3 krát jsem potratila. Co bude dál?

majdula
24. led 2008

Ahoj holky, v pondeli jsem absolvovala dalsi revizi. Byl to muj uz treti spontanni potrat a druha revize. Na rozdil od minule to beru tak nejak stoicky, nehroutim se a jsem rada ze se konecne bude neco dit a doktori si me (mozna) konecne zacnou vsimat. Pry me poslou na genetiku.
Potratil nekdo z vas dvakrat nebo vicekrat? A zjistilo se proc? Mne se totiz zda, ze kdyz potratite poprve, nikdo si vas nevsima a bere se to jako statisticka chyba. Nevim co se bude dit dal, co se v techhle pripadech vysetruje a kde... no vlastne jsem z toho docela zoufala, takze tak docela v klidu nejsem 😅
Moc dekuju za jakoukoliv radu, protoze ted fakt nevim co dal.

helicek
25. zář 2008

před 14 dny mi moje doktorka řekla, že tam něco je, ale těhu nepotvrdí, že je to na samém počátku, po 14 dnech viděla tři, pak mě poslala a tam řekli, že je to bez vývinu. Je to nějak rychlý, nechápu to

tanity
25. zář 2008

helicek,

je mi to strasne luto, ze musis prechadzat takouto skusenostou...je mi to luto....vies, ono to presne takto rychle pride. Jednoducho ti na ultrazvuku povedia, ze nevidia srdiecko..akciu, alebo ze sa nevyvija. Boli to, v tej chvili akokeby prestal svet dookola existovat a ty si v zacarovanom kruhu bolesti, strachu, zmatku, smutku, hnevu...poznam to, mame 3 anjeliky. Jeden den sa tesis z pozitivneho tehu testu a druhy den sa to vsetko skonci....
Myslim, ze okrem toho kontrolneho uzv, ktory ta caka, by ti este mali vziat aj krv na hcg...v nemocnici, pred zakrokom....samotna revizia trva velmi kratko, len par minut a nastastie spinkas, takze na par minut si v uplnem inom svete, kde zabudnes na smutok a bolest...toho sa neobavaj, aj ked chapem ako sa citis...aj aj som mala pri druhom tehotenstve robenu reviziu a este par dni potom som pocitovala tehu priznaky, je to doznievanie hormonov a vlastne hcg....viem, ze mas strach, chapem..ale..ono to uz potom ide velmi rychlo a v nemocnici ak vsetko bude ok, ostanes asi len 1 den....myslim na teba a zajtra budem obzvlast. Drz sa heli. x x x

tanity
25. zář 2008

heli,

teraz som si pozerala tvoju fotecku...chlapci su naozaj zlati...mas stastie, ze mas uz dvoch takych pomocnikov...musis verit, ze sa dockate aj spolocneho babatienka. Nic ine nam neostava, len ist dalej a pasovat sa s osudom a dufat, verit...
(naozaj sa nezvyknu mylit na sone...ja som 1x odmietala verit tomu, co mi hovoria, ze nas syncek uz v mojom brusku nezije...nemohla som ani len rozmyslat o tom, ze nezije, ze uz odletel do nebicka...a nechcela som vziat tabletky na vyvolanie porodu..chcela som kontrolne sona stale dookola...nemylili sa..v tomto sa neda mylit..naozaj uz srdiecko nebilo. V tvojom pripade, nemohlo by ist o velmi skoru tehotnost? kedy este nevidno akciu? nechcem ti davat falosne nadeje, ved lekari su naozaj kompetentni na take vyjadrenia, len....snad bude naozaj na mieste to kontrolne sono a krv na hcg...drz sa).

bibianna
25. zář 2008

chcem vás povzbudiť. Moja kamarátka potratila až tri krát po sebe a teraz je šťastnou mamičkou dvojičiek, chlapca i dievčaťa.

vika34
25. zář 2008

ja som si vyžiadala ešte týždeň,lebo som verila v zázrak ,že bábo podrastie a začne byť srdiečko,aj ked doktor to už uzavrel a bohužial mal pravdu ale záleží v ktorom tt asi si,ja som bola po IVF tak sa termín nemohol meniť,ešte to nevzdávaj,vydrž do zajtra

lori
25. zář 2008

Dievčatá zlaté, musím plakať, keď vás tu čítam. Dnes sa človek tak často stretáva s veľmi liberálnym postojom k interrupcii a potom si prečíta o tých, čo chcú deti a majú takéto komplikície. Veľmi si vás vážim za to, že ste odhodlané všetky tie problémy a boelsti prekonať. rada by som vám každej stisla ruku a povedala pár povzbudivých slov. Nestrácajte nádej. Zázraky existujú. Aj ja som možno takým malým - prvýkrát som rodila v 39-rokoch, o rok a pol znova. Obe tehotenstvá boli absolútne bezproblémové, pôrody tiež.Otehotnela som tiež presne podľa plánu.Dnes máme 2 krásne zdravé deti.Už som neverila, že aj ja raz budem mamou a vidíte, nikdy nie je neskoro.Nevzdávajte sa, verte svojmu snu. Veľmi vám držím palce!

vika34
25. zář 2008

díki lori za povzbudenie,mala si problém otehotnieť,alebo si nechcela deti skôr.

jana.cb
25. zář 2008

ahojky holky omlouvam se ze vam sem takto vpadam kdyz sem nepatrim ale jen jem chtela rict kdyz jsem cetla uvodni stranku jenom teda ..tak ze ja jsem 2x otehotnela ale kolem 6 tydne to telo vzdy vyloucilo Dr to neresili ze se to stava ale diky konikovi jsem si zjistila co a jak a vybehala si geneticke testy jeste pred pocetim a hlavne imunologicke kde mi byli zjisteny protilatky na trofoblast - na embrijko takze jsem navstivila v Praze Podoli imunologie dojizdela tam prelecili me a ted to vypada ze je zatim vse ok ..beru teda Prednison na udrzeni miminka ale v Podoli mi Dr rekli ze imunologie vetsinou zjisti v tomto pripade protilatky bud na spermie ze se nedari pocit a kdyz jo tak to telo vylouci nebo primo na trofoblast takze ma rada je pokud jeste nemate udelanou Imunologii tak si na tom trvejte preleceni trva 3 mesice a pak pocnete raz dva a donosite to 😉 kdyby jste chteli jakkoliv poradi tak vam moc rada poradim kdyztak ale ip nebudu vas tu rusit 😉 vsem tu drzim moc palecky at jste co nejdrive tehulky 😉

lori
25. zář 2008

vika, ani jedno, ani druhé 🙂 Jednoducho som príliš neskoro stretla toho, s kým som chcela zdieľať životné radosti a starosti a mať s ním deti 🙂

korenka
25. zář 2008

Ahojte,vidím,že aj táto téma sa ma týka,tak chcem prispieť,aby ste nemali pocit,že ste sami..........no,ja som potratila 2x,prvý krát dvojičky v 11 tt ,druhý krát jedno v 9 tt.Bolí ma to do dnes.............teraz po roku aj pol sa znovu snažíme,zmenila som lekárku,pristupuje ku mne ako ku sestre,veľmi sa o mňa stará,podstúpila som kopu vyšetrení,aj operáciu,aj kúpele.Takže hádam do tretice to vynde do konca!!!Prajem to nám všetkým!!! 😅

vika34
25. zář 2008

korenka vítam ťa v tejto smutnej téme ☹ a ty si povedz,že do tretice ti to víde a ja bohužiaľ musím použiť trochu vyššie číslo ☹ ,ale za dva mesiace sa pokúsime o KET a budeme dúfať,že to bude posl.pokus,prajem všetkým úspešné plodenie a dotiahnutia do konca 😅

korenka
26. zář 2008

Vika,ďakujem,my nezúfame,len môj vek bohužiaľ už teraz nieje moc priaznivý,takže radi by sme čím skôr otehotneli,lebo už mám aj v práci toho vyše hlavy,samý stres............potrebujem zmenu,vlastne obaja,všetci naši známi majú bábo,takže sa s nami prestávali stretávať,lebo nazapadneme už do ich okruhu 😒 a celkovo sme radi doma a tešíme sa zo seba 😅

korenka
26. zář 2008

No a ja mám problém udržať,to sa už potvrdilo po hemat.vyšetrení,že len čo otehotniem,zhustne mi krv,takže trombóza len v tehu a budú ma dopovať kyselinou listovou.No a samozrejme budem doma,ak nie do 15 tt v nemocnici,Dr. si chce byť istá a chce ma mať na očiach,je veeeeeľmi zlatá,takých je málo!!!Takže teraz sa snažíme len prvý mesiac,tak uvidíme..........

vika34
26. zář 2008

korenka píšeš,že vek nie je priaznivý,na fotke vyzeráš min.o 10 rokov mladšia odo mňa 😀 ,čo myslíš prečo som tam dala svoju dcéru 😅

korenka
26. zář 2008

no,to je hádam najlepšia foto 😎 ,teraz mám krátke vlasy,minulý rok,po potrate som sa dala ostrihať úplne na krátko,a teším sa,že máš ten pocit,nooooooooooo,mám 33 rokov,pomaly 34,takže dosť na to,aby sme si konečne založili rodinku a boli šťastní,už nám len to chába ku šťastiu!!!

vika34
26. zář 2008

ha,ha ,ja budem mať 38 za pár mesiacov ,ale samozrejme tvoj vek je už na založenie rodinky,tak dúfam,že sa to skoro zadarý,držím palce

korenka
28. zář 2008

Dík,vika,dám ti vedieť,čakám krámy 10.10.,takže potom dám vedieť ako som dopadla.Práve som sa dozvedela,že cvičenie je nevhodné,len tie mojžišové,tak nejak to musím vydržať,páá 😉

vika34
28. zář 2008

ja idem 8.10. na konzultáciu do CAR a dohodneme sa čo dalej a menzes ani neviem kedy,kedže som 13.9.potratila,ale nemusela som na kyret,tak uvidím ako to b ude s cyklom,tiež sa ozvem ,čo a ako,tebe aspoň prišli na niečo ,mne zatiaľ ☹ na nič

korenka
28. zář 2008

neboj,aj tebe na to prídu,pýtaj si vyšetrenia,na genetiku a hematológiu!!!Tam ma poslali,ale až keď som zmenila lekárku!!!No,mne minulý rok museli robiť kyret až 2x,krvácala som strašne,bola som na dne a nevedela som,že to ešte môže byť z toho,až keď som znovu išla do nemocnice a oznámili mi,že ešte raz 😖 skoro som im tam odpadla.A prvú mrchu som mala po skoro 2 mesiacoch,lebo ževraj som stratila veľa krvi a zo stresu,takže potratila som v máji a mrcha prišla až v auguste.Ti poviem,dalo nám to zabrať obom a zároveň nás to posilnilo poriadne!!!Prepáč,že sa pýtam,ty si priprodzene otehotnela?

vika34
28. zář 2008

ja už mám 2 razy genetiku a hematologiu,tiež,ale idem znovu na tú krv.Tento posledný raz som bola na umelom opl. ,LEBO MI ROBILI Génetiku našich embrií a vybrali iba tie zdravé ,tvrdili ,že mám vysokú šancu donosiť,ale mýlili sa 😢

korenka
28. zář 2008

aha,to ma mrzí veľmi ☹ ,ešte máte nejaké embrijká zamrznuté?Tak hádam čoskoro pôjdete na to znovu,prajem veľa šťastia!!!Idem už konečne spať,aj by sa patrilo,tak pa

renys
29. zář 2008

Ahojky holky, je mi líto, že nás je tolik, kterým je zatím odepřeno mateřský štěstíčko, já už jsem fakt v koncích...dnes jsem se vrátila z nemocnice, mám za sebou už 4. potrat, už jsem fakt začínala věřit tomu, že se konečně vše v dobrý obrací.. mám už všechny možný vyšetření, od začátku těhu jsem pečlivě ležela, píchala Fraxiparin(mám Ledienskou mutaci), brala půl Prednisonu (antifosfolipid. protilátky), kys. listovu, 3 x denně Duphaston...a stejně to šlo do háje...je to bezmoc ☹ ..

Dr v nemocnici tvrdili, že ať neházím flintu do žita, že mají případy, kdy žena potratí třeba 8 x a pak porodní 2 děti. Ačkoli je medicína vyspělá, tak bohužel na tohle je krátká, příroda to prostě občas nechce....smutný co, slyšet tohle od doktora? Jeden mi dokonce radil adoptovat ( protože co si budem nalhávat, v příštích těhotenstvích bude stresový faktor hrát svojí úlohu) no a pak se tělo odblokuje a bude i vlastní mimi 😕 😔 .

ela304
29. zář 2008

ahoj renys, je mi strasne luto co si prezila, to je fakt nefer. mne dnes oznamili druhy krat missed abort, takze mam asi taku naladu ako ty. som po IVF a myslela som ze to uz vyjde. Mame asi fakt smolu. Caka nas genetika a imunologia, tak dufam ze to pomôze a aspon budem vediet na com som. Najhorsie je ked neviem co je dôvodom tychto nestasti. ☹

renys
29. zář 2008

Eli, to je mi taky strašně líto, co teď prožíváš 😢 .....Já jsem loni podstoupila také IVF, čekala jsem dvojčátka, ale v 9. týdnu taky MA ☹ .....teď na podzim jsem plánovali další IVF a osud nás překvapil // na testíku, tak už jsem věřila, že to tentokrát vyjde, že to tělo si samo vybralo tu správnou dobu a je ready....nejhorší je pro mě ta nejistota a bezmoc, nikdo mi nepomůže....Tak to zvládni 😔 !

korenka
29. zář 2008

Ahojte baby,to mi je moc ľúto.......do kelu!!!To je nefér!!! 😠 .................čo by sme dali za bábo a iné to hádžu do kontajnerov!!!JA som tiež čakala dvojičky,ale udusili sa mi a pri druhom prestalo biť srdiečko ☹ .
Teraz nechcem ani pomyslieť,keďže sa snažíme po roku aj pol.
Držím vám palce!!!

majdula
autor
30. zář 2008

Ahoj holky,
to je konec, doufala jsem ze tohle tema tise zapadne a nikdo do nej uz nenapise... leda ze se to konecne povedlo. A misto toho zase dalsi smutne pribehy ☹ Ale musime doufam ze bude lip, ja tomu verim a dokud to aspon trosku pujde, tak to nevzdam!
Uz chodim do prace, dnes jsem byla jeste na na hematologii - budou mi delat z krve nejakej homocystein a TSH, treba mam neco se stitnici, kdo vi. Pak uz bude vysetreni definitivne komplet a krome pripadne hysteroskopie a odberu sliznice kvuli obsahu hormonu uz se nic dalsiho delat neda. Jen cekat a doufat ze to dobre dopadne.

Renysku, jak jsi byla s tehu daleko? Taky mi ted rikali, ze tam maji zeny co potrati 6-7 x nez to donosi... ufff, nevim jestli na to mam, ale asi jo. Taky jsem poctive lezela cely mesic, ja si pro zmenu zase zavadela 3x denne utrogestan, takze zadne chozeni... a bylo to k nicemu. Ale kdybych vedela ze to pomuze, prolezim klidne cele tehu. Za jak dlouho se muzete snazit zase?

korenka
30. zář 2008

Ahoj majduha,no snažiť sa môžte aj ihneď,len si radšej počkaj na výsledky z vyšetrení.Mne zistili ,že mi zhustne krv,keď otehoniem,takže ma budú dopovať kys.listovou a ktovie ešte čím.Moja kamoška nedávno potratila,pred 2 mesiacmi a práve vie 3.deň,že je tehotná,išla ležať do nemocnice.

vika34
30. zář 2008

ahoj korenka a ostatné,máme ešte 3 zamrazené genet.o.k. embriá,tak pôjdem na KET a keby to znovu nevyšlo ,tak som rozhodnutá,že budeme iba tak skúšať a snád sa raz zadarí,ked už raz sa podarilo
táto téma sa nikdy úplne nestratí,aLE JE HROZNE SMUTNé,žE DO NEJ PRISPIEVAJú niekedy tie isté kočky,mám pocit,že v dnešnej spoločnosti ,je zázrak ôplne bez problémov počať a vynosiť dieťa.Treba sa,ale nad to povzniesť a ísť dalej,držím palce všetkým,aby to dopadlo podľa našich prianí

korenka
2. říj 2008

ďakujem,no ono je to také jednoduché a pritom také ťažkééééééééééééééé 😝

majdula
autor
13. říj 2008

Ahoj po delsi dobe, tak hlasim ze mrcha dorazila naprosto presne, 29. den po potratu. Duvod k buhvijake radosti to neni, ale aspon ze funguju 😖 Ale cekala jsem ze to bude vetsi masakr, poprve to byly strasne bolesti, skoro jak ten potrat sam plus desne rezani, ted je to normalni silnejsi MS...
Pristi tyden jdu na odbery na hematologii a pak uvidime co dal. Na vysledky se ceka mesic, ale nejak mi to nevadi, uz na to nespecham, smirila jsem se s tim, ze to dite proste budu mit jako stara paka. Taky se tak nejak zacinam smirovat s tim ze je to osud a mozna budeme s manzelem sami s pejskem a kockou 😔 Vsichni okolo me rodi a tehotni, chjo... taky mate podzimni blbe nalady? Nevim, je to tou mlhou nebo MS? 😀