Jak pomoct, aby se při samovolném potratu tělo vyčistilo?

kukujda
15. říj 2012

Ahoj holky, neexistují nějaké babské rady jak pomoct tomu, aby se tělo při rozjetém samovolném potratu samo vyčistilo a nemusela se dělat kyretáž? A za jak dlouho se kyretáž musí dělat? Je tam nějaké riziko zánětu nebo otravy nebo tak nebo se potrat prostě nechá běžet třeba několik týdnů?

veverik_
11. črc 2015

@gepe v úterý odpovídalo 6+1 tt bez srdíčka, takze dnes 6+5 tt podle UTZ. Podle MS nejde určit (po vysazeni HA nebyla)

loafeer
11. črc 2015

já potrácela taky takhle brzo, byla jsem u dr, která mi řekla, že zatím do toho vrtat nebudem a počkáme, jak si s tím tělo poradí a za týden kontrola... pila jsem červené víno, hodně se sprchovala horkou vodou a sportovala, skákala a nakonec se to vyřešilo...odkrvácela jsem jak při silnější MS a bylo ....bez revize ...mmožná jsem měla štěstí, možná na to něco z toho, co jsem dělala, mělo vliv...a za dva měsíce jsem byla zas v tom.o) držím pěsti

gepe
11. črc 2015

@veverik_ achaa.. Tak to je mozne, ze se bohuzel jedna o tzv zamlkly, Dr to muze brat i jako tzv biochemicke.. ☹ tj v podstate, ze laicky strucne plod she neudrzel v pocatku a da se to jeste ted brat jako opozdeny menses. Tak jestli krvacis jak pri ms, cucky a i cira krev tak je mi lito ☹ muze jit prave i o samovolne cisteni tela a na ko se mozna dozvis smutnou zpravu a mozna zaroven treba i dobrou, ze nebudes muset na kyretaz.

veverik_
11. črc 2015

@loafeer ja jsem prave byla akutně na KO v úterý, začala jsem špinit. Dostala jsem utrogestan, s nejistým výsledkem. Špiněni se rozjelo v krvácení, dost silné. Ale prave ze žádný "kus" neodesel. Nevím jak to ma vypadat. Žádné křeče nemam, což jsem četla, ze by mely byt. Tak nevím jestli mam vydržet do pondělka. Nebo na pohotovost, což nechci, ale aby treba nebyla otrava nebo abych něco nezapinkala

veverik_
11. črc 2015

@gepe s tím uz počítám. Uz jsem se s tím smířila. Samozřejmě ze bych byla radši aby odešlo samo, ale nevím jak to ma vypadat. Jedna se jako o hodně silnou menstruaci, ale nic mě nebolí. Krev je hodně tmavá, az do černá. Světla jen občas a minimalne

gepe
11. črc 2015

@veverik_ ja si tim prosla ted v kvetnu a na to neodesel kus je to moc ranne stadium, neboj 🙂 mela jsem to jako opozdenou silnejsi ms. to co jsem napsala prvotne je uz pro pokrocilejsi TT, proto jsem se na tt ptala 🙂 vloni jsem samovolne potratila ke konci tretiho mesice, to uz bylo znat - kontrakce, plod atd.
Hlidej si do pondeli teplotu, bolesti a silu krvaceni. Pokud ani jedno nebude silne ci vysoke, tak by se nic vazneho do pondeli nemelo stat 🙂

loafeer
11. črc 2015

@veverik_ ze mě žádné cucky neodcházely, prostě normální krev, bolesti břicha jak při silnější MS....Možná jestli krvácíš přes Utroš, nechala bych to být, je to malý týden a pokud se to nemá udržet, tak teď by nepomohly ani zasukované nohy:o( asi to není to, co by chtěla slyšet :o(....otravy se neboj, ja taky sla po odkrvácení na kontrolní UZ až nějak za týden....Zánět by hrozil při vyšším stupni těhu nebo pokud by se děloha nevyčistila a zůstaly tam nějaké blány a zbytky a to by jsi pozdnala....krvácení velmi silné, křeče v břichu, teplota
A to, zda se děloha pořádně vyčistila a odloupla sluznice se vším šudy ty nepoznáš, to až dr na kontrolním UZ

veverik_
11. črc 2015

@gepe OK děkuji za info. Tak snad to tak bude. A mužem se hned potom vrhnout na další 🙂
A jeste jak dlouho to krvácení může trvat? Uz je to tyden a vubec neubira na intenzitě, naopak

veverik_
11. črc 2015

@loafeer OK děkuji. Utrogestan tedy vysadim. Myslíš ze to díky němu muze byt silnější?

loafeer
11. črc 2015

@veverik_ to si nemyslím...krvácení by mělo postupně slábnout....kdy máš jít na tu kontrolu?

gepe
11. črc 2015

@veverik_ ted jsem to mela necelych 14dni vcetne i spineni ke konci. To krvaceni pokud by se stale stupnovalo i nyni o vikendu, spotreba vlozek enormni ci by ani nestacily a musela jsi v podstate menit napr co pul hodiny apod. To radsi zajedte k doktorovi drive nez v pondeli. Citis se stale dobre, bez unavy, motanice apod?
@loafeer v pondeli ma jit a melo by slabnout no

loafeer
11. črc 2015

@gepe @veverik tak do pondělka už to vydrží snad, ale jak píše gepe, kdyby se to stupňovalo to krvácení a bylo fakt velmi silné, bolesti a tak, jela bych se ukázat i dříve, pokud to bude stejné, vydžela bych už do pondělí...
@gepe....u vás to zas nedopadlo nebo jsem to nepochopila?

gepe
11. črc 2015

@loafeer pochopila 🙂 nedopadlo

loafeer
11. črc 2015

@gepe to mě moc mrzí:o(

kvakuska
11. črc 2015

@veverik_ promiň, ale Utrogestan ti pravděpodobně nasadil doktor, ne? A když ti ho nasadil, tak k tomu asi měl nějaký důvod! A tobě teď tady na koni někdo naprosto cizí napíše, abys Utorgestan vysadila a ty ho fakt vysadíš? Znám několik žen, které prokrvácely celý první trimestr, moje kamarádka dokonce krvácela celé těhotenství, a přesto těhotenství byla naprosto v pořádku. Nestálo by ti za to v Utrogestanu do pondělka pokračovat a teprve po kontrolním ultrazvuku ho vysadit? I v CAR se vždy před vysazením Utrogestanu doporučuje buď krevní test nebo UZ kontrola. Tak snad ty dva dny Utorgestanu navíc tě už nezabijí, obzvlášť když krvácení není zas tak moc silné. Já ti nechci dávat nějaké plané naděje, ale aby sis to potom nevyčítala. Mluví ze mne jak praxe, tak vlastní zkušenost. Drž se! 😠

veverik_
11. črc 2015

Krvácení je stejne, nestupnuje se ale rozhodne ani neslabne. Vložky neměním co půl hodiny, ale cca co 2-3 h. Křeče bolesti nic nemam. Jen jsem z toho krvácení uz zeslabla a strašne bledá. Vydrzim to do pondělka.

@kvakuska nasadila mi ho dr na moji zadost. Ani nechtěla, ze to stejne vypada na zamlkle a utrogestan nepomůže. Myslela jsem, ze muze krvácení zhoršovat. Ale samozřejmě ho do pondělka brát můžu.

loafeer
11. črc 2015

hlavně tu nikdo nepsal, že se má utrogestan vysadit...

gepe
11. črc 2015

@loafeer lepsi brzy nez jak napr. predtim... Jsi hodna :* uvidime jak se bude darit dal, bereme to tak, ze to tak asi melo byt.
@kvakuska kdo tady psal o vysazeni Utrogestanu?!
@veverik_ kdyby to ani pres noc nezacalo slabnout, radsi zajedte uz zitra na prohlidku. Pokud by Ti bylo slabeji a unaveneji vic jeste i v noci, jedte hned.

loafeer
11. črc 2015

@gepe no jo....ja to zazila jednou a bylo to blbe, nedej boze, kdyby opakovane :o/...ale tak ted uz to musi vyjit, drzim ti pesti!

veverik_
12. črc 2015

Tak holky zda se, ze vše je " jak ma byt". Vecer mě začaly pobolivat vaječníky, ale nic co by se nedalo zaspat. A v noci ze mě "vypadla" placenta. Jsem si jistá, ze to byla ona, viděla jsem ji při prvním porodu. Ted mě břicho nebolí, zda se, ze i krvácení uz neni tak extrémně silné.
Doufám, ze mam pravdu a zitra mi to dr jen potvrdí.

Pokud to tak bude, všechno bude OK, nebudu muset na vyčištění, od kdy je možné začít znovu?

Všem Vam moc děkuji za Vaše rady 🙂

gepe
12. črc 2015

@veverik_ Pokud to bude OK a nebudes muset na kyretu, tak muzete zacit v podstate hned ci po nasledne ms 🙂 drzim pesti at je to zitra v poradku, i by Ti to ted urcite melo zacit slabnout 🙂

loafeer
12. črc 2015

@veverik_ mně dr doporučovla alespon tři měsíce...Po potratu jsme pak nechali projít jestre jednu MS, aby telo melou pauzu a mohlo se regenerovat, citila jsem se kvele a třetí Ms UŽ JSEM OTĚHOTNĚLA

marjika
20. črc 2015

@clovicek ahoj já jsem nad kyretáží vůbec nepřemýšlela potratila jsem doma a svého drobečka viděla. okamžitě jsem musela do nemocnice protože jsem ztratila hodně krve.Stále to bolí nebot je to teprve 2 dny nevím jak se s tím srovnat.byla jsem v 11tt ☹

marjika
20. črc 2015

@kvakuska já osobně dostala utrogestan od 6 tt jak jsme to zjistily a doktor řekl že jak začnu špinit okamžitě vysadit ale bohužel už to nepomohlo ale záleží z jakého duvodu Vám ho napsal.

hromadkapaja
25. črc 2015

Ahoj holky byla jsem nejspíš v 8tt pak jsem začala velmi silně krvácet vyšlo že mě něco co určitě nebyla srazeninaí a pak spousta a spousta krve a jedna obří srazeninaí..další miminko jsem si stejně nemohla dovolit i když bych ho chtěla ale teď mám o sebe strach pac jednu prdolku už mám myslíte že bych měla jít k dr hned nebo to může počkat jelikož evicka má dnes oslavu narozenin a já ji je nechci zkazit..děkuju za radu 🙂

mydvaapes1
25. črc 2015

@hromadkapaja 🙄 jsi trochu mimo ne?

hakanka
26. črc 2015

@hromadkapaja myslím, že pokud krvácení není nadměrné silně a cítíš se dobře můžeš počkat.

kvakuska
26. črc 2015

@hromadkapaja tělo si nejspíš poradilo samo, což je vlastně to nejlepší řešení (samozřejmě v případě, že těhotenství nemá šanci se udržet) ... pokud teď už krvácení bude pomalu slábnout a nebudeš mít jiné problémy, tak na gyndu ani nemusíš, nebo jen pro kontrolu ... ona ti dnes už lékařka ani nemůže potvrdit, jestli šlo opravdu o těhootenství, max. ti zkontroluje dělohu zda je v pořádku 😠

hdkate
7. led 2016

@rozzaarka denně teplá koupel a bude to za pár dní venku...

rozzaarka
7. led 2016

@hdkate ja nepotrebuju, dekuju 🙂 ja ted potrebuju jeste tak 8 tydnu drzet, aby se nam narodil pekny cvalik 🙂