tt spontánní potrat, prosinec cca 6.tt spontánní potrat), srdce rozcupovaný na cáry, nervy vytahaný jak tkaničky.. ale jak se říká, naděje umírá poslední. Vyprosila jsem si u gynekoložky doporučení do CAR, snad se něco dozvíme..

suzix
15. led 2013

@klami a už máš za sebou nějaká vyšetření? Já mám za sebou to samé a budou potřebovat následující:
- prověření funkce štítné žlázy
- imunologické vyšetření u obou (výborný je MUDr. Madar - UPMD Podolí)
- genetické vyšetření u obou
- hormonální profil
- trombofilní mutace u obou - pozor tyto vyšetření proplácí pojišťovny jen 1x za život 🙂 takže když už máš tak si nechej udělat opisy

u mě se výrazně projevila funkce ŠŽ a imunologie (po odstranění ŠŽ a kompenzaci imunity) jsem donosila zdravé mimnko. Teď jsem po dalším potratu a už asi vím odkud vítr vaně - takže potřebuju opět kompenzovat tu vysokou imunitu

držím moc palce - přesně vím co prožíváš - ale vydrž - CAR bych zatím nevolila - jak říká má gynekoložka i když vyberou šampiony z obou dvou a není v pořádku výše uvedené je to k ničemu ... 🙂

klami
15. led 2013

@suzix Ahoj suzix, já právě nemám vyšetření žádné, má gynekoložka to vůbec neřeší, proto jsme se rozhodli pro car. Mám velmi dobré reference na Gennet v Praze na Letné, už jsme tam i volali, skvělý přístup, ještě jsem nebyla ani objednaná a už se mě po telefonu vyptávali na potíže (mluvili jsme přímo s doktorem). Ud+lají tam všechna vyšetření a podle výsledků se teprve bude postupovat dál. To není tak, že přijdeš do car a hned tě nastimuujou a inseminujou 🙂) Právě kvůli těm vyšetřením tam jdu. Gynekoložka mi neudělala ani hormonální profil přestože mám už dva roky potíže se špiněním mimo menses. Děkuju za zprávu, moc ráda čtu příběhy s dobrým koncem a věřím, že se brzy zadaří i podruhé.. když tušíš kde je pes zakopaný 🙂

suzix
15. led 2013

@klami já tě neodrazuju od CAR - ale spíš rychle změň gynekoložku 😉 já co CAR vůbec nemusela

klami
15. led 2013

@suzix bývala bych to i udělala, ale je mi divné, že si ji všichni chválí..i ten doktor v car, ptal se kam chodím, a říkal, že je zná a má s nimi dobré zkušenosti. Jinak je doktorka pečlivá jen nechápu, proč mi neudělala základní vyšetření z krve, který jinde dělají. Každopádně teď si jí zatím nechám a do CAr půjdu.. ať se to řeší komplexně všechno.. ono to i psychice pomůže..aspoň budu vědět na čem jsem.

zdenicka123
26. čer 2015

Ahoj děvčata, já jsem potratila 5x během roku a půl a jednou jsem čekala dvojčátka. Pokaždé v 1. trimestru. Je to neskutečné peklo, které člověka změní. Testy na CARu mi udělali až po 3. potratu (všechny potraty byly klasické a přirozeně bez tlumících léků, aby mi nepoškodili dělohu a bylo to dobře, regenerace je potom kratší, než u kyretáže), u 3. potratu jsem myslela, že snad vykrvácím. Zjistili mi neaktivní toxoplazmózu (kočky nemám v oblibě, takže jsem to zřejmě chytla, že kočky od sousedů čůrají na mátu), která je neléčitelná. Zjistili mi taky nedostatek jednoho hormonu ve štítné žláze, ten doplnili. Po této léčbě jsem ještě 2x otěhotněla, a bylo to biochemické těhu.Dvě poslední těhotenství byla na základě hormonální léčby clostilbellgyt, kterou ale moc nedoporučuji, strašně jsem ztloustla a bolí mě játra, žaludek, žlučník - je to docela síla. Vyzkouším bylinky , klid a moře - u moře jsem otěhotněla hned, protože se dostává do těla více vitamínu D a podstatně silněji žena ovuluje, doporučuji 🙂Držím vám všem palce, abyste to strašný peklo, jakou je ztráta dítěte, už nemusely zažít!