Biochemické těhu (zamlklý potrat), máte čerstvě po?

radka78
25. říj 2013

ahojky děvčata,máte někdo čerstvě po biochem.těhu?já ano,tak se někdo přidejte a podělte se o své zkušenosti,budu ráda...děkuji 🙂
Nějak v tom nechci být sama,ikdyž to samozřejmě nikomu nepřeju ☹

nonnni
25. říj 2013

@radka78 nekolikrat (myslim, ze tak 5x urcite), je to velice bezne. Nemit moznost testovat takhto brzy, tak ani zena nevi, ze je tehotna. K tomu mam za sebou dve zamkla tehotenstvi v 8.tt a ted nedavno v 9.tt...bojuji dal.

Pokud se ti to neopakuje prehnane casto, tak to neres. Je to bezne.

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni děkuji,jsem z toho samozřejmě špatná☹...ale bylo to pouze ve 4tt,přeci jen,když už vidíš i tlouct srdíčko,je to horší asi určitě...☹

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni jsem už po šestém IVF a nějak mě to ted víc sebralo no...jelikož se mi nikdy předtím těhu neukázalo až ted...tolik jsem doufala...můžu se zeptat,kolik ti je?bojím se právě toho,že když už jsem starší,že to půjde prostě hůř a bude to častější no...☹

nonnni
25. říj 2013

@radka78 ted jsem jeste koukala k tobe do zprav. Doufam, ze te nenutili do revize po biochemickem! Bych je hnala svinskym krokem. Snazit se muzes hned dalsi cyklus, v podstate tehotenstvi odeslo drive, nez zacalo.

Ja pred tremi tydny zvladla i potrat zacatkem 9.tt, bez revize...musela jsem tedy podepsat reverz a pak mit dva kontrolni UTZ, ale vsechno je v poradku.

nonnni
25. říj 2013

@radka78 to je mi moc lito, ze je to po IVF a jeste po tolikatem pokusu☹ Opravdu me to mrzi, cele to dava te situaci jinou perspektivu. Kazdopadne, samotne biochemicke neni extra problem u normalne plodnych zen....nevim, zda je u Vas problem u tebe ci partnera, ci se nenaslo nic u nikoho..ale bojuj dal! Moc drzim palce!!!!

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni ne nenutili mě do revize,ale uvidím,co mi řekne dr. v úterý,jestli je to zapotřebí...jinak právě od neděle pořád docela dost krvácím,normálně jak při MS,ale dnes na ultr.jsem pořád v děloze měla něco jako netypický gest.váček...který se nezvětšoval nic...

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni no je problém u mě,nemám vejcovody,takže cesta vede jen tudy(IVF) a plně hrazené☹
a to je asi ten největší zádrhel no...finance...je to děsný,už jsme v tom asi skoro za 150tisíc během šesti let...proto jsme se rozhodli i pro adopci,jelikož nejsme opravdu bezedný....mám strašnej vztek na tohle všechno...platíme těžký prachy za zdravotní a pak tohle...

radka78
autor
25. říj 2013

máme teda ještě deset mražáčků no🙂

nonnni
25. říj 2013

@radka78 jeste ke tve otazce, me je 38 let a ve 29. letech jsem mela biochemicke, nasledne potrat a pak hned druhy mesic jsem otehotnela se starsi dcerou, ta se narodila den po mych 30. narozeninach.. Pak jsme se snazili o mladsi dcerku, to mi bylo bez 3 tydnu 33, kdyz jem rodila. Mela jsem dalsi minimalne 4 biochemicka tehotenstvi, pak mi kamaradka poslala Utrogestan (jsem si jista, zes ho brala) a mozna pomohl, mozna placebo, ale otehotnela jsem hned dalsi cyklus a dite donosila.

Ted jsme se rozhodli 3 tydny pred myma 38. narozeninama, ze to jeste zkusime...vyslo to napoprve, ale nasledne jsem potratila. Ted cekam na MS po potratu, pak kontrola na gynekologii, cytologie (prevencka, vychazi to casove) a hned se zacneme zase snazit.

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni děkuju za odpověd...teeeda...tři dítka🙂.....dá se to?🙂 spíš se většinou hodně setkávám s tím,že chtějí jedno a dost....ikdyž já bych taky moc chtěla nejmín dvě🙂...závídím(samozřejmě v dobrém) že můžeš otěhotnět přirozenou cestou🙂
at si každej říká co chce,ale samozřejmě ty finance taky dělají svoje,to je jasný i na psychice...asi nejsem jediná...

nonnni
25. říj 2013

@radka78 ja mam ted svagrovou, ktera s partnerkou sly do IVF a cekaji dvojcatka...shodou okolnostti maji TP uplne stejne, jako jsem mela mit ja, ale jsem za ne strasne stastna....cekala strasne dloouho, sama sla na laparku a skoncila s hysterektomii v celkove narkoze...proste tragedie, ale ted se snad docka!

Pokud ti nevadi, ze se netaktne zeptam, ale krom vejcovodu neni dalsi problem? To byste meli mit relativne vysoke sance na uspesnost, ne?

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni Mě je teda 35 a první dítě....toho se právě bojím...všeho a hlavně toho,že je to jakoby uměle a ne přirozeně víš...když mi psali některé holky,že už jdou třeba po desátý.....koulela jsem oči,a za chvíli už to bude u mě taky tak...

nonnni
25. říj 2013

@radka78 jestli to neni moc zjistime asi az stylem "pokus-omyl" 😉 Nebo uz se nezadari...kdo vi...ac budu bojovat dal, tak to neresim az tak moc, dve zdrave dcery mam, jsem za to nepredstavitelne vdecna!

A jasne, ze finance jsou velkym faktorem, to je bez debat. A je t i zdravotni stranka, stimulace atd...neni to zadna jednoducha cesta, jak si nekteri maji tehdence myslet☹

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni ne nevadí,že se ptáš,jen ty vejcovody no...jinak žádný problém,nemám prostě jen tu cestičku🙂tak mi to tam musí vpravit no...🙂min,rok jsem měla to samé a opravdu,kdybych si neudělala test,tak ani nevím,že jsem byla vlastně těhotná,odešlo to s MS...

nonnni
25. říj 2013

@radka78 partnerce svagrove je 48 (ta je tehotna, ale s darocovskymi vajicky), svagrove je 34...nevykuchat ji, tak ji vek urcite neprijde na zavadu a tehotna by byla ona i ze svych vajicek...no bohuzel....

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni no právě no...ta cesta k tomu no...píchání injekcí atd...ale to ti nemusím popisovat,asi znáš...pak neschopenka,přijdeš o peníze...lidi v práci....mám to tam děsný,takže tam ta psychika taky pracuje...atd atd...strašně se snažím být jakože nad věcí a bejt silná a doma řvu do polštáře,ikdyž mám samozřejmě velkou oporu v manželovi,obrovskou...

nonnni
25. říj 2013

@radka78 a co na to lekari? Prijde jim to v poradku, ze uz 6 pokusu bylo neuspesnych? Nejak vysetreni nenavrhli? Hematologie/mutace, genetinka?

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni jeee tak to je dobrý,že aspon jedna z nich teda🙂tak to jsi mě uklidnila s tím věkem🙂 tak jim držím pěsti🙂

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni no takhle,šla jsem do jiného Caru,předtím těch úplně neúspěšných IVF bylo jinde(4)
no a tady podruhé a podruhé biochem.,prý je to celkem běžný u IVF i mimoděl. je větší procento,než u normálních těhu.přirozenou cestou.Dá se říct,že ve všem je to u IVF větší procento potratu...
Nic mi dr.nenavrhoval....sliznici jsem měla vždy úplně nastartovanou,na hormony jsem reagovala hned,nikdy žádný problém....já nevím no...

nonnni
25. říj 2013

@radka78 diky, vis vic nez kdokoliv jiny, jakou cestou k tomu dosly a cim si prosly, vim, ze je to pro tebe tezke...radovat se ze stesti jinych a pritom citit svazujici smutek z vlastnich neuspesnych pokusu...je to psycho...ale jsi silna, vydrz!

nonnni
25. říj 2013

@radka78 a to Vam nedelali zadna vysetreni? Manzel spermio, ty tu hematologii minimalne?

Ja mam znamou, ktera take nema vajecniky (dve mimodelozni tehotenstvi) a pri IVF otehotnela jednou napoprve, ale podruhe to neslo, byla 4x...a pak snad sla do minimalky a povedlo se...nekdy nikdo nevi, proc se nedari....

valentynka1711
25. říj 2013

@radka78 mela jsem biochem tehu pravdepodobne tesne pred silvestrem a na konci unora se zadarilo opravdu, ted mam ranec a pristi tyden termin. drzim palce. vse bude dobre. nekde jsem cetla, ze kdyz se tohle stane, že je "pohnojeno" a brzy se zadari.

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni Manža už má dávno po spermio,tím jeho nám oplodnili těch 15 vajíček(spermio na výbornou),dvě nám dávali minulý rok a tři ted...ikdyž byly rozmražený embryjka,tak se vlastně ještě dva dny pozorovali,vyvíjeli se nádherně...
myslíš,že tu hematologii můžu zažádat i u svého gynekologa?že bych nemusela do Caru víš,asi bych si to zřejmě musela tam hradit víš...

radka78
autor
25. říj 2013

@valentynka1711 děkuji a zároven blahopřeji k brzkému narození prcka🙂 😉

nonnni
25. říj 2013

@radka78 urcite, tlac na gynekologii, ze ze sesti pokusu IVF vysly dva a to byly oba biochemicke. Imunologie me take napada...

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni jo tak v úterý se hned zeptám...nevíš asi jak to probíhá,vid?

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni ju ted jsem koukala,takže jen odběr krve teda,tak to zvládnu🙂

radka78
autor
25. říj 2013

ještě mě napadla jedna věc,že jsem tenkrát měla hrozně vysokou hodnotu prolaktinu,což prý brání v otěhotnění...ale tentokrát v tomhle caru mi tenhle odběr ani nedělali

nonnni
25. říj 2013

@radka78 na prolaktin zkus drmek obecny, ten reguluje podvesek mozkovy a tim i prolaktin. Ale co ja co ja vim, tak zvyseny prolaktin muze branit ovulaci a rim otehotneni, nevim, zda by branil uhnizdeni. Kazdopadne to s nekym prober. Genetika, imunologie i hematologie jsou, co vim, odbery krve.

radka78
autor
25. říj 2013

@nonnni děkuju🙂určo se na všechno zeptám🙂