Jak poznám zamlklý potrat? Kolik dní bych byla v nemoc.?

kikina9
26. dub 2011

Holky, které máte za sebou zamlklý potrat, měly jste nějaké problémy, nebo jak lze poznat kromě ultrazvuku, že jde o zamlklý potrat?
Minulý týden jsem byla na ultrazvuku, byla jsem 6+3, a zatím bohužel nebylo vidět srdíčko. Hladinu HCG jsem měla dost vysokou, 27000. Doktor si mě pozval na kontrolu za týden. Mám strašný strach ze zamlklého těhotenství, tak bych vás chtěla poprosit, kdybyste mě napsaly, jak se to u vás projevilo, jak jste se cítily, zda jste měly pořád těhotenské příznaky apod. Já na sobě teda pořád pozoruji docela velkou únavu, a chvílemi mě pobolívá břicho, jako bych měla dosta MS. A nevíte, jestli HCG roste i při zamlklém potratu?
A jak je to po revizi, kolik dní jste byly v nemocnici, a byla nutná pracovní neschopnost?

dlabinecka
26. dub 2011

Ahoj, osobní zkušenost nemám, ale moje sestra měla zamlklý potrat 3x. HCG neroste, naopak. A příznaky neměla vůbec žádné. poznala to až podle UTZ. Držím palce, at je vše o.k. Jo, a po revizi šla po pár hodínách domů a do práce hned. PN určitě neměla.

madormi
26. dub 2011

ahoj, já po každé / měla jsem dva/ začla krvácet a vymizely všechny těhu příznaky jako bolest prsou a tak, a neschopenku jsem po revizi měla, dost mě bolelo břicho a hlavně psychicky jsem se musela dát do kupy trošku

aemmi
26. dub 2011

Mysli pozitivně!!! určitě to nebude zamlklý těhotenství, u mě touhle dobou srdíčko taky ještě vidět nebylo, myslím, že tohle pobolívání břicha je normální, to jsem měla taky a únava těhotenství taky odpovídá 😉

bufina
26. dub 2011

Já taky osobní zkušenost nemám, ale sama doma to určitě nepoznáš. Kamarádka byla těhotná, už bylo vidět i srdíčko a pak šla na screening v 13tt a zjistili zamlklé těhu. A cítila se do té doby výborně... Nad těmato věcma vůbec nepřemýšlej. Mně u obou těhu pobolívalo břicho pořád, jako bych měla dostat MS, přestalo to až kolem 16tt. Je to tím jak se tam mimčo hnízdí a děloha zvětšuje.

mirka00
26. dub 2011

ja mám tiež skusenost ☹ bolo to v 5 tt a mala som hrozne nízke hcg a ani ma nečistili,počkala som na menzes ale to som ešte nikdy nezažila!krv sa zo mna do slova valila!!!

zlababa07
26. dub 2011

Ahoj, já to zažila bohužel 2x . Pokaždé se objevilo slabounké špinění, tak den nato vymizely bolesti prsou a nevolnosti a také 6.smysl mi napovídal, že něco není ok 😖 Po revizi mě pustili pokaždé ještě ten den odpo a pracovní neschopnost tak 2-3 dny, ale u mě tedy spíš kvůli psychice, bolesti jsem měla asi jako při ms a jen ten den. Každopádně držím palce, aby to nebyl tvůj případ, zkus se tím neznepokojovat a myslet pozitivně, to je půlka úspěchu.

fram
27. dub 2011

Já to nepoznala, měla jsem těhu příznaky, nešpinila a přesto srdíčko netlouklo ☹ Na revizi jsem nastoupila ve 14h do nemocnice a v 17.30 už jela domů. Neschopenku jsem neměla vůbec, jen jsem si 1 den po revizi vzala dovolenou. Ale všechno záleží na tom, jaký je stav po revizi a v jakém týdnu se provádí. Ale být tebou, snažím se nestresovat dokud se nic neděje. Moc držím palce,ať se srdíčko objeví.

laska.nezna.hranic
27. dub 2011

právě proto, že je zamlklý, to nepoznáš. z nemocnice jsem šla druhý den po zákroku.
mirka - jak můžeš v 5 tt mluvit o zamlklém, když v té době ještě ani doktor srdíčko potvrdit nemůže. to ti k tomu stačilo hcg z krve a víc to nikdo neřešil? moje doktorka by mě ohledně těhu nikdy nepozvala dřív než v 7 tt... krev na hcg už nebere, posílá pak rovnou na utz na potvrzení srdíčka

zizelin
28. dub 2011

Já jsem to nepoznala, vše bylo ok, žádné špinění nebo krvácení. V 9tt se to zjistilo na UTZ (v 8tt nemohl dr. najít srdíčko). Jenom mi bylo trochu divný, že mi není špatně - řekla bych že docela (ne vždycky) platí, že kdo zvrací nepotrácí.. Asi to chce myslet pozitivně, ale taky je někdy lepší počítat s horším a doufat v lepší.. Na kliniku jsem nastoupila ráno, odpoledne mě manžel odvezl domů, byla jsem na mateřské, takže bez neschopenky. Psychicky jsem na tom byla špatně hodně dlouho..

anett3
28. dub 2011

Ahoj, já byla u doktora dneska a bohužel mi potvrdil zamlklý potrat, jsem v 7tt a neviděl srdíčko ☹ tak v pondělí jdu do nemocnice. Jen se mi to zdá docela brzo, že ještě nepočká, přece jen 7tt? Do nemocnice mě hnal už dneska, ať je to prý co nejdříve... Přitom prsa mě pořád bolí a příznaky taky mám, nekrvácím ani nic... Nedá se nic jiného než věřit doktorovi...

honzulka
28. dub 2011

A bral ti dnes krev?já měla jen podezření na ZP a zachránilo mě,že hladina HCG vyrostla a v den,kdy já už šla sbalená na revizi se i mimi ukázalo...

lenkacar
28. dub 2011

já jsem neměla vůbec žádné příznaky ,nepoznáš to .. 😒 až dle utz na běžné kontrole ..nevzdávej to .. 😉

jankanej
14. pro 2011

Ahoj holky, potřebuju poradit...dneska jsem měla zpožděné měsíčky....zpožděné, jenže normálně když menstruuju, tak slabě krvácím, ale ted ze mě padají velké kusy tkání...už jsem to jednou zažila a měla jsem samovolný potrat ve druhém měsíci, podle mě nejsem tolik ale méně nicméně i tak je to dost tkáně než při normální mentruaci, myslíte že by to mohl být potrat? je mi hrozně blbě, strašně se mi motá hlava a modlím se at neomdlím - muž v práci a doma mám dvouleté dítko a autem se tedka bojím k dr...prosím můžu slyšet názor? děkuji nejsem ta která hned letí k doktorovi a zase nechci plašit kdyby něco....omdlela jsem 2x v životě ale tedka je mi fakt divně a už se málem i stalo....ještě že tu byla kámoška.... 😖 😖 😖

petpop
14. pro 2011

Nemela jsem srdicko ani v 9+neco.. Jinak jsem se citila dobre, jen pozdeji jsem si uvedomila, ze mi presly vsechny tehu priznaky (prestaly me bolet prsa apod.) Byla jsem pozvana na dalsi UTZ, ale do te doby jsem zacla lehounce spinit, po dvou dnech silneji, HCG kleslo a cca za tyden jsem samovolne potratila..

lucinka_jm
16. únor 2012

ahoj mam ten samy problém jsem v 8tt a bohužel mi doktorka oznámila ze jsem v neperspektivním těh.,že není znatelná srdeční činnost,byla jsem poslána ještě na další vyšetření s tím ,že mě chtěli poslat na zákrok ,vyškemrala jsem si ještě 2 dny.zítra jdu na vyšetření a pokud se nic nezmění musím na vyčištění.chtěla jsem se zeptat jak dlouho to trvá někdo píše ,že den a někdo že šel dom až den poté.vše ale odpovída normálnímu těh.,mám veškeré příznaky+ mi začaly ranní nevolnosti,jsem zmatená a pořád doufám,ikdyž spíše počítám se zákrokem:díky předem ☹

barikiss
22. bře 2012

ahoj v 9 tydnu tehotenstvi mi doktor zjistil zamlknuty potrat...byl to pro mné šok...zadne priznaky jsem nemnela bylo mi fajn nic nenasvedcovalo potratu... Na miminko jsme se s přítelem těšili a tet tohle....sla jsem na kontrolu k doktorovi ten mne v ten den poslal na nejake vysetreni a tim se to potvrdilo a druhy den jsem uz sla na operaci ktera trvala asi 10 minut a druhy den jsem uz sla domu...mam po operaci teprv 10 dni ale trapi mne to a boli stejne jako ten den kdy jsem se to dozvedela....

verusenka777
21. dub 2013

Ahoj snažilky,také přidávám zkušenost...v září 2012 jsem samovolně potratila cca v 5tt , pokoušeli jsme se o mimi dál a vyšlo to jsem 9+5tt,ale doktor mi dnes řekl že miminku přestalo být srdíčko,takže si mě pozval na zítra na další UTZ a když se to potvrdí tak hned na revizi...je fakt že mě poslední dva dny úplně přestaly bolet prsa,takže asi na tom něco bude,protože předtím jsem se jich nemohla ani dotknout a teď vůbec nic.... ach jo,ani podruhé nám to nevyšlo. Přeji Vám všem co nejdříve 2 // a klidné těhotenství.

beandy
20. kvě 2013

Ahojky, měla jsem zamlklé těhotenství letošní rok. Zjistila mi to doktorka 1.3. z normální kontroly podle ultrazvuku, 7.3. jsem šla na kyretáž. Byla jsem podle MS v 10tt, miminko bylo velikostně 7tt. Něco mi nehrálo když se mi najednou udělalo dobře - v těhotenství mi bylo tak špatně, že sem lezla po zdi. 😒 Začalo mě taky pobolívat břicho, ale myslela jsem si že se mi roztahuje děloha. No nebylo tomu tak, ale teď už bych to poznala dřív podle té bolesti kdyby se něco špatnýho dělo.

maudn
20. kvě 2013

termín máš dle ms nebo ultrazvuku? protože já to měla stejně, ale měla jsem později ms, takže dítě nebylo 7+0 ale 5+0 a tak to vypadalo jako zamlklé, já to psychicky nevydržela a zašla do soukromého zařízení o 4 dny později a vše v pořádku

luu23
15. únor 2014

Ahojky holky chtěla bych se zeptat co by mohlo znamenat že mi začíná měknout bříško ? Jsem 8 měsíci a nevím jestli se mám bát 😒 předem děkuji za odpověd

milka94
10. kvě 2014

Ahoj holky... potřebuju poradit. Neplánovali jsme mimi. Před třemi týdny jsem dostala antibiotika... ještě je dobírám. Dneska ráno jsem šla na malou a vypadlo ze mě takovej velkej hlen v obalu a ve tvaru vejce a uvnitř bylo něco bílého.. bolí mě v podbřišku a pravá strana břicha mě bolí - pálí, nekrvácím a nemam teplotu.. myslíte že by to mohl být potrat? ☹

zuhra
29. kvě 2014

Ahoj, ja sla na kontrolu v 7+3. doktorka (byla jsem u ni poprve), rikala ze vidi zloutkovy vacek a male embryo. nezdalo se mi to (podle me by mohlo uz byt videt srdicko), ale ujistila mne, ze je to normalni a mam prijit za 14 dni. asi za tyden jsem zacal velmi mirne spinit (pouze na papire po vymoceni) a bolest podbrisku byla trochu jina nez predtim, normalne bych to neresila, ale jak se mi to nezdalo (ten vyrok doktorky), jela jsem na pohotovost, pan doktor rekl, ze mimi na 6+0, embryo 4mm, ja byla 8+5. druhy den na revizi. Nepoznala jsem to - prsa bolela, bricho rostlo, unava, motani hlavy, kdyz jsem neco nesnedla. neschopenku mam, kontrola za tyden od revize.

hanule2
16. čer 2014

Ahoj, moje posledni tehotenstvi zpocatku doprovazely vsechny priznaky jako nevolnost, boleni prsou, ale od 5tt i spineni. Dostala jsem utrogestan a ascorutin a snazili mi plod udrzet. Bohuzel po tydnu uzivani najednou prestaly prsa bolet, vecer bolesti v podbrisku a druhy den bylo bohuzel po vsem...
Drzim palecky, at je u tebe vse v poradku 🙂

pampalin
30. čer 2014

Ahoj! Tak já bych nad revizí teda vůbec zatím nepřemýšlela, protože srdíčko může klidně být vidět už i zítra nebo i za pár dní. Jinak já po revizi šla za 4 hodiny domů.

pt1981
30. čer 2014

ahoj, nestresuj se, nemusí to dopadnout tak, jak to vypadá... Třeba tam už srdíčko bude 🙂. Já jsem čekala dvojčata, o jedno miminko jsem přišla v 8+6 a příznaky jsem neměla vůbec žádné. A to jsem byla 8+5 na gynekologii a tam bylo vše ok. Na revizi jsem nebyla, nosím je stále v sobě, kvůli druhému dítěti.... Doufám, že u tebe bude vše ok a o miminko nepřijdeš...

leni84
30. čer 2014

@kikina9 Ahoj, já mám za sebou jeden zamlklý potrat (před 3 roky) a jeden spontánní (před několika měsíci). Bohužel - zamlklý potrat se poznat nedá, většinou se odhalí při kontrole, kdy miminko neodpovídá velikosti a nebije srdíčko - tak to bylo i v mém případě. Ovšem, ty jsi teprve na začátku a v tomto stádiu skutečně nemusí být srdíčko na ultrazvuku ještě vidět! Hcg máš krásné, takže bych se vsadila, že příště vidět už bude..😉 Co se týká revize - já jí podstoupit musela, jelikož jsem v sobě měla miminko mrtvé už 3 týdny a nemělo se k odloučení..Samotný zákrok trvá cca 20 minut pod celkovou narkózou. V nemocnici jsem byla přes noc (doporučují to), ale být to tak nemusí..Můžeš odejít po cca 2-3 hodinách domů..Já jsem ale byla za tu noc v nemocnici nakonec ráda - dost jsem krvácela, tak jsem byla ráda, že jsem pod lékařským dohledem..V "šestinedělí" po revizi jsem neměla žádné problémy..cca 3 dny jsem silněji krvácela, pak cca týden slabě, a pak už v pohodě..první menstruaci jsem dostala normálně jako klasickou..Neschopenku mi v nemocnici při příjmu nabízeli, ale já jí nechtěla - můžeš si vybrat..Pár měsíců po revizi jsem znovu otěhotněla a narodila se nám zdravá dcerka..po dcerce jsem prodělala jeden spontánní potrat hned na začátku těhotenství, vyčistila jsem se sama, takže revize nebyla nutná a teď jsem znovu těhotná a v září se nám narodí další miminko..Určitě nemysli hned na to špatné, i když tvé obavy chápu! Je to smutné, ale kdyby náhodou došlo na nejhorší, tak to zkus brát tak, že s miminkem bylo něco špatně, tak to hned takhle na začátku vzdalo..Moc držím palce!

vlajka1
30. čer 2014

Nekrvácela jsem ani nešpinila, kromě takového vnitřního pocitu, že není něco v pořádku mi nebylo vůbec nic. Podstoupila jsem revizi v 8+2 v nemocnici byla jeden den a doma pak necelý týden. Každopádně držím pěsti, ještě se srdíčko může ukázat 🙂

pinkwenousek
10. črc 2014

Ahoj holky, i já přidávám svou zkušenost. První těhotenství jsem měla úplně vzorové, všechno v pořádku. O druhém už tohle říct nemůžu - před 14 dny jsem navštívila svého doktora po té, co se objevily na těhu testu //. Na ultrazvuku byly dvě dutinky, z toho jedna výrazně větší - doktor mi řekl, že vyvíjet se bude jen jedna. Lehce jsem špinila - prý z těla odcházelo embryo z menší dutinky. Týden na to jsem šla na kontrolu a bylo všechno v pořádku. Ovšem dva dny na to jsem začala krvácet a mít silné bolesti v podbřišku. V nemocnici mi řekli, že mají podezření na missed Ab (zamlklý potrat), velikost miminka prý vůbec neodpovídá 6+4. Dnes jsem byla u svého doktora - vypadá to, že dvojče, které jsem začala potrácet s sebou strhlo i to druhé. Řešení velikosti považuje můj doktor za zavádějící, prý jsem mohla otěhotnět dýl. Nicméně prý tomu dává hodně malou šanci, teď ještě čekám na výsledky Hcg a na to, co se bude dít... s největší pravděpodobností mě prý příští týden čeká revize. ☹

mydvaapes1
10. črc 2014

Já při zamlklém neměla vůbec nevolnosti....to bylo mé poznávací znamení oproti tomu pravému těhu. Já šla cca 2hod. po revizi domů, s doprovodem. Kdybych ho neměla, musela bych zůstat na noc. Neschopenku jsem neměla, vzala jsem si 3 dny dovolené.

ikaty
16. črc 2014

Ahoj, jsem prvne tehotna v 10tydnu dle ultrazvuku 8+2. Dnes sem zacla mirne spinit po delsim uvazeni sem se vydala na pohotovost. Tam mi lekarka rekla, ze dite nema odezvu srdce ( prvni odezvu sem mela v 5 tydnu) hned mi rikala ze musim na potrat, ted akorat nemuzu spat, premyslim jak je to mozne a jestli nemam jit i nekam jinam (ma doktorka ma 14dni dovcu) po precteni ruznych clanku zde na portalu, verim, ze to asi je k.o. ☹ prsa uz me nejaky den neboli a druhy den se citim unavena. Mam jit na potrat hned jak mi doporucovala nebo mam par dni pockat a zajit i k jinemu lekari? Dekuji za rady