Anembryomola - kdy se vám povedlo znovu otěhotnět?

zuzana_ha
19. srp 2017

Ahoj holky,

po dlouhém snažení se nám podařilo otěhotnět. V 9tt, místo abych slyšela srdíčko našeho vytouženého miminka, jsem si vyslechla zdrcující diagnózu - anembryomola. Teď jsem necelých 14 dní po revizi. Po fyzické stránce jsem v pořádku, žádné bolesti, komplikace, po psychické stránce je to podstatně horší. Ale jsme rozhodnuti to nevzdávat. Přečetla jsem snad všechny diskuze a články, ale ptám se, kdy jste se po revizi/potratu začali znovu snažit o miminko a kdy se vám to povedlo? Piju kontryhelový čaj, pro rychlejší uzdravení a nastartování cyklu, četla jsem, že se smí pít pouze 14 dní, mate zkušenost? A prosím, poraďte mi podle vás nejlepší doplněk stravy s kyselinou listovou (užívala jsem Mamavit). Děkuji za každou odpověď, zkušenost i radu. Hezký den 🌹

belleelle
19. srp 2017

@zuzana_ha misto caje kapky gynex, kyselina listova v nosifolu vcetne podpory ovulace. Pote femibion.

zuzana_ha
autor
19. srp 2017

@belleelle děkuji moc 🌹

efijil
19. srp 2017

@zuzana_ha Ahojky, předně Ti přeju, ať jsi z toho rychle venku a brzy se zadaří.... My máme chlapečka po 1/2 roce snažení, pak když jsme chtěli druhé, čekáme, čekáme, čekáme. Už 3. rok! Bohužel jsme dospěli jen k takovým bolestivým věcem jako potrat atd. Ale proč to píšu! Za sebe mám za ty tři roky čekání dost věcí vyzkoušených (diet, cviků, preparátů atd.), stálo mě to kolikrát hooodně peněz a času, ale pokud-li mohu doporučit dle mým zkušeností:
- návštěvu fyzioterapeuta - prý dobrý fyzio vždy na tvém tělo něco najde, mně našla právě v oblasti pánve velké nedostatky - a to jsem vůbec neměla bolesti
- alternativy - chodím k paní, která provozuje tradiční čínskou medicínu a ta mi dala dohromady cyklus a hlavně psychickou pohodu - je to zároveň i celostní medik, takže tělo pojímá jako celek
- dále jsem vyzkoušela ještě reiki - což je taky mooc příjemná záležitost - hlavně mi paní řekla, že gynekologicky jsem v pořádku, že mám selhanou štítnou žlázu a levou ledvinu
- vyhýbat se negativním lidem a negativnímu prostředí
Hodně štěstí a ať se brzo zadaří 🙂 Hlavně hodně mnoho sil a energie 🙂

legelata
19. srp 2017

@zuzana_ha Ahojky, mrzí mě, co tě potkalo. Podle mě, pokud jsi fyzicky v pořádku, nemá smysl snažení odkládat 🙂 Já věřím tomu, že když je tělo ok a přijde MS, že je připraveno.

Já jsem 14 dní po revizi - SP ve 13 tt, a je mi pořád zle, mám rezidua, ale druhou revizi mi nemůžou udělat, kdybych chtěla mít ještě děti, tak mi prý zničí asi dělohu. Tak čekám na hysteroskopii a beru tetracyklinová antibiotika. Musim říct, že když člověk pořád nemá vyřešený ten potrat, tak se za tim těžko dělá tlustá čára. Už se těšim, až mi bude dobře a taky budu mít šanci se třeba snažit znova ☹ Jinak kontryhel piju, doporučuju si tu projít diskuze, docela se to tu řešilo, že když se snažíš, tak už po ovu nemáš pít, ale pokud je to hned po revizi, tak bych pila a neřešila.

zuzana_ha
autor
19. srp 2017

@legelata tak to mě moc mrzí, že máš takové komplikace. Já po této zkušenosti říkám, že mít těhotenství bez problémů a zdravé miminko je v dnešní tobě takový malý zázrak. Budu ti držet pěsti, abys to všechno překonala a svého zázraku se taky brzo dočkala 🍀

zuzana_ha
autor
19. srp 2017

@efijil děkuji moc za slova podpory a rady, určitě si k tomu najdu víc.. je mi líto, že máš podobnou zkušenost. I tobě hodně štěstí 🍀 a sil!

legelata
19. srp 2017

@zuzana_ha Já myslim, že většina holek to má pořád v pohodě 🙂

Myslim, že i dřív bylo potratů spoustu, je to normální věc a tak to holt musíme brát. Já už naštěstí jedno dítě mám, lituji tebe, že ještě nemáš žádné. I když musim říct, že ta díra v srdci je děsná, i když mělo jít o druhé 🤒

Také moc držím palce ať se zadaří ❤

Jinak se docela bojím, že pokud otěhotním, bude to strašné těhotenství protože už budu navždy v nervech, kdy se co stane 🙏

jednoducho_maria
Odpověď byla odstraněná
Zobraz