Infarkty placenty. Máte s nima zkušenosti?

j.anulak
25. čer 2009

Ahojte holky. Máte prosím někdo nějakou zkušenost či poznatek, který se týká infarktů placenty? Mám již druhé těhotenství za sebou a zase infarkty placenty. Naštěstí z prvního těhotenství mám krásného syna. Druhé bohužel ve 20 týdnu skončilo abortem ☹ ,jsem 3 týdny po revizi, pitva prokázala opět četné infarkty placenty. Mám už strach jít do třetího těhu. Zase to tak skončí? Navíc, když mi genetička řekla, že bych měla být sledována celé těhu hematologem, neboť mám zvýšenou srážlivost krve, protrombinová mutace, tak se manžel totálně naštval, neboť hematolog. ambulanci navštěvuju pravidelně a v těhotenství mi brali každý měsíc asi 8 ampulí krve a vše v normě. Genetička mi na to řekla, že mám změnit hematoložku, že mi měla nasadit nějakou látku na ředění krve.

lienockaa
25. čer 2009

j.anulak-je mi luto, co sa ti stalo, no, pokial mas potvrdenu tu mutaciu, co pises,tak lieky na riedenie krvi su potrebne..ozaj stoji za zvazenie zmena hematologa..pokial mozes, urob to este predtym nez otehotnies, to treba zavcasu mat podchytene..drzim palceky!

osobne som taky problem nemala, ale tiez som mala v tehotenstve strach, lebo mamka pri mladsom bratovi infarkty placenty mala, bracho sa narodil sice v termine, ale s vahou nedonosenca, lebo nemal dostatocnu vyzivu z tej poskodenej placenty, stravil mesiac v inkubatore..nastastie vsetko dopadlo ok a prezil aj je v poriadku, no mamke zakazali mat dalsie deti, pred 30rokmi nevedeli este ani zistit, ze z coho take infarkty su..☹

j.anulak
autor
25. čer 2009

Ahoj lienockaa. Tak přesně to stejné jsem měla u syna. Nízkou porodní váhu, i když se narodil jen o 10 dnů dříve a 3 týdny byl v inkubátoru. Víš, doktoři mě uklidňovali, že se to nemusí opakovat a myslím, že i když jsem, jak říkali, měla výsledky krve v pořádku, tak mi asi měli něco dát, ale to už je teď jedno. Pitva navíc prokázala, že děťátko bylo bez vrozených vývojových vad a příčinou byly ty četné infarkty, kterým se dalo předejít. Ale člověk už stejně nic neudělá. ☹

lucia_b
25. čer 2009

ahoj j.anulak, mam za sebou tiez velmi smutny koniec tehotenstva, kedy mi nas chlapcek v 36 tt zomrel v brusku a pitva preukazala mnohopocetne infarkty v placente. Kedze je to uz moje druhe nevydarene tehotenstvo, dala som si vysetrit trombofilne mutacie, potvrdili sa 3 zo 4, mam aj tu pre protrombin, ako ty a tak mam odporucenie si v tomto tehu pichat fraxiparin na riedenie krvi, tak verim, ze to pomoze, i ked malicke je uz teraz (zatial som len v 8tt) o 12 dni mensie, ako by malo podla gestacneho tyzdna byt ☹

j.anulak
autor
25. čer 2009

ahoj lucia b. To co mi píšeš je fakt strašné.Musela to být strašná bolest. Vždyť ve 36 týdnu ti přece mohli miminko zachránit. ☹ Je mi to moc líto. ☹ Malý se mi narodil ve 38 t. a měl 2 kg, ale naštěstí byl zdravý, ale malý byl právě proto, že mi nevyživovala placenta. Tenkrát jsem ale ještě nevěděla, že by mohl být nějaký problém ohledně krve. To mě tam poslala-na tu hematologii, moje gynekoložka před tím druhým těhotenstvím.Sledovaná jsem byla až moc, a taky to nepomohlo. Na ředění krve mi nic nedali. Hlavně se nenech odbýt, a radši otravovat doktory a neustále jim připomínat, co už se stalo. Aby nic neopomněli. Pro ně jeden, dva potraty nic neznamená ale myslím,že když jste přišli o miminko v tak pokročilém těhotenství, tak by si měla dostat tu nejlepší péči. A holky, co tady na koníkovi psali, tak všechny, co jsem se dočetla, když si píchali něco na ředění krve, tak miminko donosili v pořádku. To, že je teď tvoje mimi menší nic neznamená. Všechno to dohoní, uvidíš. MUSÍ. 🙂

tanity
25. čer 2009

ahojky,

je mi strasne luto vasich strat dievcata ☹

ja to mam za sebou 3x, prvykrat v 22tt ☹ najhorsie okamihy mojho zivota, doteraz som sa s tym nemzierila, aj ked bolest je mensia, lebo mame novu nadej v brusku, nasu lasku brunka 🙂
diagnoza bola tiez infartky placenty, ale az po 3.strate zistili, ze mam trombofilnu mutaciu, prekonanu trombozu a od uplneho zaciatku, este prekoncepcne, som brala vitaminy skupiny B + samozrejme nizkomolekulovy heparin fragmin...kazde 3tt na hematologii na kontrolu, testy a vysetrenia, ale inak tehotenstvo uplne krasne (ked uz presil lstrach, o ktorom pises j.anulak...)...takze uricte vymen hematologicku, az ma taaaakto hneva, ze co ti sposobila ☹ 😠
ked budes podla mna u dobrej hematologicky a sledovana, uz sa ti to nezopakuje j.anulak...ver tomu...vies kolko nas je v teme trombofilia v snazilkach, ktore sme prezili straty deticiek a teraz krasne tt naskakuju, lebo sme na heparine a liekoch...nadej je velka, nevzdavaj sa....

prajem ti, aj luci tebe, aby ste uz nikdy nemuseli zazivat tu bolest, ale dockali sa svojich vytuzenych deticiek...x

j.anulak
autor
26. čer 2009

Ahoj tanity. 🙂 děkuji za krásné milé psaní. dodala jsi mi trošku odvahy. a když jsem se dívala na tvoje krásné fotečky s bříškem, tak ti moc závidím a strašně moc ti to miminko přeju. těhotenství je fakt krásné. psala jsi, že máš překonanou trombozu, to jsi měla v těhotenství? jinak se měj moooc krásně a buď opatrná těhulko. 🙂

tanity
1. črc 2009

janulak ahoj 🙂
aj ja ti krasne dakujem za tvoje prianicko, si zlata 😵
jaaj, ja si tak spominam, ako som si len pozerala albumiky dievcat a aj sa tesila za ne, ale tak smutno mi bolo, ze preco sa nam stava cosi take bolestne a ine zeny to maju take pekne a lahke...ale zasa, nie vsetky...a stale sa najdu nove a nove zeny, ktore takto trpia a mne je to strasne luto 😢 je to bolest na cely zivot...clovek sa s tym nauci zit, ale nezmieri, resp. nezabudne...pridu chvilky, ked jednoducho placem za adamkom a mojimi malymi...potom si len pohladkam brusko a ide sa dalej, tesim sa na Brunka 🙂
no, trombozu som vraj prekonala davno, ale ako davno, to mi uz neboli schopni na uzv povedat...len ze mam staru trombozu...myslim, ze to asi bolo uz pred prvym tehu, ani som nemala ziadne priznaky, co je divne, ale kazdopadne ked raz prekonas trombozu, mas na to nabeh aj v buducnosti...tak si myslim, ze sa to prejavilo predovsetkym v tych zatazkavajucich chvilkach, akou je aj tehotenstvo. hematologcka mi vravela, ze v tehu sa krv vsetkym zenam automaticky zhustuje, ale ked mas este aj predispoziciu, je to zle. treba uz riedit. predtym som dokonca 6 rokov brala antikoncepciu, zasa nestastna volba pri mojej predispozicii....je mi to tak luto, ked si spomeniem, ako som si ublizovala, ani som o tom nevedela...a co sebe, ale babatku 😢
janulka, ircite si myslim, ze by si mala v dalsom tehu byt sledovana hematologom a riedit krv...urcite...ja mam "len" mthfr, ale moja fantasticka hematologicka nasadila liecbu a pozri, som uz v 38tt (a asi aj skoro pojdeme 😉 citim, ze to uz dlho nebude...)
drz sa janulak, vela sil xxx

j.anulak
autor
2. črc 2009

Ahoj tanity. 🙂
S tou trombozou, to jsi mě teda překvapila. 😨 Třeba u mě taky proběhla a ani o tom nevím Musím se na to přeptat mojí hematoložky, zrovna dnes k ní jdu. Poprvé od revize. Bude asi hodně překvapená, že jsme přišli o mimi a jsem zvědavá, co mi na to řekne.
Jo a k té antikoncepci, to jsem taky naštvaná, brala jsem to 12 let. Člověk si tak nevědomky ubližuje. Ale hold jsme to nevěděly ☹ .
Měj se moooc krásně a drž se těhulko. Za chvilku vás bude víc. To je krásné 🙂

janula.k
2. črc 2009

janulak 🙂 mame skoro rovnake nicky 😀 chcem ta tiez povzbudit,..ak ti zistili trombofilnu mutaciu, ktora sposobuje infarkty placenty, tak pri dalsom tehotenstve si budes pichat od zaciatku nieco na riedenie krvi, ja napr. picham fraxiparin. Neboj sa, hlavne ze sa na to prislo, aj ked je to tragedia taketo nieco zazit...zelam vela sil do dalsieho tehotenstva...

liki205
2. črc 2009

Preboha ako to čítam tak až mám zimomriavky,už som si myslela že už ked som tak ´daleko už sa sná´d nič nemôže stať a teraz sa dočítam toto ...
viete mi niekto prosím Vás laicky vysvetliť čo sú to tie infarkty placenty? ako vznikajú a a ako sa to prejavuje???? ☹

lenkabm
2. črc 2009

Ahoj holky 🙂 ,
i já mám za sebou infarkt miminka-dvojičky Bettynky,ve 21.tt-u mne za to,bohužel,můžou lékaři,protože mi nenasadili včas léky,které každé těhulkování musím brát.
I když je tomu již třiroky-stále to moc bolí 😔 .
Držte se.

tanity
2. črc 2009

lenka 😔 😔 😔
aj mna to boli rovnako...tebe ostala bettynka, ale asi stale, ked na nu pozries, snazis sa predstavit si aj jej dvojciatko, vsak? ☹ ale ostala ti bettynka a teraz vidim, ze cakate babatko a to presne na Vianoce 😵 to je krasa...nas adamko mal byt vianocne babatko 😔
mozem sa ta spytat lenka, ake lieky beries? (predpokladam, ze nieco na riedenie krvi? heparin? alebo ide o nejaku inu pricinu infarktov placenty?)

liki, nestresuj sa zbytocne, potrebujes byt v pohode 😉
no, laicky-tak proste ja som mala predispoziciu na to, ze sa mi v tehu bude este viacej zahustovat krv, ako sa bezne tehuliam zahustuje...iste zahustovanie je normalne, telo sa tak brani nechcenemu krvacaniu, lebo ked mas hustu krv, tazsie sa stane, ze sa jednoducho rozkrvacas...no ale ked je ta krv husta uz velmi, zacnu sa komplikacie...vytvaraju sa take mikrotromby, malinke zrazeninky, ktore upchavaju cievocky (vsade), ale predovsetkym v spojitosti s tehotenstvom, upchavaju placentu a cievocky, ktore maju vyzivovat babatko...a to, kedze nema dostatok zivin, neprospieva (nerastie dobre), ba dokonca odumrie 😢 (Missed abort) preto treba riedit krv, aby krv nebola husta a babatko bolo dobre vyzivovane, dobre rastlo a malo dostatok zivin (na to sluzia injekcie heparinove).
zistuje sa to na hematologii specialnymi testami a ide vlastne o poruchu zrazanlivosti krvi, trombofiliu...toto su vsetko len moje laicke vedomosti, pozbierane z netu a z rozhovorov s mojou hematologickou...bezne sa vsak tieto testy nerobia, ale ak tvoje babo dobre prospieva, na vahe, ak prietoky boli dobre, neboj sa...urcite mu je dobre 😉
tiez by si sa mohla popytat v rodine, ci niekto zomrel na emboliu alebo trombozu, alebo ich prekonal, mal infarkty a pod. viac sa mozes docitat v snazilkach v teme trombofilia...no skus sa nestresovat 😉

j.anulak a janula.k 🙂 fakt podobne nicky...
j.anulak, asi by si vedela , ze mas prekonanu trombozu, zvacsa to ludia vedia, kedze koncatina napuchne, boli a je cervena..mne len naozaj trosku opuchlo podkolenie, ale nevenovala som tomu dostatocnu pozornost, aj ked som citila, ze to tam nie je v poriadku...ale popytat a porozpravat sa mozes 😉
vela stastia x

lenkabm
2. črc 2009

tanity:...děkuji,máš pravdu,bolí to stále a jak 😔 ...pláču vždy,když si jen vzpomenu...holky byly jednovaječné,takže každou minutu,ba vteřinu,vím,jak by malá Viktorka vypadala.......bylo to o to strašnější,že se na mne po zjištění úmrtí malé, vykašlal jejich tatínek,vmetl mi slova,které slyšel od lékařky,co mě v Podolí přijímala na P4,a to,že pravděpodobnost,že by malá měla být zdravá a zachráněna je méně než 5%, a ať tocelé ukončím ...přesně řekl-dej to pryč-si uděláme nové...pak už z jeho strany existovalyjen urážky,shazování a jinýma slovy psychický teror....
...s Bettynkou jsem si prošla cvíčo podle Vojty,a to každých pět hodin,na roce jsme
byly vyřazeny z neurologie-zvládly jsme to a je zdravá...
....Bettynka je ze čtvrtého těhotenství...nikdy nezkoumali po příčině....
...jsem po tromboze i embolce....
...beru anopirin,detralex a fragmin......mám nového partnera a Bettynka tatínka

liki205
3. črc 2009

Tanity ďakujem ti za informácie , práve v pondelok som bola na kontrole kde mi doktor pozeral aj prietoky , povedal že všetko je ok, a že bábo váži približne 1720 g, ale mne sa to zda na 32 tždeň akosi málo ....

j.anulak
autor
3. črc 2009

Ahoj januláku, fakt podobné nicky, to je fajne 🙂
Děkuji za povzbuzení, 🙂 , jen mě strašně mrzí, že jsem ty infarkty na placentě prodělala již podruhé a stejně mi injekce v tomto těhotenství doktorka-hematoložka hned nedala. Přitom pravděpodobnost, že se to zase stane, byla velká. Mám protrombinovou mutaci, co se týče rizik, tak podobné jak u Leidena. Včera jsem byla na hematologii, poprvé od abbortu a paní doktorka byla z toho co se stalo hodně špatná a hodně překvapená. Říkala, že STANDARTNÍ postup u mé poruchy srážlivosti je nasadit injekce ve 38 týdnu a pokud je zjištěn špatný průtok placentou tak ve 26 týdnu. Tam jsem ale ani nedošla, u mě byl konec už ve 20 týdnu. Říkala, že příští těhotenství nasadíme injekce hned ze začátku, jak kdyby se nic nedělo. No, tohle nevyšlo, další snad výjde? Je mi z toho nanic.Pořád si říkám, že to všechno mohlo dopadnout jinak.
Navíc se strašně divila a neustále mi opakovala, že poslední odběry,ty byly v 19 týdnu, byly naprosto v pořádku a ani nic nenaznačovalo, že bych mohla mít v sobě mrtvý plod(v té době už zřejmě byl). Chápete to? Já ne. Na co mi pořád brali krev, když takové zásadní věci ani podle odběrů nelze poznat.

tanity: ty jsi to napsala úplně dokonale, myslím, že ani doktorka by to nenapsala lépe 🙂 🙂

Leni, když jsem si četla, co jsi tu napsala, měla jsem po těle husí kůži.Jsi asi hodně silná, že jsi to všechno vydržela.A taky jsem se dívala, že na vánoce dostanete krásný dáreček. Je to nádhera!! C 🙂 Chtěla jsem se ještě zeptat, jestli máš taky nějakou poruchu srážlivosti krve, když si teď pícháš fragmin.

lenkabm
3. črc 2009

j.anulak: ...poruchu nemám,alespoň na nic vážného nepřišli,ale stále se mi opakují trombozy ☹ ....momentálně jdu v úterý na ultrazvuk žil...nějak mi zase bolí noha 😒 ...ale oteklá ani zarudlá není,tak snad to bude dobré 😅 ...jen těch nových křečáků,co vylétlo...a mimi bude v listopadu...doktor řekl,že to nenechá dojíd do konce,že nemá zájem něco prošvihnout 😉

j.anulak
autor
4. črc 2009

lenkabm: brouzdala jsem po internetu a jako prevenci tromboz tam doporučují bylinkové čaje. nezkoušela jsi to? nebo něco z alternativní medicíny? mě teď nějak praskají žilky na stehnech, tak jsem si koupila čajík, rutinová bomba se to jmenuje, je moc dobrý no a snad i pomůže 🙂
poruchu srážlivosti krve sice mám, ale naštěstí s trombozou žádné zkušenosti nemám, ale co jsem se dočetla, je to dost nebezpečné, takže se opatruj mamčo 🙂

tanity
4. črc 2009

lenka uff...tak si si presla svojim...mrzi ma, ze sa ten prvy partner k tebe/vam takto zachoval, malinka Bettynka je nadherne dievctako, ale asi vam je lepsie bez neho a teraz ste stastne obe s novym tatinkem a partnerom pre teba 🙂 a nove babatko bude dalsi krasny dar 😵
..aj nas brunko je uz 4.tehotenstvo 😔 ...strasne sa na neho tesime, citim, ze len a len vdaka nemu (a mojmu uzasnemu muzovi) som dokazala znova vstat a verit, smiat sa a tesit sa...
inak, ja nemam tiez ziadnu vaznu trombolfilnu mutaciu, "len" MTHFR aj to len heterozygot, ale tiez mam trombozu za sebou (kto vie ci len jednu...)..bez nejakych priznakov...je to divne, neviem, cim to je, ale fragmin picham stale a klop klop, brunko je stale s nami v brusku a o par dni bude v nasom naruci 😵

j.anulak...ja nemam slov na tu doktorku 😠 ☹ fakt nemam...strasne...ved len dojst do 26tt ci dokonca do 38tt je pri nasich diagnozach hotovy zazrak...kolko zien prislo s takou diagnozou o babatko uz uplne na zaciatku.,..co to trepe? jaj, zlost mam...ale hlavne, ze si uznala, ze treba na zaciatku nasadit liecbu, nerozmyslala si vsak zmenit ju? neviem, ci sa da este doverovat...ale, ked si vsetko ty vopred nastudujes a budes ju "kontrolovat" (blbe takto napisat, ze kontrolovat lekarku...), tak budes urcite istejsia v dalsom tehu...ja ti silno prajem, aby bolo pekne a pohodove a bezproblemove 🙂

liki, super, no vidis..a neboj sa , ta vaha je naozaj pekna 😵 ani vela ani malo...kukni sem
http://www.babycenter.com/average-fetal-length-...
http://parenting.ivillage.com/pregnancy/psecond...
takze ako vidis, tvoje dievcatko je krasne a ukazkovo tabulkove 😀

pekny zvysok vikendu dievcata xxx

roasha
4. črc 2009

j.anulak,necitala som to vsetko,ale ja som napr.pri malej brala denne anopyrin 100 1/2tabl. na riedenie krvi pocas celeho tehu/okrem inych liekov/spolu 15ks roznych denne/.

j.anulak
autor
7. črc 2009

tanity: víš, ta doktorka je asi hodně nezkušená, protože mi ještě řekla, že to ještě neviděla a strašně se divila. Je ještě hodně mladá a určitě ji změním. Je sice hodná ale teď mi teda moc nepomohla. To že jsem měla v 1 těhotenství infarkty placenty ji nijak nepřimělo dát mi ve 2 těhu hned ty injekce. tanity, ty už to máš za pár dnů, tak se měj moc hezky, dávej na sebe pozor a užívej krásného počasí, teda aspoň u nás je 🙂

roasha: o tom anopyrinu jsem se dočetla taky na internetu, bohužel jsem se o to začala zajímat, až když jsem přišla o mimi
myslela jsem, že když jsem v péči hematologa, jsem v dobrých rukou a více jsem to nezkoumala ☹ bohužel jsem to nechala vše na doktorech

tanity
8. črc 2009

j.anulak..dakujem 🙂 aj u nas je pekne 🙂 aj ked dnes trosku pod mrakom, ale neva 😉
a mas pravdu, to, ze je lekarka dobra, myslim ako clovek, tebe nestaci, ty potrebujes skusenu odbornicku...tak ti budem drzat palce, aby si si taku cim skor nasla a mohla sa na nu uplne spolahnut xxx

sarlotta
8. črc 2009

Ahojík holky, můžete mi poradit kde najít víc info o trombofilní mutaci.

heterozygot pro mutaci C677T v lokuse MTHFR 😠

Je tu někdo s takovým problémkem ?

Doporučují mi jen zvýšit přísun listovky a vit B

tanity
8. črc 2009

sarlotta, vo fore snazilky je tema trombofilia...tam najdes urcite viacej informacii 😉
inak mam tiez tu diagnozu, kedze sme chceli otehotniet, tak som brala zvysene mnozstvo kyseliny listovej+vitamin B6 (pyridoxin)+najprv injekcne raz za tt B12tku, potom uz len vo forme tabliet, no a samozrejme fragmin (nizkomolekulovy heparin na riedenie krvi).
Inak, ja som si nie ista aku presnu mutaciu MTHFR mam, ale viem, ze mutaciu MTHFR heterozygotnu formu...tu vsak ma asi 40% populacie, 10% ma homozygotnu formu (rozdiel: heterozygotna zdedena po 1 rodicovi, homozygotna po oboch). Nazory an podavanie heparinu su rozne pri mutacii MTHFR. Niekotri lekari odporucaju len zvyseny prisun vitaminov sk.B (lebo ze je to problem ci porucha metabolicka (cize organzimus nedokaze dobre spracovat kys.listovu), ini nasadia aj nizkomol heparin (podla mna hlavne preto, ze zena uz prkrat predtym prisla o babatko...), ale ze je to relativne "nova" vec a tak sa to vsetko est skuma...taky leiden je trebars uz potvrdeny, ze sposobuje straty,a le mthfr sa vraj este skuma...tot moje pozbierane informacie a moj laicky vyklad 😉

sarlotta
8. črc 2009

tanity děkuju, pátrám kde můžu. Můj doc to nějak řešit nechce...ale víš jak...člověk chce mít jistotu..nejde přece o ztrátu peněženky...ale o dítě 😒
Vlastně je to dobrá zpráva...máme důvod proč se to stalo...takže se to bude řešit a sledovat.

To zvýšené množství listovky je kolik ?

vitovka
22. lis 2010

Ahojky,chci jen říct,že jsem si už dva roky před otěhotněním píchala jednou denně Clexan 0,8 mg a i celé těhotenství a přesto mi zjistili ve 22 týdnu úmrtí plodu. Nyní jsme se po 8 měsících čekání na výsledek pitvy, dozvěděli,že proběhl infarkt placenty. Chlapeček byl v pořádku,ale placenta zavinila úmrtí. I když jsem byla dost hlídána doktory a stále si píchala injekce na ředění krve,stejně to vzniklo a nikdo s tím nic neudělal. Mám poruchu srážlivosti krve a trombofílii. Tak snad příště to už výjde. 🙂 DRŽÍM VÁM VŠEM PALEČKY 😅

bohulka
28. led 2013

Ahojky holky... Mám stejnou zkušenost, ve 35. týdnu nám umřelo mimčo.. Přitom celé těhotenství bylo v pořádku, jezdila jsem do rizikovky, ale ani tak se tomu nezabránilo... Minulý týden jsem si šla pro výsledky z pitvy - infarkt placenty....
Bohužel kvůli špatné poloze a vyhřezlé nožce jsem rodila císařákem, takže teď musíme rok čekat, něž zase budeme moct začít zkoušet... Držím všem palce, ať jsou další pokusy veselejší!! 🙂

chickkky
24. čer 2013

Ahoj holky,

já měla infarkt placenty taky, ale miminko jsme chvála Bohu zvládli zachránit.
Jen díky tomu, že jsem necítila pohyby, tak jsem šla hned na druhý den do porodnice na KTG a a na UTZ a už si mě tam nechali na pozorování na další noc a měla jsem KTG pořád stejné, jakoby miminko spinkalo a na UTZku vše v pořádku.
Ale protože i na ten druhý den KTG bylo pořád stejné, tak jsem šla na císařský řez a miminko vytáhli za 5 min. 12náct, jak se říká.
Máme Dominička, kterému jsou už dnes 19 měsíců a je to rošŤÁK 🙂
A jsem za to strašně moc vděčná. Nakonec mi pak řekli, že jsem měla taky infarktovou placentu a ještě přiskříplý pupečník.

Ale co mě překvapuje, že máte zkušenosti, že se vám to stává i u dalších těhotenství??
Já jsem teď ve 23 týdnu už skoro a moje MUDr. mi nic neřekla a ani mě extra nehlídá??
Mám se začít vyptávat a mít strach??

S krví jsem nikdy problémy neměla.

martafon
24. čer 2013

Ahojky holky, je mí líto všech co se jim přihodita tato ošklivá věc. Mě se to stalo také přišla jsem o holčičku ve 39 týdnu a pitva ukázala že malinká byla naprosto zdravá a ža jsem měla tři infarty na placentě. Našla jsem si holčinu co se jí to také stalo a ta mi doporučila test na tu mutaci, ale doktor mi řekl že neshledal žádný důvod ten test dělat že si myslí že je to zbytečný,když bylo jinak vše okolo v pořádu. Nevím co si o tom mám myslet zda se mám zeptat ještě jiného lékaře. Snažíme se o další mimi a doucháme že to dopadne vše v pořádku. Moc po tom těhu toužím a také se moc bojím.

luckaamilan
26. čer 2013

ahoj martafon, mas s najvacsou pravdepodobnostou leidensku mutaci. chod k inemu doktorovi, alebo nech ta na genetiku posle obvodny, alebo nech ti obvodny napise ziadanku na hematologiu a tam ti urobia testy, alebo si tie testy daj ako samoplatca, stoji to 28oo czk. to je nezodpovedne, ze ta nesleduju.

polakovakl
8. lis 2014

Ahoj vsichni, muze mi nekdo prosim rict, co to presne je infarkt placenty a jak k tomu muze dojit? Mne to totiz rekl doktor, ze jsou tam cetne infarkty, az po samotnem porodu placenty, kdyz ji prohlizel o.O