Chci otěhotnět po šestinedělí, máte zkušenost?

neominka
10. zář 2013

Ahoj🙂
jsem par dni po vyvolavanem porodu v 16tt ( Downuv syndrom).☹
Chci otehotnet podruhe co nejdrive-nejlepe po sestinedeli. 3 mesice se nam cekat nechce.-/
Mate zkusnosti????
Jinak tehotenstvi probihalo uplne bezproblemu-zadne krvaceni atd....Je tady nejaka maminka co otehotnela po vyvolavanem porodu z duvodu VV a potehotnela po sestinedeli?

ivajaro
10. zář 2013

Já tedy neměla vyvolávaný porod, ale v prosinci/011 jsem měla mimoděložný, kde jsem měla též čekat šestinedělí.... 🙂 Ale hned 16.března 2012 jsem měla na testu // a ted mám doma, skoro 10. měsíčná cácorku.

neominka
autor
10. zář 2013

@ivajaro takze jestli dobre pocitam, tak po sestinedeli se to povedlo?🙂))))))))
Me ta ztrata miminka drti:-/// musela jsem normalni cestou rodit.-//// A chtela bych co nejdrive zkusit zase otehotnet 🙂 a 3 mesice je strasne dlouha doba :-///// Kazdy doktor ma hlavne na to jinej nazor

charaka
10. zář 2013

Ja by som rozhodne pockala, pretoze telo - maternica potrebuje cas na regeneraciu. Doktori to nehovoria len tak. Ja mam 10 tyzdnov po porode a stale sa cistim. Moze sa stat, ze otehotnies, ale co ak este maternica nebude pripravena... ale to je len moj nazor. Viem, ze je to velmi tazke, co teraz prezivas. Uprimne... mna by to polozilo prist o mimi, umrela by som od zialu. Drz sa a prajem vela stastia.

chrisula
10. zář 2013

@neominka cekala bych tak 1 cyklus

neominka
autor
10. zář 2013

@chrisula a kdy bych cca mela ocekavat cyklus prvni? ja vim, ze je to blba otazka.-(

neominka
autor
10. zář 2013

@charaka dekuju:-*
Prave proto moc cekat nechci. Mam sestinedeli, ale protoze miminko bylo malinkate tak uplne jak me vysvetlovali v nemocnici mit nebudu. Rodila jsem v 16tt. V pondeli 16.9. jdu na kontrolu, tak to poradne proberu s doktorkou...

ivajaro
10. zář 2013

@neominka Ano, přesně tak 🙂 .... nic mi nebylo, ani mě nic nebolelo. Přestala jsem s tím lámat hlavu a prostě jsme tomu dali volný průběh a dopadlo, tak takhle krásně 🙂
Ale je to na každý jak se rozhodne.

aronek
10. zář 2013

@neominka ahojl, je mi líto, co tě potkalo. Já vždy potratila dřív a byla jsem jen na revizi. Snažili jsme se hned. Poprvé jsem otěhotněla po první MS a podruhé v šestinedělí 😉 Držím palce, aby ti to vyšlo co nejdříve 😉

neominka
autor
11. zář 2013

@aronek dekuju🙂 Doufam, ze doma nam bude delat radost nase zdrave miminko:-*

kathyna
11. zář 2013

Ahoj, jsem na tom podobně v pátek jsem musela ukončit těhotenství v 16tt - těžce nemocné mimi. Taky mi vyvolávali porod. Řekla bych, že po zdravotní stránce jsem v pohodě, ale psychika je hrůza - trhá mi to srdce 😢 Naštěstí už doma mám holčičku a ta mě s manželem drží nad vodou.
Já rozhodně 3 měsíce až půl roku čekat nebudu, je mi 36, tak už nemám na čekání čas. Počkám na první MS a pak se zase začneme snažit. Mě MS vždycky přišla 4-5 týdnů po porodu nebo revizi.
Držím palce🙂

neominka
autor
11. zář 2013

@kathyna Vam taky drzim palecky 🙂

chrisula
11. zář 2013

@neominka čekala bych tak měsic a sla hned do toho znovu,rika se,ze je to po potratu,jak kdyz pohnojis 😉

neominka
autor
12. zář 2013

@chrisula .-) taky jsem to slysela 🙂))))

pellullinka
12. zář 2013

Já jsem potratila v 17tt, miminko přestalo mít srdeční akci, v nemocnici ale vzhledem k velikosti plodu, který odpovídal konci 14tt udělali revizi. bylo to v březnu 2008, počkala sem na první měsíční a pak tomu nechali volný průběh a hned v červnu 2008 jsem otěhotněla a mám doma 4,5letého chlapa 🙂
držím pěsti

chrisula
12. zář 2013

ja se ted chystam na ivf...snad se pak zadari a nepotratim ☹

mischuges
14. zář 2013

Taky s tim mam velmi cerstvou zkusenost. V patek jsem sla vesele na prvni ultrazvuk na kterem jsem mela nase miminko poprve videt. Mela jsem byt ve 12tt a doktor mi oznamil ze bohuzel. Miminko se prestalo v 8tt vyvyjet a umrelo. Premyslela jsem co bylo spatne a proc se to stalo a napadlo me jestli proste moje telo plod nezabilo. Mam za sebou jedno bezproblemove tehotenstvi a jednu interupci. TeOtehotnela jsem omylem velmi brzo po porodu. Ale druhe mimi jme chteli trochu pozdeji. Mam krevni skupinu 0 negativni. Coz muze byt problem prave s nasledujicim tehotenstvim kdyby byl prvni plod pozitivni krevni skupina moje telo si na to zacne vytvaret protilatky a pak pri dalsim tehotenstvi zacne plod zabijet jako vetrelce. Proto se po porodu ci interupci picha nejaka latka ktera by tomu mela zamezit. Ale co kdyz mi ji nepichli a ted jsem o mimi prisla prave kvuli te nestastne krvi? To je jen moje hypoteza. Nemate s tim nekdo zkusenost?

kacik87
15. zář 2013

@neominka ani si nedokážu představit tu prázdnotu a bolest, jakou zažíváš. My o miminko přišli po 14 dnech, kdy jsem měla na testu II ☹ Revizi jsem měla 7.8.2013, kdy nebylo ani vidět. Poslední menzes jsem měla 20.6, takže jsem byla asi v 7tt. Je normální, že jsem byla v 5 tt na kontrole, dr. mi řekla, že nic nevidí a poslala mě domů ? Kamarádku hned poslali do nemocnice, když měla to samé a ujalo se jí a teď má kluka a kolegyni poslali domů taky v 6tt to samé a už je v 8tt.
Jinak jsem měla už první menstruaci 8.9, tedy v pátém týdnu po zákroku. Se snažením taky nevím, myslíte, že můžeme už v září zkoušet ? ☹ 😒 😖

neominka
autor
15. zář 2013

@kacik87 doporucuje se 3 mesice po zakroku...Tudis nechat probehnout 2 MS... ja jsem zatim presvedcena, ze necham probehnout jednu menstruaci a pak to nechame plynout a nebudeme si davat pozor.
Nicmene se zitra zeptam gynekolozky a az prijdu domu, tak Vam napisu co me poradila a tvrdila...Ale urcite me nedoporuci po porodu a revizi otehotnet hned, ale co clovek to jinej naroz-to uz asi zalezi na cloveku jak se citi

To, ze vam dr. rekla ze v 5tt nic nejde videt me prijde divny, me v 5tt uz slo videt srdicko...Ale zalezi taky jaky ma asi ultrazvuk..

pellullinka
15. zář 2013

@kacik87
@neominka 5tt byl podle PM,ale to neznamená,že i plod byl 5tt,proto se klidně mohlo stát,že nebylo nic vidět,nezbývá než vyčkávat. Ovulace mohla proběhnout později a tím pádem i miminko by bylo menší.
srdecni akce v 5tt je myslím málo častá,měla si štěstí.
někdy právě i posunutou ovulkou není akce ani v 7tt

neominka
autor
15. zář 2013

@pellullinka moje gynekolozka ma dobrej ultrazvuk, takze v 5tt srdicko slo videt .-)
Ale bohuzel cele tehu nedopadlo dobre.-(
To je pravda s tou ovulaci 🙂 to me nenapadlo

pellullinka
15. zář 2013

@neominka nemyslela sem,že by nešlo vidět,pokud je,tak je jasně,že je vidět,ale že v 5tt ještě většinou nebývá,tak sem to myslela. Je mi líto,že to nedopadlo

neominka
autor
15. zář 2013

@pellullinka dalsi miminko uz bude zdrave 🙂 tohle nas drzi , myslenka na detatko:-*
Jinak to jsem zazila bych neprala ani te nejvetsi ......

pellullinka
15. zář 2013

@neominka já vím..

kacik87
15. zář 2013

@neominka mě to říkala moje dr., dr. v nemocnici i dr. na ambulanci, ale tady jsem četla, že některé dr. řekli, že pokud je vše ok, tělo si samo řekne, kdy se to povede...
Asi hledám nějakej názor, který chci slyšet 🙂 Každopádně se ozvi, budu ráda, za každý další názor 🙂
a nešlo tak ani o to, jestli šel bobek vidět, jako spíše o to, že možná, kdybych ležela a nechodila do práce, tak se mohl uchytit :( Nechápu, že když jeden dr. poslal mé dvě kamarádky domů, mě má dr. nechala chodit do práce...

bibi_du
16. zář 2013

A to ti řekli v nemocnici, že musíte počkat 3.měsíce...? Já rodila mrtvé miminko v 36 tt a nikdo mi neřekl, že musím čekat...Ba naopak. Otěhotněla jsem za dva měsíce po porodu...Přeji hodně štěstí.

neominka
autor
4. říj 2013

@bibi_du me rekla gynda, ze bych mela cekat nez me projdou dve MS, byla jsem na revizi delohy.
Vcera jsem dostala MS (nebo to tak alespon vypada). Uz jsem si vypocitala i plodne dny a posledni mozny plodny den, me vychazi v den nasi svatby🙂
vam preji hodne stesti at je vse v poradku:-*

kacik87
5. říj 2013

@neominka před dvěma dny mi začal druhý cyklus po revizi a konečně to můžeme zase zkusit 🙂 jsem zvědavá, ptž minulý měsíc jsem si ovulku naměřila a tak doufám, že i v říjnu to příjde jak má 😵 Jinak zákrok byl 7.8.
Kdy budeš zkoušet ty ?

neominka
autor
5. říj 2013

@kacik87 Ahoj🙂 Ja jsem po porodu a revizi delohy 4tydny+3dny. Presne po 4 tydnech jsem dostala MS 🙂
Dle me gyndy se me telo dava neuveritelne rychle doporadku - jelikoz po porodu a revizi se MS dostavila rychle. je to pry znameni, ze telo proste zase funguje🙂
A ja nebudu cekat ani na druhou MS. Ted mam MS treti den a uz mam i vypocitane plodne dny (posledni plodny den a v den me svatby 18.10) Moje gynda doporucuje po trech mesicich ale sama me rikala, kdyby se povedlo hned, tak ze je spooooousta maminek co otehotnela jeste v sestinedeli a donosila v poradku🙂
ja jsem kupodivu psychicky docela v pohode a to je taky hoooodne dulezite🙂
Takze to riskneme-)

kacik87
7. říj 2013

@neominka Budu držet pěsti, my taky zkoušíme tento měsíc, tak jsem zvědavá, dnes jsem 5 DC, tak to jsme stejně .-) Podle mých propočtů budu mít snad ovulku 16.-21.10 😵

mischuges
9. říj 2013

Ahoj holky. Ja jsem prodelala zamlkle tehotenstvi a 13.9 kyretáž. MC se dostavil po třech týdnech. Trval tři dny a nebyl nijak zvlášť jiný než obvykle...Měla bych čekat do konce šestinedělí, ale to mi končí týden po první ovulaci. a tudíž bych na další čekala měsíc. Říkám sim, že když to přišlo takhle brzy a takhle v pohodě, tak že by mělo být vše v pořádku. Takže jsem se rozhodla zkusit to hned..a to pátý týden po zákroku. Nechci myslet negativisticky a tak si nepřipouštím, že by to mělo být špatně. Cítím se skvěle a myslím že mé tělo je prostě připravené. Jdu do toho!