Jdu na interrupci, bohužel

kedlubca
17. črc 2014

Tak už jsem na gyndě,kde se dozvím konečný verdikt ☹ rozum ríká : Udělej to,bude to lepší,ale srdce pláče.... ☹ snažila jsem se včera ještě promluvit s přítelem,nechce o tom vůbec mluvit,je v tohle bezcitný....tohle je hrozné,budu si to do smrti vyčítat ☹ ☹

kedlubca
autor
17. črc 2014

Tak na kontrole nic,jen váček,prazdny,bez akce....dr.vypsala papiry,na vyskrab,v pondeli mam nastup.....akorat me mrzi,jak jsou tu nektere,opravdu "urypane" ☹ sla jsem se opravdu vypovidat,nikoli cekat soucit nebo litost,ale bez blbych komentaru,to taky jdd .....

kronecka007
17. črc 2014

@kedlubca Nechci se vyjadřovat k tvému příteli, ale pokud jsi opravdu teprve 5+6, je brzy na to, abys musela jít na revizi. Ovulace mohla být klidně později a za 14 dní může být vidět vše. Já bych rozhodně ještě počkala. Všichni dr mají teď asi v módě hned každou strašit zamklým těhotenstvím a empatie chybí, ale pokud je později ovulace, mimčo vidět ještě být nemusí. Počkala bych alespoň 14 dní, třeba si s tím příroda do té doby poradí sama.

megy
17. črc 2014

@kedlubca no určitě se řadím k těm urýpaným, ale mě to nevadí. Psala jsem ti můj pohled tak jak to vnímám, pokud jsi nečekala ani soucit, ani lítost, tak tě nechápu už vůbec. Když už máš přítele, který je podle tebe bezcitný a nechtěl druhé dítě a předtím jste se o tom i zjevně bavili, tak jsi měla být rozumná alespoň ty a chránit se. Kondom, prášky, jiná metoda. Takže nevím, co vlastně po nás tady chceš. Ano je smutné, že se toto vlastně děje, ale nevykresluj tady jen přítele jako toho bezcitu, když ty sama jsi spoluviník celé této situace. A pokud stojí tvůj chlap za prd, tak nechápu proč s ním jsi a proč spolu spíte nadále :-/ toť můj názor.

kyti75
17. črc 2014

@kedlubca Ja otehotnela taky pres kondom, manzel nastvany, ze to neni mozne, doma uz 2deti. 3tydny jsme spolu nemluvili. Ja sla k dr. v 6+4, cykly jsem mela pravidelne. Dr.videl jen dutinku 13mm a v ni nic. Za 2dny jsem zacala spinit, letela jsem k dr., dutinka jen 11mm, pry se mam pripravit na konec. Oddychla jsem si, ze to tak asi melo byt. Byl patek, rekl mi, ze mam prijit v pondeli a napiseme kdyztak papiry na vycisteni. O vikendu se mnou i manzel zacal mluvit, utesoval me, ze bude dobre atd, ale ja byla presto na nej nastvana a hotova. V pondeli se stal zazrak, mimi tam bylo, s akci a odpovidalo PM.... Byla jsem opet v soku a ted nam tu lita 15n prdola, ze ktereho je manzel uplne paf🙂 Ja mela mezi prvnim a druhym synem 2zamlkle tehotenstvi, tak jsem nechapala, ze to tu je zas a nastesti to dopadlo dobre. Vim o hodne holkach, co je posilali na vyskrab, ze se mimi nevyviji a tesne pred zakrokem pri kontrolnim UTZ bylo mimi v poradku.

Drzim palce, at uz to dopadne jak chce.

zmrz_lina
17. črc 2014

@megy umíš číst??? Jasně tady autorka psala, že jim kondom prasknul a že nejde na interupci dobrovolně, ale že má, asi, zamlklé těhotenství. Že dítě partner nechtěl ani v případě, že by bylo těhotenství ok, je druhořadé, protože to teď autorka neřeší a možná by to i přes jeho nesouhlas neřešila interupcí.

Holky vy si některé fakt nevidíte do huby.

megy
17. črc 2014

@zmrz_lina já číst umím, jen pokud umíš číst i ty. paní nestojí o soucit ani lítost, tak o co?? chápu prskl kondom, tak jistě když nechceme druhé dítě, tak to necháme tak a počkáme co kdyby. to mi taky nepřijde moc zodpovědné. kondom je jedna ochrana, jsou i další způsoby. psala jsem taky, že tahle situace není jednoduchá, ale dostali se do ní oba. mrzí mě, že je to zřejmě zamlklé těhotenství, což se ale te´d říct nedá, ale stojím si za svým, že pokud nechtěli otěhotnět, tak se měli podle toho chovat a zvlášť, když ví, v jaké jsou celkové situaci

zmrz_lina
17. črc 2014

@megy Promiň, ale pokud napíšeš " Když už máš přítele, který je podle tebe bezcitný a nechtěl druhé dítě a předtím jste se o tom i zjevně bavili, tak jsi měla být rozumná alespoň ty a chránit se. Kondom, prášky, jiná metoda.", tak jsi evidentně tu diskusi nečetla a přečetla sis ji až po mém upozornění, že blábolíš nesmysly 😉

barinkas
17. črc 2014

tady to zas frčí koukám... no holky, že vás to baví, si do zakladatelky rýpat... navíc když na tom asi není psychicky úplně nejlíp... Některé z vás jsou až moc chytré....chudák holka se chce jen vypovídat, možná to píše trochu nepřehledně, ovšem vy se do ní pustíte, jako by ona byla ta nejhorší... nemá cenu řešit, zda byla zodpovědná či ne, na to se asi neptala že...
Je vidět, že dost matek na mateřské se doma očividně nudí...
@kedlubca Tobě přeji hodně síly a kašli na některé zde 🙂

punky
17. črc 2014

@marecekavendulka treba me selhala antikoncepce 🙂

kathy.skal
17. črc 2014

@kyti75 tohle mě fakt baví...otěhotníte při společné akci, neplánujete to ani jeden a manžel s tebou nemluví. Ti chlapi jsou fakt na hlavu 🙄

tkanicka
17. črc 2014

tady je to samá pseudohumanistka, holky proberte se. . Můj názor je takový, že člověk by měl být zodpovědný a na svět přivést tolik dětí, kolik zvládne (ať finančně, zdravotně,psychicky)

elvira
17. črc 2014

@kedlubca - hele já jsem u prvního těhoteství měla taky prázdný váček, doktor mi říkal, že počkáme do 7+ něco - aby byla jistota, že jsem třeba neotěhotněla těsně před menstruací...

orchidis
17. črc 2014

@tkanicka Máš naprostou pravdu. Člověk by měl být zodpovědný. To se však projevuje nikoli pouze odpovědností finanční, ale také (a podle mě hlavně) odpovědností za ty "které k sobě připoutáme".
Myslím, že právě Ty jsi ta, která tady šíří pseoudohumanismu par excellence 😉 .

Podotýkám, že nejsem proti potratům všeobecně. Je to případ od případu.

jenny.kay
17. črc 2014

1) myslím si, že je ještě moc brzy na to, aby se stanovilo, že jde o zamlklé těhotenství. První dcera se na UTZ ukázala až v 7+2 rovnou se srdeční akcí, do té doby mne doktorka strašila s mimoděložním
2) Vyzní to asi krutě, ale na jednu stranu můžeš být svým způsobem ráda, pokud by se jednalo o zamlklé těhotenství. Bolí to taky, ale rozhodně míň, než jít na potrat živého plodu cíleně. Pokud by jsi opravdu na potrat šla, je toto milosrdnější varianta.
3) Pokud OPRAVDU žádné další dítě nechcete a přítel by tě v případě "nehody" hnal na potrat, tak si raději ochranu posichruj. HA prý nemůžeš, tak ke kondomu přidat třeba spermicidní gel, ať je pravděpodobnost nechtěného otěhotnění co nejmenší
4) A možná bych spíš pouvažovala o změně přítele. Zdá se, že je pro tebe spíš přítěží (i finanční), než podporou.

lu777
17. črc 2014

@kedlubca drž se 😔 jak tu padlo, asi bych taky počkala ještě, ono opravdu na začátku je mimi tak malinké, že ho utz nemusí zachytit pořádně.... slýchám to docela pravidelně....
protože ať už s přítelem nebo bez, tohle by mělo být jasné, jestli je mimi v pořádku nebo není 😔

jinak souhlas s @jenny.kay, shrnula to perfektně..... chránila bych se ne jen kondomem ale ještě něčím jiným 😉 a zvážila bych zda je pro mě přítel (i jindy, ne jen v této situaci, ono každý může být někdy mimo bohužel 😖 ), zda je oporou nebo zda mě vyčerpává dlouhodobě... 😒

blahova_andrea
17. črc 2014

@megy seš fakt drsná. ona už psala, že kondom měli, ale praskl

blahova_andrea
17. črc 2014

já bych na ten výškrab prostě odmítla jít. nutit tě nemůžou. mě to přijde děsně brzo. taky bych počkala, jak tu psaly holky. 5+ ještě není směrodatný, my taky měli tou dobou jen bublinku a dr. se naštěstí o ničem takovém ani nezmiňoval. prostě jsem došla za dva týdny a váček byl plný, srdíčko tlouklo, vypsala se průkazka...jako pokud poslechneš dr., tak to vlastně vyřeší váš problém doma, ale za jakou cenu? budeš si celý život říkat, že kdyby jsi třeba jen týden počkala, že by bylo vše ok, že by se s tím chlap třeba smířil a přijal další miminko...? na potrat jako takový je času dost, ale měla by sis být jistá, že to ustojíš. ať už nechat si mimčo nebo ho dát pryč. já měla štěstí. ač máme blbou výchozí situaci a druhé mimi nebylo plánované a byli jsme dost v šoku, tak chlap vychladl během pár minut a o potratu nepadlo ani slovo. postavil se k tomu jako chlap. jasně, že větší riziko je být ženou. chlap si to může kdykoliv rozmyslet a budeme na to sami, ale to už je další rozhodnutí. těch je život plný. já bych si vzala aspoň ten týden čekání a přemýšlení a pak uvidíš k čemu jste doma dospěli a k čemu dospěje vaše embrijko 😉

janinek
17. črc 2014

Mne to prijde cele nejake vymyslene. I to s tin prazdnym vackem, ze je to vymluva. Ze jde proste na potrat a hleda vymluvy.

kedlubca
autor
17. črc 2014

@janinek jó jasně budu si vymýšlet?! tak to se na mě nezlob,ale myslíš že bych si takovou situaci vymyslela?! tak to teda vůbec!!!!

berenika39
17. črc 2014

@kedlubca v 5+6 zamlklé těhu - už bylo (bilo) srdíčko? v té době vůbec ještě nemusí být patrné, takže o zamlklém těhu nejde mluvit. v té době se čeká, co nastane, byla jsem v naprosto stejné situaci, to, co píšeš, není reálné. nemůžou tě "poslat" na revizi ...pokud bys neměla nějaké závažné zdravotní problémy.

leeena_4
17. črc 2014

@kedlubca podle mě jdeš zbytečně brzy na interupci. V 5+ ještě nemůže mít správný doktor jasno. S takovým přístupem by půlka znás neměla děti. Pokud bys na interupci šla i kdyby miminko bylo v pořádku, tak chápu, ale jinak je fakt brzo házet flintu do žita 😉. Já osobně jsem interupci po zamlklém potratu (potvrzeném v 8tt) odmítla a tělo si poradilo samo a já za týden odmenstruovala a na další kontrole byla děloha čistá.

gepe
17. črc 2014

@berenika39 muzou, zalezi na stavu pri utz a rozhodnuti lekare dle nalezu.
@janinek i kdyby to byla vymluva, tak proc soudit?

janinek
17. črc 2014

@kedlubca mne prijde divne, ze te v 5+ neco posilaji na revizi, jeste jsem to neslysela. Ze jsi tehotna po nehode s partnerem, co za moc nestoji a dite nechce, to ti verim.

Nicmene ja bych proste proti memu presvedceni nesla. A jestli to neni mimodelozni, cekala bych do 8 tt na srdicko.

PS: pokud mas pocit, ze dalsi dite ve vasi situaci nezvladnes, je uplne v poradku ho nechtit.

zmrz_lina
17. črc 2014

@gepe tak to je asi otázka, čistě z mého soukromého laického názoru tě nikdo nemůže donutit udělat něco, co nechceš... Maximálně tě nechají podepsat negativní revers.

kedlubca
autor
17. črc 2014

@berenika39 je jen vacek,prázdný,bez embrya,bez srdíčka....mám bolesti,spinim,navic jsem hnana od pritele...☹

gepe
17. črc 2014

@zmrz_lina samozrejme ze nikdo donutit nemuze 🙂 a pokud by mela zamlkle tak by slo o revers s poucenim o ohrozeni zdravi, ci pripadne smrti. Ostatne to jsi sama napsala. Taky jsem psala ze muzou, ale ne ze musi
@kedlubca gestacni prazdny vacek, a co zloutkovy vacek - taky ne? Srdicko se muze klidne ukazat az 7+

kedlubca
autor
17. črc 2014

@janinek bohuzel,ani ja se na dalsi ted necitim a hlavne s nim.bohuzel hlavne z financni stranky bysme to vubec nezvladli....

lu777
17. črc 2014

@janinek
okolo mě je několik holek, které ve stejném týdnu dr. taky posílal na potrat z důvodu zamlklého těhotenství... a dva případy, kdy nešly a miminko nakonec bylo...
jít na revizi není nic příjemného... pokud jsi to nezažila, tak bych tak zprudka nesoudila... představ si, že by kondom praskl Tobě a Tvůj chlap takto zareagoval.... to je pak těžké soudit, i kdyby na ten potrat šla ze své vůle... tak jako tak žádná záviděníhodná situace 😖 😔

kedlubca
autor
17. črc 2014

@gepe nic,uplne prazdne....priroda to vyresila sa ☹ma

hancazivocich
17. črc 2014

Holky! Neblbněte ...
Jí je evidentně zle a vy do ní ještě kopete??
Dobře, stalo se, praskl kondom (takže nevysadila antikoncepci s úmyslem otěhotnět)... Sama si uvědomuje, že druhé dítě s tím samým je asi kravina, ale... možná v sobě měla aspoň malou jiskřičku, že ten chlap (vů.l) s prominutím ... Přijde, pohladí a řekne jí - neboj, zvládneme to.. Nějak.. Zajdi k dr., zjisti možnosti, nebo..spočítáme to... Nebo teď si to opravdu nemůžeme dovolit, ale tak za tři roky??? Myslím, že něco takovýho čekala - buď od chlapa, nebo tady jenom slyšet - je mi líto, vím, že ti musí být zle...
Ta žaba šla k dr., že vyřídí interupci, možná v sobě živila jiskřičku, že třeba fotka miminka, nebo bijící srdíčko někoho obměkčí? Ale sejmula ji drsná realita - že je to stejně zamlklé.. A je ublížená, protože je jí špatně, na duší i na těle... Je jí líto, že se stalo, i nestalo.. A neví, jak správně to popsat..
chápu to dobře?
@kedlubca