Cítím se odstrčená

davian
31. srp 2017

Poslední dny se cítím odstrčená. Můj muž je pořád v práci a když ne, tak navštěvuje přátelé, které máme jiné, vzhledem k našemu věkovému rozdílu... Jsem na rizikovém těhotenství a ve městě nikoho nemám. Přestěhovala jsem se za ním. Cítím se nedocenena, přijde mi že jsme s malinkou na všechno samy. Do toho mě zkolilo nachlazení. Nevím co s tím, mluvit o tom nemá smysl. :(

beetlejuice1666
31. srp 2017

@davian mluvit o tom s NIM ma jediny smysl. My ti tady asi tezko pomuzeme. Rekni mu, jak se citis a popros ho, jestli by s tebou mohl travit vic casu. Trebas si to jen neuvedomuje.

lancatko
31. srp 2017

Nebo si o tom promluv třeba s nějakou kamarádkou nebo někým z rodiny (sestra/máma), prostě někdo kdo vás zná oba. Někdy je člověk v těhotenství až zbytečně přecitlivělý.

davian
autor
31. srp 2017

Jak má člověk všechny v Praze, je to těžko. Asi jsem opravdu precitlivela

lancatko
1. zář 2017

@davian já to znám,když je člověk de fakto sám v cizím městě. Taky mám rodinu daleko, ale pořád si voláme a probíráme vše po telefonu.

marcicek84
2. zář 2017

co děláš z Prahy tady v Havířově? to mělo spíš obráceně, proč nejste v Praze??? No každopádně mu řekni, že pokud s tebou nebude trávit čas, tak jdeš zpátky do Prahy, to už by mu mohlo dojít, ne? 😀 Jinak moje dobře míněná rada, v Havířovné nemocnici bych se nenechala ani ošetřit, natož, abych zde rodila, dle žebříčku nemocnic je to jedna z nejhorších nemocnic v ČR. Vyber si OSTRAVU - PORUBU, VÍTKOVICE nebo Fifejdy nebo Frýdek-Místek 😉

odula
2. zář 2017

@davian a co teprve jak si budes pripadat odstrcena v sestinedeli 😉 (treba tedy ne,ale ten hormonalni koktejl po porodu je taky maso) hele vzhledem k tomu ze si tak pripadas par poslednich dni ,tak to asi krize vztahu nebude. 😎 hormony jsou ovsem svina a pristich par mesicu to nebude lepsi,takze za me - mluvte o tom spolu dokud je cas,nenechte to zahnít. A zkus mit nad tim trochu nadhled - ja vim,je to tezky,ale ty hormony v tehotenstvi i po porodu s zenskou hrozne mavaj. Rekni chlapovi,ze v nem ted potrebujes hormonama nezasaženou,stabilni podporu 😉

michaela6599
2. zář 2017

Sice je to třeba těžký s ním o tom mluvit,ale nic jiného ti nezbyde tady ti nikdo s tím nepomuze.Je to i to nejlepší ,co můžeš udělat.Proc te s někým neseznámi,když jsi se za ním přestěhovala a nikoho tam nemáš.Vekovy rozdíl přeci nehraje roli podle mne ,člověk si může rozumět i s věkové mladšími či staršími lidmi.Promluv si s ním řekni mi prostě jak se cítíš,at s tebou tráví více času popřípadě ať tě s někým seznami.

zuzanenka
2. zář 2017

ano pohovor si s nim o tom 👍🏻
ja som sa prestahovala do Ceska koli muzovi a kamaratov som si dlho tvorila ci hladala aj medzi tymi jeho...
zlom nastal tiez pri rizikaci, kamaratky s detmi som v CR nemala, 2 mesiace po porode mi zacalo z plienok hrabat tak som si ich zacala hladat tu na MK. A nasla hned 5, z toho sa 2 stali lepsimi-jazdime spolocne aj na dovolenky 😉
drzim palce

kubuska
12. zář 2017

Ja te chapu. Taky jsem si pridala ve vztahu odstrcena chvili a na drihe koleji. On je jinak skvely chlap, fakt ze je, ale potrebovala jsem ten dukaz trosku jinde. Ne to, ze chodi do prace a rekonstruuje baracek. Ale chtela jsem s nim fyzicky i psyychicky travit cas. Snazila jsem s nim o tom mluvit a porad to nechapal. Porad si myslel, ze resim jen nejqky aktualni problem - ze treba odjel s kamosema na koncert a nepockal a nerozloucil se se mnou. ( Cca tri minuty) ale to jadro pidla dlouho nevidel. Mluvila jsem o tom, ze se citim na druhe koleji, psala mu dopisy a nic. Nakonec jsme se silene pohadali ale fakt silene. Zacalo to tim, ze jsem rekla, ze kdybych nebyla tehotna odesla bych od nej, ze to nedavam. Nakonec pri te hadce z nej vypadlo, ze on ma pocit, ze spolu jsme. Protoze to, ze on je doma, i kdyz pracuje na dome, znamena ze ke doma se mnou. Ze je jasny ze me miluje protoze pracuje a bere ty melouchy abychom meli penize a mohli to dostavit. Proste a jednoduse bere ty dukazy lasky a oddanosti jinak. Nedokazal pochopit rozdil mezi travit cas spolu aktivne a neaktivne. Nedokazal pochopit, ze to, ze je sice doma ale v jine mistnosti a nepovidame si nebo se nedotykame neni to same jako kdyz si se mnou vecer pusti film... Ale nakonec mu to doslo. Ono to bylo i tim, ze jsem mela priklad i v tom, ze prave rika ze dum stavi pro nas, tak nemuzeme na vylet v sobotu proroze by to bylo zdrzeni, ale pak jde na pivo a celou nedeli vyspava a udela taky houbeles. A ze jasne te ja se pak citim odstrcena. Sice vim, ze je tohi na nej moc a potrebuje si jit odfrknout, to mu nezakazuji a ani bych to nechtela a ze je mi jasny ze se mnou si ted tak psychicky neodpocine. Ale ze na vztahu musi lracovat, ne mi jen donekonacna rikat: Miluju te, ale pockej.
No, hadali jsme se aai tri hodiny v kuse uprostred noci. A on opravdu nevedel, kde a proc je problem. Nakonec to teda pochopil a dohodli jsme se na urcitych vecech ( jeden vecer v tydnu je muj a jeho - uspime deti a venujeme se sami sobe), ja vim, ze to co on drla opravdu vnima jako dukaz lasky a navic, on je neskutecne pozorny. Reknu vecer ze mi je zima a on se zvedne a donese deku. Dneska jsem si chtela dat vino vecer, ale zapomnela jsem na to a vzpomnela si az nakonci Soudce Kose a uz se mi nechtelo vztavat a jit si nalit a otvirat flasku. Ani ne za 10 minut jsem mela sklenicku v ruce. Beze slova. Jen tak, prptoze me miluje. 🙂
Ja se treba za nim nepristehovala do noveho mesta, ale kvuli tehotenstvi jsem opustila praci kterou jsem mela rada, malo kdo za mnou prijede na navstevu. Do konce srpna jsem byla na nemocenske takze jsem nemohla nikam a drbalo mi na hlavu a ted sice na nemocenske nejsem ale usinam brzo, od 6 jsem vycerpana a nikam a za nikym se mi nechce. Tohle oni taky nechapou, neziji to a zkusenost je neprenositelna 🙂 Ale mluvit je opravdu zaklad. Nekdy to vyresite pri sklenicce vecer na sedacce, nekdy si clovek musi zakricet a poplakat. Preji ti tu prvni variantu 🙂 a kamaradi se vzdycky najdou, at si kdekoliv. Nebojim se ze bys tady na MK byla jedina maminka z Havirova, tak muzes treba zacit tady, pak jsou ruzna materska a rodina centra, kde se po porodu seznamis. Ono to pujde. Ale zas nemuzes chtit aby ti chlap nahrazoval vsechno ceho ses vzdala. Trosku vlastni iniciativi. Tehotenske cviceni, plavani, studovani jazyku... 🙂 Pevne verim, ze mate jen nejaky sum.jako my a ze se to vyresi.