Doma dítě, zamlklé těhotenství

kedlubca
15. črc 2014

Nechtěla jsem to psát,ale někde musím....☹
Zjistila jsem den po vynechani MS,že jsem těhu. Test slabě pozitivní,neřešila jsem....o dva dny později opět duch a dvě //. 🙂 jenže bylo to neplánované a nemůžu si to dovolit,v chlapovy oporu nemám,máme půjčky,malá rok a půl,ještě není ona vypiplaná,já od září jdu do školy....bohužel shodli jsme se na interrupci,ikdyž já tady to neuznávám a jsem proti,teď nemám na výběr 😖 včera jsem byla na gyndě,ač nerada,tak zjistit co a jak,tak mi dr řekla,že tedy těhotná jsem,ale není tam žádné embryo ani sdeční akce.dělala mi odběry,zítra jedu zase a ve čtvrtek na verdikt....dostalo mě to možná víc než jsem chtěla. neřeknu,mít zodpovědného a spolehlivého chlapa,vůbec by mi mimi nevadilo ☹ treba za rok za dva......

elekthra
15. črc 2014

@kedlubca já vím, že je to hrozný... ale vem si- příroda to vyřešila za tebe - i když takto. vypiplej malou, jdi do školy, přijď na jiný myšlenky a až bude správný čas, tak se i to druhé mimčo zadaří 🙂 držím palce!

kedlubca
autor
15. črc 2014

@elekthra ....popravdě to příroda možná vytušila,že není ten vhodnx cas na druhe....☹ strašně mě to mrzí,protože jsem nikdy děti mít ani neměla....a bála jsem se,že by se opakovalo vše jak u malé (31+6tt),dva měsíce v nemocnici,hrůza a des.....☹ tak snad to ještě vyjde,bojím se,že už ne ☹

evulina77
15. črc 2014

a tak o co jde? Dítě jste nechtěli, domluvili jste se na interupci a teď ti jako ten zákrok bude chybět nebo co? Buď ráda, že to nemusíš řešit a bylo by asi třeba zamyslet se nad antikoncepcí. Pokud těhotná jseš a mimčo za pár dnů bude jak má (i to se může stát), na výběr vždycky máš. Je to jednuduché, buď si ho necháš, nebo zabiješ. Je to prosté jako facka. Nechci být hnusná, i když se to může zdát...

kedlubca
autor
15. črc 2014

Hmmm,jenže být v téhle situaci je na psychiku jak blázen! já si to nechat chtěla,chlap ale ne! zdařilo se nechtěně....☹ prášky nemuzu,měla jsem 4ry u každých mi blbl cyklus,nebo jsem krvacela cely mesic!a nerikej,ze ho zabiju!nemam bohuzel na vyber....☹ nechci aby trpelo dalsi dite,kdyz nebude pomalu co jist atd....

leni84
15. črc 2014

@kedlubca Ahoj, moje skóre..1 těhotenství - zamlklý potrat s kyretáží v 11. týdnu, 2. těhotenství - bezproblémové těhotenství a narodila se zdravá donošená dcera, 3. těhotenství - spontánní potrat v 7. týdnu, 4. těhotenství - zatím bezproblémové a za pár dní končím 30. týden..Všechna těhotenství byla chtěná..Nikdy jsem neměla žádné gynekologické problémy, celkově jsem zdravá, prášky jsem brala jen 2 roky "za mlada", než jsem se seznámila s manželem, tak jsem nechápala, proč zrovna já "pořád" potrácím..Vždycky mi bylo od doktorů řečeno, že je to "normální", že se to prostě často stává a že nemám házet flintu do žita, prý není důvod, abych neměla další zdravé dítě..což mě hlavně po tom druhém nezdaru dost uklidňovalo..Říkala jsem si, když jedno dítě máme, proč bych nemohla mít druhé..Samozřejmě nevím, jak jsi na tom zdravotně ty, proč se ti dcerka narodila předčasně atd, ale i tak věřím, že je určitě možné, abyste někdy v budoucnu měli další miminko..Znám osobně, nebo i třeba tady na koníkovi je spousta žen s různými problémy, kterým i bylo řečeno, že se děťátka nikdy nedočkají a nakonec z nich maminky jsou i několikanásobné..Jak jsi psala, že teď u vás není "vhodná doba" na další dítě..tak teď se tou myšlenkou "jestli někdy něco" nezabývej..soustřeď se na něco jiného - školu, dcerku a začni to řešit, až bude "ten správný čas"..Teď stejně nic nevymyslíš..S miminkem to je smutné, ale snaž se to brát tak, že s miminkem prostě bylo něco od začátku špatně a proto se nevyvinulo..Přeji hodně sil a držím palce! 😉

kedlubca
autor
15. črc 2014

@leni84 v necelých 14letech,jsem musela na operaci. Srůsty,cysty v deloze,na vajecnikach,trictvrte vajecniku pryc.pote opakovaně záněty,cysty.....malá byla předčasné z důvodů pupec.snury kolem krku 2x,cele tehu od 3 měsíce rizikové,od čtvrtého měsíce hospitalizace,kapačky,kortikoidy....ja teda ještě dvakrát operace prsu- nádory. Děkuji za podporu a tobě a miminku zdravicko 🙂

lucifereeek
15. črc 2014

@kedlubca sama musíš vědět jak na tom jsi a pokud se necítíš na to přivést na svět další dítě a víš, že nemáš žádnou podporu ani u rodičů ani u chlapa, nemáte peníze, tak je lepší jít na interupci, než pak aby se narodilo jako nechtěné a mělo trpět. Ještě jednou si v klidu sedni a popřemýšlej, jestli se to nedá nějak udělat a určitě se rozhodneš správně, ať tak či tak.

ululul
15. črc 2014

@kedlubca Úplně mě mrazí, jak moc vím o čem mluvíš. Je to rok zpátky, kdy jsem na testu našla dvě čárky. Byla jsem v šoku a hrozně jsem to obrečela. Bylo to neplánované a v naprosto nevhodnou dobu - přítel byl vážně nemocný, už rok doma, peníze žádné.. Synovi v té době bylo 15 měsíců a byli jsme na sebe hrozně fixovaní. Neuměla jsem si představit, že bych měla mít další dítě. S žádným dalším jsem, ani do budoucna, nekalkulovala. Přítel byl jednoznačně pro interrupci. Mě rozum říkal to samé, ale v srdíčku jsem nějak nemohla. Šla jsem na gyndu, zjistit co a jak. Byla jsem v 6. týdnu. Dostala jsem žádost, kterou jsem měla vyplnit a termín na výkon do nemocnice. Přestože jsem stále o žádné dítě nestále, na výkon jsem nedošla. Dost dlouho jsem si říkala, že to byla chyba, že to dítě mít nemůžu..pak jsem začla cítit pohyby a trochu vyměkla a když mi ve 20. týdnu řekli, že je to holčička, vyměkla jsem podruhé. Rozhodně jsem si to těhu neužívala tolik, jako u syna, na kterého jsem se hrozně těšila, to nepopírám. Dneska mi tu v náručí spinká moje dokonalá holčička, jsou jí 3 měsíce a já bych za ní dýchala. Tisíckrát jsem se jí se slzama v očích omluvila, že jsem jí "nechtěla". Usmívá se na mě, kope nožkama..asi se nezlobí 🙂
Držím ti palce, ať se rozhodneš správně. Já se správně rozhodla, teď už to vím!

kedlubca
autor
15. črc 2014

@lucifereeek přemýšlím pořád,ale nedá se to nějak udělat ☹ v příteli žádná podpora,právě naopak a v našich či rodině už vůbec ne ☹ nemají ho vůbec rádi,spíš ho nesnáší a snaží se ho překousnout jen když jdou za malou....necítím se na to!je to moc rychle,on už se na mě jednou vykašlal a vím,že stopro by mě nechal se dvěma děckama hned!....

kedlubca
autor
15. črc 2014

@ululul máš můj obdiv!!!! 🙂 😉 (y)

evulina77
16. črc 2014

@kedlubca nevím, ale tak proč se nechráníte? Nemusíš brát antikoncepci. Jsou i kondomy, pesary, spermicidní gely apod. Když máš nechráněný sex, můžeš otěhotnět. S tím je potřeba počítat. A ještě jsi psala, ať nepíšu, že když jde člověkna interupci, tak dítě zabije. Ale ono je to tak. Já nejsem za zákaz interupce, ale současně s ní moc nesouhlasím. Když se jedná o nemocné mimčo, tady mi příjde interupce jako omluvitelná a pochopitelná (i když taky vlastně zabití). Vím že život není černobílý, ale jsou určitý věci, který s sebou nesou zodpovědnost. Další věc je ta, proč jsi s někým komu nemůžeš věřit a proč s ním takhle riskuješ svoje zdraví, interupce je velký zásah do života ženy a to jak po fyzické, tak i psychické stránce...

kedlubca
autor
16. črc 2014

@evulina77 dobře,beru tvůj názor....ale,nevíš v jaké jsme/jsem v situací,takže nehledej hned všechno nejhorší!!!myslíš že mi to je tohle všechno příjemný?není! přišla jsem se sem vypovídat nikoli dostat kázání co a jak.....

salomee
16. črc 2014

...Ahoj, to mě mrzí, co prožíváš...a vlastně si nejsem jistá, čím přesně se trápíš.. pokud je těhotenství zamlklé, ušetří Ti to případný šrám na duši v podobě interrupce..a i když důvody jsou sebevětší, ten šrám by tam prostě byl... Nechcu říct "nemysli na to"..ale spíš to, že zítra přesněji budeš vědět, na čem jsi a pak můžeš přemýšlet, co dál a jaký zaujmeš postoj. Rozhodnutí je na Tobě, nepotřebuješ se ospravedlňovat.... nezlob se na holky, co projevily nesouhlasný postoj..protože v Tvojem příběhu a pocitech jsou trochu rozpory, což je ale pochopitelný.