Bolesti po kyretáži, máte zkušenost?

kristyna90
8. pro 2013

ahojte, nemate nekdo zkusenosti s bolestmi po kyretazi? nechci hned plasit u doktora. jsem den po kyretazi a citim bolest v podbrisku pri sezeni, chuzi, moceni,kychnuti a zivani.. stale jeste krvacim ale to je asi normalni,sem tam se mi tam objevi kusy krve... nemate nekdo podobnou zkusenost? diky za kazdou odpoved...

ovce11
9. pro 2013

Ahoj, já byla na revizi před měsícem, bolesti jsem měla taky asi třetí den a jela jsem hned do nemocnice, kde mi revizi dělali. Taky jsem nechtěla bláznit, ale doktor byl naprosto vstřícný, vzal krev, podíval se na ultrazvuk a potvrdil, že je vše v pořádku. Pro můj vlastní klid to stálo za to.Gynekolog mi potom řekl, že se zřejmě jednalo o stahování dělohy, jsou to spíš takové křeče. Ale určitě si někam dojdi, mohl by to být i zánět a to ti za to nestojí 😉. Přeji, ať jsi brzy v pořádku a ať vše rychle přebolí...

doko
9. pro 2013

ahoj....podle té bolesti co popisuješ (sezení, chůze, atd. ) si myslím, že je to naprosto normální 😉 já to po revizi měla asi cca 4 dny. v nemocnici mi řekli, že to k tomu prostě patří. ale pokud to nebude časem ustávat tak bych šla hned k lékaři 🙂

kristyna90
autor
10. pro 2013

ahojky.. moc dekuji za odpovedi... uz to pomalicku ustupuje... neni to jak na zacatku.🙂 ted uz to boli jen pri tom sedu nebo pri potrebe na wc.. me v nemocnici nic nerekli... :( ani nic o hygiene ale to jsem si vse precetla na netu... no ted se uzdravit a snazit se o noveho prdouska... ale nevim jestli na to budu pripravena... ted je to hodne cerstve... :(

doko
10. pro 2013

@kristyna90 Tobě tam nic neřekli?? 😲 jeejda. hlavně si dej pozor, aby jsi nenachladla!!! to je dost důležité a hodně mi to kladli na srdce. prý kdybych prochladla, je možné, že už bych nemusela mít děti. tak buď pořádně v teploučku 🙂 časem bude lépe.......já to mám zas naopak....už dva dny po revizi jsem chtěla být znovu těhotná. ale čím dál jsem od revize, tím méně na to mám odvahu. v sobotu jdeme na IVF a mám dost rozpolcené pocity 😖 přeji hodně štěstíčka a pevný nervy 😉

ipkh
11. pro 2013

Já jsem byla ve středu. Dva dny mě bylo až moc dobře, skoro vůbec jsem nekrvácela ani nešpinila. V nemocnici mi dali antibiotika.
Od pátku mě začalo pobolívat v podbřišku a dostavilo se i lehké krvácení. V pondělí jsem šla k dr., protože jsem měla strach jestli nemám zánět moč. měchýře. Byla jsem i na gyně. Prý je to vše v pořádku a dneska mi je už lépe. Možná i proto, že jsem už dobrala ty antb.
Do snažení vytoužené holčičky bych se nejraději pustila hned, ale mám tuto zkušenost už jednou za sebou, čekali jsme půl roku a pak jsem i tak měla hodně problémů mimi donosit.

ovce11
11. pro 2013

@kristyna90 ahoj, když jsem slyšela, že některý holky otěhotněly už v šestinedělí, tak pro mě to bylo nepředstavitelný...samozřejmě bych nejraději byla taky hned těhotná, ale představa, že na to skočíme, jakoby se nic nestalo...nevím, já na to snad neměla ani pomyšlení ...

zuza01
11. pro 2013

@ovce11 Taky jsem měla po druhé revizi bolesti... Někdo říká, že je ideální otěhotnět hned po šestinedělí, někdo ne... Já za sebe říkám ne, nám se to tak povedlo a o mimčo jsem zase přišla, příčina nezjištěna, přikláněli se k rychlému otěhotnění po předchozím potratu.

ovce11
11. pro 2013

@zuza01 to je mi líto...nedokážu si to představit absolvovat znovu. Doufám, že to čekání se nám vy platí a dočkáme se zdravého miminka 🙂

zuza01
11. pro 2013

@ovce11 Určitě, držím palce. Nám snad ještě taky...

ovce11
11. pro 2013

@zuza01 a vy taky tedy zkoušíte další mimčo, máš už nějaké? my čekali první...

zuza01
11. pro 2013

@ovce11 Už máme holčičku, ale u ní problém nebyl. Až teď dvakrát za sebou. Ještě jednou to zkusíme. Je hrozné, kolik z nás to potkalo a ještě potká...

expedice
11. pro 2013

Ahoj, já byla na kyretáži 26.11. a bolelo mě to pořád od úterý až do neděle. V pondělí už to bylo výrazně lepší. Pokud ti bolest neustoupí ani za 6 dnů, tak si zajdi k dr. Strach, že je "něco" špatně ti moc nepřidá, prohlídne tě, zkontroluje a bude to. Ale bolest je normální.
My jsme čekali mimi poprvé ze 7. IVF a nepodařilo se. Stejně po kyretáži říkají, že 6 měsíců (stejně jako po potratu) bys neměla otěhotnět. Je potřeba být fit fyzicky i psychicky. Nevím jestli půjdeme na další IVF nebo ne. A ani kdy. Ještě není čas vyslovit otázku "a co dál?" Ještě na ni nejsme psychicky připraveni (a nyní bohužel ani finančně).
Přeji všem, aby se zadařilo a mimi prospívala a byla zdravá, to je nejdůležitější.

zuza01
11. pro 2013

@expedice To mě mrzí...
Mě to otěhotnění hned doporučil doktor. A i po druhé říkal, že nečekat. Ale to už se mi nechtělo, bylo toho moc... V nemocnici mi řekli počkat 3 měsíce.

ovce11
11. pro 2013

@zuza01 odkdy začínáte zkoušet, nebo to necháte jen tak? je to hrozný, fakt je toho tedy dost ☹

ovce11
11. pro 2013

@expedice taky mě to mrzí...je to strašně smutný... když vidím, jak někdo miminko pohodí někde na ulici a kdo si přeje prostě nemůže, my to zkusíme znova od února

zuza01
11. pro 2013

@ovce11 Teď po 4 měsících, řekli mi 3 měsíce, ale nebyla jsem si jistá, teď už se mi srovnala i ovulace. A cítím se fyzicky dobře, konečně. Psychicky se s tím nesrovnám už nikdy, takže na to čekat ani nebudu.

kristyna90
autor
11. pro 2013

ahojky,me doktor rikal ze by na nic necekal a po dvou mesicich zacit zkouset znovu... mam z toho trochu strach... no spis z toho ze to zase nevyjde...v pondeli jdu na kontrolu a na vysledky.. ja nastoupila ted v patek rano do nemocnice... od rana mi davali nejake prasky na vyvolani porodu... narvali do me asi 4... ale nic za cely den nezabralo... zadne kontrakce... k veceru jsem si zacala stezovat na vetsi bolesti tak me vzali na ultrazvuk.. male bylo na polovicni ceste ven.. ale dal neslo... tak mi dali na noc posledni davku tabletek na vyvolani kontrakci a nic... rano v 11 me vzali na kyretaz... trvalo to asi hodinu... ja nastesti vbyla v narkoze.. jen pritel to malem nevydrzel byl nervozni co se mnou je... jeste jsem si hodinu polezela na intenzivnim a pak me prevezli na pokoj...no nejhorsi bylo ze mi vazne nic nerekli... vvera jsem byla venku v pekne zime ale byla jsem navlecena a sla jen 50m k autu ale asi po 20 m me chytly hrozne krece ktere pak trvali asi 4 hodiny ale uz vse v poradku... jinak bolesti vyrazne ustoupili... nastesti...

ovce11
12. pro 2013

@kristyna90 @zuza01 @expedice holky, bohužel nezmůžeme nic. Musíme věřit, že příště do dopadne všechno mnohem lépe 😉

stepankakv
12. pro 2013

Ahoj holky, já byla na revizi teď 9.12. Byla jsem v 8-9 tt...Prázdný gestační váček a plod se nevyvinul :( Jsem z toho taky špatná, protože to mělo být naše první a snažili jsme se 4 měsíce ( což není moc dlouho). Jinak ohledně toho kdy se začít snažit si myslím, že je to individuální. Také podle mě rozhoduje v jakém týdnu kdo potratí a jak velký byl plod atd...já jsem měla prázdný gestační váček bez plodu a někdo už měl třeba plod velikosti několik cm se srdeční akcí. Taky je to o psychice. Co se týče mě byla bych nejraději těhotná hned, ale samozřejmě minimálně 2 cykly počkám a domluvím se s dr. Máme to těžký holky :(

ipkh
17. pro 2013

@stepankakv To máme.
Já jsem byla dle MS v 11. týdnu, srdeční akce byla již 3 týdny předtím hezky vidět. A to jsem doufala, že když jsem otěhotněla neplánovaně jak bude vše v pořádku a bez problémů. K dr. jdu v pátek, tak uvidím co mě řekne. Tuto zkušenost jsem měla už v roce 2001, to bylo ale v 5. týdnu a příčina se nehledala. Půl roku poté jsem otěhotněla, ale celou dobu jsem ležela kvůli špinění. A to si teď dovolit nemůžu. V létě tedy dáme moře a uvidíme potom. Také čekám na výsledky krve na borelie...

jesterka85
20. pro 2013

no tak holky já jsem po revizi v úterý a nikdo mi v podstatě neřekl, jak s emám pak chovat...ani ve špitále ani můj doktor a to jsem se fakt ptala...nepozval si mě ani na kontrolu..je to normální?

doko
20. pro 2013

@jesterka85 není. ani chování nemocnice, ani doktora. za 14 dní musíš na kontrolu, jestli ses hezky vyčistila a něco v Tobě nezůstalo. a taky mi kontrolovali čípek, jestli už je po revizi v pořádku 😉

terrorkax
20. pro 2013

ahoj, ja jsem po revizi ve stredu v noci, prisla jsem o mimi 9+2, jeste v pondeli na utz vsechno v poradku, miminko se hybalo a merelo 2,2 cm..Je mi neuveritelne spatne, pri vedomi me drzi jenom lexaurin..

@jesterka85 ahoj, byli jsme ze stejne diskuze miminko v cervenci..cetla jsem ze jsi mela revizi taky na lochotine..tebe nepozvali na kontrolu? ja jdu primo do nemocnice 13 ledna ( na stejny datum jsem mela objednan screening 😢 )
Jinak mi predbezne dr rikal, ze za tri mesice muzeme zkouset dalsi mimino, ale chtela bych zacit uz po sestinedeli, protoze nam dite trvalo temer dva roky a predstava, ze cekame zase tak dlouho me primo zabiji...

jesterka85
20. pro 2013

no holky a co ta hygiena? můžu používat normálně intim gely atd? fakt mi nikdo neřekl ani ťuk...

terrorkax
20. pro 2013

@jesterka85 ja mam v papirech akorat zvysena hygiena..ale nikdo mi nic taky nerikal, ani nemluvili o sestinedeli..kamaradka kdyz byla na revizi tak ji rekli snad vsechno - dodrzet sestinedeli, nekoupat se, zadny sex..u me ani zminka..celkove sem nebyla spokojena s pristupem v nemocnici a jeste na me byli nastvany, ze jsem opustila nemocnici na revers..

jesterka85
20. pro 2013

@terrorkax no takže u mě to je něco podobného...jo mám se dostavit na ambulanci 5 13.1. pro výsledky histologie...můj doktor mi dneksa říkal, že tam fakt nemusím, že mu to pošlou...ale já tam stejně asi dojdu, protže se mi fakt nezdá, že by mě nikdo nekontroloval, jestli jsem v pořádku...

jesterka85
20. pro 2013

@terrorkax jo hele amě říkal počkat cyklus, dva a pak můžem...kolegyně otěhotněla po první MS po revizi a má krásnýho kluka a čeká dalšího...

terrorkax
20. pro 2013

@jesterka85 je tak to tam jdeme ve stejny den... No ja tam jdu urcite, chci vedet, ze je vse v poradku..v kolikatem tydnu jsi byla? a mela jsi zamkly nebo samovolny? ja samovolny, kdyz me prohlizeli, tak jsem byla dokonce otevrena .. No asi bylo neco spatne a telo se ,,toho´´ zbavilo samo..snad nam to priste vyjde 🙂

jesterka85
20. pro 2013

@terrorkax no já jsem byla ve 12 tt...ale miminko prej už nežilo od 10 tt..no když jsem šla na pohotovost, tak jsem už docela špinila, ale nekrvácela a tak mě poslali doml s tím, že ráno na revizi...no a v noci to na mě přišlo a to jsem se fakt o sebe bála, protože to byly všude fakt louže krve..tak mě manžel vezl do nemocnice někdy v půl 5 ráno...no o tý krvi se mi zdá dodnes..nejdřív jsem to brla docela statečně, ale te´d mi došlo teprve, co se stalo a je mi nějka ouvej ☹ hlavně mám te´d strach, aby bylo vše ok a aby se to už neopakovalo...

terrorkax
20. pro 2013

@jesterka85 vim jak ti je, taky mi to dochazi postupne..dnes rano jsem se probudila s tim, ze to byl jenom hrozny sen a ze mam porad miminko v brisku, ale bohuzel to sen nebyl 😢 Chce to asi cas, ted do toho ty Vanoce, ja se na ne tak tesila a ted bych je nejradsi zrusila..vsichni mi chteji pomahat, porad nekam berou dceru, ale je lepsi, kdyz je tu semnou..ted jsem doma sama a jenom cumim do prazdna a rikam si proc?? co jsem udelala spatne?
Uz jsem mela nekolikrat touhu neco pro miminko koupit, ted jsem rada, ze jsem nic nekoupila..
Jak si byla spokojena s peci v nemocnici? ja teda vubec, zadnej soucit z jejich strany, jeden dr se mi dokonce ptal jestli to dite bylo planovany..Vubec nechapali proc brecim .. Kdybych mela v dalsim tehotenstvi nejaky problem, tak myslim, ze do fakultky uz bych nesla.