Hematom a revize dělohy v 16. tt. Jak velká je pravděpodobnost dalšího takového problému při následném otěhotnění?

yb
31. kvě 2023

Ahoj...
Normálně bych na diskuze nepsala, ale jsem už lehce nesvá.
Doma mám již 2 roky staré dítě - těhotenství neplánované, ale naprosto bez komplikací, bez příznaků..nemit břicho tak ani nevím, že jsem byla v ocekavani. Rok poté jsem prodělala SP v 7 týdnu, bez revize. Po příčině se nikdo nepídil.Vše bylo údajně v pořádku a mohli jsme se snažit znova prakticky hned. Po dalším necelém roce jsem otěhotněla znova, vše bylo v pořádku. V 11tt jsem začala špinit, na pohotovosti mi bylo řečeno že je opět vše v pořádku a špinění se objevuje často. Pár dní na to jsem začala krvácet jako hrom, byl mi nakonec mou Dr. zjištěný hematom o velikosti 80mmx30mm. Klasika narizeny klidový režim, Ascorutin a pohlavní abstinence. Dva měsíce se takto táhli dál. Prošli jsme screeningovým vyšetřením - z nichž nám také řekli že krom hematomu je vše v pořádku. Pak se mi začal hematom odlupovat a při zbytku , který se utrhl se uvnitř udělaly další velké hematomy, které potom měly za následek prasknutí vody a skoro až normálního porodu nožičkama napřed a poté revizi.
Má otázka zní, po všech mých informacích, jak velká je pravděpodobnost dalšího takového problému při následným otěhotnění? Má revize dělohy efekt i takový, že to zabrání tvoření dalším případným hematomům? Prožila jste nějaká stejný nebo podobný případ, který už se díky revizi neopakoval? Zeptala jsem se doktorů ale jediné čím mne odbili bylo to, že mám počkat min.3mesice do dalšího pokusu. :/

yb
autor
31. kvě 2023

Omlouvám se za gramatické chyby, ke konci už jsem neviděla text.

milixx
31. kvě 2023

Ahoj,
rozumím tomu správně, že v 16TT Ti praskla kvůli hematomům voda a musela jsi v tento týden porodit? Takže už to byl 2. potrat, tentokrát v 2. trimestru?
Jestli ano, tak jsou to dva potraty po sobě, z toho jeden druhotrimestrální = dle České imuno společnosti máš nárok na vyšetření reprodukčním imunologem. Dál na genetické vyšetření páru (trombofilní mutace, apod.), vyš. ŠŽ a pohlavně přenosné choroby.

luciaanaa
31. kvě 2023

@yb Ahoj...No jsem v podobné situaci... První tehu skončilo spontáním potratem asi v 8tt bez revize. Další těhotenství bylo naprosto v pořádku, akorát jsem dceru porodila v 36tt bohužel bez známek života, omotaná pupeční šňůra kolem krku, peklo co ti budu povídat. Další těhotenství vše v pořádku, syn se též narodil v 36 tt plánovaným cs a vše bylo v pořádku, teď mu jsou 3 roky. Další těhotenství jsem od 8tt krvácela a špinila, byl tam hematom, léky, odběr plodové vody a zjištěn Dawnuw syndrom ,těhotenství ukončeno v 15 tt a následně revize . Teď jsem v 17 tt a .... taky jsem krvácela od 12tt,léky odběr plodové vody,hematom a hodně velký. Výsledky odběru mám v pořádku, ale dnes na kontrole zjištěno že je hematom strašně velký, že tam není asi žádná voda a miminko je utlačované, jdu na kontrolu za týden a uvidí se co se bude dít... buď bude vody víc a budeme v těhotenství pokračovat nebo ukončení těhotenství a revize. Takže to že se to bude opakovat těžko říct proč se to děje a ty hematomy se tam tvoří. Přeji hodně štěstí

yb
autor
31. kvě 2023

@luciaanaa O tom, že bývá problém s donošením jsem někde četla - i cosi o tom, že bývají často císařské řezy. Je mi líto, kolik pokusů jste měla a jak ty pokusy končí. :/ Je škoda, že se nesnaží zdravotnictví vynalézt něco, čím a jak by se tyto problémy daly řešit - namísto vrážení peněz do robotů nahrazující číšníky (jak je tomu třeba u nás). Myslela jsem, že třeba to vyčištění tomu dalšímu těhotenství taky trochu pomůže. :/ Tenkrát mi říkali, že když je málo plodové vody, musí se hodně pít čistá voda ale jestli to pomáhá, to netuším. :/ A nějakou třeba histologii jste neměla? :/ Snad budete vy i mimčo konečně v pořádku! Držím palečky. 🍀🥺

yb
autor
31. kvě 2023

@luciaanaa ne histologii, myslela jsem genetické vyšetření vás jako rodičů. 🫣

pajusz
31. kvě 2023

@yb je mi strašně líto tvoji ztráty a posílám strašně moc sil. Radu pro tebe žádnou nemám... Tak aspon obejmuti a přeju do budoucna hodně zdravi😔

luciaanaa
31. kvě 2023

@yb Tak s tím pitím té vody to zkusím 😉 Ano na genetice jsem byla vždy já i partner ... nebo nevím na jaká jiná vyšetření by člověk měl ještě jít? Ale ta genetická konzultace je více méně o rodinné anamnéze, pak teda berou krev nám oboum vždy když jsem šla na odběr té plodové vody . No už jsem na ní byla po třetí, teď když je výsledek tak nějak v pořádku tak tam řadí ten hematom.... ach jo,přesně tak na to by se měli utrácet peníze, víc na nějaké zlepšení ve vědě. Je spousta otázek, ale málo odpovědi a lékaři pak více méně jen hádají, odhadují..... uvidíme jak to vše dopadne . Hodně štěstí i vám

lichozroutsudy
31. kvě 2023

@luciaanaa Ahoj, vim, ze mas za sebou silene casy a je mi to lito. Prala bych si, abys uz nemusela resit zadne komplikace a vse bylo v poradku. Jen pozor na jednu vec. Zadne zdravotnictvi nevymysli takovou vec. Takova vec (lek, postup) se vymysli na akademicke pude, nebo v laborkach a zdravotnictvi s tim ma kintakt az pri klinickych zkouskach. A na nektere veci se zkratka lek vymyslet zatim neda, nektere veci ovlivnit nejdou. To, ze soukrome spolecnosti, pripadne jina akademicka pracoviste v uplne jinych oblastech vyvijeji roboty, je uplne neco jineho, nesouvisejiciho s tim, co ty resis. A naopak velmi prospesneho. To, ze pak nejaka hospoda udela takovou vtipnou aplikaci, je spise tresinka na dortu, lakadlo hosty. A penize do toho rozhodne nejdou z eraru. Tak jen prosim, zustan i pres tu neprizen osodu rozumna a neuchyluj se k takovym nedustojnym zkratkam.

Dekuju.

luciaanaa
1. čer 2023

@lichozroutsudy ??🙈🙉🙋‍♀️

lichozroutsudy
1. čer 2023

@luciaanaa No, snazila jsem se ti jen jemne naznacit, ze zkratka pletes pate pres devate a ze je to dost ulet. 🤷

luciaanaa
1. čer 2023

@lichozroutsudy a četla jsi to celé a hlavně kdo co píše? Já tam žádnou chybu nemám a nic o robotech nepíšu

yb
autor
2. čer 2023

@milixx Přesně tak. Genetické vyšetření máme za sebou, máme jednoho naprosto zdravého kluka, prakticky z nejstaršího těhotenství. Vyšetření máme oba naprosto v pořádku. 🤷🥺

yb
autor
2. čer 2023

@lichozroutsudy To jsem psala já. 🙂 A jen přirovnávám, že by určitě nějaký ten způsob byl, jak na ten hematom přijít včas. 😁

yb
autor
2. čer 2023

@pajusz Děkuji 💕💕

yb
autor
3. čer 2023

@luciaanaa Budu držet palečky, aby se mimčo udrželo. Vím, že je to moc náročné s hematomem, obzvlášť když už jednoho prcka žena má. :/

luciaanaa
3. čer 2023

@yb děkuji moc,uvidíme co na to MUDr na kontrole. Je to boj . Tobě taky hodně štěstí

milixx
3. čer 2023

@yb a tu reprodukční imunologiii - fakt podrobnou třeba u dr. Černé (dřív Malíčkové) máte?? Tam bývá často zakopaný pes..