Jak probíhá interrupce ve 14tt kvůli vývojové vadě?

diankaary
11. pro 2013

Mám minimální naději na zdravé miminko, jsem ve 13tt. Ještě vše nemám sice potvrzené, ale zajímá mě na co se mám připravit v krajním případě. Nejspíš mi ji prý dělali v Brně. Děkuji za odpověďi.

lenkalenulka
11. pro 2013

☹ doufej jeste ze vse bude nakonec v poradku! Snad interupce nebude treba, drzim ti palce!

loafeer
11. pro 2013

Bohužel v tomto týdnu těhotenství se nejedná o interupci jako takovou- to už je nelegální, ale plod se bude muset ,,porodit,,....Díky oxytocinových infuzím se vyvolají stahy. Po tomto dojde k vypuzení plodu a pak probíhá kyretáž- čištění dělohy v narkoze. Doufam, ze to nebude treba, drzim pesti, at vse dopadne dobre!!!!!

zazulka
11. pro 2013

@loafeer... je to určitě tak? V tomhle týdnu? Já myslela, že porodit se musí miminko starší, po 24tt ... ale možná kecám...holka, Ty máš teda trápení... ☹ Kéž by testy vyšly dobře!

winterska
11. pro 2013

Ano, doufej, že se to nebudeš muset řešit, ale pokud ano, tak z vlastní zkušenosti před 2 lety ti mohu říci toto: při NT screeningu mi našli jak v krvi, tak pod UTZ tak i po odběru choriových klků nadbytečný 18. chromozom - Edwardse. Druhý den jsme do centra zašli znova, genetička to potvrdila a rovnou nám vypsala žádanku do nemocnice na přerušení. Tam jsme zašli hned druhý den ráno, v poledne jsem už ležela v posteli. Odpoledne mi zavedli do dělohy nějaké rozšiřující trubičky. Bylo to dost bolestivé, až jsem jim tam omdlela a bolesti jsem měla až do druhého dne ráno, kdy byl zákrok. Bylo to dlouhé čekání na sál, ale když jsem se dočkala, rychle mě uspali a za chvíli jsem se probudila už u sebe na pokoji. Měla jsem velké štěstí, že mě dr. velmi dobře vyčistila, už navečer jsem nešpinila a bolesti nebyly vůbec žádné. Další den jsem šla domů. Bolest byla jen na srdíčku, ale moje gyndr mě nechala skoro měsíc doma, za cca 5 týdnů po zákroku přišla první MS a my se brzy mohli začít snažit o nové mimi.

partyzanka91
13. pro 2013

zazulka: miminka po 24 tt se už zachraňují tam už není možný potrat ani ze zdravotních důvodů. Jen by mě zajímalo když se vyvolává porod 24 tt tak co se potom s plodem udělá, vždyť je přeci živý ne?
diankaary: moc držím palečky aby se tak nemuselo stát, třeba nakonec odběr klků ukáže že miminko přeci jen bude zdravé. Pokud je po tomto odběru skutečně nemocných jen 1 díte ze 17 a 16 zdravých tak to je ještě dost velká naděje ne?

picasso
13. pro 2013

Tady jsou informace http://www.gynekologie-brno.cz/interupce-brno.html
Doufám, že nebudou potřeba, hodně štěstí.

barunkaw
4. únor 2014

Nevim jak to dopadlo... Ale já měla pozitivní screening až v 16tt.
Musela jsem na plodovku a výsledek byl až skoro v 25tt. ( v pořadku).
Legalní interupce se dělají do 12tt.