Jak to chodí u lékaře při druhém těhu po potratu?

pida01
26. zář 2013

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat jestli nemátě některá nějakou zkušenost.Měla jsem zamlklý potrat.Po 9 měsících se mi snad podařilo znovu otěhotnět.Rada bych věděla jak se k tomu staví lékaři.Dají při druhem těhotenství nemocenskou,nebo to berou jako normální věc?A máte třeba někdo nějakou zkušenost s mudr. Červinkou?Jde mi o to,že nepracuju zrovna v bezproblémovém prostředí pro těhotnou.Při prvním mi nemocenskou dát nechtěl.Tak bych ráda věděla,jestli k němu některá chodíte jak se k tomu staví?Ještě jsem teďkom u něj nebyla.Všem díky za odpověď

zarucha
26. zář 2013

Po potratu a běžném otěhotnění nebývá na těhotenství nahlíženo a priori jako na rizikové. Jde samozřejmě o okolnosti, za nichž k potratu došlo - předpokládám, že šlo o zamlklé těhotenství, tj plod se přestal vyvíjet mezi 5-9 týdnem, což se stává velmi, velmi často (sama mám stejnou zkušenost a možná až stovky holek tady též). Záleží na tom, zda jsi pdstoupila revizi a v jakém stavu je momentálně tvoje tělo. Jen fakt, že jsi prodělala v minulosti potrat, ale z těhotenství nedělá patologickou záležitost a rizikové by být nemuselo. Možná, pracuješ-li v nevhodném prostředí, by byla dobrá neschopenka na prvních pár týdnů, kdy je důležité být v klidu. Je ovšem otázka, zda člověk nemá tendenci se pak moc pozorovat, stres miminu nepřidá. Já sama jsem teď na začátku nového těhotenství a radostně chodím do práce a plním deadliny, protože aspoň nemyslím na to, kde mě píchne. Pokud si ale třeba letuška nebo servírka v zakouřené hospodě, tak to určitě vhodné prostředí není. Prober se svým lékařem, co a jak.

janapavlik
26. zář 2013

Taky mám za sebou zamklý potrat v 10tt (v lednu 2012). Podařilo se mi znovu otěhotnět až po více jak roce a dr. to nijak zvlášť neřešila, jenom se mě na začátku ptala, jestli chci nemocenskou, nechala to v podstatě na mě. Bývalo mi na začátku špatně, ale tím, že nevolnosti přicházely vždycky až v podvečer, tak jsem nakonec chodila do práce. Dělalo mi dobře být mezi lidmi a nemyslet na to, co kdyby zase... Je ale fakt, že mám nenáročnou práci, nijak fyzicky náročnou, sedím v kanclu. Teď už jsem na mateřské a paradoxně se mnohem více hlídám, co mě kde píchne 😀

pida01
autor
26. zář 2013

Ja pracuju jako manipulantka,takže tahám těžké kusy a dá se říct,že se pohybuju i mezi chemikáliema.Takže mám obavy,aby to nemělo na malé vliv.Jediné řešení by bylo přeřazení,bohužel to u nás nejde,není kam. 😒
Tak se uvidí co bude 😨

vercula7
5. říj 2013

taky mám po zamlklém těhu a musela jsem na zákrok a taky pracuji v rizikovém prostředí-útulek městské policie takže já zase přijdu do styku s toxoplazmozou od koček plísně,svraby a riziko pokousání skákání na člověka a podobně ale já mám tu výhodu že mě podnik bud najde nové místo a nebo pro mě žádné nemají tudiž z překážky z jejich strany zůstávám doma a dostala jsem vypočítaný průměrný plat což byla skoro celá moje výplata bez nějakých drobných.takže já mám tu výhodu že já nemusím na nemocenskou že ikdyž se mě doktor předtím ptal tak jsem ji odmítla protože podnik mě stejně nechtěl přeřadit jinak ani na strážák že je tam riziko zase od bezdomovců a podobně takže já vím že bych byla doma ale ne na nemocenské.a to ví i můj doktor že to tak mám.a oni by tě nemohli přeřadit jinam?správně pokud pracuješ v takovém prostředí tak by ti měli najít adekvátní místo k tvému stavu.jinak dr tě asi nenechá na nemocenské taky záleží jakého máš doktora a jestli se s ní dá domluvit že by ti ji napsal

saminomimino
5. říj 2013

@pida01 k tématu nemám co,ale co se týče nevhodného zaměstnání v těhotenství,máš automaticky nárok u zaměstnavatele na změnu pracovní pozice a řemístění na nerizikové prostředí a práci,jinak každý normáln lékař ti vypíše na žádost neschopenku,pokud máš takového který ne,tak bych ho změnila

lorreine
5. říj 2013

Tiez mam za sebou potrat a potom pri druhom tehu som neschopenku nechcela, je lepsie nemysliet na to, co sa moze vsetko stat a radsej sa venovat praci. Ina situacia ale nastava, pokial vykonavas fyzicky narocnu pracu. Podla zakonika prace toto nesmu vykonavat tehotne rovnako ako nocnu pracu atd. Mas pravo na prerazeni, ak to nieje mozne, tak je to prekazka na strane zamestnavatele a nalezi Ti priemerny plat. To vsetko v pripade, ze to v praci uz teraz oznamis. Ak nie, tak sa na Teba samozrejme hladi ako na "netehotnu".
Z financneho hladiska je lepsie nechat sa preradit, ak to nieje mozne viz vyssie...ale je na Tebe, ako sa rozhodnes. Inak neschopenka automaticka nieje, to Ti povie kazdy lekar (akykolvek). V Tvojom pripade by ale bolo dovodom fyzicky narocna praca a to, ze to este nechces v praci oznamit.