Jak poznám zamlklý potrat? Kolik dní bych byla v nemoc.?

kikina9
26. dub 2011

Holky, které máte za sebou zamlklý potrat, měly jste nějaké problémy, nebo jak lze poznat kromě ultrazvuku, že jde o zamlklý potrat?
Minulý týden jsem byla na ultrazvuku, byla jsem 6+3, a zatím bohužel nebylo vidět srdíčko. Hladinu HCG jsem měla dost vysokou, 27000. Doktor si mě pozval na kontrolu za týden. Mám strašný strach ze zamlklého těhotenství, tak bych vás chtěla poprosit, kdybyste mě napsaly, jak se to u vás projevilo, jak jste se cítily, zda jste měly pořád těhotenské příznaky apod. Já na sobě teda pořád pozoruji docela velkou únavu, a chvílemi mě pobolívá břicho, jako bych měla dosta MS. A nevíte, jestli HCG roste i při zamlklém potratu?
A jak je to po revizi, kolik dní jste byly v nemocnici, a byla nutná pracovní neschopnost?

kvakuska
17. črc 2014

@ikaty nečekala bych pár dní, není důvod, ale zašla bych určitě ještě k jinému lékaři, který má dobrý ultrazvuk ... pokud by se opravdu potvrdilo, že srdíčko netluče, tak revize bude bohužel asi nutná ... držím palce 😠

holubice.petra
17. črc 2014

Zamlkle tehotenstvi poznat nejde....


@ikaty pokud byl prcek uz dva tydny pozadu tak na nic necekej a upaluj na revizi...muzes si koledovat i o otravu ☹ pred kazdou revizi delaji v nemocnici jeste pred zakrokem kontrolni utz...(uz jsem to zazila 2x ☹ )...hodne stesti

luci12345
9. led 2015

Zamlklé těhotenství mám teď bohužel za sebou i já a také nepotěším. Ještě před tím než sdělím mé zkušenosti bych chtěla říct, že je nesmysl zkoumat jakékoli možné problémy, které by mohly nastat, jakékoli negativní myšlenky totiž plodu vůbec neprospívají. S přítelem jsme se dlouho snažili o miminko a když to nešlo, tak jsem si řekli, že to tak asi má být a přestali jsme to řešit a hned příští měsíc jsem otěhotněla....
Všechno probíhalo v pořádku, ale stejně mi to nedalo a začala jsem si pročítat možné problémy které by mohly nastat...neměla jsem žádné komplikace, měla jsem většinu příznaků těhotenství (bolavá prsa, celodenní nevolnost, citlivost na pachy, únava...žádné krvácení ani bolesti břicha..) V 8tt jsem šla na utz a gynekolog sdělil, že ve váčku není nic vidět ani slyšet, tak mě poslal do nemocnice, tam také nic kromě váčku neviděli. Ihned mě hospitalizovali, odebrali krev na hcg - měla jsem hodnotu 116 827, což jsem si říkala, že při tak velké hodnotě tam mimí prostě někde musí být, bohužel po 2 dnech hodnota hcg klesla na 106 000, tak mě poslali na revizi. Ten den mě poslali domů a řekli že můžu kromě dodržení šestinedělí normálně fungovat. Po revizi všechno v pořádku, nic nebolí, je to krátký zákrok - trvá 10-15 minut. Spíš po psychické stránce je ta rekonvalescence horší. Proto se holky nestresujte a nečtěte žádné články o možných komplikacích. V těhotenství je psychika alfou a omegou, musíme myslet pozitivně 🙂

honeysun
29. dub 2015

Zamlklé těhotenství nepoznaš. Minulý týden jsem byla na ultrazvuku, byla jsem 7+0, a zatím bohužel nebylo vidět srdíčko. Hladinu HCG jsem měla dost vysokou, 26000. Doktor si mě pozval na kontrolu za týden, 8+0tt srdičko nebilo a doktor konstatoval zamlkle těhotenství. Za 5 dnu jdu na revizi. To že něco není v pořádku jsem poznala podle vymizení tehotenských příznaku, špinění a poslední týden se mi příšerně zhoršila pleť.

clare379
29. dub 2015

Já vůbec žádné příznaky neměla...zjistili mi to až na velkém ultrazvuku ve 20tt. A to jsem ještě tak 2 dny předtím cítila pohyby :( A v nemocnici jsem byla tak 5 dní... Neboj, určitě to bude v pohodě, na srdíčko je ještě brzo...

smallinka
29. dub 2015

Měla jsem taky ZT - nebylo srdíčko. Neměla jsem vůbec žádné příznaky toho, že je něco v nepořádku, naopak mi bylo šouvl. Proto se to také jmenuje zamklé těh. Čekaly jsem asi do 9 týdne.... Mám dobrého gyndaře, nabídl mi ambulantní hospitalizace v Gyncentrum - Brno Orlí - nevím odkud jste. Řekl mi, že se samozřejmě může poslat na 2 dny do nemocnice, ale já si samozřejmě vybrala možnost, že můžu 2 hodiny po kyretáži s manželem domů pěkně do své postýlky, byla jsem za to moc vděčná. Jinak je pravda, že v tvém případě se srdíčko může ještě klidně objevit. Jinak jsem tam byla myslim ve čtvrtek, v pátek jsem si vzala volno a pak šla do práce v pondělí normálně, v práci sedím u pc tak to nevadilo, ale pokud by si dělala nějako práci např. ve skladě, tak asi neschopenku budeš určitě potřebovat.

mashley
3. čer 2016

Ahoj holky, jsem ve 12 tt. Podle ultrazvuku je vše v pořádku, ale podle krve mám velmi slabý plod a nízký obsah Hcg. Doktorka mi sdělila, že se může jednat o zamlklé těhu. Už se to některé stalo? Ultrazvuk dobrý a krev špatná? Děkuji

linee
3. čer 2016

6+3 je nekdy moc brzy na to, aby bylo videt srdicko. Toho se neboj. U mne to poznala dr. podle nerostouciho plodu (srovnani nekolika utz s odstupem nekolika dnu) a hladina hcg take nerostla, jak mela. 27000 je moc krasna hladina hcg, ja mela ani ne 1500. Zcela uprimne - sama to nepoznas a v teto faze bych se spise uklidnovala, ze je vse v poradku a dodavala sobe i miminku silu, ze vse bude v poradku, nez myslela na to, jak to vse nedopadne. Takze klid, vsechny spatne myslenky pryc a dej sobe i mimi pohodu. Vice proto udelat nemuzes. Drzim palce

kristynka19
25. čer 2016

Ahoj , 25.5 jsem se dozvěděla že čekám druhé miminko , byla jsem zrovna 6+1 . bez srdeční akce . což na to bylo ještě brzo .. Můj gynekolog mě objednal za měsíc na kontrolu s tím ze už dostanu tehotensky průkaz atd . což bylo 22.6 .. Šla jsem k doktorovi na ultrazvuk , když mi ho dělal nic nebylo vidět , co už říkal ze je poněkud divný , takže me vzal vnitřním ultrazvukem a tam mi zjistil že to umřelo , seklo se to v 8+3 týden což jsem mela byt v 11tydnu . bylo to pro me vážně hrozny , ještě ten den jsem musela nastoupit do nemocnice na zákrok , něco jako interrupce . furt si pokládám otázku co se vlastně stalo , proč jsem o to přišla . hrozně mě to mrzí .:(

lenusaak
28. čer 2016

Ja po IVF otehotnila, ale doprovázelo mě celou dobu špineni, až krvaceni. Plod byl opožděny, coz u IVF by byt nemělo ( ovulaci vyvolavaji lekari, transfer je delan presne na den, čili tt menstruace a tt velikosti plodu by mely byt shodující se) takze u nas to byl první impuls. Srdicko tlouklo a pak přestalo v 7tt, potratila jsem samovolne v 10tt. Priznak u mě neprosperujicijo těhu bylo asi 3tydeni špineni a krvacení. Ale krvaceni v těhu je časty jev nesignalizujici hned něco špatného. Takze je to celkově težké ZT rozpoznat.

mates92
19. led 2017

Ahojky... Když je v 7tt vyvinuté srdíčko, je možné, že může být i přes to zamlkly potrat? Že by srdíčko přestalo bít i když je vyvinuté? Koncem ledna jdu na genetiku a hrozbě se bojím :( teď jsem cca 11tt

lucinka58
19. led 2017

@mates92 Možné to je.... Já měla v 7 tt srdeční činnost prokázanou a v 9tt už srdíčko nebilo, takže následovala revize....

arielka222
19. led 2017

Já byla na kontrole v 7tt a srdicko krasne tlouklo, pak jsem šla na kotrolu v 12tt u už srdicko nebylo a musela jsem na revizi. Vývoj se zastavil někdy v 10tt a já opravdu nic netušila. Nela jsem i tehu příznaky a stejně to bylo blbe. Tak asi tak. Hold se to bohuze stává. Obrecela jsem to. A teď se snažíme zase.

mates92
19. led 2017

@arielka222 Achjo, ja se ty genetiky nemůžu dočkat, každý den nad tím přemýšlím ☹ Ale to je hold příroda, někomu je to souzeno, někomu ne no.

mates92
19. led 2017

Nejvíc mě irituje to, že některé které si to vůbec nezaslouží rodí jak na běžícím pásu, chlastaji do toho a bůh ví co ještě a mají zdravá miminka a jsou bez problémů. Člověk co se snaží a doufá, že vše bude v pořádku, tak to doplatí. Blbej zákon schválnosti, fakt!

arielka222
19. led 2017

@mates92 já myslím ze se vůbec nemusíš bat, určitě bude vse v pořádku ;) hold jsem si vybrala černého Petra tak doufám ze podruhé to bude už ok.
Ano maď pravdu to mě štve taky. Já nekouřím, nepiju, jsem zdrava a mladá a manžel taky. Jíme zdrave, miminko můžeme hezký zajistit a vidíš, stejně k nám nechce :/

mates92
19. led 2017

@arielka222 na podruhé to určitě vyjde 🙂 ono se to štěstí unaví a vyjde to ❤musíme jen věřit, nic víc neuděláme. Život je hold nespravedlivý, ať se člověk snaží sebevíc, tak je to stejne naprd.

mates92
25. led 2017

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat... Kdybych prodělala nedej bože zamlkly potrat, bylo by to znát třeba na tehotenskem testu, že by druhá čárka byla světlejší než předtím?

linee
25. led 2017

@mates92 ano, ale ne hned, hladina hcg pomaly klesa, neni to tak, ze bezprostredne po potratu mas 0. Muze to trvat i par tydnu...

mates92
25. led 2017

No jasně, to já vím, že třeba až za měsíc klesne na 0 🙂 já jen, jestli to jde poznat třeba na tehotenskem testu právě 🙂

mates92
25. led 2017

@linee No jasně, to já vím, že třeba až za měsíc klesne na 0 🙂 já jen, jestli to jde poznat třeba na tehotenskem testu právě 🙂

swizz
25. led 2017

@mates92 A ty máš nějaké důvody k obavám ze zamlklého těhu? Možná jsem jen nepozorně četla a bylo to zmíněno ale pokud tě to ještě nepotkalo tak na to nemysli, určitě vše dobře dopadne! 🙂 je třeba myslet pozitivně.

mates92
25. led 2017

@swizz Přímo důvod nemám. V pátek jdu na genetiku, ale mám obavy ze špatných zpráv . Asi jako každá si čtu samé blbosti na internetu a pak se z toho každý den hroutím 😀😖, vím že číst nemám, ale prostě mi to nedá. Jsem na tohle hrozná, tak snad bude všechno v pořádku. Kdybych alespoň měla nějaké příznaky těhotenství 😕😀

swizz
25. led 2017

@mates92 No pokud se chceš tomuhle trochu vyhnout, pořiď si nějakou hezky zpracovanou knihu o těhotenství, která tě bude bavit číst - já mám trilogii od Doc. Pařízka těhotenství, porod, dítě a je tam úplně vše...ráda si v tom čtu a jsou to opravdu informace prověřené, od lékařů a krásně zpracované včetně fotek...alespoň nelezu pořád na internet 😉
I když tu vesměs holky podrží a podpoří, je to pořád internet a narazíš na mraky informací, které tě zbytečně vyděsí... Přeji hlavně ať to dobře dopadne...

mates92
25. led 2017

@swizz Já vím, máš pravdu... Jednu knížečku doma mám, tak se do ní pustím 🙂 moc děkuji ❤

aneta33
25. led 2017

Já nepoznala... jediné co tak se mi zmírnila nevolnost.
Do nemocnice jsem nastoupila odpoledne, druhý den ráno zákrok a další den po vizitě domů...

absintka19
25. led 2017

@mates92 srdicko na zacatku neni plne vyvinute, ale je tam. A stat se muze kdykoliv ze plod odumre. Klidne i v tretim trimestru. Proc se tim ale stresovat?

absintka19
25. led 2017

@mates92 s testem neblbnete 🙂 stresem si navodite akorat stres pro miminko....bud to bude ok nebo ne...nezmenite to, stresem si sobe i mimi jen skodite....

linee
25. led 2017

@mates92 ano poznas. Ale asi takto. Pokud je to planovane a miminko si prejes a momentalne nemas zadny duvod si myslet, ze probehnulo zamlkle tehu, tak nic takoveho necti, nalad se pozitivne a tes se z toho, ze to vubec vyslo. Chapu, ze je nekdy dobre byt pripraveny na nejhorsi, ale momentalne neni proto duvod a posledni, co miminku na zacatku tehu chybi je stres. Relaxuj, hod se do pohody a tes se na prcka🙂) Vic opravdu udelat nemuzes🙂

mates92
25. led 2017

@linee To je pravda... Co se stane se má stát, ale pořád raději počítám s nejhorším. První trimestr je buď a nebo 🙂