Downův syndrom. Šly jsme na potrat. Podpoříme se?

lucie.krajcarova
23. črc 2010

Milé maminky, potkala mě moc smutná věc... z plodovky se potvrdilo, že miminko má Downův syndrom.. S manželem jsme byli rozhodnutí pro potrat... nemáme dost síly ani vůle vychovávat postižené dítě. Navíc doma máme 15měs. klučíka, který občas vydá za dvě děti.. ale to, že o miminko přijdete, když už kope, bylo to v 19tt, že rozhodnete o jeho životě, to je strašné... ráda bych proto založila toto téma, abychom se vzájemně podpořily, řekly si zkušenosti a vymyslely, co dál...

pt1981
24. únor 2016

@81miska a uz sis nekam volala? Ja jela do Brna a tam to delaji jen v Bohunicich...

81miska
24. únor 2016

já pojedu do gennetu v Praze, doktora mám taky v Praze, tak pojedu rovnou z gennetu do nemocnice ... motol to snad dělá

81miska
24. únor 2016

@pt1981 zítra si tam zavolám, dneska jsem na to nějak nepřipadla ... jsem jak praštěná palicí po hlavě. Měla jsem si volat pro výsledky po 14, ve 14,20telefon a manžel no vidíš, už volaj, říkám no ale tak to bude špatný, když volaj sami ... ještě mi vynadal, že stresuju ... až před chvílí mě napadlo, že si tam zavolám a zjistím ... víkend kdybych musela čekat, tak je to fakt na provaz

magdalenax
24. únor 2016

@gavelcikova Také jsem byla rozhodnutá již do diskuze nepřispívat, ale když jsem četla to, cos napsala, tak mě to prostě nedá a abych se přiznala, v podstatě nevím, čím a jak začít, protože jsem těch myšlenek plná, jak poštovní pytel.
Zmínila tu pohlavní styk po uzavření manželství. A žiješ kde jako, v jaké době? Já totiž navazuji zase ještě na tu Tvoji zmíňku o věrnosti. Měla bys vědět, že právě tenhle náboženský nesmysl měl a má za následek nevěru a rozvodovost, protože partneři vlastně nevěděli, koho si berou, zda si budou vyhovovat. To je naprosto známá věc a statisticky dokázaná. Jinak, zastáváš tady víru. Je mi naprosto jedno, jakou. Podívej se do historie a zjistíš, že víra byla a je snad největším, možná i jediným původcem válek. To, že ve válkách zahynuli statisíce lidí, to je jako v pořádku? ...
Těhotná žena již v okamžiku početí na sebe bere notnou dávku zodpovědnosti, aby měla zdravé dítě, neměla by pít alkohol, kouřit atd., atd. , protože chce jistě porodit zdravé dítě, které bude žít plnohodnotný život, do kterého jej rodiče připraví. Na plnohodnotný život má právo každý jedinec. Zdá se Ti snad v pořádku, že člověk, který se není schopen postarat sám o sebe, žije plnohodnotný život? Mně tedy ne!
Pokud lékařská věda je již na takové úrovni, že dokáže takové postižení odhalit a odhalí, považuji za naprostý hazard takto postižené dítě vědomě donosit a porodit. To je z mého pohledu trestuhodné a takoví rodiče by měli opravdu nést za takové rozhodnutí následky v plné míře, bez nároku na žádné dávky, žádné zvýhodnění.

leeena_4
24. únor 2016

@81miska mrzí mě, co tě potkalo. V roce 2011 jsem taky takový telefonát z Gennetu dostala. Já měla pravděpodobnost 1:2 a špatný utz. Zákrok nebolel, ležela jsem na pokoji s paní, která šla na operaci cysty na vaječníku, vůbec jsem nebyla s těhotnými, nebo na šestinedělí. 4 měsíce po potratu jsem byla těhotná se synem. Drž se, zákrok budeš mít brzy za sebou, pak ti to dojde a budeš se pomaličku sbírat, až zase najdeš // na testu.

81miska
24. únor 2016

@leeena_4 a vzali tě hned? já prostě nedávám ten pocit, že musím počkat třeba do pondělí, než to začnou řešit, já jsem v 18tt a už nejdu na interrupci, ale budou vyvolávat porod, tak nevím, kam mě dají ... hlavně aby to bylo už za mnou, asi pojedu do Motola, na mimopražskou kliniku se mi moc nechce

babanci
24. únor 2016

Zkuste přečíst článek Triumf techniky nebo Pandořina skříñka.

gavelcikova
24. únor 2016

@magdalenax žiju v této době, války nejsou o víře, ale jen o penězích
Taky jsem nečekala do svatby, to bylo jen zamyšlení. Ale věrnost je samozřejmostí. A s tím potratem u postižených jsi zla. Ne každá matka má na to žaludek.

leeena_4
24. únor 2016

@81miska vzali mě ze dne na den, ale u mě šlo o čas, aby šlo ještě o jemnější způsob potratu. Každopádně i ve tvém týdnu jsem přesvědčená, že nebuou na nic čekat. Jsou to profíci a dobte vědí, že ta doba do potratu, když už víš je nejhorší. Já byla Na Bulovce. Ale v Motole jsem si zažila jedno zamlklé těhotenství a byli tam moc milí. Chápu, ta doba od informace po potrat je nejhorší ☹

gavelcikova
24. únor 2016

@magdalenax že ti nevadí peníze které se investují do pedofilnich vrahů co jsou v base. Ti mají nárok na život i na stravu

leeena_4
24. únor 2016

Holky já zastávám názor že je každého věc, zda si postižené dítě nechá, nebo ne a nikdo nemá právo ho za to soudit. Ať každý dělá podle svého svědomí, okolností a tak. Každopádně jsem si jistá, že o tom, o co se tu hádáte tahle diskuze být neměla

magdalenax
24. únor 2016

@gavelcikova Né, já nejsem zlá, zlá je ta žena, která SI VĚDOMĚ takové dítě ponechá a porodí. Ta je opravdu zlá, protože je dítě na ni závislé, bohužel však, do konce jejího života a pak skončí v ústavu.

magdalenax
24. únor 2016

@gavelcikova Jak můžeš vědět, že mi to nevadí..., samozřejmě, že vadí

81miska
24. únor 2016

@leeena_4 strašný, zítra si to obvolám, v září je mi 35 pokud se to povede znovu, stejně mě to všechno čeká znovu ... ale teda strachu se už v budoucnu nikdy nezbavím

gavelcikova
24. únor 2016

@magdalenax přeji ti ať porodis jen dokonale jedince.

magdalenax
24. únor 2016

@gavelcikova já už ne

81miska
24. únor 2016

@gavelcikova prosím, nestačilo to už? nechte toho, jen teoretizujete, nechte nás tu všechny na pokoji, celý to forum prostě vzniklo pro lidi, který mají jiný názor než vy a nepotřebují ho zde číst, protože jim stačí, co se jim stalo, nebo jim hrozí

leeena_4
24. únor 2016

@81miska minimálně do prvního screeningu nezbavíš. Musím říct, že mě ten obrázek utz, kde to bylo jasně vědět zůstaval před očima dlouho. Mě bylo 28. Další těhotenství jsem se hodně bála do prvního screeningu, pak už to ustupovalo.

81miska
24. únor 2016

@leeena_4 otřepu se až bude po zákroku ...

gepe
24. únor 2016

@gavelcikova kdyz na to nemate zaludek, nechapu proc jste vubec zacala prispivat do teto diskuse. Respektujte tady ostatni a neprispivejte uz zde. Dekuji

pt1981
24. únor 2016

@81miska myslim na vas, at to mate co nejdriv vse za sebou. Mne to vse prislo jako zly sen a priznam se, ze jsem se s tim dodnes nevyrovnala. Prestoze vim, ze pro me a nas vsechny to bylo spravne rozhodnuti. Taky budu mit 35, tudiz si budu jednou vsim prochazet... Ale dekujme za to, ze je medicina tak pokrocila. Treba budou mit lepsi pristup a daji vam epidural. Mne ho dat nechteli presto, ze v papirech bylo psany, ze na zadost mi ho daji. Lezela jsem na oddeleni s maminkama, ale pokoj jsem mela sama pro sebe, se zachodem a sprchou. Dochazela jsem jen na vysetreni,ktery potrebovali doktori, jinak se uplne vse odehravalo na pokoji.

kika_21
24. únor 2016

@magdalenax Tak to je hodně přísný soud. Já zase vím, že i takové děti se mohou radovat, možná z něčeho jiného, než my, co jsme zdraví.Jejich svět je jiný. Je věcí každé matky , jak situaci vyřeší a nikdo nemá právo ji soudit, ať už se rozhodne jakkoli. A já už přestanu jíst ta slunečnicová semínka, jsou plná tuků. Obávám se, že budu-li obézní, velmi brzy se o sebe nepostarám a všichni na mne budou doplácet. ☹

gepe
24. únor 2016

@kika_21 cekala jsi jakkoliv postizene dite ci cekas?

81miska
24. únor 2016

@pt1981 samozřejmě, že je dobře, že to mohli zjistit, necháme se s manželem vyšetřit, strašně se bojím, že se to bude opakovat, v případě genetického zatížení to prý zvládnou kontrolovat částečně při IVF. epidurál bych u normálního porodu nechtěla ... kvůli dítěti, ale pokud to půjde, asi ho zvážím v tomhle případě už nikomu neublíží.

magdalenax
24. únor 2016

@kika_21 To není přísný soud, ale realita. Život toho dítěte není plnohodnotný, kdybys mne zabila. Prostě není. Život rodičů, nebo celé rodiny je obětován v podstatě, - teď budu krutá, ale proto, že dítě umí v deseti letech paci - paci a to jen proto, že ho to naučili, přičemž neví, proč to dělá?
A teď budu ještě krutější. Představ si, že si pojedeš koupit psa, domluvíš se s majiteli, že Tvůj vytoužený pejsek se narodí cca za dva měsíce a pak bude za další nějaký ten den možnost odběru. Zavolají a řeknou Ti, že bohužel, ale to štěně nemá nohu, nebo nohy. Pořídíš si ho?

magdalenax
24. únor 2016

@81miska ten se píchá do páteře, že?

sisstin
24. únor 2016

@magdalenax znam xy rodicu deti i s tezkym postizenim, dva roky jsem s detmi pracovala, prosla speckama a deti vedou plnohodnotny zivot ;) ono vest plnohodnotny zivot je pri kazdeho neco jinehi, i mezi zdravymi. Manzele Sladkowsti s Juliankou a dalsimi dvema zdravymi dcerami cestovali po svete, byli u more a zili uplne normalne, i kdyz mela Edwardse. Zemrela nedavno v osmi letech a rozhodne to pro rodice nebylo vysvobozeni ;) ze neco vidis nejak ty neznamena, ze to tak maji vsichni ;)

sisstin
24. únor 2016

@magdalenax a verim, ze jsou lidi, co by si takoveho pejska poridili. Napr. partnery zivotni zdrave maji i lidi bez koncetin, pricemz si je tak uz jejich polovicky vybraly, nestalo se to az behem vztahu.

Ja nejsem ani na jedne strane, sama bych mela problem se rozhodnout, ale opravdu takhle jednostranne a striktne to fakt nevidim. Nehlede na to, ze je xy postizeni, na ktere se prenatalne neprijde a proste to rodic dat musi....

magdalenax
24. únor 2016

@sisstin Prostě takhle, ber to jako riziko v měřítku, že nikdy není jasné, jak a co bude. Já ty případy znám nejen z rodiny a to 3x další od rodičů kamarádky a mohu odpřísáhnout, že rodiče byli a jsou obětmi v pravém slova smyslu 24 hodin denně. O významu - plnohodnotný život jsem tu napsala už dost a rozhodně v něm nespočívá něco takového, že budu muset mít opatrovníka

magdalenax
24. únor 2016

@sisstin to myslíš vážně, že rodiče, u kterých se prenatálně nepřijde na vrozenou - a hlavně psychickou vadu se musí o dítě starat? ..., pokud vím, tak bohužel, ani o zdravé