3 krát jsem potratila. Co bude dál?

majdula
24. led 2008

Ahoj holky, v pondeli jsem absolvovala dalsi revizi. Byl to muj uz treti spontanni potrat a druha revize. Na rozdil od minule to beru tak nejak stoicky, nehroutim se a jsem rada ze se konecne bude neco dit a doktori si me (mozna) konecne zacnou vsimat. Pry me poslou na genetiku.
Potratil nekdo z vas dvakrat nebo vicekrat? A zjistilo se proc? Mne se totiz zda, ze kdyz potratite poprve, nikdo si vas nevsima a bere se to jako statisticka chyba. Nevim co se bude dit dal, co se v techhle pripadech vysetruje a kde... no vlastne jsem z toho docela zoufala, takze tak docela v klidu nejsem 😅
Moc dekuju za jakoukoliv radu, protoze ted fakt nevim co dal.

pahu
24. led 2008

Ahoj Majdula, to je mi ľúto... 😒
Moja sesternica potratila 2 krát, t.j. keď se jej podarilo otehotnieť 3.x, lekári ju pozorovali ako vlastné oko v hlave a teraz už má mimino...
Dúfam, že si ťa už konečne naozaj všimnú a budú si ťa strážiť... Tiež dúfam, že sa ti to čoskoro podarí aj dobojovať do šťastného konca 😵

evikmi
24. led 2008

ahoj majdu...já jsem potratila 3X a vždy mi jen řekli,že se to stává ☹ nikdo mi neřekl,proč to vlastně bylo a ted se opět snažíme,ale nejde to....jinak se už dohromady snažíme víc než 4roky-vlastně už skoro 5let- a v podstatě bezúspěšně(1.potrat hned po maturitě v 19 ☹ )

mexx
24. led 2008

Majdu, a je aj nejaky dovod, kvoli ktoremu si potratila? Alebo to je zatial nejasne?

shela
24. led 2008

majdula... kamoske sa to stalo. Potratila 2krat a tretie uz donosila ale za pomoci liekov. A skontrolovali ti ti super odbornici krv?? Hned po prvom potrate by tebe a tvojmu manzelovi mali brat krv a zistit rh faktory.. Niekedy sa stava ze imunitny system matky zabija malinke a bez liekov nie je ziadna sanca donosit to ☹

lanka
24. led 2008

majdula - neděs se. Po třech potratech - jestli máš rozumného doktora se rozbíhá pátrání aby dokázali odpovědět na otázku proč.
Mám za sebou čtyři. A na otázku proč neumí stroprocentě odpovědět. Na každý pád u nás narazili na genetický faktor a ten se snaží obejít umělým oplodněním.

Předpokládám že tě pošlou na genetiku a spoustu dalších vyšetření. Teď buď v klidu, ať se po té poslední ztrátě dáš rychleji do kupy. 😉

lenickan
24. led 2008

ahoj holky, já nemám vlastní zkušenost, nedaří se nám "ani" otěhotnět, ale měla jsem kolegyni, která potřetila 4x vždy v prvním nebo 2 měsíci. Byla z toho hodně špatná!!!! Což chápu a vůbec si to nedovedu představit. Chtěli už adoptovat, protože doktoři nebyli schopni pomoci. A náhle....šup těhotenství ač rizikové, stále krvácela musela ležet ale má nádherného kluka jako buka🙂
Hodně sil přeji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

majdula
autor
24. led 2008

My nemame problemy s pocetim (behem posledniho pul roku jsem otehotnela trikrat), ale s udrzenim. Chtela jsem nejake prasky na udrzeni uz po tom druhem potratu, ale muj dr. zastaval nazor ze kdyz se to ma udrzet, tak se udrzi :( Takze jsem ted znovu chodila do prace na odpoledni, do toho se stresovala s umirajici babickou... mozna jsou to vsechno nahody a vzdycky si za to muzu sama (stres, namaha, poprve horke koupele v termalkach...), nevim.

majdula
autor
24. led 2008

Proste vzdycky zacnu uz v 6-8 tydnu krvacet a bublinka nam odejde sama. Proto jsme to treba poprve loni v cervenci neresili, brala jsem to po prvnim mesici snazeni jako v podstate opozdenou MS, tehdy jsem ani jsem netestovala a nesla k dr. protoze jsme zrovna byli na dovce.
Druhy byl v zari v 6tt a to uz jsem teda orvala hrozne, dali jsme si 3 mesice pauzu a okamzite se nam zadarilo zase - a v 7tt to zase skoncilo.

Tak bych se vas chtela zeptat jaka vysetreni se delaji na te genetice (jsme objednani za 14 dni v Brne na Obilnak), vubec nevim co od toho mam cekat. Rh faktor mame oba plus, dokonce stejnou krevni skupinu. Budou mi treba delat laparoskopii kdyz nemam potize otehotnet?

lenickan
24. led 2008

majdulo: dává se třeba utrogestan co vím. Stres není nic dobrého, ale lékař by se neměl bránit výdobytkům dnešní mediciny!

majdula
autor
24. led 2008

Lenicko utrogestan jsem po nem chtela hned na zacatku tohoto tehotenstvi a nedal mi ho, pry kdyby mimco bylo spatne (geneticky) tak by se to temi prasky jen umele prodlouzilo a stejne bych potratila, ale treba az za par tydnu a o to by to bylo horsi... Na druhou stranu na pohotovosti na Obilnaku, kam jsme dojeli pro krvaceni, mi ho okamzite napsali, i s Ascorutinem, plus okamzite lezet, a divili se ze mi ho muj dr. nedal od zacatku... Tak nevim cemu mam verit ☹

evikmi
24. led 2008

no jak tak popisuješ,zkus změnit doktora 😉 někdy i to může pomoct...prostě jinej přístup

fabiana
24. led 2008

Majdulko, ja by som zmenila lekára... rozhodne by som chcela takého, ktorý by sa mi plne venoval a robil vyšetrenia, ktorému by nebolo ľahostajné, čo sa deje s mojimi potenciálnymi deťmi... Nezastávam názor, že keď to má odísť, tak to odíde, sú prípady, pri ktorých treba prírode pomôcť a na udržanie tehotnosti existuje dosť preparátov, napr. aj ten Duphaston...Drž sa!

lenickan
24. led 2008

Přesně tak Majdu, také bych jej změnila. Taky jsem měla "běžného" dr. kterej je tak maximálně dobrej na recept HA, ale když jsme začali řešit mimi honem jsem utelka!!
Ted mám profíka, jsem v ordinaci hodinu a opravdu se mnou o všem mluví, vyšetřuje vše a právě vím, že utroš dává v té první fázi těhu.
Zkus opravdu změnu!!! Nebo se zničíš fyzicky i psychicky

majdula
autor
24. led 2008

Jdu k nemu zitra na kontrolu i s manzelem, tak uvidime a kdyztak to rozseknem. Mne to hrozne mrzi, je to rodinnej pritel a sve pacosky si i rodi... jenze je takovej free a dycky si u nej prijdu jako ze zbytecne hystercim a furt neco chci... naopak na tom Obilnaku jsem mela pokazde uzasnej pocit ze si me vsimaji, neco se mnou delaji, zalezi jim na me... Nemate prosim zkusenosti s tim jejich CAR? A dalo by se chodit po dobu tehotenstvi jen tam, abych si nemusela shanet noveho "obvodniho" gynekologa?

lenickan
24. led 2008

Majdu nemám s tímto zkušenosti, ale pokud jde o CAR tak jistě lze chodit po dobu snažení a těhotenství tam a pak se "vrátit".

kikafilipko
24. led 2008

Majdu nemám s týmto skúsenosti, ale chcem Ti len povedať na to čo si písala, že si za to môžeš sama nie je pravda. Ja už dieťatko mám a chodila som aj do termálnych aj som si užila dosť stresov a chvalabohu sa nám narodil krásny chlapček. Je jasné, že stres nie je dobrý, ale určite Ty za to nemôžeš a toho gynekológa by som zmenila aj ja. Keď som ležala v nemocnici bola som na izbe s jednou babou, ktorá bola v 11 týždni a začala krvácať. Dali jej magnézium a malinké sa udržalo, takže si myslím, že trošku podporiť liekmi a pôjde to. Inak odporúča sa užívať aj kyselinu listovú, tak skús, možno to veľmi nepomôže, ale čo ak predsa 😉

poleva
24. led 2008

majdula v akom si bola týždni ?
aký to bol potrat ?

lauritka
24. led 2008

babule este kym odidem..neodporucali vam vysetrenia na toxoplazmozu, boreliozu a listeripozu?? ze vraj to moze sposobovat potraty ?? 😕 mne po prvom potrate teraz tiez povedali, ze sa to stava a nikto to dalej neriesi..akurat ma moj gynekolok poslal na biotonicky scanning ako som na tom s mojou imunitou. a dost zle, takze hltam vitaminy a chodim na masaze. uz musim utekat zatila pa..len by ma zaujimali tie infekcine ochorenia,.,,vecer pridem .

poleva
24. led 2008

lauri večer ťa čakáme
a naj vitamíny sú asi v zelenine a ovocí

tanika.t
24. led 2008

funguje táto tema??? však som tu popísala pre Majdulu asi na stranu a nič! nepridalo to...čo sa deje?

tanika.t
24. led 2008

ahoj Majdu,ja mám tiež za sebou 2 potraty a poďakovať za ne možem svojmu gyn.-nič neriešil,nič neliečil...tak som sa vybrala sama do nemocnice za jednou milou pani doktorkou-i keď tam sú všetci milí- a tá konečne začala so mnou niečo aj robiť...povedala mi aj ako plánuje ďalej postupovať..tak som rada,že konečne niekomu na tom záleží... chcem ťa podporiť,aby si nečakala a zmenila lekára,alebo sa vyber do Obilnaku...držím pačeky!!!

tanika.t
24. led 2008

Majdu,ale jesť kyselinu listovú môžeš už teraz,vraj aj vit.E je dobrý....

majdula
autor
24. led 2008

Kika: listovku jsem samozrejme brala, jeste pred otehotnenim... opravdu jsem na sebe ted davala pozor, zadne koupele, zadne vino, zadne plisnove syry, zadna kava... jen ty stresy byly. Asi to fakt bude nizka hladina hormonu, nevim...
Ve formulari ktery mam vyplnit pro CAR jsou i testy na toxoplazmozu a dalsi zoonozy, asi to vsechno zkusi a uvidime, treba je pricina v tom.
Poleva - byla jsem poprve asi v 6 a podruhe a potreti asi v 7-8 tydnu, plus minus... jeste nebylo videt srdicko. A byl to spontanni potrat, ne zamlkle tehotenstvi. Jeden den jsem zacala spinit, druhy den krvacet a treti den uz na UTZ nic nebylo :(
Tanika - napis znovu aspon strucne, budu moc vdecna za jakekoliv rady...

tanika.t
24. led 2008

majdu,ja mám nízku hladinu progesteronu-čo bola aj príčina potratov---brala si niečo?

poleva
24. led 2008

ja som mala zamlknutý v 10 tt

majdula
autor
24. led 2008

tani, nebrala jsem nic, az kdyz jsem zacala krvacet nasadili mi Utrogestan, ale bylo uz pozde. Myslim ze tohle bude pricina i u me, nizka hladina gestagenu, u tebe to zjistili take az na genetice? Jen z krve? Dalsi vysetreni ti pak uz nedelali?

maja.ka
24. led 2008

ahojte 😉
ja som po missede v 12tt a tiez mi nikto nepovedal pricinu, vraj sa to stava a je lepsie, ze sa to stalo na zaciatku ako neskor ☹ ja som si dala spravit testy na toxoplazmozu, vysla negativna, ja som na zaciatku tehu asi v 6-7tt bola chora, nic vazne, klasicke prechladnutie a kasel, vraj to moze byt aj z toho, ze som mala oslabeny organizmus, alebo som prekonala vnutorny zapal, nikto to uz nezisti 😉
ja tiez uzivam kyselinu listovu a myslim si, ze da sa v tehotenstve pomoct, ked nie je nieco v poriadku, ja som tiez uzivala vitamin E a duhostan, ale u mna to nepomohla, srdiecko aj tak prestalo bit 😔

lena13
24. led 2008

ahoj holky,moje kamaradka taky prisla o miminko,poradila jsem ji akupunktruru a ji to pak vyslo tak jako me.ZKuste to jestli mate moznost.Zato nic nedate.Meli by jste,ale na ni chodit pravidelne tak 2 mesice.Ja chodila a do mesice jsem snad otehotnela a ani nevim jak.Za zkousku nic nedate.Preji vam byt brzy maminkami hodne stesti

zirafik
24. led 2008

majdula: to mně moc mrzí 😢
Já jsem prodělala 12.12. v 7.tt zamlklý potrat, dr. mi řekli, že se to prostě stává... a tak pátrám a pátrám... a zatím jsem vůbec nepřišla na to proč se to stává... .nejvyšší procento je v té genetice, asi 60% případů 😒

mmmk
24. led 2008

Majdu, to me moc mrzi. Potkalo me ted neco podobneho, nastesti bez revize ☹ Chci ti dodat sily. Moje mamka nikdy nemela s pocetim problem, ale potratila asi 9x, ma dve deti. Druhe mela ve 26 a kdyz chtela ve 35 dalsi, uz ji ho nedoporucili. Mela pri nas obou cerklaz - podvazani delohy a brala nejake leky na udrzeni + klid na luzku cele druhe tehotenstvi.
Ale na tu genetiku zajdi, me tam posilala doktorka ted po tom prvnim nezdaru 😖