3 krát jsem potratila. Co bude dál?

majdula
24. led 2008

Ahoj holky, v pondeli jsem absolvovala dalsi revizi. Byl to muj uz treti spontanni potrat a druha revize. Na rozdil od minule to beru tak nejak stoicky, nehroutim se a jsem rada ze se konecne bude neco dit a doktori si me (mozna) konecne zacnou vsimat. Pry me poslou na genetiku.
Potratil nekdo z vas dvakrat nebo vicekrat? A zjistilo se proc? Mne se totiz zda, ze kdyz potratite poprve, nikdo si vas nevsima a bere se to jako statisticka chyba. Nevim co se bude dit dal, co se v techhle pripadech vysetruje a kde... no vlastne jsem z toho docela zoufala, takze tak docela v klidu nejsem 😅
Moc dekuju za jakoukoliv radu, protoze ted fakt nevim co dal.

majdula
autor
24. led 2008

Zirafik: to je mi te taky lito, vim jaky je to poprve strasny sok :( Ale jestli se ti to stalo poprve, tak fakt asi nema smysl patrat a trapit se proc se to stalo... to by sis mohla zpetne donekonecna vycitat ze sis dala kafe, stamprli, nakladanej hermelin nebo ses mazlila s kockou nebo zes neco udelala spatne. Ja uz beru jako fakt, ze poprve se to proste bezne stava (mne rekli dokonce ze takhle konci kazde TRETI tehotenstvi!). Ale podruhe nebo casteji uz nejaka pricina byt musi.

zirafik
24. led 2008

majdu: já to teď už beru v poho... jen mi to občas nedá, a tak brouzdám po internetu a hledám...
Vůbec si nedovedu představit, kdyby se to mělo po druhé, po třetí opakovat... obdivuji tvou sílu jít dál. Držím palce, ať už je to příště v poho! Hlavně se nenech nikde odbýt... ať tě páni doktoři pořádně vyšetří! 😉

majdula
autor
24. led 2008

Mmmk jezismarja doufam tolik potratu jako mela tvoje mamka me ani nikoho z nas neceka! To musi byt fakt silna zenska.
Prosimte, a jak to probihalo na te genetice? Co s tebou provadeli, na co se ptali? Bylas tam i s chlapem? Ja o tom nic nevim, netusim co mam cekat a na co se pripravit a tohle je jedine co se chci dozvedet. Nechci se tady litovat, ale neco o tech pricinach a reseni zjistit 😵

poleva
24. led 2008

a čo je to vlastne genetika ?
mna sa lekár pýtal či je v rodine niekto postihnutý
jasné že nie, tak povedal že OK.

tanika.t
24. led 2008

No kazda zena je ina a lekari mi mali kazdu poriadne vysetrit,urobit rozne testy...ved my nie sme statistika...sme zive zeny a kazdu to boli,ked prekona missed...ja som sa aj pred chvilkou vyplakala..zistila som,ze susedka je tehotná...pred mesiacom sa druhej susede narodilo babo...ja to kazdej praje zo srdca...len mi je luto,ze nedbanlivostou lekara som prisla o 2 babätka.... tak to baby nevzdavajme!!!!!!! a dúfam,že posrupne z nás všetkych budu krasne tehulky🙂

tanika.t
24. led 2008

joj,chyba..malo tam byť- lekari by mali.....

lauritka
24. led 2008

ta akupunktura ma nieco do seba..ja chodim na akupresurne masazen lozko..a tiez to ma pomoct v imunite..plodnosti atd atd...otvara v tele enregeticke ciary, tzv meridiany a prekrvuje vsetky organy v tele..prebudza energiu..zaial mam len 10 lezani ale uvidime 😉 spominali aj potraty... hold clovek veri, ze nieco predsa len pomoze 😉 a podla man je to dobre, lebo pozitivne myslenie je zaklad aby sa veci podarili ako sa maju. ja som trosku neverila a pochybovala a skoncilo to MA. ale teraz u budem verit.. 😵

lia
24. led 2008

tanika podobne,aj ja som psychicky v haji ☹
mne bral gynekolog krv,kde mi zistili,ze mam zlu zrazanlivost krvi,tak ma poslali k hematologicke,ktora sa ma vypytovala vseko okolo rodiny a mna,zobrali mi krv,kde sa nepotvrdila ta zla zrazanlivost krvi,co nechapem a som z toho nestastna,lebo nechcem,aby si zo mna urobili pokusneho kralika ☹ .tak mi zobrali krv este raz.a zase cakame 🙄 .od decembra nas az teraz zavolali na genetiku,kde budeme zase cakat na genetiku.nebavi ma to cakanie,depta ma to hrozne ☹

barag
24. led 2008

majdul to mě mrzí...já sem teď ve fázi vyšetřování-začala sem chodit do CAR-teda dnes poprvé,sice sem potratila jen jednou, ale nedaří se mi otěhotnět, jen po 8 měsících na krátko a hned potrat a od té doby zase 8 měsíců a nic. pátrám pátrám a tak sem se dozvěděla, že existují protilátky nejen proti spermiím, ale údajně i takové, které znemožní uhnízdění miminka, třeba i tam může být zakopaný pes? že vždycky potratíš po tak krátkém těhotenství.kdyžtak tahle vyšetření dělají v Plzni a v Praze Podolí. A určitě bych být tebou zašla za jiným odborníkem, co se týká obilňáku-zahlédla sem tady ve snažilkách téma Obilňák Brno, zkus to projít.

barag
24. led 2008

třeba je to blbost s těma protilátkama, jen mě to napadlo, ale určitě by Tě měl poslat na genetiku, podle mě je tvůj doktor pěknej blbec nezodpovědnej, jak to může nechat být?

tanika.t
24. led 2008

lia,je to nápor na psychiku,ale hlavu hore!!!!vieš,čo ťa čaká na konci toho všetkého? krásne,zdravé bábo!!!!!!! tak to to vydrž,stojí to isto za to 😵

lauritka
24. led 2008

barag ano su to protilatky proti trofoblastu. zarodocnym bunkam embryjka.

tanika.t
24. led 2008

lauritka,to chodíš v KE na akupunkturu? Ja som z LM,no neviem,či by sa mi tu podarilo niečo nájsť...

lauritka
24. led 2008

tanika to je akupresura a tusim, ze to maju po celom Slovensku...Komarno,Nove zamky, Michalovce, Roznava, Bratislava, Trnava, Trencin, Zilina, Poprad a Presov 🙂

tanika.t
24. led 2008

to zn.,že sa tam nepoužívajú ihly,že? a čo ti vlastne robia?masáže?

lauritka
24. led 2008

tanika to je akupresurne lozko...masiruje ta to s kamenmi jadeit, ktore ti davaju a uvolnuju energiu, podporuju cinnost organov, zbavuju telo jedovatych latok, dalej ta to vyhrieva s infracervenym ziarenim, to nastartuje detoxikaciu plus je tam heliove ziarenie...ten valcek ti potom tlaci na body v chrbtici, ktore ti ovladaju jednotlive organy..
citis sa potom uplne super...a robia to v tych ceragem centrach zadarmo. 🙂 nieco viac o tom je v novom cisle Zdravie.

sluninka
24. led 2008

holky..můžu se vás zeptat, jak jste zjistily, že jste potratily? Samy,nebo až u dr?

lia
24. led 2008

aluni,raz som potratila doma,su to strasne krce a mimi mi na zachode vypadlo 😔
a druhy krat sa prestalo vyvijat,videli to uz skor,ze nie je vsetko ok

lauritka
24. led 2008

sluninka ja som citila sama...nejak mi prestali priznaky a proste som podvedoem citila, ze nieco nie je v poriadku...
a dva odbery hcg to potvrdili, ze to ide dole...takze som potom musela ist na potrat, lebo sa to nezvacsovalo...ale ziadne krvacani ani bolesti som nemala...len ituicia. ☹

tanika.t
24. led 2008

lauritka,a teba tam niekto doporučil,alebo si sa ty pýtala na akupresuru?

sluninka
24. led 2008

lauritka...a za jak dlouho se můžete začít znovu snažit? 😨

tanika.t
24. led 2008

lauritka,presne tak som aj ja potratila,žiadne krvacanie,ale preto,že sato nezväčšovalo...ale mne bolo eštestále zle od žalúdka,aj keď už to nebolo v poriadku

yonanevi
24. led 2008

ja som v noci mala teplotu ako pred menzesom a hned rano mi zacali poriadne krce,to boli take krce akoby mi malo cele vnutornosti vytrhnut. Na wecku zo mna vysla taka mala gulicka 😖

lauritka
24. led 2008

sluninka uz po tejto MS zaciname 🙂 ale ani teraz sme si nedavali pozor, ze vraj telo je viac nachylne na otehotnenie po revizii 😉 men gynekolog povedal, ze cakat nemusime, telo si samo povie, kedy je pripravene.
tanika mamka na to chodila uz od novembra a zavolal aj mna..ale tehotne na to nemozu ist 🙂 len pred otehotnenim.

lauritka
24. led 2008

yona a teba tiez cistili???

tanika.t
24. led 2008

ok,skúsim sa opýtať na to doktorky

lia
24. led 2008

tanika,aj mne bolo stale zle

yonanevi
24. led 2008

Lautitka mna nie zo mna to vsetko vyslo nastastie, bodaj by nie ved to bolo brutalne viacej uz to nechcem zazit som myslela ze umieram 😢

forensica
24. led 2008

barag - mas uplne stejny pribeh jak ja...akorat u nas to je zatim po 10 - 10 mesicu..jsou to nervy,co ☹ ..manza jde na spermio ale verim ze tam problem nebude
Ty potraty jsou desna vec. Clovek se sotva zacne tesit a je to v pr... ☹
Sluninka - ja to tusila uz od zacatku, jelikoz jsem dost spinila a jak mi rekli na sonu ze je to mensi nez by melo podle tad,tak jsem vedela ze je zle...takze u me to spis bylo zamlkle...nedovedu si predstavit kdyz nekomu miminko krasne roste, vidi srdicko a pak jeden den zacne krvacet a je to...ja se to snazim brat tak ze holt priroda vi co dela

sluninka
24. led 2008

já mám křeče v podbříšku,jako před MS, a ráno ze mě taky vyteklo něco krvavého, měli jsme problém s vývojem a krvácení dělohy. volala jsem dr a ten mi řekl,ať jsem hlavně v klidu,ale ráno mám v 7 nástup,na lačno a asi jdeme do nejhoršího 😨