Bojím sa sexu iba s kondómom

hanayyy
24. led 2018

Ahojte, chcela by som vas poprosit o nazor, pretoze neviem, co mam spravit a moj pohlad na vec je subjektivny a mozno aj nie celkom zalozeny na realnych faktoch. S priatelom sme spolu necele tri mesiace, z toho prvy mesiac sme sa len otukavali na kave ,pri sporte, cisto kamaratsky. Potom sme sa dostali k sexu, aj ked mne sa to zdalo este priskoro, ale brala som to tak, ze ja som viac vnutorne zalozena a mam o hodne menej skusenosti ako on a rozhodla som sa prisposobit. A tu je kamen urazu. Kedze sa pozname este kratko, nerada by som otehotnela (kedze ani on sam teraz presne nevie, ako by na taku situaciu zareagoval, kazdopadne vie, ze nadseny by z toho nebol). Ja HAK brat nemozem (aj ked podla neho, neziaduce ucinky hak su precenovane a velmi im neveri (ze ved to beru miliony zien) – aj ked pribalovy letak si este nikdy necital) a tak sme skusali sex s kondomom a tabletkou pharmatex (na moje zelanie sme pouzili aj pharmatex, kedze len cisto kondomom neverim a sex nam vychadzal akurat okolo ovulacie). Pri tabletkach vsak treba cca 10 min cakat a to jemu nevyhovuje (chce aby to bolo spontanne a pouzit chce len kondom) a celkovo skombinovat kondom(aspon pocas plodnych dni) s inou antikoncepcnou metodou-pri ktorej by musel on cakat alebo ju nejak citil, sa mu zda paranoidne a nenormalne. Ze nepozna nikoho, kto by chcel poistit este kondom (ako som pisala, on ma neporovnatelne viac skusenosti a moje argumenty, ze som citala, ze ludia bezne kombinuju dve antk. metody, neakceptuje, podla neho su ti ludia nenormalni a ze na internete najdem vsetko, co chcem). Ku pouzitiu pharmatex kremu, pri ktorom netreba cakat, sme sa v podstate uz ani nedostali, kedze je teraz znechuteny a odmieta nejaky blizsi fyzicky kontakt, kym to nejak nevyriesime (ak to vobec vyriesime, lebo momentalne ustupit nemieni, ani za cenu rozchodu). Pripusta malu pravdepodnost otehotnenia pri pouziti len kondomu, ale rizika su vraj vsade okolo nas a ze potom je tu este stale moznost interupcie. Dodam len, ze ja dieta este nemam a uz nie som najmladsia. Sama som nevedela, co spravit, ale pred par dnami som narazila na symptotermalnu metodu a bola som v podstate nadsena, ze si vlastne sama dokazem odpozorovat, kedy mam plodne a neplodne dni a podla toho prisposobit ochranu. Planovala som, aby sme najpr pocas neplodnych dni pouzivali kondom a pocas plodnych dni bud nemali sex alebo kondom+prerusovnu suloz/pharmatex a po par mesiacoch, ked by som uz lepsie poznala tuto metodu a svoj cyklus, by sme pocas neplodnych dni mohli mat styk aj bez ochrany. Ibaze toto som sa mu zatial ani neodvazila navrhnut, kedze metoda merania teploty a sledovania symptomov je podla neho blbost a nezhodneme sa ani na tom, kolko dni je zena plodna (ja tvrdim ze cca 4-5 dni-podla zivotnosti spermii, on trvdi, ze spermie dokazu prezit max 48 hod). V podstate neviem, co mam robit, skoro vo vsetkom ostatnom si naozaj rozumieme, ale ja sa naozaj zatial bojim mat sex hocikedy len s kondomom, ked viem, ze v pripade otehotnenia, mi on s velkou pravdepodobnostou odporuci interupciu (chce mat deti, ale az pozdejsie, ked sa dobre spozname). Potrebovala by som pocut nazor inych zien/muzov, ci som skutocne ja nenormalna a paranoidna a proste sa nemam stresovat a akceptovat to male riziko otehotnenia s kondomom a niest potom nasledky. Ak mi tu napisete, ze takto zije vacsina parov, tak sa mi na to mozno skor podari zvyknut. Dakujem vam za reakcie.

mia255
24. led 2018

Nezlob se na mě ale myslím že to přeháníš... Chápu, že se chceš co nejlépe chránit když ještě nechcete dítě ale přijít s tímto za chlapem není úplně vhodné. Chlapi přemýšlí jinak než my.
Jinak my používali několik let jen kondomy a nikdy jsem neotěhotněla. Poté jsme měli přerušovanou soulož a také ne. Az když jsme se po pár letech rozhodli, že už mimco chceme, šlo to samo hned.
Takže za mě, buď používat kondom+přerušovaná soulož(pokud trvas na dvojí ochraně) anebo se trošku uklidnit a používat jen kondom. Pokud to takhle budeš resit, tak se vám za chvíli vztah rozpadne. Neznám moc chlapů co by si dýl dokázali odpírat sex kvůli takové "maličkosti". Navíc když se znáte opravdu jen chvíli...

konidana
24. led 2018

Já tě chápu. Ale zase kondom mi přijde dostatečný. Kdysi v mládí se nám s přítelem asi 2x roztrhl nebo nějak sundal. V jednom případě jsem běžela pro tabletky po (silné hormony ) v druhém případě mi je ani gynekolog nedal, že prý těsně po menstruaci nemůžu otěhotnět - nemám podle cyklu plodné dny. A taky to bylo OK. Pak jsem se řídila tím, že pár ní po menstruaci nemám plodné dny a vždy to vyšlo🙂 Je ale blbý, že nemáš tu pojistku, když nemůžeš hormony, takže předpokládám, že ani tu tabletku po. Asi bych to tak nehrotila🙂

kafr
24. led 2018

Strašně ses do toho zamotala a asi to i dost přeháníš. Žádná antikoncepce není jistá. Jediná jistota je nesouložit =nereálné.
Jak už psali jiní, hod se do klidu a užij si to.
Pokud to chceš trochu víc pojistit, tak těsně po a před MS jsou neplodné dny, kolem ovu zas plodné. Nastuduj si tu metodu a chlapa vynech, ti to berou jinak. On taky těhotný nebude, že...

komive
24. led 2018

A on ti rekl, ze kdybys otehotnela, ze by byl pro interupci? My jsme s muzem od pocatku pouzivali kondom, pak prerusovanou..ale ja jsem vedela, ze kdybych otehotnela, nejdu na interupci a muj muz by me na ni neposilal..popr. existuje po pripadne nehode s kondomem Postinor, ale ten je hormonalni, nevim, z jakeho duvodu nemuzes hormony..

ivular
24. led 2018

Upřímně řečeno, já bych byla dost nesvá z toho, že mě partner naprosto odmítá respektovat. Možná jsou Tvoje obavy přehnané, ale je to Tvoje tělo a Ty máš na tyto svoje pocity a postoje právo. Jestli má ten chlap problém být každý měsíc cca 5 dnů bez sexu, co by dělal např. v případě Tvého rizikového těhotenství, období po porodu, apod.? To by chodil jinam nebo jak?
Nevím, ale kdybych už po třech měsících vztahu byla zahnána do pozice, kdy ani nemám odvahu navrhnout chlapovi metodu sledování plodných dnů, zvážila bych rozchod. A ty poznámky o možnosti interrupce by mé rozhodování jenom urychlily.

hanayyy
autor
24. led 2018

@komive On sa vyjadril vselijak. Povedal, ze ak by som otehotnela, je to moje rozhodnutie, co spravit, lebo je to moje telo. Tiez povedal, ze v tom budeme dvaja. Tiez povedal, ze by sa mu to zdalo skoro, mat dieta. A tiez povedal, ze je tu moznost interupcie (pozna zenu, ktora bola tusim 5krat na interupcii a z jeho vyjadreni som nadobudla pocit, ze to povazuje za rutinny zakrok, ktory v podstate pre zenu nic neznamena). Takze vobec netusim, ako by sa v skutocnosti zachoval. Ked by som si dieta chcela nechat, ci by som v tom ostala sama, alebo by sme zostali nadalej spolu. A prave tato neistota je pre mna ten najvacsi problem, ze mu na zaklade jeho vyjadreni nemozem doverovat, ze ma v tom nenecha samu.

hanayyy
autor
24. led 2018

@ivular ked som si tu precitala prvych par prispevkov, zacala som mat pocit, ze to naozaj prehanam a mala by som sa ukludnit a suhlasit len s kondomom. Ked vidim, ze ostatni tak tiez fungovali, mam z toho lepsi pocit. ALE. Presne tak ako pises, som sklamana z jeho celkoveho postoja, z moznosti interupcie, z toho, ze odmieta fakty (napr ze spermie naozaj maju dlhsiu zivotnost ako 48 hodin). Ano, mam pocit, ze ma v tejto oblasti naozaj nerespektuje a vobec sa ma nesnazi pochopit, ja neviem, ci je vela muzov takychto, ale ja si takto pekny vztah nepredstavujem. Viem si teraz uplne predstavit, ze ked si budem chciet merat kazde rano bazalnu teplotu, tak na mna bude pozerat ako na blazna a nechcem vediet, co si bude mysliet. Takze nakoniec, aj ked by som uz asi bola ochotna skusit to len s tymi kondomami, som na velkych pochybach, ci tohto muza naozaj chcem.

tulikiss
24. led 2018

@hanayyy to co si ted napsala me napadlo hned na zacatku, prijde mi ze tvuj strach hlavne prameni z toho, ze podvedome citis ze nejde o uplne praveho partnera a proto se tolik bojis otehotneni. jo jen tak mimochodem, kdyz jsme s manzelem jeste studovaly, tak jsem prala prasky a stejne jsme pouzivaly kondom.

alkuska
24. led 2018

@hanayyy Nebudu se vyjadřovat k efektivitě AK a nutnosti kombinovat metody. Ale k tomu ostatnímu - vůbec se mi to nelíbí. Je to TVOJE tělo a TY riskuješ těhotenství, on ne. Jestli si budeš měřit BT je jenom tvoje věc a on se na tebe nemá co hledět jako na blázna, pro mě je to normální věc. Stejně jako tě nemůže partner nutit k souloži ve dny, kdy víš, že jsou tvoje plodné a máš z otěhotnění strach, to je vyloženě vydírání. Myslím si že i když máš méně zkušeností, zase máš větší přehled o jiných věcech (životnost spermií, NÚ antikoncepce apod) a on to absolutně nerespektuje. A to že kdybys otěhotněla máš jít na interupci jako by o nic nešlo je absolutní vrchol sobectví. Já bych na tvém místě vzala z tohoto vztahu zpátečku. I když si jinak rozumíte, mě to přijde jako varování, kdy máš možnost vidět, jak se bude chovat i v jiných situacích, kdy budete mít jiný názor.

alkuska
24. led 2018

@hanayyy Jen ještě dodám že všichni muži takoví opravdu nejsou. Naopak se mi stalo, že jeden jeden muž trval na kondomu přestože jsem brala HAK s tím, že tomu samotnému nevěří. Nedovedu si představit že by mi manžel kecal do měření BT nebo že bychom se nemohli oba rovnoprávně domluvit na antikoncepční metodě když další děti nebudeme chtít.

milisent
Autor odpověď smazal
Zobraz
komive
24. led 2018

@alkuska Ale to prece neni jen "je to tvoje telo a ty riskujes tehotenstvi". Pokud zena otehotni, muz je otec ditete, z cehoz plynou mravni i pravni dusledky, tudiz je volba antikoncepce jak zalezitosti muze, tak zeny, oba do toho prece maji co mluvit.

@hanayyy Tak pokud jste na zacatku vztahu, chapu, ze by asi nebyl z tveho tehotenstvi kdovijak nadsen, ze tu je moznost interupce - no ona fakticky je, to nemusi byt, ze te na ni bude posilat..ale chapu tvoji nejistotu..nevim, asi bych si s nim o tom jeste jednou promluvila, kdyz si jinak rozumite, ze to je pro tebe dulezita vec. A ze se na tebe bude divat jako na blazna pri mereni BT - on te metode verit nemusi, dulezite je, aby te respektoval..nevim, mam z tveho vypraveni pocit, ze je tam mozna spoustu domnenek, ktere se daji probrat pri spolecnych rozhovorech 🙂

alkuska
24. led 2018

@komive No tak pokud si zakladatelka není jistá, že v případě těhotenství ji podrží, tak to opravdu ONA riskuje těhotenství a případnou interrupci. A pokud jí nutí HAK s tím, že nežádoucí účinky bagatelizuje, zase jde o JEJÍ tělo, on ty účinky snášet nebude (a že jich je). Takže trvám na svém, žena v tomto směru riskuje víc než muž, zejména pokud se k tomu on staví tak jak se staví.

hanayyy
autor
24. led 2018

@milisent vies, stazoval sa,ze sa medzi nami za tie dva mesiace nevytvoril hlbsi vztah, kvoli mojmu nazoru na bezpecny sex(on sex aj mna v podstate posledne dva tyzdne uplne odmieta)..ja som mu na to povedala, ze ved predsa pohlavny styk nie nutny stavebny kamen hlbsieho vztahu..ze ved je kopa intimnych veci,ktore sa daju robit,tak ako ty pises,bez toho aby do mna vstupil..ale odmieta to, ze ved predsa nema 13rokov, aby robil len nejakr ine veci a nemal samotny styk....pre mna su prave tie ine veci najpodstatnejsie, pri nich citim ze sa zblizujeme, nie pri samotnom styku,ktory trva par minut a pri ktorom ma orgazmus len on(ale toto mi nevadi)

nafuka
24. led 2018

mám pocit, že mu jde jen o sex. Takhle brzo bych s někým nedokázala spát. Rozmysli si, jestli ti za to zrovna tenhle stojí.

hanayyy
autor
24. led 2018

@nafuka mozem sa spytat kolko mas rokov? lebo pre mna to bolo tiez priskoro, ale povedala som si, ze sa prisposobim a teraz sa uz na to pozeram inak. ja mam 35

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
nafuka
25. led 2018

@hanayyy je mi 33.

pulecp
10. lis 2018

Rozdělil bych to na několik věcí.
Sex a orgazmus jen u něj - mezi partnery by mělo jít mluvit o tom, co kdo chce, potřebuje, co chybí,... a snaha si v tom vzájemně vycházet vstříc. Druhá věc - ano, jistá malá pravděpodobnost selhání kondomu je, ale Tvůj přístup je opravdu trošinku paranoidní (o tom, že možná cítíte, že to není partner pro Tebe, později). Ona je otázka, zda není jeho pohled na možné otěhotnění důsledkem Tvé přehnané potřeby zabezpečení se (ta řeč o interupci by mohla být jen ukázka toho, že vše se "nějak" - i když velmi problematicky - "řešit". V tom by mohlo pomoci třeba to, zda nejsi podobně přehnaně vystrašená i v některých jiných oblastech, než jen v této. Určitě si ale zhodnoť, zda za tím opravdu není odpor k partnerovi, intuice, špatný pocit - tu je prostor pro velké hledání "ve své duši". Tak do toho, držím palce.

julia00
26. pro 2021

@hanayyy ahoj viem že je to stará ale ako si to nakoniec poriešila? Používam kondóm+prerušenia ale bojim aa

xvitko13
26. pro 2021

@hanayy ahoj. Já bych takového přítele teda nechtěla, jako co to je, že by tě poslal na potrat? Tak přece když s někým jsem, máme se rádi, tak přece nemůže chtít posílat mě na interupci...vůbec se mi to nelíbí...jseš si s ním jistá? Že tě má rád? Jinak my s manželem už máme 3 děti, další nechceme a používáme kondom+ v plodných dnech abstinence. Já ovulaci poznám, boliva mě dost břicho...ale jako jsem si vědoma, že vždycky je riziko otěhotnění a bereme to tak s manželem oba dva, že bychom to spolu zvládli. A o tom to totiž je.