3 krát jsem potratila. Co bude dál?

majdula
24. led 2008

Ahoj holky, v pondeli jsem absolvovala dalsi revizi. Byl to muj uz treti spontanni potrat a druha revize. Na rozdil od minule to beru tak nejak stoicky, nehroutim se a jsem rada ze se konecne bude neco dit a doktori si me (mozna) konecne zacnou vsimat. Pry me poslou na genetiku.
Potratil nekdo z vas dvakrat nebo vicekrat? A zjistilo se proc? Mne se totiz zda, ze kdyz potratite poprve, nikdo si vas nevsima a bere se to jako statisticka chyba. Nevim co se bude dit dal, co se v techhle pripadech vysetruje a kde... no vlastne jsem z toho docela zoufala, takze tak docela v klidu nejsem 😅
Moc dekuju za jakoukoliv radu, protoze ted fakt nevim co dal.

zirafik
24. led 2008

já na sobě nepoznala skoro nic... jen mi chyběly typické těhu příznaky...ale také jsem nějak podvědomě tušila, že se něco není ok... dokonce jsem byla den před kontrolním UTZ u kámošky a říkala jsem jí o zamlklých potratech, a že se bojim, aby to nepotkalo mně.... a boom 2.den jsem se dozvěděla, že se to nevyvíjí a že musím 2.den na revizi ☹

lia
24. led 2008

ja som mala normalne kontrakcie,zacalo mi to uz cestou z roboty,soferovala som,ani neviem ako som prisla domov,skratila som si cestu cez vsetky zakazy,bolo to hrozneeee ☹ .
ja som to cele prekonala sama doma ☹ .az potom mi lekar povedal,ze sa mi mohlo hocico stat

lauritka
24. led 2008

sluni to mi je luto...ale aj ked ta budu cistit,, tak je to lepsie takto na zaciatku...ze vraj statisticky kazda tretia zena potrati aspon raz. to je priroda..vyselektuje si to sama. hlavku hore...zase budes tehu . 😵

lia
24. led 2008

sluni,mas strasne silne krce??

lauritka
24. led 2008

zirafik ved presne aj ja to iste...tolko som nad tym uvazovala, az to prislo aj na mna...asi na to fakt netreba mysliet 🙄 lius mne hovorili v nemocke, ze je lepsie ked to odide samo, ale ze nie kazda zena to odkrvaca sama vsetko pekne cele..preto aj tak este cistia, aby tam nic nezostalo..ale moja sliznica drzala ako kliest ...tak museli to dat oni prec...

forensica
24. led 2008

jasne lauritko, ja si taky myslim ze to je aspon dobre znameni ze dokazeme otehotnet 😉 ...i kdyz to nekdy teda trva

tanika.t
24. led 2008

sluni,tak mi je luto...ale bude dobre,neboj...podarí sa 🙂

yonanevi
24. led 2008

aj mne vraveli ze to je tak dobre ze by to babo bolo chore ze to tak priroda chcela ,ale ze mam byt rada ze viem ze mozem otehotniet a nabuduce sa mi to uz nestane 😉 takze ja uz pozitivne len myslim a verim ze to bude vsetko oki len uz viem ze nabuduce urcite nepojdem ak budem tehu behat 😔

lauritka
24. led 2008

prave mi prisla sms od kamarata, ze sa im narodil chlapcek... rok som o nom nepocula...to je ironia co ? 🙄

sluninka
24. led 2008

lia...nemám ty křeče silné, jen trochu a šťouchá mě to i v zádech...
máte pravdu,že život jde dál, je lepší když se to zjistí hned na začátku, později by to bylo těžší, včera jsem slyšela i srdíčko, byl to krásný pocit,ale pan dr to rychle vypnul,podle mě abych na to nevzpomínala ☹
příroda je hold někdy hodně zlá...vybírá si to na těch nejslabších,ale jdeme dál...víme,že jsme plodný,to je fajn...

zirafik
24. led 2008

sluni: zítra držím palce, buď silná ...

sluninka
24. led 2008

moc děkuju, vim, že to hodně obrečim, víc než dnes...

lubina
24. led 2008

Sluninka kludne si poplac,to pomaha. Ked sa to stalo mne,tiez som plakala, hlavne v sprche aby ma nevidela nasa mala dcerka.ja uz totiz jedno dieta mam a chceli sme druhe a uz sa to aj podarilo apotom v osmom tyzdni potrat.Trvalo mi dlho kym som sa spamatala a to aj napriek tomu,ze uz dietatko mam.Ona mi vela pomohla,nasa mala,ale vecer som ju dala spat a uz som zasa bola s mojim trapenim sama. Poplac si, to pomoze a aj sa uvolnis...

tanika.t
25. led 2008

sluninka,budeme na teba myslieť!!

mmmk
25. led 2008

Majdulka, my na genetice jeste nebyli, musi tam jit oba. Ale rekli jsme si, ze kdyz se to stalo takhle v zacatku, navic poprve, tak to resit zatim nebudeme. Ja se utvrdila v tom, ze chci zmenit dokotrku. Nasla jsem si jinou, co dela akupunkturu. Kdyz jsem s ni mluvila po telefonu a rekla ji o svych problemech (anovulace), poradila mi uzivani smesi caju a pupalku v tabletach. A behem mesice jsem otehotnela. Z mereni BT jsem i vedela, kdy byla ovulace. Jenze nova doktorka tam nebyla, kdyz jsem nasla // na testu. Sla jsem k te puvodni a ta dokonce pochybovala, ze bych mela ovulaci, natoz abych byla tehotna. Jenze v te chvili uz hcg klesalo 😖 ☹
Snad se zadari brzo, kdyz uz telo vi, jak na to 😉

majdula
autor
25. led 2008

Sluni moc na tebe myslim, snad bude mit vas drobecek vic stesti nez ten nas a udrzi se... Ale podle priznaku jake popisujes... ☹ mela jsem to uplne stejne a hned jak jsem zacla spinit, vedela jsem ze je neco spatne. Sice v tu chvili, i behem vetsiho krvaceni na UTZ bublinka jeste byla, ale proste citis ze to neni dobre. Drzim palce a kdyby neco, mne hrozne pomohlo rikat si, ze jsme plodni a ze nam to zaplatpanbuh jde samo... nekomu se nedari ani pocit.

majdula
autor
25. led 2008

Kazdopadne pokud mas spontanni potrat (ne zamlkle tehu), tak to opravdu poznas sama 😢 ze je po vsem, ale az dr. ti to podle UTZ rekne definitivne. I kdyz - poprve jsem to poznala, mela jsem hrozne krece a opravdova jatka (z pohotovosti me poslali domu s tim, ze tam prcek jeste je, ze mam lezet a ze se uvidi, jestli vydrzi... tak jsem si to odkrvacela doma v nedeli a v pondeli si me rovnou v nemocnici nechali na docisteni). Podruhe to byl stejny prubeh vcetne toho vikendu (vzdycky mi to zacalo v patek), jenze ty krece jsem mela mnohem slabsi a jen chvili, takze jsem jeste doufala... o to vetsi sok byl, kdyz v nedeli na UTZ jeste vacek byl a v pondeli uz ne... Takze zase narkoza a vycisteni... I kdyz potratis kompletne sama, tak se presto revize dela, pro jistotu, jestli tam neco nezbylo. Ale neni uz tak radikalni jako pri zamlklem tehotenstvi.

majdula
autor
25. led 2008

Barag - protilatky proti zahnizdeni by mohly byt pricina, taky me to napadlo... bud tohle nebo nizka hladina hormonu... Doufam ze to vysetreni delaji i v Brne, ale i kdyby ne, jela bych treba do Tramtarie. Da se s tim neco delat? A co se vlastne dela pri zvysenych protilatkach proti spermiim? Jinak diky za tip, tu diskusi o Obilnaku projdu. Za chvili jdu ke svemu dr. na kontrolu, jsem zvedava na jeho reakci na dalsi potrat; jestli me sam neposle na nejaka vysetreni a zase mavne rukou, tak u nej skoncim.

vrn
25. led 2008

Ahojte, nemate niekto podobnu skusenost, neporadite co dalej? Pred rokom som mala MA v 8. tyzdni (mala som silnu chripku s horuckami tak som na tehotenstvo prisla neskoro). V septembri a aj teraz v januari sa zopakoval skoro rovnaky scenar - zvysena teplota, pocit akoby alergickej reakcie, nafuknute brucho, meskajuci MS ale testy negat..... potom krce, rychlo k dokimu HCG okolo 10, cysta na vajecniku, mierne zvysene onkomarkery, zapal mocovych ciest..... a potom uz krvacanie a testy negativne. Diagnosticku laparoskopiu som absolvovala v oktobri a nic nenasli, len zrasty po vyoperovanom slepom creve. Co by ste mi poradili, ake vysetrenia si mam od dokiho pytat? Imuno? Hormonalny profil? Nieco ine? O tyzden idem na kontrolu a mali by sme mat "bojovu poradu"............ dakujem vopred za kazdu radu.......

lauritka
25. led 2008

ern....mozno by nebolo zle dat vysetrit imunitu..zamozjrejem aj hormonalny profil..ja som bola chora na zaciatku tehu a tiez to skoncilo MA... 😒 niektor babulky radia dat si urobit aj infektologiu..ci nemas nejake virozy atd...

mirusch
25. led 2008

Tiež si myslím, že imunológia nie je zlá vec, či si tvoje telo nevytvára protilátky na embryo. A navyše, ak si chorá, tak dvojnásobne. A toxoplazmózu si si už dala vyšetriť?

majdula
autor
25. led 2008

Ahoj holky, tak jsem zpet z kontroly u sveho dr., okamzite zahlasil ze ted uz to musime zacit resit, nenechat to priste nahode a podporit to hormonama... a ze me posle na vysetreni krve. Tak jsem mu rekla ze uz si me po revizi sami objednali, byl rad a rikal ze (podle vysledku tech vysetreni) muzem zase brzy zacit, dal by pauzu tak 2-3 mesice a znovu sup na to. V nemocnici samozrejme radili pul roku, on mysli ze je to zbytecne dlouho, ze az se telo zregeneruje, samo si rekne. Toz uvidime jak to dopadne. Jsem moc rada ze budu konecne pod kontrolou, protoze tohle kratke tehotenstvi jsem se cele proklepala hruzou (doslova), ze na me doktori kaslou a nikdo mi nepomuze.

vrn
25. led 2008

Ja som po MA menila doktora a tento nový zatiaľ len opakoval x-krát sono kvôli cystám, urobil 2x onkomarkery a HCG keď som mala podozrenie na tehu, inak nič. Píšem si na zoznam toxoplazmózu, chlamýdie, budem si pýtať vyšetrenia.... aj keď vnútorný inštinkt mi hovorí že asi to bude imuno... reakcia na embrijko..... uvidíme 😵

tanitta
25. led 2008

Vrn.. dopis si na ten zoznam este: listeria, bolerioza, CMV virusy,.... k tomu ta toxo a chlamydie... toto vsetko je infektologia...

kropinka
25. led 2008

ahojky majdulo,doporučuji genetické vyšetření,já ho mám za sebou a mám trombofilii,ta může způsobit potraty,ted docházím na hematologii ale nemusíš se bát ,doktoři to léčí ještě před otěhotněním a víc si tě hledí ale počítej s rizikovým těhotenstvím ,držím palečky 🙂

yonanevi
25. led 2008

dievcata nema niektora z vas sklerodarmiu, je to choroba imunitneho systemu, ja ju mam ale mne lekari vraveli ze to s potratom nema nic spolocne tak neviem 😖

tanika.t
28. led 2008

Majdulka,som rada,že sa ti budú venovať,isto to nabudúce dopadne dobre!🙂...ja som už konečne v piatok dostala MS(po 24 dň.meškaní)...no a na 14.deň začínam s Duphastonom..potom ďalšia MS a potom do nemocnice k dr.,aby mi porobila ďalšie vyšetrenia

tanika.t
28. led 2008

ahoj tanitta🙂

kw77
28. led 2008

ahojky, ja mam za sebou tri potraty. Nasla jsem super knizky - v anglictine - Is your body baby friendly je asi nejlepsi co jsem dosud cetla

bibula
28. led 2008

baby skuste babsky recept,ja som ho skusat nemusela,ale kto velmi chce,hm,snad to funguje-presne je popisany na starnke,ktoru adminka maze🙂))takze ak mate zaujem,ozvite sa na ss
ale skusim aj verejne-bibula.forumup.s niektore z vas tu stranku uz navstevuju kvoli drobcom.pa a drzim moc palce.
ja som potratila len prve,ale aj tak ma to dost vzalo,preto sa snazim pomoct. 😔