3 krát jsem potratila. Co bude dál?

majdula
24. led 2008

Ahoj holky, v pondeli jsem absolvovala dalsi revizi. Byl to muj uz treti spontanni potrat a druha revize. Na rozdil od minule to beru tak nejak stoicky, nehroutim se a jsem rada ze se konecne bude neco dit a doktori si me (mozna) konecne zacnou vsimat. Pry me poslou na genetiku.
Potratil nekdo z vas dvakrat nebo vicekrat? A zjistilo se proc? Mne se totiz zda, ze kdyz potratite poprve, nikdo si vas nevsima a bere se to jako statisticka chyba. Nevim co se bude dit dal, co se v techhle pripadech vysetruje a kde... no vlastne jsem z toho docela zoufala, takze tak docela v klidu nejsem 😅
Moc dekuju za jakoukoliv radu, protoze ted fakt nevim co dal.

ramonaa
28. led 2008

Kw77 já třeba moc dobře anglicky neumím, nemohla bys popsat něco důležitýho, co tam píšou?

kw77
29. led 2008

mozna to je prelozene, ja nevim ale urcite by jsi se mohla podivat. Ono je tezke napsat tady co tam pisou v 500stranach!!!

lauritka
29. led 2008

kw a kde sa da zohnat ta knizka 😅

tanity
29. led 2008

ahojte dievcata, pridavam sa k vam.......aj ja som potratila a to dvakrat, raz uz dost neskoro v 21tt, teraz pred tyzdnom v 11tt ☹ som z toho zdrvena, velmi mi chybaju moje male babatka......da sa vobec s tym zit? ako dalej dychat? ako sa prinutit "fungovat"???
viem, ze to mame vsetky tazke, ale sme silne a ja verim, ze znova najdem tu vnutornu silu, ktora mi pomoze nabrat odvahu a skusat dalej 😉
stale som sa mala za zdravu zensku a toto moje "zlyhanie" ma dostalo....preto ma zaujala ta knizka, ktoru odporuca kw77, nasla som ju na amazone, nejak si ju skusim pozhanat od priatelov z UK. Pise sa tam o tom, ze zeny sa nemaju ani po prvej strate zmierit s tym, ze sa to proste stava-co je suche konstatovanie niektorych lekarov. Je treba konat hned-a v tejto knihe zrejme ide o imunologicky faktor v tele zeny, mam pravdu kw77? rozhodne by bolo zaujimave sa k tej knihe dostat ....

lauritka
29. led 2008

😀 suhlasim s pojmom imunologicky faktor ;) preto je dobre aj vysetrenie imunity tzv biotonickym scannerom 😅 plus ja chodim teraz na termo-akupresne lozko, ktore posobit tiez na imunitu.,. 🙂 verim, ze druhykrat uz nepotratim...skuste sa aj mrknut na liecive kamene ;) ja uz mam na krku jadeit... drzte sa 🙂 niekedy moze byt aj aura zla.... 😔

lorry
29. led 2008

Neviete mi poradit nejakeho dobreho odbornika na akupresuru v Nitre? Dakujem

kw77
29. led 2008

ahojky,
me prekvapilo ze v knizce rekli ze 2/3 potratu jsou zpusobene imunitou nebo srazenim krve a geneticke problemy se vetsinou vyskytnou jednou a malo kdy se opakuji. takze kdyz potratite poprve tak to mohlo byt "bad luck" ale podruhe ci potreti uz to svedci o nejake chybe v organismu.

tanity
29. led 2008

Ahojky opat, lauritka ake je to vysetrenie biotonickym scannerom? 😒 to akoze ci nemame zlu auru? 😒 ja som skor myslela "doktorske" vysetrenia...take poriadne. Nech sa uz na tretikrat zadari. Kw77, citala som nieco o tom doktorovi na nete a dost zaposobilo! Hlavne ten nazor, ze u niektorych zien je imunitny system nastaveny tak, ze sa spravaju nepriatelsky k babatku a tehotenstvu vobec....co vedie k strate ☹
taktiez ta vec, ze si mozte byt s partnerom tak "imulogicky" blizki a rovnaki, ze znova to moze sposobovat potrat....ale chcelo by to researchnut, ze o co vlastne ide.Citala som tam o jednej zene, ktora 3x potratila po prvom uspesnom tehu a stale jej lekari vraveli, ze je to smola. No ona sa stym nezmierila a skusala najst odpoved az nasla Dr. Alana Beer......a potom po vysetreniach a liecbe otehotnela a donosila zdrave babo 🙂 Trosku podobne tu na Slovensku pocut o Dr. Jonasovi, vsak?

tanity
29. led 2008

....tu je malinky uryvok k tej knihe od kw77 Is your body baby-friendly?....

All day, the body is under attack from toxins and infections (pathogens). The immune system fights hard to kill off these invaders with its army of immune system cells and an arsenal of chemical weaponry. Quite simply, without this attacking power we would die.

Substances that are capable of activating immune reactions are called antigens. As the body's own cells also contain antigens, the immune system has to learn to identify which are dangerous and which are not. Cells that contain foreign antigens are considered a threat and are targeted for destruction. Unfortunately, this can sometimes includes the antigens of embryonic cells.

tanity
29. led 2008

baby, ako dlho ste krvacali po revizii? je normalne, ze sa to na jeden den zastavi a potom sa na druhy den znova spusti???

vrn
29. led 2008

Tanity, ja som po revízii len málo krvácala, spustilo sa to opäť keď som odchádzala z nemocky a niesla si sama veci do taxíku........ takže si myslím že je to normálne, ešte si nemala zahojenú ranu.........

vrn
29. led 2008

Lauritka, ak môžeš napíš mi niečo viac o tom biotonickom scanneri...........

vrn
29. led 2008

Lorry, ja som chodila v NR na reflexné masáže na Párovce p. Jarabicovej, 0908 787388, bola som spokojná, asi zasa začnem chodiť. Manžel zasa chodí na akupunktúru p. Môcikovi na Klokočinu, ak máš záujem zoženiem ti číslo.

barag
29. led 2008

majdulko
promiň byla sem o víkendu ve škole a pak sem musela kvůli nějakým problémům do nemocnioce, takže sem si to přečetla až teď, bohužel s Brnem nepočítej, opravdu jsou jen dvě pracoviště, to plzeňské neznám a v Praze je to v Podolí v Ústavu pro péči o matku a dítě. a když si dáš do vyhledávače reprodukční imunologie, najde ti to veškeré info. držím palečky (objednají tě do dvou měsíců a asi měsíc bude trvat než budou výsledky, takže by to i vyšlo na ty tři měsíce, ale člověk počká i déle, když by to mělo pomoct, viď

majdula
autor
29. led 2008

Barag, moc dekuju za info, na pondeli jsme objednani do CARu v Brne, tak uvidime co s nama provedou a kam nas poslou dal... Uz mam (diky vam vsem 😉 ) pripravenej seznam na co vsechno se chci zeptat a jsem moc zvedava na vysledek, osobne sazim na tu imunitu (i kdyz jsem mela i velky stresy, tak je to mozna i tim...). Ty testy na trombofilii delaji automaticky, nevite? myslim to tu nekdo psal ze ji ma? Uz jsem o tom hodne slysela.

Tani, normalni to asi je, ale kdyby to trvalo vic dni, tak si urcite zajdi na kontrolu. Ja treba druhy den po revizi uz nekrvacela, ale to je tim ze jsem si vse komplet odkrvacela doma a v nemocnici me jen docistili a prohlidli jestli tam neco nezustalo :( Takze to nebyl zadny velky zakrok. Ale kdyz mas napr. zamlkle tehu a musi ti odstranovat komplet sliznici, tak to je poradny zasah a krvaceni je mnohem dele a vetsi...

majdula
autor
29. led 2008

Ach holky moje, tak jsem si teprve ted vsimla ze jsem si nezmenila nastaveni a ze se na me porad smeje ten 9 tt 😔 Tak to me ted zase poradne rozhodilo, chjo... vcera jsme navic pochovali nasi 16letou fenecku, tak si asi pujdu dat panaka nebo se tu rozbrecim.

boba2
29. led 2008

Ahoj Majdula, nebud smutna, nikdy nevies kedy sa vam babenko moze podarit. Ja som po potrate cakala rok kym sme sa zacali znova snazit. Mala som missed abort a musela som ist dva krat na reviziu lebo po tej prvej tam este nieco zostalo a este k tomu som po nich dostala aj zapal maternice. Dva tyzdne po druhej revizii som sa vydavala a mala som pocit, ze nie je smutnejsej nevesty na svete. Aj ked sa mi ten rok zdal nekonecny predsa len presiel a podarilo sa. Dnes uz uspavam maleho chlapceka v postielke. Casto som myslela na to, ze musim byt vesela lebo len do stastneho bruska pride stastne babetko. Velmi ti drzim palce a verim, ze ti to vyjde 🙂

kropinka
29. led 2008

Majdul,o trombofilii jsem psala já a dělají to na genetice 🙂

lauritka
30. led 2008

ahojki...to co pise kropinka je jeden odber na trombofilne mutacie.
ten scannenr je v KE..ale urcite ho maju aj inde po slovensku. tu je ako to vyzera v anglictine http://www.pharmanexusa.com/library/px/Flash/ph... on ti scannuje miesto na ruke asi 3 min..a potom to pocitac vyhodnoti. ide o to ako si na tom s vyzivou a pomere antioxidantov v tele. ci, to co skonzumujes, vitaminy atd ma ucinok v tvojom tele. ak mas vela volnych radikalov v tele, tak to oslabuje imunitu.
tento pristroj ti ukaze, ci ti chybaju kartenoidy, cize antioxidanty , ktore vlastne pohlcuju tieto volne radikaly .
prestoze nikedy moze clovek jest velam vy.zsivovych doplnkov, ale nedostane sa to do buniek. toto ti ukaze, ci je tvoj prijem zivin efektivny. nasledne na tu akupresuru chodim preto, ze detoxikuje a hlavne precisti creva, zlepsi stolicu..a ako viete cela vyziva ide cez creva, a ak tie su zanesene, tak sa do tela dostane len malo vitaminov a mineralov.takze ide o to nastartovat poriadne metabolizmus, zbavit sa co najviac volnych radikalov, cize si posilinit imunitu a nasledne docielit, aby vsetky oprgany v tele pracovali ako maju 🙂 uff asi som sa vyjadrila zlozito. 🙂 dufam, ze ste ma ako tak pochopili.

tanity
30. led 2008

dobre ranko....vrn, vdaka za povzbudenie....

Majdulka, asi mas pravdu, to krvacanie nie je az take zle, len ma stve, ze to tak vcera znova prislo....uvidime ci dnes odide 😒 chapem ako sa citis s tym 9tt, ale verme, ze raz sa znova bude smiat, a nielen ten 9 ale aj 39, co povies? 😵

lauritka, vdaka za info ohladom toho scanu, hmmmm, zajimave.....

tanity
30. led 2008

Barag, pozrela som si tvoju rodinu v albume, je taaaaaaaaaaaaka velkaaaaaaaaaaaaa 🙂
krasne zvieratka a vy ste zlati, vela stastia x x x

lucies
30. led 2008

Ahoj holky, omlouvám se, pokud budu psát něco, co už psal někdo předemnou. Nemám čas vše číst, ale třeba někomu pomohu. Já jsem potratila celkem 4x. 11tt, 10tt, 6tt, 5tt. Naštěstí jsem měla výbornou gynekoložku (měla, protože zemřela) a ta mě poslala na vyšetření již po 2. potratu. Zjistila se mísně snížená funkce štítné žlázy (velmi časté), dále na genetice zjistili, že mám Leidenskou mutaci, která způsobuje vyšší srážlivost krve a pak jsem ještě byla na imunologii, kde odhalili protilátky proti spermiím. Proti trofoblastu (embryu) byly v pořádku, ale to jen z toho důvodu, že se to prý dá odhalit max. 1 měsíc po potratu, ale objednací lhůty jsou 4-6 měsíců. Takže začal kolotoč - léky na štítnou žlázu, v případě těhu nařízena kontrola na hematologii a Prednison na přeléčení imunity. Po 3 měsících jsme měli povoleno tulení bez kondomu v době OVU. což byl docela zásadní problém, protože můj cyklus je nepravidelný a OVU někdy přijde 16DC a jindy 30DC. Takže jsme se přes rok snažili a nic. Mezitím se opět zhoršili protilátky, takže zase Prednison. Pak se podařilo otěhotnět po třetí, ale v 6tt konec. Ukázalo se, že se mi imunita obrací ze spermií na trofoblast a tak zase léčba Prednisonem. Po přeléčení nám v CAR pomohli k dalšímu těhotenství, které ale zase hned skončilo 5tt a zase problém s imunitou. Po dalším roce nám v CARu nabídli, jestli nechceme využívat jejich imunologii (chodili jsme do Podolí). No, byli jsme dost skeptičtí, protože Madar má přeci takovou reputaci a jak by nám mohl pomoci Apolinář? Jenže se začali dít věci. MUDr. Malíčková má úplně jiný přístup, ačkoli ji testy ukázaly, že by mělo být vše OK (brala jsem v té době už 2 roky prednison), navrhla léky na 3 měsíce vysadit, aby zjistila, jestli je opravdu vše v pořádku nebo se jen tak tělo tváří. Po třech měsících se ukázalo, že je pravda na její straně. Tělo už si na léky zvyklo a tvářilo se bezproblémově, když jsem ale otehotněla, začalo vnímat embryo jako cizí a chtělo ho vypudit. Stejně se tělo chová při transplantaci orgánů a prý se jedná v podstatě o zázrak, že v tolika těhotenstvích embryo přijme bez problémů. A tak začala léčba - nejdříve mnohem větší dávky prednisonu, které se postupně snižovaly na malé dávky. Tulení povoleno kdykoli (nejen v době OVU) a za další 2 měsíce jsem byla po páté těhotná. Po skoro pěti letech snažení jsem s pomocí doktorky Malíčkové překonala 12tt a dneska jsem ve 24tt. Čekáme holčičku, těhu naprosto bez problémů (kromě ranních nevolností do 16tt). Geneticky vše v pořádku. Jenom mi preventivně na hematologii nasadili Fraxiparin na ředení krve, který budu píchat až do konce těhotenství (aby nedošlo k ucpání placenty). Ačkoli jsem po třech ztrátách přestala věřit, že někdy budu máme přirozenou cestou, tak dneska už tomu věřím a na miminko se strašně těšíme. Vím, čím procházíte a strašně vám všem držím palce. Člověk ztrácí víru sám v sebe, připadala jsem si naprosto neschopná, že nedokážu donosit vlastní dítě, ale někdy je prostě potřeba tělu trochu pomoci. Žijeme v době, která je plná chemikálií, které narušují náš reprodukční systém a tak musí pomoc jiná chemie potlačit důsledky antikoncepcí, pesticidů a já nevím čeho všeho. Nevzdávejte se, trvejte na vyšetření imunity (může mít za následek problémy s otěhotněním i donošením plodu), genetiky a samozřejmě ovulace, jestli probíhá. Jen malá perlička na závěr. Otěhotněla jsem 35DC, prostě to tak příroda chtěla. Možná bychom měli víc poslouchat své vlastní tělo, než začnou lékaři hormony měnit přirozený cyklus na "ten správný" 🙂 Přeji krásný den.

lucies
30. led 2008

A ještě jedna věc - hodně žen se bojí, že se poškodí při kyretážích děloha. Při prvním zamlklém těhotenství jsme musela na kyretáž, v 11tt také kyretáž, kdy se dokonce lékaři na soukromé klinice podařilo protrhnout mi dělohu (když jsem přišla po týdnu se strašnou bolestí břicha a velkým krvácením na kontrolu, tak mi řekl, že kdyby se to ještě zhoršilo, tak at jedu hned do nemocnice, že možná protrhl dělohu - jen tak, jako by se nic nedělo). Následná laparoskopie ukázala, že se mu to fakt povedlo a navíc zůstaly v děloze zbytky (11tt). Dělala se tedy opravná kyretáž. V těch brzkých stádiích naštěstí odešlo vše samo. Dneska je děloha naprosto v pořádku a dokonce mi můj gynekolog řekl, že takhle hezky připravenou dělohu vidí málokdy 🙂 takže asi samotná hojivost dělohy je dobrá a není třeba se obávat dalších následků...

tanity
30. led 2008

lucka, tvoj pribeh je taky smutno-vesely ☹ 🙂
je mi luto, ze si musela prejst tolkymi stratami, musis byt silna zena.....strasne sa tesim, ze to vyslo a cakate dievcatko, musi to byt nadherny pocit po tolkom sklamani....prajem ti vela zdravia a krasne zdrave babatko 😵
dakujem tiez za cenne informacie, hned si to tu spisujem a o 2 tyzdne na kontrole to "vyklopim" na doktora. Luci, ak som to pochopila spravne, tak vysetrenie na imunologii na protilatky proti embryu sa daju zistit len do takeho mesiaca po potrate?
Ked si tak citam, ako dokaze telo "bojovat" proti embryjku, spermiam, ako sa obrati z jedneho proti druhemu....je fakt zazrak, ze sa vobec rodia deticky.....ach, keby to bolo take jednoduche aj u nas ☹

tanity
30. led 2008

este jedna vec, precitala som si vsetky prispevky (nastastie sa to pri tych 4 stranach da 😵 ) a spisala som si vase rady ohladom vysetreni. Je to vsetko, k comu sme sa tu dopracovali, no kedze sa tomu az tak nerozumiem, mozno mi pomozete to poopravit a spolocne vyrobime zoznam vysetreni, ktore by bolo dobre podstupit....takze....

1. genetika ( aj na zrazanlivost krvi-trombofilia )
2. hematologia ( problem "hustej" krvi- injekcie na riedenie krvi )
3. imunologia ( protilatky proti trofoblastu (embryjku)-odhalia sa 1mesiac po potrate, proti spermiam...)
4. infektologia ( toxoplazmoza, borelioza, listeria, chlamydie, CMV virusy(?) )
5. ine vysetrenia (neviem kam ich zaradit) - na stitnu zlazu, biotonicky scanning (zoonozy), nizka hladina progesteronu, hormonalny profil, a na zlepsenie imunity tiez akupunktura a akupresura ( pozor! nie pre tehotne! )
este som pocula o spermiograme (to bude mozno na tej imune ako protilatky proti spermiam??), no neviem, ci sa to nerobi len v pripadoch infertility....

neviem, ci je to spravne 😒 no mozno poradite vy?

jankatr
30. led 2008

ahoj Majduli, potkali jsme se tu tuším na začínáme po potratě - taky už jsme se radovali že se nám to po minulém nezdaru povedlo, bohužel jen do pátého týdne - pak přišlo krvácení - z ničeho nic - odvezla mě sanitka a druhý den už jen provedli revizi po prodělaném potratu.
Teď řešíme že bysme na jaře zkusili to IVF ještě jednou - bude to už 4. pokus - domluvili jsme se doktorem na vyšetření z imunologie, hematologie a genetiky - tak uvidíme jak to dopadne.

lucies
1. únor 2008

Tanity, přesně tak mi to řekli na imunologii, když jsem tam volala, abych se objednala. Řekli mi, že jestli mám protilátky proti trofoblastu, tak se to dá zjistit max. do 1 měsíce od potratu (pak vymizí), ale že mají plno, tak at prijdu za 5 měsíců... Byla jsem z toho tehdy uplně hotová a v podstatě se později ukázalo, že to tak bylo a mohli jsme si možná ušetřit hodně trápení, kdyby se testy udělaly včas... Takhle jsme léčili jen protilátky proti spermiím a v případě dalšího těhu kontrola v 6tt (to už ale bylo pozdě).

tanity
1. únor 2008

Luci, je mi luto, ze bolo neskoro....a ze sa to nezistilo skor..... ☹
myslim, ze si si presla vselicim, musis byt vazne silna zena, ked si to vsetko zvladla, ale ono clovek si nevybera, co je nanho "nadeleno", to si musi niest..........napriek vsetkemu, cim ste museli prejst, tolkymi sklamaniami a bolestami, teraz citim, ze si sa s tym vyrovnala a si stastna, ze sa tesis zo svojho tehu a malej dcerenky v brusku.....prajem vam vsetkym vela zdravia a pokoja....a vdaka este raz za info, nevedela som si velmi predstavit, co na tej imunologii vlastne riesia a ako to riesia 😝

Jankatr, velmi ma mrzi, co sa ti stalo...............verim, ze strvrty pokus bude uspesnejsi......a ze tie testy budu na nieco dobre. Ja mam dnes volat ohladom vysledkov z histologie, no mam strach. Ja viem, lekar sam vravel, ze tie vlastne skoro nikdy odpoved nedavaju, ale mam z toho blby zaludok... 😒

lucies
1. únor 2008

Tanity, přesně jak píšeš. Každý máme naloženo to, co nést máme a jestli jsme měli projít takovou bolestí a zklamáními, abychom byli třeba dobří rodiče nebo dokázali ocenit jiné věci, tak to mělo být a je třeba to tak brát. Je pravda, že dneska jsme s manželem nad věcí, jen tak nás něco nerozhodí, víme, že se o sebe navzájem můžeme opřít, náš vztah je opravdu krásný a navíc to vypadá, že se konečně dočkáme... Jednou (2004) mi moje gynekoložka řekla, že máme mít dítě třeba až v roce 2008 a osud neošálíme a měla pravdu. Vše se děje pro něco...

Já bych si jen dnes vzala z našeho případu ponaučení a to, dožadovat se všech vyšetření, aby se našla příčina neplodnosti nebo potrácení. Když není ochoten pomoci jeden lékař, tak ho vyměnit za jiného...

Janka, mám kamarádku a ta chodila do CARu a vyčerpala 3 pokusy IVF, až poté ji poslali na genetiku a imunologii, kde se zjistilo, že má protilátky proti spermiím (následně trofoblastu), tudíž šance na donošení velmi nízká. 3 měsíce brala Prednison a poté šla na 4. pokus a dneska má doma chlapečka 🙂 Možná by se měla udělat nejdříve všechna dostupná vyšetření, aby se zbytečně nemrhalo "hrazenými" pokusy...

majdula
autor
4. únor 2008

Ahojky, tak hlasim jak to s nami dopadlo. No hlavne doslo k velkemu nedorozumeni - byla jsem presvedcena a na evidenci me tam i poslali, ze si nas objednali do CARu, ale ve skutecnosti jsme meli zadanku jen na genetiku. Takze po nekolika hodinach cekani v cekarne CAR 🙂 jsme se dostali ke geneticce.
Vzala nam krev na zjisteni ruznych chromozomalnich mutaci a dalsich neplech, trombofilie a mne navic na cysticke fibrozy. Dr. si kreslila rodokmeny nasich pra/predku a vyptavala se na vse ohledne reprodukce v blizke i vzdalenejsi rodine 🙂 Vysledky krve budou az za dva mesice :( ale tak dlouho bychom cekali tak jako tak. Venovala se nam opravdu dlouho a proklepla nas dukladne, nicmene jen po geneticke strance a ja si myslim ze pricina potratu je u me jinde, nejspis v te hormonalni nevyvazenosti.
Tak se chci zeptat co ted? Kde mi vezmou krev na ten hormonalni profil, imunologii (psaly jste ze PL proti trofoblastu jsou zjistitelne jen do 1 mesice), zoonozy...? Mam nabehnout ke svemu gynekologovi at mi na to krev vezme a nekam ji posle? Nejak ted nevim co mam delat. Na ty zoonozy mi nabizela vzit krev i obvodacka, kdyz jsme k ni sla ukoncit neschopenku. Prosim moc o radu, nejak nevim co dal a chci to poresit co nejdrive.