Anhydramnion a následné UPT v 16tt, máte zkušenost?

barca0140
29. srp 2012

Ahoj holky..Už nejspíše nadosmrti budu mít v živé paměti prohlídku v 16tt..Do té doby jsme si toho s naším vysněným mrňouskem už dost vytrpěli,ale byla to bojovnice,která to nidky nevzdala.Od 12tt sem byla na rizikovém těhu.Opakované hematomy placenty,silné bolesti,krvácené,hospitalizace.Na kontrole ve 14tt vše v pořádku,až na hematom,který podle dr.nějak zvláště velké riziko nepředstavoval.Další kontrola byla za 2 týdny a já se v ten den cítila o moc lépe.Lehla jsem si na lehatko,ale obrazovka byla jako zahalená v mlze..Dr.měl najednou obličej jako z kamene a oči mu poklesli..Ukázal mi tlukoucí srdíčko,změřil malého který měl už 12cm..prostě vše odpovídalo 16tt..bohužel konečný verdikt zněl:Anhydramnion neboli bez plodové vody..Ještě chvíli sem nechápala co to znamená,pořad sem měla naději že to pujde zařidit,nějak doplnit..ale žádanka do nemocnice na domluvení terminu UPT všechny mé naděje smetla a mě se rozklepali kolena a začala sem plakat.V nemocnici na UTZ to jen potvrdili..I přes to že mají ve II.trimestru vyvolávat porod,primář rozhodl o interupci,malá o svuj život bojovala do poslední chvíle,o to vic bolela představa že v okamžik interupce byla pořád živá.. ☹ Proč se to stalo nevíme,nejspiš prý vv ledvin nebo infekce..Před týdnem jsem ukončila šestinedělí,ale stále čekáme na histologii a poté mě čeká genetika.Ms přišla 19.8..bohužel nepřišla sama a já beru 2 dny atb na zánět dělohy..jako yb toho všeho nebylo málo..Bylo to naše vytoužené miminko..tak moc sem si ho přála a toužila po něm..Byl to náš malej zázrak,který bohužel po 4 měsících musel skončit..Nikdy na našeho prvního andílka nezapomenu.. ☹ Nemáte někdo podobnou zkušenost..?

petriska
21. zář 2012

@barca0140 Ahoj Barčo, podobnou zkušenost bohužel mám, vím přesně, čím sis musela projít. Vidím ale, že už uplynul skoro měsíc od doby, kdy jsi psala tento příspěvek, proto se ptám, jak se teď máš? Mně vyvolávali porod/potrat 23.6.2012. Nejhorší den mého života. Chlapeček byl 22t+2... 😢

barca0140
autor
23. zář 2012

@petriska Ahoj,dlouho sem tu nebyla,píšu si s holkama ještě z jiných stránek..Máme s holkama s podobnym osudem i svou skupinua naštěstí nám tam zdárně přibývají stále další //..Za 3 týdny už to budou 3 měsíce..Kdybych měla popsat nějaké zlepšení do doby kdy sem psala tento článek,moc dopředu bych se neposunula..Ty špatné stavy na mě sice už přicházejí méně často,ale o to jsou intenzivnější..Tak moc to bolí..Všechny mé kamarádky s kterými sem měla vozit kočárek mají za 3 týdný TP a já si hladím prázdné bříško a přemýšlím jaké už by bylo v 27tt..Vánoce se blíží a s tim i muj TP..už jen fakt že jsem na Štědrý den měli být tři mě dostává do kolen..Vánoce už nikdy nebudou jako ty předchozí..vždycky už tam bude vzpomínka a zapálená svíčka za naší dušičku,který museli vzít život..Občas přemýšlím že vyhledám odbornou pomoc,protože ze stavů pohody a naděje přecházím do stavů bezmoci,pláče,smutku a vzpomínek..Čekám na druhou ms..Dneska sem 36DC,ale ms a příznaky nikde..sem zoufalá..Ač sem dost mladá tak si připadám strašně když vidim že tělo nefunguje-nemenstruuju,neovuluju a i psychicky na tom sem dost zle..což bude nejspíš i příčina problému.. ☹

mazalka
12. lis 2012

Ahoj Barčo, už to budou pomalu 4 týdny kdy jsem musela přerušit těhotenství v 15 týdnu pro VV. Cítím se hrozně, mám stejné stavy jako ty a nevím si s tím rady. Můžeš mi prosím poslat odkaz na stránky kde jsou holky se stejným osudem? Potřebuju být v kontaktu s holkama které si prošly tím stejným a dnes už jsou znovu těhotené a drobeček je v pořádku. Strašně mě to bolí, ta prázdnota je příšerná. Ve chvílích kdy začnu s novou nadějí uvažovat o dalším těhotenství, začnu se strašně bát že to nepůjde nebo že se to bude celé opakovat ☹ Je to začarovaný kruh, nevím co mám dělat ☹

mautiii
8. led 2013

Ahoj holky mě jsem měla před 3 tejdnama oligodramnion to je malo plodove vody a včera mi zjistili že tam nemám už skoro žadnou ted jsem ve 23tt radili mi jit na potrat ale řekla jsem ne..řekli že mala by nemusela mit dovyvynute plice ale že to tak bejt nemusi 🙂 malinka je v pořadku vše si vyviji tk jak má a i vaha je dobra..tk nvm co dal ale zas když neni žadna plodová voda tak byhc měla i kontrakce který jsem neměla tedka vyiju za 1den přes 2 L vody a řekla byhc že je to lepší 🙂
ale stejně se bojim o malou :/

mautiii
8. led 2013

@mazalka to nejsi sama :/ bojim se toho že když pudu na potrtat že to pak nezvladnu psychicky ://

maargitt
9. led 2013

přímou zkušenost naštěstí nemám, ale od známé, které se stalo něco podobného vím, že pokud není plodová voda do 20tt, nemá to miminko šanci ve zdraví přežít, dovyvinout se, dochází tam k růlzným deformacím. Po 20tt tam nějaké naděje jsou, ale je třeba, aby to řešilo nějaké spešl specializované pracoviště. Držím palce!

mautiii
20. led 2014

Tak jak jste dopadla? Ja dcl blbě 16.ledna sem začla mit bolesti a 17. Ledna jsem ve 3:45 ranno porodila ninu a bohuzel po 2 minutàch umřela :/ byla jsem 25+1tt ..
byla jsem na tom dost špatně ale nedala sem se a po necelich 3 mesicich jsem otehotněla znova .. A 26.12.2013 v 17:26 jsem porodila po 9 hodinách bolesti chlapečka samuela 🙂 s mírama 52 cm a 3 850 g dneska už nam sou 3 tejdny a 4 dny 🙂

jennie89
5. únor 2014

Tak bohužel se připojuji, odtekla mi plodová voda v 20.tt po 12 dnech v nemocnici jsme o miminko přišli, byl to prakticky spontánní porod ☹ Vůbec nevím, jak se s tím vyrovnat.... Je tu na tom někdo stejně?

marikura
15. srp 2014

@jennie89 Ahojky, já se ted vrátila od dr a vypadá to bledě☹ Mám málo plodové vody,jsem 15+4tt a v pondělí jdu na krev a 29.8 mi řekne co s tím. Mám strach ☹ Miminko nešlo ani změřit jak bylo zkroucené ☹

jennie89
15. srp 2014

@marikura To je mi líto... Ale to se ještě může změnit, neztrácej naději! Voda se doplňuje... Pokud ti voda nepraskla, tak šance je veliká!

marikura
15. srp 2014

@jennie89 myslíš? Nevíš jestli se dá nějak podpořit ta tvorba plodové vody?

jennie89
15. srp 2014

@marikura Nic podloženého jsem nenašla, prostě jsem hodně pila, abych byla dostatečně zavodněná... A voda se tvořila a celkem hodně.

marikura
15. srp 2014

@jennie89 Kéž by se vytvořila...nemůže to miminku nějak ublížit když je jí tam málo?

jennie89
15. srp 2014

@marikura Záleží na tom, jak moc málo jí je a po jakou dobu, já jsem neměla vodu prakticky žádnou, protože mi odtekla, ale až po 12 dnech bez vody se děloha kolem miminka stáhla a začala ho utlačovat, to potom hrozí deformace končetin... a tobě mudr. něco řekla? prosakuje ti voda nebo proč jí je málo?

marikura
15. srp 2014

@jennie89 neřekl mi k tomu nic. jen že tam nějaká je,ale ne tolik kolik by mělo ☹ A ptal se na výtok,ale ten jsem žádný nepostřehla

jennie89
15. srp 2014

@marikura Tak to je dobře, že ti voda neprosakuje 🙂 Prostě jí je málo, ale to se může během pár dní změnit 🙂

jennie89
15. srp 2014

@marikura a koukal na žaludek a močový měchýř miminka?

marikura
15. srp 2014

@jennie89 právě že na nic nekoukl,protože miminko bylo zkroucené a nemohl ho ani změřit ☹

jennie89
15. srp 2014

@marikura a na žádné specializované pracoviště tě neposlal?

marikura
15. srp 2014

@jennie89 nn,řekl mi at přijdu v pondělí na krev

jennie89
15. srp 2014

@marikura Tak v tom případě, to nebude nijak těžký oligohydramnion, kdyby jsi měla vody hodně málo a už to ohrožovalo miminko, tak by tě podle mě poslal na spec.pracoviště utz diagnostiky... Některá těhotenství jsou bez problémů i s menším množstvím vody.. Držím palce!

marikura
15. srp 2014

@jennie89 snad to bude v pořádku,ale trn strach je hrozný ☹

avatar
31. srp 2014

My jsme 28.8 přišli o miminko v 15tt ta bolest je OBROVSKÁ ☹ krvácení velký hematom v děloze a po dvou dnech v nemocnici samo volný potrat 😢 nikdo neví proč screening byl naprosto v pořádku tak proč!!!?