Jak pomoct, aby se při samovolném potratu tělo vyčistilo?

kukujda
15. říj 2012

Ahoj holky, neexistují nějaké babské rady jak pomoct tomu, aby se tělo při rozjetém samovolném potratu samo vyčistilo a nemusela se dělat kyretáž? A za jak dlouho se kyretáž musí dělat? Je tam nějaké riziko zánětu nebo otravy nebo tak nebo se potrat prostě nechá běžet třeba několik týdnů?

koncita
15. říj 2012

A nebylo by lepší navštívit lékaře???

veruska007
15. říj 2012

@kukujda Neriskovala bych. Kdyz jsem začala krvácet, jela jsem do nemocnice, dr. zjistil, že nebije srdíčko a objednal mě na revizi skoro za týden. Bohužel, potratila jsem doma, sama, neodloučila se placenta a málem jsem vykrvácela. Neriskovala bych to. Je tam riziko zánětu, otravy krve (měla jsem po druhém porodu a dostávala se z toho půl roku). A na psychiku to teda bylo určitě horší než revize 😔

kukujda
autor
15. říj 2012

@koncita, @veruska007 No, já jsem v zahraničí a tady se na to dívají jinak než u nás :-/ Právě jsem začala krvácet, na utz jsem se dostala až za týden a doktorka mi řekla, že je miminko malé a nemůže si být jstá, jestli srdíčko nebije jen proto, že je maličké nebo že umřelo, ale že je to spíše potrat. A na další utz jsme objednaná za 10 dní, tak se mi honí hlavou spoustu věcí. Z revize mám docela strach :-/
Vlastně nevím jak na tom jsem, mimi mělo 4,2 mm, pořád trochu krvácím, ale nevím, jeslti bych poznala, že mimi vyšlo, 4 mm je maličko.

koncita
15. říj 2012

@kukujda tak to je blbý, ale každopádně to chce opravdu lékařské ošetření, neriskovala bych...nevím, kde jste, ale co jet někam na pohotovost???

veruska007
15. říj 2012

@kukujda Já byla 12.tt. Četla jsem na netu, že potratit lze i bez revize. Měla jsem jednou mikropotrat v 7.tt a to miminko nebylo skoro vidět, bylo to jen jako brutální ms a pak jsem hned otěhotněla.

jarcula
15. říj 2012

Mám za sebou kyretáž a také bych neriskovala. Pokud se děloha nevyčistí dobře, dochází ke srůstům a dalším komplikacím, které brání dalšímu zdárnému těhotenství. Pokud máš ale doktora, který je ochotný tohle hlídat, tak je možné kyretáž nepodstoupit. Jde o to, že ti musí každý týden udělat uz jestli v děloze nic nezůstalo... Po kyretáži jsem otěhotněla za 3 měsíce, tak to není taková hrůza

kukujda
autor
15. říj 2012

@jarcula
@veruska007
@koncita
My jsme s manželem v UK, ale úplně bokem od měst, na pohotovosti tady utz vůbec nemají, nejbližší je 3 hodiny autem, které nemáme. Ale jsem objednaná na další utz a tam se uvidí. Z revize mám strach, ale trochu jste mě holky uklidnily. Myslela jsem, že je velké riziko že pak je těžké otěhotnět.

kukujda
autor
15. říj 2012

@veruska007 Veruško, dívala jsem se na Vaše články, obrečela jsem to, ale moc mi pomohlo si přečíst vaše prožitky. Moc se o tom nepíše a člověk si pak myslí, že se to stalo jenom jemu. Díky moc za vaše zkušenosti, i když je mi moc líto, že jste tím musela projít.

jarcula
15. říj 2012

@kukujda Dalšího těhotenství se neboj. Mě dokonce doktor doporučil čekat 3-4 měsíce aby se dobře obnovila sliznice dělohy po kyretáži aby pak se mohl plod dobře umístit. Ale myslím, že tady najdeš spoustu diskuzí, kdy holky řeší kdy otěhotnět po kyretáži. Já aby obnova byla rychlejší jsem pak od prvních měsíčků pila kontryhelový čaj 🙂

veruska007
15. říj 2012

@kukujda Revize byla v pohodě, byla jsem na ní dvakrát, po spontánních potratech (19. a 12.tt), vždy se mi neodloučila placenta a málem jsem vykrvácela. Poprvé to bylo náročné, trvala 2h, podruhé jen 15 min, usnula jsem, vzbudila se za čtvrt hodiny na pokoji, dopoledne jsem šla domů, krvácela den, špinila asi 4 dny, nic mě nebolelo, komplikace žádné, otěhotněla jsem pak brzy.

No, pokud jsi do 9.tt, nemusel by být problém jen "odkrvácet", ale kdyby se Ti něco nezdálo (teplota, silné krvácení, silné křečovité bolesti), tak jeď okamžitě do nemocnice.

Jinak na všechno to léčení kolem mi hrozně pomohl kontryhel. Tak držím palce!

veruska007
15. říj 2012

@kukujda Díky... mně tam pak nějaké maminky dost drbaly, že o tom píšu 😔 . Ale samotné mi taky moc pomohlo přečíst si o podobných příbězích, dokud jsem to nezažila, tak jsem o tom věděla snad jen ze špatných filmů. Když se mi to stalo, najednou mi o tom povídaly maminky v okolí, zažila to skoro každá a když ne ona, tak její kamarádka nebo sestra... mně to rozloučení hrozně pomohlo. Člověk to miminko miluje ode dne, kdy najde // ...

kukujda
autor
15. říj 2012

@veruska007 No, já jsem teď v 8+6tt, ale jestli paní doktorka měřila dobře, tak se miminko buď přestalo vyvíjet v 6tt nebo je mladší. Krvácení bylo jako ms, i sražená krev nějaká, bolesti v podbřišku, ale teď mě to všechno přešlo, je mi fyzicky fajn, ale myslím, že mimi v pořádku není, úplně mi vymizely těhotenské příznaky. Tak snad se ve čtvrtek na kontrole dozvím něco pořádného, je to nanic být v nejistotě. Děkuju za podporu.
@jarcula Díky za rady, o tom kontryheli jsem něco slyšela, že je dobrý na "ženské věci". Uvidím ve čtvrtek, snad to bude v pořádku

kukujda
autor
15. říj 2012

@veruska007 No,my jsme s manželem mysleli, podle výsledků od gynekologa, že mimi ani mít nebudeme a tak jsme si řekli, že přestaneme počítat, nebudeme to řešit a sotva jsme si dohodli práci od března tak se mi zpozdila ms a bylo to. No a tak jsme samozřejmě byli hrozně šťastní, hned od začátku jsme mazali bříško, povídali si, manžel dokonce začal okukovat na netu kočárky a teď tohle.. Jsme z toho spaření, teda hlavně já, ale aspoň člověk ví, že není sám.. I když to je smutné..

jarcula
15. říj 2012

@kukujda
Není zač a přeji ať všechno dobře dopadne ...

veruska007
15. říj 2012

@kukujda Já mám kamarádku, co má vždycky takhle dva rané potraty a pak miminko 🙂. Možná, že už jsi odkrvácela úplně a už to bude ok. Bylo to opravdu ještě hodně v začátku. Čtvrtek bude za chvilku 😉. Já po spontánním potratu v 7.tt otěhotněla hned znovu, ale v 19tt to nedopadlo 😔 . Potom jsem otěhotněla po 3 měsících a už to bylo v pohodě. Teď čekám na ms... a pak se uvidí. Zkus si najít nějakou prozatímní seberealizaci 😉. A já teda vždycky otěhotněla, když se mi to vůbec nehodilo. Tak držím palce, ať to co nejrychleji přebolí, kontryhel zabere a nejpozději na jaře jsou další //

clovicek
15. říj 2012

Ahoj, já mám za sebou kyretáž před pěti dny. Hodně jsem nad tím přemýšlela než jsem se rozhodla. Neměla jsem žádné bolesti, nekrvácela jsem a kdybych sama neviděla obrázek na ultrazvuku, nevěřila bych, že se s klubíčkem něco stalo. Bohužel to byla pravda. Chtěla bych co nejdříve být v pořádku, a i to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem na kyretáž šla. Kdybych čekala, až se klubíčko vzdá samo, byly by to dny smutku a trápení pro mě i něj, navíc s nejistým výsledkem a rizikem, že na čištění budu muset i tak...

rozzaarka
19. kvě 2015

Holky nemate zkusenost? Bohuzel to u nas vypada na zamlkle tehotenstvi, zitra jdu jeste na krev a ve ct mi podle hcg doktorka zavola verdikt. Na kontrolni UTZ jdu v pondeli za 14 dni, chce nechat sanci tomu, ze kdyby to dopadlo spatne, tak si telo poradi samo bez revize. Jak tomu muzu pomoct? Cetla jsem neco o kontryhelu, ale radsi bych nejake prakticke zkusenosti. Moc dekuju

zukanak
19. kvě 2015

@rozzaarka ahoj Rozárko, já byla na kyretáži v únoru. Také jsem čekala 14 dnů jestli si tělo neporadí samo - zkoušela jsem osvědčené babské rady jako horkou vanu, kontryhel, červené víno, ale nic. Nicméně všechno zlé je pro něco dobré - i když jsem šla na kyretáž, tak vzorek toho embrya byl poslán na rozbor a přišlo se tak na příčinu. Díky tomu jsem se posunula dál ve vyšetřeních...Držím moc palce, aby to bylo tak, jak bude nejlepší pro tebe

rozzaarka
19. kvě 2015

@zukanak a co to bylo u tebe? kazdopadne dekuju. vzdycky jsem doufala, ze se nam tohle vyhne. ale uprimne, jsem strasne rada, ze mam doma Kubicka, dost me to drzi.

rozzaarka
19. kvě 2015

@zukanak ja mam prave tech 14 dni jistych - doktorka ma pristi tyden dovcu a ordinuje jen v pondeli... ale rada bych je vyuzila nejak smysluplne. jak dlouho ti nedoporucili otehotnet?

xmarg04
19. kvě 2015

@rozzaarka Doporucuju něco s chininem - aperol, tonic, nebo i lekarne umi namíchat chininove tablety. Pak se to valnou většinou rozjede samo, vyzkouseno několikrát (mineno několika kamarádkami, které po zamlklem tehotenstvi nechtely na kyret kvůli dlasimu snazeni)... hodne stetsi...😉

zukanak
19. kvě 2015

@rozzaarka genetická abnormalita, tak pak kolotoč vyšetřeních, zda to byla náhoda nebo nějaký problém u nás. Naštěstí pouhá náhoda, takže se už tento měsíc snažíme....Takže nám doporučili až budeme mít hotová všechna vyšetření

rozzaarka
19. kvě 2015

@xmarg04 dekuju 🙂 zatim si toho telo evidentne nevsimlo. No, treba jeste zjistim, ze je to ok 🙂 kazdopadne dekuju 🙂

rozzaarka
19. kvě 2015

@zukanak tak drzim palecky 🙂 urcite se brzy zadari 🙂

xmarg04
19. kvě 2015

@rozzaarka A není brzo? Me chteli hnat na kyretaz, když v 7+5 nebylo nic videt, jen prazdny vacek. Te zamlkline je dneska uz skoro 9 mesicu...😉 Drzim pesti, at to dobře dopadne...😉

rozzaarka
19. kvě 2015

@xmarg04 byla jsem na utz 5+4, a od toho vcera to byly 3 tydny. nebylo videt nic, byla tam nejaka "bublina", zadne srdicko. kdyz to zmerila, odpovidala bublina 6+6 ☹ takze moc sanci si fakt nedavam. ale vis jak, z toho hrozneho, co se muze stat, je tohle asi to nejmensi ☹

xmarg04
19. kvě 2015

@rozzaarka Jsi pozitivni, to je dobře. Snad to klapne a pokud ne, urcite se to brzo podari znova...😉

rozzaarka
19. kvě 2015

@xmarg04 no, hroutit se nechci, ale možná bude hůř po definitivním verdiktu...spis doufám, ze příště už se to nestane... Každopádně díky za podporu🙂

veverik_
11. črc 2015

Holky prosim poznám nejak ze uz k potratu došlo? Tyden silně krvacim, nic mě nebolí. Sem tam odejde nějaká cucka, ale nic velkého. Odejde plod v kuse nebo jinak? na UTZ jdu v pondeli, tam se to dozvím s jistotou.

gepe
11. črc 2015

@veverik_ v kolikatem tt jsi? Odchazi vetsinou cely, plus plodovy vak a muzou i casti zbytnele sliznice delohy, to vsak spis pozdeji. Zalezi vsak na tom v kolikatem TT jsi.