Jak je to s rizikovým těhotenstvím?

kristyna000
30. lis 2022

Dobrý den, chci se prosím zeptat.. 🙂

Po ztrátě miminka bychom se chtěli znovu pokusit o další otěhotnění, pošle mě gynekolog automaticky na rizikové? Nebo jak se prosím takové situace řeší? Děkuji za odpověď.

jjasmina
30. lis 2022

@kristyna000 může a nemusí, záleží jestli tvoje další těhotenství bude rizikové...

andelka
30. lis 2022

Individuálně. Já jsem byla nakonec na nemocenské od 14 TT. Preventivně od začátku nebyl důvod. Předtím jsem měla zamlklé v 19 TT, bylo mi 35+.

slecnami
30. lis 2022

Ahoj, mrzí mě to, co se vám stalo... 😢 Záleží, v jaké fázi a proč miminko odešlo, jestli to byl raný potrat a příčina je neznámá, nebo jestli třeba ke konci těhotenství a zjistil se u Tebe nějaký problém, na který se dává klidový režim. Takhle obecně bych řekla, že po jednom potratu ti automaticky rizikové=neschopenku nikdo nedá, protože jakoby není důvod, ale neznám podrobnosti...

lencaa11
30. lis 2022

@kristyna000 může a nemusí záleží v TT jste o mimnko přišlo a jaký byl důvod atd vše je individuální

kristyna000
autor
30. lis 2022

@slecnami
Děkuji 🖤
Miminko zemřelo dva dny po porodu, těhotenství bylo ukončeno císařským řezem kvůli špatné placentě..

slecnami
30. lis 2022

@kristyna000 To je teda noční můra, upřímnou soustrast 😢 a hodně sil 😘❤️ Víc Ti řekne Tvůj lékař, třeba bys mohla dostat neschopenku ne jako rizikové, ale na psychické zotavení... A když se k tomu zadaří a budeš těhotná, bylo by to príma, přeju moc štěstí 🍀

andelka
30. lis 2022

@kristyna000 záleží jestli je předpoklad,že by se to mohlo opakovat. Nebo zda je tam nějaké jiné riziko. Nám řekli,že to byla blbá náhoda. Přesný důvod se nezjistil. Zkusili jsme znovu po 3 měsících a povedlo se. Držím palce,ať se vám brzy zadaři s dobrým koncem 🍀

andyna85
30. lis 2022

Mě nechala lékařka doma hned jak se potvrdilo, že bije srdíčko. Miminko mi zemřelo měsíc před termínem.

krisstina93
30. lis 2022

@kristyna000 to je individuální, ale pokud jsi měla císaře, tak ti asi nedoporučí otěhotnět hned třeba po šestinedělí. Nicméně mě třeba po dvou potratech Dr nabízela neschopenku rovnou, ale zároveň nenutila, nechávala to na mě, jak se cítím, šla sem na ni, až když nastal problém.

kubesovaadelka
30. lis 2022

@kristyna000 moc mě to mrzí, co se stalo🖤🥺, myslím si, že bys měla jít na neschopenku hned, co gynekolog zjistí, že srdíčko bije. Záleží také na tvé psychické stránce a i na zaměstnání. Já jakožto pracující s infekčními klienty, jsem šla na nemocenskou hned, co gynekoložka uslyšela srdíčko. Přeji hodně štěstíčka, zdravíčka a sil♥️ Co se má stát, se stane. Sourozenec andílek jistě brzy pošle náhradu.

kristyna000
autor
12. črc 2023

@kubesovaadelka moc děkuji za milá slova ❤️

kubesovaadelka
12. črc 2023

@kristyna000 není vůbec za co a jak se daří se snažím se o miminko?😊

pampelina18
12. črc 2023

Si řekni. Řekla jsem jí jak u prvního o neschopenku to jsem byla hned od 2 měsíce na neschopence.
No ta teď už budu rok na neschopence s druhým a to jsem v 17 TT.
Pokud se bojíš o dítě tak to řekni rovnou doktorovi a on ti dá neschopenku.

kristyna000
autor
13. črc 2023

@kubesovaadelka teď 9tt ❤️

kubesovaadelka
13. črc 2023

@kristyna000 krása 🥳, moc moc gratuluji ♥️ a už vyřizujes neschopenku?

kristyna000
autor
14. črc 2023

@kubesovaadelka jdu na kontrolu 27.7, tak uvidím, co mi řekne lékař. Jsem totiž naprosto bez obtíží, kromě únavy a velkých prsou. 🙂