Jak rozeznat, jestli potratila nebo šla na interrupci?

handlap
26. srp 2015

Nedavno mi moje pritelkyne poslala fotku s tehotenskym testem a byl pozitivni ale zepri to nebyl jediny test co sidelala pred dvoumi dny mi rekla ze byla u gynekologa a zepri se plod neudrzel ted ma krvaceni a mirne bolesti bricha a bude to mi zepri asi 3 tydny a co sem cetl tak to sedi spis na potrat mate stim nekdo zkusenost da se to nejak rozeznat nebo zjistit jesi to byl chteny potrat nebo se jednalo o nestastnou nahodu? Dekuji za odpovedi ☹

karlajasmine
26. srp 2015

@handlap potraty jsou hodne caste, v 1.trimestru se neudrzi az 20-25% vsech tehotenstvi.. takze pokud ti bezne nelze, neni duvod ji neverit..

shine2015
26. srp 2015

Nejak nechapu, proč té hned jako partnera napadá,že Ti lze??? Vy máte nejsou krizi? Nebo už někdy lhala??? Má nějaký důvod,proč by miminko s Tebou nechtěla??? Proč ji podezírás že lži? Spíš by jsi měl při ní stát.....vidíš nyní,že ji to trápí?

Podle mě vůbec lhát nemusí...ale vás vztah se mi zda z tak krátkého popisu subjektivně pouze podivný...

mogwaika
26. srp 2015

@handlap krvácení po samovolném potratu v podstatě nemůžeš rozeznat od krvácení po interupci. Ne, zjistit to nemůžeš, pokud Ti to sama neřekne. Každopádně já bych to od Tebe brala jako jasnou kudlu do zad, kdybych přišla o dítě a Tys o tomhle uvažoval nebo naznačoval, že to bylo jinak. Ty musíš vědět, jak na tom doma jste.

karlajasmine
26. srp 2015

Jinak nejlepsi zpusob, jak se vyhnout takovymto myslenkam, je zaprve si poridit dite s nekym, koho opravdu znas.. protoze to, ze ti poslala fotku tehotenskyho testu pusobi, jako ze se moc casto nevidate a nebydlite spolu, kdyz ti to nerekla osobne..
A zadruhe s ni chodit na vsechny kontroly ke gynekologovi.. muj manzel byl se mnou hnedka na prvnim UZ a tim padem byl do celeho procesu zapojeny uz od zacatku..

im4fun
26. srp 2015

@karlajasmine to zapojeni partnera do kontrok na gynde je takovy dost dvousecny. Kdyz jsem byla tehotna na jare, tak se mnou taky chodil manzel a tim padem byl bohuzel u toho, kdyz nam musela dr. sdelit diagnozu zamlkleho tehotenstvi. Takze ted ho s sebou dovnitr neberu, ceka venku...Holt mu pak ukazu fotku ale nechci, aby toho byl svedkem nedejboze znova.

karlajasmine
26. srp 2015

@im4fun tak právě kvůli takovým rizikům tam manžel chodí se mnou.. Abychom dobré i špatné zprávy slyšeli oba a mohli je spolu hned sdílet, ale je to samozřejmě na každém či mu vyhovuje.

bajana
27. srp 2015

Tak manželia a partneri zvyčajne pracujú, moja gynekologička aj odporúča nebrať partnerov na vyšetrenie aj s ohľadom na iné pacientky. Tiež sa cítim lepšie, keď v cakarni "neobchenduje" chlap (a chodi ich tam minimum)...je to také intímnejšie, ženský svet...
Každopádne ak sú zo strany možného otca pochybnosti, to je iné.

merope
27. srp 2015

@handlap No, jelikož půlka holek po plánovaném potratu je zralá na psychiatra, tak věřím tomu, že to velmi záhy poznáš. Ale jinak jak už tady píšou holky - pozitivní těhotenský test je jenom začátek těhotenství. Musí to být skutečně těhotenství, musí se ozvat srdeční ozvy, nesmí se jednat o mimoděložní, nesmí tam být nějaká závažná vada... protože tohle všechno zpravidla znamená automatický potrat v prvním trimestru nebo v případě mimoděložního naopak nucený potrat včetně odběru vejcovodu (alternativně krvácení s velkým rizikem smrti, existuje pár případů, kdy si toho nikdo nevšiml a žena to přežila i s dítětem, ale se zdravotními komplikacemi).

mogwaika
27. srp 2015

@merope to je ale i půlka holek po samovolném potratu, takže na to bych taky nespoléhala...

im4fun
27. srp 2015

@karlajasmine jasne ja ti rozumim jak to myslis, ale tim by sis musela projit abys pochopila proc ho nechavam cekat venku. Radeji mu spatnou zpravu reknu ja, nez aby na utz videl opet mrtvy plod

karlajasmine
27. srp 2015

@im4fun Jo, ja ti asi taky rozumim.. prece jenom je fakt, ze od zacatku tehotenstvi kdyz me napadaji myslenky ''co kdyz se neco pokazi'', tak hnedka dalsi myslenka je ''jak by se s tim vyrovnal manzel''.. taky bych nechtela, aby tohle zazil, takze ti rozumim. A je mi lito zes to musela zazit :(

@bajana ono urcite zalezi i na te ordinaci, jak k tomu pristupujou.. u nas v ordinaci docela nabadaji k tomu, aby tam chodili i tatinkove, ale pokud by jim to vadilo, tak by urcite chodil min.. Spis jsem proste chtela poukazat na to, ze pokud ma zakladatel nejake pochyby a chce se vic zapojit, tak ze muze..

gepe
27. srp 2015

@im4fun manzel si se mnou prosel ko celym tehotenstvim, i naopak tim, kdy jsme o dalsi dite prisli. Takze ja si tim prosla i manzel a u nas to mame jinak. Byli jsme na to oba dva, navzajem jsme si byli oporou. Kazdemu vyhovuje neco jineho. 🙂

@handlap ne nepoznas na ni jako laik, zda mela spontatnni potrat, ci kyretaz.

im4fun
27. srp 2015

@gepe no vzdyt i kdyz ceka pred ordinaci tak je mi oporou ne? To preci neni rozdil jestli je vevnitr nebo venku. Nevim ale proste tohle uz bych mu znova neudelala-pohled na mrtvej plod.

gepe
27. srp 2015

@im4fun to vis Ty ne ja s tlu oporou v cekarne. Se mnou vzdy sel dovnitr, vedel a vi, ze nemusi byt vse v poradku, protoze i o tom je zivot. A je to vec, kterou clovek neovlivni. Ano, narozdil od Tebe a Tveho manzela jsme nevideli mrtvy plod, pouze plod, kteremu krasne bilo srdicko a nasledne se dozvedeli, ze zemre s nejvetsi pravdepodobnosti, resp. at se pripravime radsi ze to nedopadne. Tenkrat mit ho v cekarne a ne vedle sebe, tak to asi moc neustojim. Nejsem hrdinka. Prisli jsme o nej/ni ke konci prvniho trimestru. Ja plod videla, prosla jsem si tim doma, tak i vim jaky je to pohled, ne pres uz ale na zivo. Jak jsem psala, kazdy to mame jinak, proto bych osobne nezatracovala ty, ktere s sebou maji i manzela na kontrole. 😉

betelgeuzz
27. srp 2015

mně to příjde spíš jako dotaz nějakýho puberťáka. 😝

im4fun
27. srp 2015

@gepe tak my jsme taky dvakrat videli plod se srdcem. A na screeningu pak tohle. Podpora partnera fakt nesouvisi s tim kde sedi. On by se mnou chodil i ted, ale nechtela bych znovu videt tu ztrhanou tvar pri pohledu na plod, ktery jsme dvakrat videli zivy.
To radsi ustojim dve minuty nez vylezu z ordinace nez tohle.

gepe
27. srp 2015

@im4fun vzdyt Ti to neberu prece. Manzel to nechtel vedome prijmout, i nejdriv jeste doufal, ze to bude v poradku i kdyz uz jsem zacala krvacet. Takze Te chapu, jen uz se opakuju, holt to ma kazdy jinak. 🙂

sarkoc
27. srp 2015

@handlap tohle nepoznáš, musela by ti to říct sama....nicméně se divím, že tě vůbec něco takového napadlo.

A co se týče těch dalších příspěvků, tak u té docentky, co chodím, tam je možnost přítomnosti partnera v ordinaci pouze na velkém UZ ve 20. a 30. týdnu, takže tím my jsme měli jasno 🙂 Na těch jsme byli spolu a jinak chodím sama. Je ale pravda, že ač jsem od 4. týdne na rizikovým hned kvůli několika zdr. problémům, tak máme naprosto bezproblémové těhotenství a malá se vyvíjí skvěle...nyní jsem 31 + 1 tt , tak věřím, že už bude vše v pořádku a žádnou hrozivou zprávu nebudu muset manželovi oznamovat...popravdě řečeno, vůbec netuším, jak bych reagovala, kdyby mi něco takového doktorka oznámila, v první chvíli bych asi měla pocit, že se mi zhroutil svět, vůbec jsem si takovou možnost od začátku nepřipouštěla a prostě jsem věřila... nenervovala jsem se ani žádnýma testama na výv. vady 🙂