3 krát jsem potratila. Co bude dál?

majdula
24. led 2008

Ahoj holky, v pondeli jsem absolvovala dalsi revizi. Byl to muj uz treti spontanni potrat a druha revize. Na rozdil od minule to beru tak nejak stoicky, nehroutim se a jsem rada ze se konecne bude neco dit a doktori si me (mozna) konecne zacnou vsimat. Pry me poslou na genetiku.
Potratil nekdo z vas dvakrat nebo vicekrat? A zjistilo se proc? Mne se totiz zda, ze kdyz potratite poprve, nikdo si vas nevsima a bere se to jako statisticka chyba. Nevim co se bude dit dal, co se v techhle pripadech vysetruje a kde... no vlastne jsem z toho docela zoufala, takze tak docela v klidu nejsem 😅
Moc dekuju za jakoukoliv radu, protoze ted fakt nevim co dal.

vika34
30. pro 2008

ja už snažilkujem vlastne od roku 1995 a fakt už mám toho dosť,je to stresujúce,našťastie máme aspoň jedno dieťa,môj muž nemá vlastné a preto to asi tak ťažko nesie

chaala
30. pro 2008

my se snažíme dva roky. Máme jednoho chlapečka,jsem moc ráda,že ho máme.Ale vždycky jsem myslela,že dětí budeme mít víc 🙂

vika34
30. pro 2008

my sme začali ked mala Vika 4 roky,že dokiaľ pôjde do školy ,aby som bola doma a má už 11 a nic

chaala
30. pro 2008

Já jsem si myslela,že mi to pěkne naváže z jedné mateřské do druhé. Synovi jsou teď 4roky. Říkám si, že když to šlo poprvé, tak to přece musí jít i podruhé. Co se tam mohlo změnit?

vika34
30. pro 2008

to si hovorím už pár rokov 😀 😀 😀

kat22
30. pro 2008

zdravik vaz dievcata 🙂

chcem vam vyjadrit podporu, ja som prisla o mimi 4x, vzdy okolo 10-11tt. po prvom SP som donosila , mam dcerku, potom este 3 razy - z toho 1xSP a 2x MA- potom som s obrovskymi problemami donosila druhu dcerku, uzivala som od zaciatku utrac a anopyrin. no a uplne neplanovane a necakane som v 2006 otehotnela 7my krat a uplne bez tazkosti - iba som si pichala fraxac - som donosila tretiu dceru. este som aj prenasala 😀
vysetreni mam absolvovanych milion, na hemato chodim v podstate dodnes.
vsetkym vam drzim palce a zelam skore uspesne donosenie 🙂
a je to podla mna hlavne o psychike

vika34
30. pro 2008

podľa toho čo píšeš si mala niečo s krvou,ale mne doteraz nenašli nič z čoho by sme sa mohli odraziť,samozrejme veľmi dakujem za vyjadrenú podporu a verím,že raz donosím,mám ešte takých 5 rokov

kat22
30. pro 2008

a este pre majdulu...pri poslednom tehu som uzivala atb a kortikoidy ( kvoli tazkej sinusitide) a absolvovala som aj rtg....pocas tehu som bola casto chora, uzivala som atb asi 5 krat...vdaka detom, ked doniesli zo skolky a skoly bacily, ale mala je zdrava a prvy raz ochorela ako 8 mesacna. ked som sa pytala na ten rtg aj na genetike, kde ma kvoli veku poslali, povedala mi dr ze KAZDE JEDNO TEHOTENSTVO JE 5% STASTIE. ze lekari vedia spravit testy a vysetrenia ale ziadne. ani amnio , neda 100% zaruku, ze vsetko dobre dopadne 🙂

vika34
30. pro 2008

aj ja by som chcela tých 5 % 😀 😀 😀

stingray
30. pro 2008

vika - IVF treba chapat ako zasah do prirodzeneho reprodukcneho cyklu. Je velmi malo CAR ktore maju ake take vedomosti o tak zavaznej problematike akou je bio-chemicke posobenie ejakulatu na reprodukcne organy zeny. Metoda SPF je priamou podporou IVF je to stimulacia receptorov krcka maternice - (cytokin) upravenym ejakulatom pomaha pri kvalitativnej zmene endometria a nasledne po uhniezdeni pomaha za pomoci COX enzymov nachadzajucich sa tiez v ejakulate pri tvorbe imunusupresivnych prostaglandinov PGF2 alfa a PGE2 (tvorenych uz sekrecnym endometriom) ktore zvysuju sancu na uspesne donosenie plodu. Tieto ucinky ejakulatu pretrvavaju do 9dni od oplodnenia pricom synchronizuju rast a vyvoj blastocystu tak aby zodpovedal aktualnemu stavu endometria. SPF je mozne nahradit aj priamo sexualnym stykom ale vzhladom na praktiky CAR je preferovany sex az po uspesnom IVF.

vika34
1. led 2009

dakujem ,také niečo mi nikto nenavrhol,ja som podstúpila predimplantačnú genetiku kvôli potratom,ale aj to posledné tehotenstvo skončilo potratom,máme zamrazené ešte vyšetrené embriá,tak vyskúšame ešte to

pasko0
1. únor 2009

Ahoj Monca.

Ja berem kyselinu listovu(femibion 400), v nom je aj DHA - 3omega vysokonasytena kyselina. Ale pozor 800-ka nema v krabicke DHA. 800-ka sa bere pri planovani. Vseobecne je znama na spravny vyvoj a rast embria a (plodu)Navyse ma tzv.METAFOLIN, ktory iny vyzivovy doplnok na nasom trhu nema. V tom je femib ion jedinecny. A napokon aj moj maly potrebuje vitaminy a aj mineraly.
Viac info je na www.femibion.sk

Erika.

zuz11
2. únor 2009

pamulcatko • snž • Dnes o 17:08
AHOJTE JE TU NIEKTO TAKY KTO DVA KRAT POTRATIL A NEMA ZA SEBOU VYSETRENIA?OZVYTE SA MI DAKUJEM

fanfulinekkudisek • snž • Dnes o 17:14
AHOJ.tAK ja nevim jak to myslis ,ze nemas vysetreni? ja mela jeden a vysetrili samozdrejme co tam jeste zbylo...
musis napsat vic

pamulcatko • snž • Dnes o 17:19
ahojik.no ja som to myslela takto ze som bola aj na vycisteni ale az po druhom,pretoze pri prvom som sa vycistila sama vzýkrvacanim ale nebola som na ziadnych vysetreniach podobnym genetike atd...myslis ze este je mozne aby ma tam gynekolog poslal?potrat som mala 1.11.200á

fomarik • snž • Dnes o 17:21
Ahoj....je mi ľúto čím si si prešla. J e to veľmi ťažké.
mne tiež po potrate ( kyretáži ) nerobili žiadne vyšetrenia, až sa toho desím. A vôbec nechápem prečo somnou nič nerobia ☹

pamulcatko • snž • Dnes o 17:25
noo fomarik ako aj ja sa cudujem niekomu urobia vselijake vysetrenia hmm..a kolko mas cakat na splodenie dalsieho dietatka?
😒

fomarik • snž • Dnes o 17:29
mne kázali počkať aspoň 3-4 cykly. Prvá MS prišla po 6 týždňoch od druhej kyretáže ( Teda mne jeden potrat robili 2x, pretože na prvýkrát ma zle vyčistili. Po 5 mesiacov ma čistili znovu).
A tiež sa čudujem, prečo mi neurobili ani horm. profil, ani gent., ani folikuly, ani nič!!!! Len mi predpísali Duphaston na úpravu cyklu a na podporu otehotnenia, ale 8 mesiacov nič...nedarí sa . Ja mám z toho hlavu v smútku 😢
my sa o bábatko ale snažíme už 3 roky.

pamulcatko • snž • Dnes o 17:31
ach moja tak to mi je luto mne prva ms tiez dosla tak ako si a ja idem na kontrolu po dalsej ms tak som zvedava ako dopadnem len problem je v tom ze uz mi 4 den meska nechapem tomu...

fomarik • snž • Dnes o 17:32
... no tak to neviem vysvetliť, prečo ti 4 dní mešká...A ako dlho sa pokúšate o babatko?

mimisk
2. únor 2009

Ahojte ja som mala dva potrati, teraz sachcem sa pokusit o dalsie ,uvidime ako to dopadne, ale mám trocha obavu

majdula
autor
3. únor 2009

Mimi neboj se niceho, hlavne se nechte oba vysetrit aby se vyloucily vsechny mozne priciny a zkuste to znovu!
Nam se to povedlo taky az na ctvrty pokus, ale nevzdala bych to nikdy - dokud ovuluju, tak je stale sance 😉

pamulcatko
3. únor 2009

ahojte tak ja som mala dva potraty pri prvom som sa vycistila sama to bolo 1.7.2008 a druhy ma poslali na kyretaz a to 1.11.2008 obe potraty som mala v 6 tt,sice som to male este nevidela ale strasne som smutila,zatial som nebola na ziadnom vysetreni dufam ze ma gynekolog este niekam posle aj ked som uz 4 mesiace po zakroku.Babenky a ak vam mozem poradit nasadte si aj zinok raz denne a ak mate po ruke aloe vera kupte si ho je sice drahy ale pomaha...

poleva
3. bře 2009

ahojte je tu niekto u koho sa nasiel imunologicky problem ??

marki.la
3. bře 2009

polev, kukni tady https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea..., všechny tam máme problém imunitní

poleva
3. bře 2009

aha dakujem dufam ze najdem co hladam

poleva
5. bře 2009

moze sa fraxiparin uzivat aj preventivne ?

ruzickas
22. dub 2009

Ahojte baby,kto mi poradí co mam brat po potratu gynekolog mi nic nevravel....Snažíme se o babetko, jedno už mame, ale toto druhé nam nevišlo.Začala som brát kyselinu listovu a ešte som sa dočítala,že po potratu je dobrý vitamín E.Ak by mi ešte nekto vedel lepšie poradit tak sa ozvite..... ☹

divabara
22. dub 2009

Ahoj holky,

chtela bych vas moc povzbudit...Take jsem casto psala do stranek ohledne potratu. O miminko jsme se pokouseli tri roky, behem kterych jsem o mimi prisla celkem 5x (3x samovolny potrat v 6.tydnu, 1x umele preruseni v 17 tydnu kvuli vyvojove vade srdce neslucitelne se zivotem, 1x revize v 9. tydnu). Na nic se neprislo,ale nakonec se nam podarilo a prirozenou cestou jsem otehotnela a nyni mame 6ti mesicniho chlapecka ! Zazraky se deji a nadeje umira posledni ! Drzte se, i vy se dockate miminek !¨
Jinak ja brala kyselinu listovou od Nordpharm biofolic - ta mi byla doporucena, dale dynova smeinka denne par seminek a hodne vody. Taky jsem pak pila kontryhelovy cajik...
Pa,
Barca

leyla.x
24. dub 2009

ahoj holky,
také jsem 2x samovolně potratila. Dr. mě ale již posílá na genetiku. Než jsme stačili Gennet navštívit, tak jsem zjistila, ze jsem opet tehotná. Ted bych mela být v pátem týdnu a něco...Otehotnela jsem hned po první menstruaci od revize. Revizi jsem mela 11. února a 18. března první menstruaci. Po revizi pravidelně piju kontryhelový čaj, myslim si, ze mi hodne pomohl k tomu, aby se dole vse rychle uzdravilo. Napr. jsem dríve mívala problémy s menstruací, nekdy az 40 dní cyklus. Myslím si, ze díky tomu caji se telo rychle vzpamatovalo a presne za 5 týdnů od revize jsem dostala menses. (jinak si myslim, ze bych musela jit na "provokacku", po tom prvním potratu jsem to tak mela) No ale ted resím problém - v dobe, kdy jsem mela dostat menses a pár dní poté me bolelo brisko, jako kdyz to mate dostat, ale ted uz me asi 5.den nebolí, ani ho nemám nafouklé...Tak si ríkám, jestli nedoslo k dalsímu ZP ☹ V pondelí jdu poprvé k Dr. na UTZ, tak uvidíme...

bettynka222
24. dub 2009

leyla to mi luto. a tehu priznaky mas ci nemas? lebo ja vzdy, ked sa to zacalo kazit, tak som aj priznaky zacala stracat.
inak co sa tyka zrazanlivosti krvi (na genetiku ta asi poslali kvoli trombofilii, ze?), kym som este nemala vysledky, tak mi dr. poradili anopyrin - 30 mg denne. a vela kyseliny listovej...tak to skus, mozno to este vyjde 😉

ruzickas
27. dub 2009

Mam po potrate a po piatych dní ma začalo bolet bružko,take čosi ako pri menštruacii.Občas mam aj výtoky./krvavé/Mali ste tiež také problémi????? 🙄

janinkaves
27. říj 2009

Ahojte holky můžete mi někdo poradit jaké máte za sebou vyšetření po potratech ? Já prodělala první mini potrat v prosinci 2008, dr. jen oznámila že to bylo hodně v začátku a vše se vyčistilo samo ani hladinu hcg mi nebrala, další potrat jsem absovlovala na konci květnu ve 22tt. pro těžkou VVV srdce ale genetika dopadla negativně a třetí potrat proběhl teď v polovině října pro zamlký plod v 7tt.

Já mám za sebou štítnou žlázu, stěr z krku pro časté bolení v krku a krev na listeriozu, tooplazmozu, zoozy (nebo zoony nebo tak nějak) a když to teď zase nedopadlo tak bych v těch odběrech pokračovala ale nevím co dr. navrhnout protože ona se mi zdá poslední dobou strašně neschopná a vše bere na lehkou váhu a já už vlastně nevěřím žádnému doktorovi a chci si sama na vše dohlédnout, vše mi do teď dopadlo negativně a prý je to náhoda a ani jeden potrat spolu nesouvisí když mám doma jednoho dvouletého zdravého syna ale moc se mi to nezdá už je toho trochu moc ! Tak prosím mi někdo poraďte co si nechat vzít za odběry a stěry atd. děkuji

janinkaves
28. říj 2009

Tak jsem měla dnes čas projít si tuto diskuzi a vidím že mám všechny vyšetření kromě chlamydii a genetiky a nevím jetli CMV je cytomegalovir který mi dr. odmítla udělat s tím že je to velmi vzácné a zbytečné ale za týden jdu na kontrolu a zeptám se !

zab37
28. říj 2009

ahojte, mám za sebou 2potraty, prvý MA vo februári, druhý spontánny v 19tt teraz v septembri. A vyšetrenia? od môjho gynekologa žiadne, vraj žiadne nepotrebujem, nijaké vyšetrenie tehu neovplyvní....o príčine môjho druhého potratu sú len dohady, nič konkrétne....
a preto....sama som sa objednala na endokrinologiu, krvné testy a hematologiu, a to som sa všetko dozvedela len tu na koníku.
nič mi lekár neporadil, ani ma nepodporil... vraj je to len moja vec 😒
beriem kyselinu listovú (ozaj, záleží na výrobcovi?) a ženský čaj s alchemilkou.... niektorým lekárom, je to asi jedno, sú v práci tak pracujú nič viac, nič navyše...

marlin3
28. říj 2009

Ahoj holky, tak nás po dvou potratech (1/09 a 9/09) poslala gyndr. na genetické vyšetření. Byli jsme tam teď v pondělí,takže čekáme na výsledky,které budou asi za měsíc. Na jiné testy nás zatím doktorka neposlala,ale teď půjdu na kontrolu po šestinedělí a zeptám se. Vás na ta jiná vyšetření poslala gyn.dr.?

pajinka111
28. říj 2009

Ahojky taky se k vám přidám,mám za sebou taky 2x potrat,12tt a 14tt,zjistili mi z krve že mám velice nzkou hladinu progesteronu a miminko se nemohlo vyvyjet,pak další těhu,dostala sem injekčně progesteron už bylo těhu v pořádku a mám 10letou dcerku,ale už několik let se snažíme o další a už to nejde..tento cyklus po dlouhé době dle teplot vypadal tak nadějně,ale dnes dorazila MS,takže zase znuvu..beru clostilbegyt,utrogestan,pregnyl-injekčně pokud naroste folík,kyselinu listovou,vitamín E,zinek a cečko..chci ted skusin Gynex,četla sem na něj samou chválu..
holy čtu tady že máte každá za sebou hrozné zážitky,pro všechny bude už brzo líp 😉