Downův syndrom. Šly jsme na potrat. Podpoříme se?

lucie.krajcarova
23. črc 2010

Milé maminky, potkala mě moc smutná věc... z plodovky se potvrdilo, že miminko má Downův syndrom.. S manželem jsme byli rozhodnutí pro potrat... nemáme dost síly ani vůle vychovávat postižené dítě. Navíc doma máme 15měs. klučíka, který občas vydá za dvě děti.. ale to, že o miminko přijdete, když už kope, bylo to v 19tt, že rozhodnete o jeho životě, to je strašné... ráda bych proto založila toto téma, abychom se vzájemně podpořily, řekly si zkušenosti a vymyslely, co dál...

81miska
24. únor 2016

@somalicats děkuju, ta nejistota asi byla horší, ted nějak přežít ten zákrok

nonnni
24. únor 2016

@81miska drz se!

81miska
24. únor 2016

@pt1981 já si jedu v pátek pro papíry, prý mě vezmou na klinice hned. Jak dlouho jste byla pak hospitalizovaná? můj gynekolog mi řekl, že mě pustí klidně druhý den,

gepe
24. únor 2016

@81miska to me moc mrzi ☹ pokud budes fyzicky v poradku atd., druhy den by Te mohli pustit. Spis radsi pocitej s vikendem tam.. Drz se

81miska
24. únor 2016

@gepe já jedu do gennetu teprve v pátek v 11,30, zase jsem navíc, takže tam asi budu dlouho ... u apolináře mě vezmou s papírama hned v pátek třeba i v podvečer? bylo by na hlavu muset čekat přes víkend než by mě vzali

andrys35
24. únor 2016

@81miska berusko drž se ☹ ☹ ☹ je mi to moc líto a neni to fráze ☹ a jakékoli rozhodnuti pro ktere se rozhodnete JE JEN A JEN VASE VOLBA a kazdy by to mel respektovat. Silu a pohlazeni

andrys35
24. únor 2016

@81miska jinak musim rict ze je teda masakr ze screenink vyjde s rizikem 1:700 negativni a sama sleduju kolik dr uz nedelá triply, nebýt teda triplů tak asi by bylo po porodu neprijemny překvapeni ☹ ☹ ☹

nonnni
24. únor 2016

@andrys35 erudovana pracoviste delaji tzv integrovany test, coz je kombnace NT a nasledne triplu a teprve vsechny hodnoty dohromady jsou smerodatne. Bohuze mas pravdu v tom, ze mnoho gynekologu se na to rovnou vybodne.

gepe
24. únor 2016

@81miska to Te vezmou, spis jsem myslela, ze Te nemusi teoreticky pustit hned druhy den.. abys kdyztak byla i na tu variantu pripravena. Jo uz chapu, u Apolinare pokud se tam stavis hned v patek Ti povi, kdy mas nastoupit, zda to pujde jeste v patek, ci kdy..

gepe
24. únor 2016

@nonnni pri cekani J. jsem absolovala jen NT screening, mela jsem tak vysoke hodnoty trizomii (21 k 10t, 13 i 18 nad pocitany limit) i krev v poradku. Tak uz mi triply ani jine vysetreni nedelali. Taky nam rekl, ze pokud budeme cekat dalsi dite, tak geneticky bude v poradku, coz se vlastne i potvrdilo na podzim... problem jinde vsak vis

andrys35
24. únor 2016

@nonnni já vim ze delaji muj dr je taky jeste dela ale mé neposlal protoze uz i v minulem tehu jsem v dobe odběrů triplů podstupovala odber plodovky takze by to bylo zbytecne ale tohle je uz 2.pripad co ctu privysledku screeninku nekde kol 1:700 poprve tak 3 stranky zpet tu psala holcina ze screenink mela negativni a narodil se chlapecek s DS , natriplech uz nebyla

somalicats
24. únor 2016

@andrys35 Ono je to fakt jak které pracoviště, takováhle hodnota se na řadě pracovišť bere jako hraniční a integrovaný test je automaticky doporučen - taky jsem to tak tentokrát měla, ne kvůli DS, ale kvůli Edwardsovi, výsledek 1:873 u prvotrimestrálního screeningu, nakonec se nepotvrdil. A to teď chodím do okresního špitálu, tamní gyndaři jsou nicméně na seznamu těch, kteří mají "licenci" k provádění NT screeningu a integrovaný test v případě hraničních výsledků nabízejí.

andrys35
24. únor 2016

@somalicats tohle me presvecuje v tom ze ty triply opravdu zbytecny nejsou

somalicats
24. únor 2016

@andrys35 V rámci integrovaného testu ne. Samostatně mají vypovídací hodnotu mnohem nižší.

nonnni
24. únor 2016

@gepe ale tys skoncila nakonec na klcich☹ Ja psala o pripadech, kdy neni indikace k invazivnimu vysetreni...

nonnni
24. únor 2016

@andrys35 presne, jak pise
@somalicats . Jako samostatny test jsou casto zavadejici, v ramci integrovaneho testu maji vysokou vypovidajici hodnotu.

gavelcikova
24. únor 2016

@81miska nezlobte se asi jsem chtěla podpořit víc ty děti s ds než nás dospělé. HIV by se nesiril kdyby se lidé chovali podle náboženství. Antikoncepce s tím nemá nic společného, spíše věrnost a styk až po manželství.

gepe
24. únor 2016

@nonnni achaa uz chapu... a chapu.
@gavelcikova pokud by mel umrit kazdy verici, ktery nekdy v zivote porusil desatero, tak nejsou skoro zadni verici, to jako priklad. Ohanet se virou umi kde kdo, ale dodrzovat bozi slovo nikoliv.

pt1981
24. únor 2016

@81miska Misko, strasne moc me to mrzi. Kdyz si budete chtit popovidat, piste...
Nu, ja jsem rano nastoupila, udelali mi vysetreni... Cely dopo jsem mela volny, pak mi zavedli tycinky do cipku, abych se otevrela. Mela jsem je v sobe az do porodu. Druhy den mi od 8 davali tablety k vyvolani, celkem pet, po dvou praskach. Zasouvala mi je sestra. Cely den jsem mela silene porodni bolesti a kontrakce ☹. Hodne se to rozjelo kolem 17h a porod jsem za sebou mela ve 22h. Pak revize delohy pod narkozou a druhy den pred obedem domu... Hlavne to berte, ze jina cesta proste neni, mne to pomahalo. Jsou zeny, kterym zabere treba i druha, treti tableta, nemusite nutne trpet cely den... Drzte se.

gavelcikova
24. únor 2016

@gepe jen jsem odpovídala ohledně toho hiv. Vím že je těžké dodržovat desatero,je lidské chybovat. Už tady psát nebudu. Co jsem chtěla už jsem napsala ohledně tématu děti s ds.

81miska
24. únor 2016

@pt1981 tak když mě v pátek vezmou tak by relativně v pondělí mohlo bejt po všem a já jít domů ... a to jste byla celou dobu na běžným pokoji nebo s podobnýma případama? já nemám nervy čekat do pondělí s nástupem, doufala jsem, že by mě mohli vzít odpol.

korunka23
24. únor 2016

Ahoj, bohužel pro nás dnešní den noční můra . Nt screening ve 13 t.t dopadl tragicky.
Ds a Edwardsův syndrom 1:3. Hned mi udělali odběr choriovych klku, ale zřejmě úplně zbytečně . Děťátko bylo vymodlene a teď me čeká to nejhorší.

martiina_k
24. únor 2016

@81miska mrzí mě to, ale jednala bych stejně. Posílám hodně síly, ať to zvládnete (hlavně psychicky).

andrys35
24. únor 2016

@korunka23 ☹ ☹ ☹ co mas spatne?? Treba nebude jeste tak zlé, jsou pripady kdy i3:4 dopadne dobrě, strašně moc drzim pesticky tohle by se sakra NEMELO DÍT ☹

martiina_k
24. únor 2016

@korunka23 to je hrozné ☹ jak píše andrys35, tohle by se nemělo dít.

81miska
24. únor 2016

@korunka23 proč zbytečně? uvidíte do 2 dnů, nedávno tu psala paní, že měla riziko DS 3:4, takže 75% pravděpodobnost z integrovaného testu a čeká zdravé miminko ... .

gepe
24. únor 2016

@korunka23 moc me to mrzi.. to vyslo riziko takhle u obou? male ma otoky? odber klku urcite neni zbytecnost.. hlavne se drzte!

pt1981
24. únor 2016

@81miska budu moc drzet pesti, aby to tak bylo... Me objednali na pondeli, jela jsem 40km. Doktor me vysetril, pak jeste nejaky medik... Sepsali jsme zpravu, souhlas s pripadnou revizi a poslali me domu. A mela jsem dojet druhy den na prijem. Takze psychicky uplne vyrizena, strach, bolest a predlouha noc. Doporucuju prasek na spani. Malemu uz neublizite a vam to pomuze ☹. Moc na vas myslim...

pt1981
24. únor 2016

@korunka23 drzte se a verte! I zazraky se deji! Hodne sily!

81miska
24. únor 2016

@pt1981 mě řekl můj gynekolog, že můžu přijít na jakoukoli kliniku a vezmou mě hned ... doufám, at je to za mnou