Čekám druhé mimi, ale máme málo peněz

kristynat
18. led 2014

ahoj asi se tady nesetkam s dobrymi reakcemi ale nemam zadnou kamaradku s kterou bych o tom pokecala a s mamou to taky nejde ta byme spise vychovavala nezli vyslechla a poradila..mam dvouletyho syna s pritelem bydlime v podnajmu 2kk je to baracek se zahradou ale ty penize jsou celkem problem neni jich moc jeste splacime pujcku a jsem tehotna cekam druhe mimi chci ho strasne moc ale pritel nechce kvuli penezum a ma pravdu moc jich nemame ale zas si rikam ze vsechny veci mam po malem a mame jich hodne plno veci sme dostaly takze by to tak hrozne nebylo ale mam velke obavy nevim jak se rozhodnout rada bych vedela vase nazory vase zkusenosti jestli je tu nekdo kdo je na tom podobne nevim si rady ale predstava potratu je desna je mi do breku jen na to pomyslim byla bych rada kdyb vase odpovedi sly bez rýpaní a narazek... dekuji

petrajurinova
18. led 2014

@kristynat ve stejné situaci jsem nebyla, u nás bylo druhé dítě chtěné z obou stran, i když jsme v té době taky moc peněz neměli a týden před výplatou jsme počítali jestli můžeme koupit o 1 rohlík více nebo se bez něj musíme obejít abychom vyšli. Možná by bylo jednodušší druhé dítě nemít, vrátit se do práce (nebo ji najít) a tlumit svědomí omíláním tvrzení, že druhé dítě můžeme mít až na tom budeme finančně lépe. Ale já osobně bych na potrat jít nedokázala ať už by to mělo následky jakékoliv. A asi (naprosto určitě) by požadavek mého partnera, abych dítě které už bylo zplozeno nechala zabít, hodně poškodil náš vztah. Tam kde se vyspí, nají a schovají v suchu pod střechou 3 lidi, tam už se to místo, postel a jídlo najdou i pro čtvrtého. Pokud tedy ti 3 chtějí.

kristynat
autor
18. led 2014

ja sem priteli jeste nerekla ze jsem ale zeptala sem se ho jestli by chtel druhy a on ze ted ne ze je na to brzo ale taky nedokaz jit na potrat mate pravdu souhlasim vzdyck to nejak jde ale mam z toho veliky strach

megy
18. led 2014

mrzí mě, že musíš vůbec něco takového řešit. přítel je stoprocentně pro potrat?? já bych si miminko nechala, víš, ano peníze jsou peníze, ale nejsou všechno. hypotéku můžete nechat přepočítat, nebo se domluvit na nižších splátkách. pokud máte všechny věci, je to velká finanční úleva a jestli jste tři nnebo čtyři, to už podle mě není takový rozdíl, zvlášť první měsíce 🙂 hlavu vzhůru, zkuste si sednout a promluvit si, ale miminko jste splodili společně a z lásky, potrat není podle mě řešení 😉

lucie36
18. led 2014

Ahojky, tuhle situaci ti nezávidím. Je fakt, že dnešní doba a společnost je nastavená dost konzumně. Takže člověk řeší, jestli kvůli druhému mimi nebude finančně a návazně "společensky" trpět zbytek rodiny. Mám dva syny, devět měsíců a tři a půl roku. Už děti ve školce řeší, kdo má jaké a jak drahé hračky a už takhle malým dětem dost rodičů pořizuje takové ty dětské tablety apod. Jsem z toho dost v šoku. Taky jsme řešili ekonomickou stránku věcí, než jsme si druhé dítko pořídili. Též splácíme domek a dost nám pomohlo refinancování hypotéky. Je fakt, že počáteční náklady skutečně nejsou nijak veliké a pokud budeš kojit, tak i ten následný provoz je celkem v pohodě. Na začátku jsme darem dostali tolik plen, že nám to vystačilo pomalu na tři měsíce. Ale pak ty příkrmy, kašičky apod., to je docela finančně náročné, ale zase také poměrně krátké období, než se zase přejde na běžnou stravu. Taky nezapomeň, že přítel by měl mít nárok na slevu na dani za dítě, měsíčně to dělá něco přes tisícovku, takže i to v napjatém rozpočtu maličko pomůže........ Nemůžu samozřejmě, plně zhodnotit tvou situaci, ale věřím, že mimčo tobě i příteli dokáže spoustu starostí vynahradit. A to ještě netušíš, jak bude z miminka nadšený tvůj syn, stane se z něj velký brácha 🙂

kristynat
autor
18. led 2014

@megy no priteli sem to nerekla uplne zeptala sem se ho jestli chtel druhy a on na to ze ne ted ne tak se bojim mu to rict co mi na to rekne...

@lucie36 mate pravdu vpremyslim nad tim porad a ted ste to napsal i vy tady me takze vim ze uvazuju rozumne kdyz si rikam ze vsechyn veci mam po prvnim a ze zacatku moc nakladu nebude...tak snad to dopadne dobre na potrat nepujdu nechci a nejak to snad zvladneme doufam musime

agnes91
18. led 2014

Myslím že pokud jsou věci po prvním, tak to určitě půjde...a hlavně... myslím že by sis to do smrti vyčítala, kdybs šla na potrat, nechci strašit, ale taky bs mohla mít z toho nějaké psychické problémy, deprese, takže pokud by alespoň maličko bylo možné to miminko si nechat, určitě bych se snažila za každou cenu, aby mohlo být s váma 🙂

nikollita
18. led 2014

Třeba bude šťastný, až zjistí, že už to druhé máš v bříšku 🙂 Každopádně nad potratem nemůžeš uvažovat takhle sama, zplodili jste ho dva, řeště to spolu 😉

kristynat
autor
18. led 2014

holky diky 🙂 tohle sem potrebovala myslim ze ted to pujde lip snad bude pritel stejného názoru

koada
18. led 2014

Nejsem v takové situaci, nedokážu soudit. Čekáme první a s penězi na tom jsme růžově. Sice něco málo máme, ale akorát jsme koupili byt a tak nás ještě čeká splácení hypo. Já už v práci skončila, takže mi přijde 1 výplata pak PN a následně MD a RD. Vím, že to budeme mít těžké, jen měs. náklady budeme mít cca 15tis (bydlení, hypo, pojistky, atd.) ale vím že to zvládneme. A myslím, že vy také. Promluvte si, ať toho jednou nelituješ!!!

mafeska
19. led 2014

@kristynat já si taky myslím že je možnost že názor změní když se dozví že už mimi čekáš. Držím palce 🙂

liss_durman
19. led 2014

@kristynat Určitě mu to řekni!!! Co nejdřív. Musíte o těhle věcech rozhodovat spolu. A třeba tě jeho reakce překvapí, uvidíš. Nemá smysl tady vymýšlet nějaké scifi, jak by to asi mohlo být. Řekni mu to a určitě to spolu zvládnete.

blahova_andrea
19. led 2014

@kristynat ahoj. my jsme v podobné situaci, ale přítel tedy malé chce, když už k nám tak nějak chtělo neplánovaně samo. taky jsme v nájmu, máme smlouvu ještě na tři roky, přítel je momentálně bez práce a já na rodičáku a čeká mě tedy další. přítel byl samý dluh, takže jsme to tak nějak pořešili z mých úspor a ze zbytku jsem dotovala mezery v rozpočtu a náhlé výdaje, takže už mi na to druhé mimi teda moc rezerv nezůstalo. vůbec nás ale nenapadlo, že ho dáme pryč, že to nezvládneme. jak píšeš, většinu věcí podědí nebo si půjčíme, oba máme rodiče, takže nějaká jistota v zádech je, kdyby byl fakt problém, i když my jsme teda oba spíš na to, vystačit si sami a zbytečně s každou blbostí o pomoc nežádat. je fakt, že lehké to nebude. prostě pro nás byl nadstandard už pořízení toho prvního, ale když se stalo, tak to prostě zvládneme. naděje na slušnou práci a další hezké bydlení přece neumírá 😀 musíme být optimisti. v podstatě pokud se mi tentokrát podaří kojit, tak budeme kupovat hlavně jen plínky a to prostě nějak zvládnem.

blahova_andrea
19. led 2014

@kristynat my si říkali, že další miminko příští rok a nebo možná už vůbec, podle situace a všeho možnýho, ale nějak se prostě drobkovi k nám chtělo v nejméně vhodnou dobu, já byla v šoku, takže jsem mu to vyklopila hned, on byl taky v šoku a tak jsem (ač bych to neudělala) potrat zmínila (spíš jako zkoušku, nebo nevím) a on se najednou vzpamatoval a prohlásil, že ani náhodou. že to druhé se mnou stejně časem chtěl a když už je dřív, tak ho přece nezabijeme jen proto, že se nám teď "nehodí", že to zvládneme a nebudeme riskovat, že až bychom ho jednou chtěli, že už by to nešlo a celý život bychom si to vyčítali. a já jsem tedy taky stejného názoru. raději budu litovat toho, co jsem udělala než toho, co jsem propásla. takže raději si občas budu říct, že s jedním by to bylo snažší, ale budu si užívat lásku dvou dětí než bych bych rádoby snadný život vedla a celý život myslela na to, co by to bylo, jak by vypadalo, jaké by bylo, co kdyby...

blahova_andrea
19. led 2014

@kristynat já si taky myslím, že jedna věc je zvažovat teoreticky jestli si pořídit dítě a nebo vědět, že už v tobě roste a rozhodovat už o konkrétním človíčkovi. třeba fakt přítel bude reagovat lépe, když je mimi realita a ne jen hypotetická otázka jestli mimi ano nebo ne. ono, když to člověk řeší jen tak, tak se důvody proč ne, vždycky nějaké najdou, ale když už tam je... 😉

kristynat
autor
19. led 2014

tak příteli sme to rekla byl zarazeny musel si jit zakourit ale kdyz se vratil tak rekl ze druhy chce a ze bude chodit na melouchy se znamim a ze to zvladneme takze starosti zazehnany bude druhe ted uz se tesim ikdyz budou treba i financni problemy ale kdo je v tehle dobe nema ze jo 🙂 dekuju vam za vase nazory a rady a ze sem se z toho tady mohla vypsat 🙂
@blahova_andrea mas pravdu a preju vam hodne stesticka at to zvladnete a at je prcek zdravy 🙂

blahova_andrea
19. led 2014

@kristynat to jsou krásné zprávy. i já vám přeji hodně štěstí, když už se k tomu přítel postavil jako ten můj...jako chlap 😉 nevím jak ty, ale já si nikdy nevybírala k ničemu tu nejlehčí cestu a věřím, že když už jsem se jednou odhodlala mít vůbec to první, tak už nějak zvládnu i to druhé. vždyť ty naše uzlíčky jsou ta nejlepší motivace 🙂 kdy to malé čekáte?

kristynat
autor
19. led 2014

@blahova_andrea tak lehka cesta v tomhle pripade bych rekla ze neni zadna ja hlavne mela strach co pritel kdyz rikal ze ted druhy ne ale jak je videt spletla sem se a sem rada 🙂 dopadlo to dobre ...v srpnu kdy vy?

blahova_andrea
19. led 2014

@kristynat my to druhé teď taky původně nechtěli, ale člověk míní, život mění 😉 my taky v srpnu 😀 nechceš se přidat k nám do skupiny srpnovek?

marcinek
19. led 2014

@kristynat jestli te to uklidni, tak druhy dite neni tak financne narocny. Vetsinu veci mas po prvnim a pokud se ti podari kojit, tak je to za babku.Pliny se daji kombinovat jednorazovky s latkovyma a treba bych rekla pribuznym at vam k narozeni nekupuji zadny blbosti, ale baliky plin taky udelaji radost. Ja treba nakupovala jen par sklenicek a to vylozene vychytavala akce a hodne jsem si varila z ovoce od babicky, atd, takze toho pul roku prikrmu se da prezit. Od roku uz jedl normalni stravu s nami a jestli mam dat 2 dospele+1 detskou nebo o jednu navic, tak to vubec neni poznat. Jen treba jogurty jdou hodne do penez, takze ted to delam tak, ze kupuji velky jogurty a rozdelim to detem do misek+k tomu treba ovoce, kdyz je bily. Vyjde to na dobry peniz.

kristynat
autor
19. led 2014

@blahova_andrea dobra nahoda :D kde tu skupinu najdu?

blahova_andrea
19. led 2014

@kristynat když se ozveš sem, tak tě naše správkyně henelu ráda zařadí do naší uzavřené skupinky 😉 https://www.modrykonik.cz/forum/spolecny-termin-misto/termin-porodu-v-srpnu-2014/

kristynat
autor
19. led 2014

@blahova_andrea dekuju uz sem tam napsala 🙂

blahova_andrea
19. led 2014

super, tak to tě brzy přivítáme do naší drbárny 😉

karotky
29. bře 2014

@kristynat ,....................jak to dopadlo s tím 2.těhotenstvím?