Holky po revizi/kyretáži. Za jak dlouho vám přešly těhotenské příznaky?

12. dub 2022

Ahoj holky vy co jste byli na kyretáži/revizi po ZT za jak dlouho po zákroku u vás přešly těhotenské příznaky? U mě zjištěno zamlklé těhotenství ve 13tt, miminko odpovídalo 8tt. Dnes jsem byla na zákroku, je mi jasné že příznaky nezmizí ze dne na den (kdyby si chtěl někdo rýpnout). Od začátku těhotenství mě trápí velké nevolnosti co se jídlem zhoršují, velká únava, migrény. Děkuji za odpovědi.

inssomnia
12. dub 2022

Hned. Teda ten den to ještě bylo trochu divné (možná narkóza nebo psychika), ale druhý den už fyzicky jak kdyby se nic nestalo. Snad to bude i u tebe brzy OK. Měla jsem stejně velký plod, jen se na to přišlo o dva týdny dřív. Taky jsem měla nevolnosti celou dobu. Drž se. 🍀 ♥️

escapelle
12. dub 2022

U mě to trvalo tak tři týdny určitě. Břicho a prsa jsem měla jeste po 6n.ale taky jsem měla přes měsíc pozitivní hcg.

autor
12. dub 2022

@inssomnia dneska se mi strašně ulevilo psychicky to ano, snad i ty příznaky brzy odezní když jsou už vlastně k ničemu 😔 děkuju moc ❤
@escapelle ty jo takhle dlouho? 😞 já počítala tak 2 týdny max 😓 každá to máme jinak no chápu..

escapelle
12. dub 2022

To me trápilo nejvíc.ze vypadám jako těhotná,cítím se tak a nejsem. Byla jsem na ukončení pro VVV po 13tt. Ono to všechno závisí na tom hcg,které dělá těhotenske příznaky. Záleží jak rychle ti vyklesa.
Ať je lip🍀🙏

escapelle
12. dub 2022

a taky si nyslin,že když těhotenství neprosperuje, hcg začne samo pozvolne klesat.nez když je vše v pořádku a dojde k přerušení.

autor
12. dub 2022

@escapelle my se právě na screeningu těšili na miminko (hlavně manžel) a ono tam jaksi úplně nebylo no 😔 mě asi právě hcg nezačalo klesat, spíš se jen zastavilo, řekl lékař a ještě mě zarazilo po kyretáži to, když mi lékař řekl, že miminko se přestalo vyvíjet v 8tt, ale plodové obaly rostly dál a byly velké jako ve 4 měsíci, proto zákrok netrval 20 minut, ale 45 🤷‍♀️ děkuju a tobě taky hodně sil ❤

escapelle
12. dub 2022

Tak uvidíš,já si hodně četla jak dlouho měly holky vysoké hcg a je to opravdu individuální.
Mrzí mě to❤️

danvitka
12. dub 2022

Hned po příjezdu domů. Úplně jsem začala cítit že to jsem zase já - jenom já.

jjasmina
12. dub 2022

Do měsíce, někdy je revize potřeba

laraes
13. dub 2022

Mě to trvalo asi 3 měsíce, ale byla jsem na revizi v 21tt, kvůli ZT

inssomnia
13. dub 2022

:( moc mě to mrzí. Snad to bude brzy zase v pořádku a příště bude štěstí na vaší straně. 🍀

lentilkah
13. dub 2022

Nevolnost presla skoro hned, zvracela jsem snad jeste jeden den po UPT.

misha31
13. dub 2022

ZT ve 14tt....po revizi tehu priznaky zmizely ihned, vlastne ja uz je nemela ani par dni pred revizi

autor
13. dub 2022

@danvitka mě se po zákroku ulevilo neuvěřitelně psychicky, čekala jsem po zjištění ZT ještě týden na kyretáž, ale příznaky zatím ještě přetrvávají no 😞
@jjasmina snad ne 🙏 doufám že to bude ok 🙏
@laraes moc mě to mrzí 😔
@inssomnia teď nemám na další miminko žádný pomyšlení, možná za rok, dva budu mluvit jinak, ale momentálně jsem se usnula na to že se vrátím do práce (mám doma 2,5 letou holčičku) a pak se časem uvidí 🙂
@lentilkah já nezvracim (párkrát teda jo, ale ne denně) ale je mi pořád po všem šoufl 🤢
@misha31 mě právě přetrvávají no 😔 vlastně nejlíp mi bylo před zákrokem, když jsem nemohla od noci nic jíst ani pít, ale po tom co mi dovolili se najíst byly nevolnosti okamžitě zpět 🤦‍♀️

lentilkah
13. dub 2022

Zkus Antimetil na ty nevolnosti, u dcery mi trochu pomahal.

danvitka
13. dub 2022

On je asi rozdil ZT a SP. Já měla SP, tělo se rozhodlo se toho zbavit, ale něco zůstalo uvnitř takže asi i hornony se dali hned do pořádku. Narozdíl od ZT kdy mimi umře, ale tělu signál nedá.

malenca
13. dub 2022

Rostoucí plodové obaly mohou značit molární těhotenství, u toho i pak déle klesá hcg a nevolnost tím pádem přetrvává. Uvidíš podle výsledku histologie. Ja měla parciální molu, srdíčko nebilo na kontrole v 11tt ale obaly dal rostly. A nevolno mi bylo ještě nějakou dobu

autor
14. dub 2022

@lentilkah děkuju, mám doma snad všechno co se dalo sehnat včetně lízátek a prd platný. Budu muset prostě počkat dokud to nezmizí.
@danvitka u mě právě nic, ani zašpinění, prostě nic celých 6 týdnů kdy už mimi nežilo 🤦‍♀️
@malenca já netušim jestli mimi posílali na histologii, to mi nikdo neřekl a mě nenapadlo se zeptat. O tom si musím něco přečíst, jestli z toho vyplývají nějaká rizika nebo tak 🤔

nazka
16. dub 2022

Na histologii se to posílá automaticky, výsledky jdou pak na gyndu.

inssomnia
16. dub 2022

Chápu úplně. Já nebyla schopná si ten odstup dopřát (i proto, že z pozice učitelky se hodně špatně odchází, obzvlášť v průběhu roku - děti jsou zvyklé, atd. chápeš... ) a prostě jsem šla na krev skoro hned do dalšího. První trimestr byl psychicky peklo, teď jsem ve 4. měsíci a jestli to zase dopadne špatně, tak ten nástup do práce v září bude fakt stát za to... Věřím, že si v práci od toho všeho odpočineš 🙂 všechno dobré přeju 🍀

nazka
16. dub 2022

@inssomnia a můžu se zeptat, jak dlouho jsi měla pauzu mezi revizi a dalším snažením? Jinak držím palce, 4.mesic,to je paráda 🍀♥️

inssomnia
16. dub 2022

@nazka dva měsíce, náhodou jsem chytla ovulku a šlo se na věc. Ale před tím ZT jsem měla dva SP, celkem ta šílenost už trvá přes dva roky a já jsem už úplnej magor z toho. (někteří prožili mnohem horší věci, pokud bude výsledkem zdravé dítě, beru cokoli) a děkuju ♥️

autor
16. dub 2022

@nazka aha tak to jsem nevěděla.
@inssomnia taky jsi si užila svoje, moc mě to mrzí a přeji ti zdravé krásné miminko, teď už to určitě vyjde ❤ já dneska dostala horečky a šílenou zimnici, bolest v zádech, tak mě manžel naložil a jeli jsme do nemocnice, zjištěn počínající zánět takže antibiotika a děloha se vůbec nečistí jak by měla, takže jsem dostala ještě injekci na stáhnutí dělohy 🤦‍♀️ jestli to nepomůže budu muset zase na revizi 🤦‍♀️ a já myslela že už bude klid 😭

nazka
Autor odpověď smazal
Zobraz
inssomnia
17. dub 2022

To mě moc moc mrzí :( myslím na tebe. Hlavně že jsi pod dohledem, tak se to snad už víc nerozjede. ♥️

autor
18. dub 2022

Tak jsem skončila na další revizi, včera horečky co nešli srazit, bolest zad a břicha, zvracení tak jsme vyrazili na gyn. pohotovost kde mě poslali domů že je to určitě jen kovid 🤦‍♀️ ještě mě poslali na interní pohotovost, že oni se mnou nic dělat nebudou. Tak jsme tam pro jistotu šli, doktor se zhrozil, volal asi půl hodiny s gynekologií, že mě teda nechají ležet u nich na interně.. nakonec si to paní doktorka rozmyslela a na poslední chvíli mě teda přijali na gynekologii, kde jsem šla po vyšetřeních asi za hodinu akutně na sál 🤦‍♀️ tak toť moje zkušenost 🤦‍♀️

nazka
18. dub 2022

Ježíš, to je děs holka. To mě mrzí. Jak je ti dnes??

autor
18. dub 2022

@nazka Dneska už celkem dobře, děkuju za optání, jen mě ještě trochu bolí ty záda a břicho a dostávám antibiotika přes kapačku, domů mě pustí až zítra 🤦‍♀️

inssomnia
18. dub 2022

Ty si to fakt vybíráš za všechny :( taky mě moc mrzí, co všechno se ti přihodilo.

danvitka
19. dub 2022

Nemáš příspěvek i někde na FCB? Teď jsem to četla. Je mi to líto a mrzí mě to 😞