Druhý potrat a co teď?

xbanny
28. čer 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli zde má někdo podobný problém. Máme už 3letou dcerku, u které bylo ve dvou měsících zjištěna vrozená srdeční vada - byla operovaná za minutu 12, teď je už v pořádku úplně zdravá. Snažili jsme se o druhé dítě, ale ve 22tt jsem musela na potrat, z důvodu značného rozštěpu páteře. Poté jsme podstoupili genetické testy při kterých nebyla zjištěna žádná vada, tudíž nám bylo stručně řečeno, že je to náhoda, stává se to a že nenídůvod nemít další dítě.
otěhotněla jsem potřetí a ve 12tt se panu doktorovi něco nezdálo, tak jsem podstoupila odběr plodové vody, krve a chloriových klků - hrozných 14 dní čekání na výsledky, při kontrolním ultrazvuku nám pan doktor zdělil, že miminko je mrtvé, ale výsledky jsou v pořádku, podezření se nepotvrdilo a neví z jakého důvodu se to stalo. Takže jsem v 15tt podsstoupila druhý potrat. A teď nevím co dál. Moje gynekoložka mi řekla, že by mě odeslala na nějaké specializované pracoviště, ještě nevím kam a co a jak. Ale doktorka při propouštění z nemocnice říkala, že by pro nás možná bylo nejvhodnější umělé oplodnění, že se tam embrio nějak víc sleduje. Nemáte někdo s tímto zkušenost? Jak se to provádí, cena a coo vše se musí podtoupit? Jsem ochotná cokoli, opravdu druhé mimčo chceme, nějak se toho snu nemůžu vzdát, pokud chápete, ale z přirozeného početí už mám opravdu velký strach, už to nechci zažít znovu, tu hroznou bolest v srdci. Děkuji za odpovědi a rady

curdibilka
28. čer 2014

Osobně bych prvotně podstoupila všechna speciální vyšetření, která vám doporučila dr., než bych se uchýlila k umělému oplodnění, opravdu to mohla být náhoda, že jste o mimčo dvakrát přišli, že bylo nemocné. IVF je dost velký zásah nejen do peněženky, ale také do těla matky - hormony atp... A také to nemusí vyjít... Poradila bych se se svou dr., pokud k ní máš důvěru.

dezyre
28. čer 2014

Bohužel to druhé miminko asi odešlo vlivem odběrů pro genetické testy. Bohužel se to stává. Já bych asi to přirozené početí až tak úplně nezatracovala. Ono umělé oplodnění s sebou nese také mnoho rizik. I my máme dvě možnosti z důvodu, že jsme s manželem přenašeči genetického onemocnění - buď IVF anebo přirozeně. Přičemž při IVF by nám vybrali embria, které by už byli geneticky vyšetřené, při přirozeném počení se může stát, že prostě miminko bude mít genetickou vadu a tudíž bude na mě zda podstoupím potrat, jakože bych ho na tisíc procent podstoupila. No a teď proč píšu o rizicích IVF, vím, že pro spoustu žen je to jediná možnost početí a proto nevím jak to mám kulantně napsat, ale ne jeden doktor nám potvrdil, že při IVF vlivem hormonální stimulace je až 4x větší dispozice (nebo jak to napsat) rakoviny. Je jen na tobě jak se rozhodneš, ale já mám celkem jasno, když to prostě u nás přirozeně jde ..

martinakl
29. čer 2014

Já se taky obávám, jestli to podruhé nebylo vlivem těch odběrů plodové vody a klků :/ My měli "smůlu" 3x, ale byla to fakt jen smůla. Máme zdravého chlapečka. Tak držím palce, ale do IVF bych tedy zatím určitě nešla. Taky doporučuju kouknout do téhle diskuze 😉 https://www.modrykonik.cz/forum/jdeme-na-to/potrat-jak-nastartovat-a-zacit-znovu/

krausule
29. čer 2014

Moc me mrzí co se ti stalo..ja si tím taky prošla zamlkle tehu a spontánní potraty a tři mesíce zpátky ukončení tehu ve 22tt tydnu..taky roštep..genetika v pořadku oba dva a taky nám bylo řečeno že až 12% tehu končí spontánním potratem že tomu tak bohužel je a nikdo to neovlyvní..příroda to tak zařídí pokud není neco v pořádku taky tyto vývojové vady jako roštep se vyvinou 3 až 4 detem ze 100 a taky se nezistí příčina..my se bohužel trefili v obou případech.. ☹ já bych to nevzdávala-taky jsem ted v období "rozhodování"..jestli to skoušet dál..ale neco ve me pořád "doufá"..že se to nakonec povede--nevím kolik ti je,ale já vím že za par let bych si to proste vyčítala..a je "blbost" podstoupit umele oplodnení když mužeš otehotnet spontanne..mne řekla moje gynekoložka,že je to proste"zázrak" a veliké štestí..a je zbytečne podstupovat tyto zákroky,nemluve o penezích..a chce to proste nevzdavat a hlavne pevne nervy..vím že se to doktorum lehce říká..držím palečky a rpzhodne to nevzdávej 😉