Co dělat, když se nedaří miminko udržet?

martinka_1
21. kvě 2012

Ahojte holky, prosím o radu. Během krátké doby jsem podruhé otěhotněla, teď 8.5. jsem se radovala z pozitivního testíku a denně jsem si ho opakovala a byla jsem spokojenější a spokojenější. Jelikož jsem měla již jeden potrat za sebou, čekala jsem od lékařů větší péči. V pátek minulý týden jsem lehce zašpinila,tak jsem jela do nemocnice v Uh.Hradišti a tam mi paní doktorka řekla,že to bude dobré, že to nic.... no a dneska se mi v práci spustila takovým způsobem krev,že jsem myslela,že to nerozchodím. Nicméně jsem jela hned do Fakultky do Olomouce,kde bydlím do nemocnice a tam mi řekli,že mi měli v UH dát na podporu gestageny, že miminko je pryč a zbytek jdu odstraňovat zítra kyretáží...

Jsem nešťastná, nevím co mám dělat....poraďte,prosím....

dlabinecka
21. kvě 2012

Změnit doktora

petrajavor
21. kvě 2012

tak v UH asi neměli tvou úplnou dokumentaci jak jsem pochopila,jinak bych to řešila s mudr...my jsme o miminko přišli a podruhé nám věnovali veškerou možnou péči....určitě bych trvala na tom aby se snažili zjistit proč a zkusila i změnu mudr...

medi_ivca
21. kvě 2012

Tezko radit ☹ pokud to byla tvoje dr. pak rozodne zmenit. Zanedbana pece se tezko omlouva. Pak bych asi trvala na nejakych testech, co by mohlo byt pricinou. Kamaradce takto zjisitli, ze ma v sobe HPV vir a diky tomu 2x potratila. Drzim pesti, at jsi brzo v poradku.

deyana
21. kvě 2012

mě nepomohl ani utrogestan, stalo se mi to 3x, už jsme byli rozhodnutí pro CAR, tak jsme to nechali být, a jediné co jsem začla brát, tak to byly vitamíny na krvetvorbu a cévní zásobení, protože ve stravě toho moc asi nemám, nejím totiž maso a mám problémy s normálním jídlem.. takže to shrnu - hned po třetím potratu jsem otěhotněla, ani jsem to netušila a doteď se držíme, utrogestan jsem ale měla, ze začátku jsem zaváděla 6 tabletek denně. Jinak mě poslali na vyš.štítné žlázy, ale já už byla zase těhotná když jsem tam šla, a na hematologii mi doporučila po štítce pokud by tam nic nenašli, tak tomu jsem se taky vyhnula.

mitote
21. kvě 2012

no nepotesim te, ale moje mama potratila petkrat po sobe a me donosila az tak, ze ji na celych 9 mesicu hospitalizovali... nerostla ji placenta a nikdy neprisli na to proc... bohuzel se to stava, ze o miminko clovek prijde, chtelo by to vysetreni na genetice na hematologii,...

kockacz
21. kvě 2012

to je mi lito. Ja jsem bohuzel potratila taky 3x. Vzdy 5.-7.tyden. Ani jsem nestihla predtim kontrolu a UTZ u doktorky 😖 Nasledoval kolobeh vysetreni a zjistili mi autoimunitni poruchu - mam vysokou hladinu latky, ktera je toxicka pro embryo. Jsem v procesu lecby, ale lecba moc nezabirala a vysledky stale nejsou idealni. Tak jsem ted vysadila vsechny leky a telo melo 2 mesice odpocivat pred dalsim bojem. No ale jak uz to tak byva, neplanovane jsem otehotnela 😅 Jsem dnes 35DC a bojuju, i kdyz vyhled neni asi moc dobry ! Oproti minulym pokusum citim vetsi sanci na uspech a podporu a to prave diky perfektni peci doktorky 🙂 Opravdu bych byt tebou zacala resit zakladni vysetreni. Je to dulezite i pro psychiku...

majdula
21. kvě 2012

Nezoufej, priste chtej po dr. rovnou utros, pokud ti ho nenapise hned sam a pokud by se to opakovalo znovu, chtej i komplexni vysetreni, pokud ti ho nenapise hned sam. Klasicke kolecko - genetika, hematologie, zoonozy, imunologie... bud se potvrdi nejaky problem a poresite ho anebo se nepotvrdi nic a muzete to zkuset dal. Je to na budku a boli to ☹ ale az budes mit miminko v naruci, uz na tyhle smutny chvilky ani nevzpomenes 😵

(pred klukama jsem takhle bez priciny potratila trikrat)

mm_mm
22. kvě 2012

Měli ti dát Utrogestan, já jsem takhle potratila několikrát, většinou jsem ani nestihla jít na první kontrolu. Utrogestan není všemocnej, ale mně pomohl.

stavba
22. kvě 2012

i mně se to stalo 2x a při třetím těhu do jsem první trimestr užívala asi 10 tablet denně včetně utrogestanu a ještě nějaké další léky, názvy už si nepamatuji, ale byli mezi nimi i nějaké, které pomáhají zabránit tomu, když tělo embryo odmítá, někdy se to stává, že tělo bere embryo jako "cizí těleso" a snaží se ho vlastně zabít☹. Celé těhu jsem víceméně proležela, ale výsledek se dostavil. Máme krásného chlapečka 😉 Je pravda, že se tím začali pořádně zabývat až při třetím těhu, do té doby to moc neřešili. Ale určitě trvej na pořádném vyšetření než se budete snažit potřetí, ať se zbytečně netrápíte. Držím pěsti, ať se do třetice taky zadaří. 😉

majka1976
23. kvě 2012

Ahoj Martinko, to je mi moc líto, že jste o miminko přišli. Já mám úplně skvělého doktora a jelikož jsem o dítě stejným způsobem jako Ty přišla 3x, jednou dokonce ještě horším (až ve 14.týdnu) , tak mi teď napsal všechny možné léky - Utrogestan, magnezium, Ascorutin atd., ale zároveň mi vysvětlil, že všechny tyto léky jsou jen PODPŮRNÉ PROSTŘEDKY - takové berličky, když by to těhotenství nebylo dobré, tak mi řekl, že mi může napsat, co chce a stejně to dopadne špatně. Je hrozné, že o děti takto přicházíme, ale je to proces, kterým se příroda brání proti narození nemocných dětí. Přeji hodně síly, ať to teď překonáš a hodně štěstí do dalšího pokusu, který už určitě vyjde.

svoba
24. kvě 2012

Nech si udělat veškerá možná vyšetření. problém může být kdekoli. v Praze je skvělá imunoložka MUDr.Malíčková na Karlově náměstí v nemocnici. Nech si udělat zcela prohlédnout na gynekologii, pak štítnou žlázu, celkový rozbor krve, gastroenterologii. mně takhle přišli úplně náhodou na celiakii. ta mohla za potrat. neměla jsem žádný potíže ...