Je nutná vždy revize po spontánním potratu v 8. tt?

katja74
24. led 2012

Ahoj,chtěla bych se zeptat,zda je opravdu nutné po samovolném potratu v 8tt jít na revizi....přeci jen je to operační zákrok ,anestezie....a s tím spojená rizika.....není lepší v případě,že žena v podstatě prodělá silnější menstruaci a děloha se vyčistí, sama nezasahovat do toho operačně?? Samozřejmě pokud je to takhle malé a již zaniklé těhu a žena nijak masivně nekrvácí a nemá jiné komplikace...

losice
24. led 2012

a tebe gynekolog posila na revizi? Ja ziju v zahranici, a tady se to nechava na prirode, presne jak pises, telo si s tim poradi samo...

maruja
24. led 2012

v 8tt je fakt docela brzo a tak to byla jen silná mezes. Kontrola UTZ by byla dobrá a jestli tam nic nezůstalo jako že asi ne tak podle mě neni revize nutná 😉

petruskaz
24. led 2012

u mne nutná nebyla... vše odešlo samo... ale doktor by to měl každopádně zkontrolovat, jestli tam nic nezůstalo...

ia.
24. led 2012

já jsem byla na revizi. A ne nadarmo se říká, že po ni je tělo jak pohnojené. Na první pokus jsem otěhotněla a mám zdravého chlapečka 😵

evabelk
24. led 2012

Ahojky, bud je potrat kompletní nebo nekompletní. Pokud je kompletní, tak odejde vse a tím pádem není revize potrebná. Ale pokud nekompletní, tak tam něco může zůstat, a pak hrozí infekce-horečky, bolesti...a proto se děloha musí vyčistit. Do budoucna to znamená třeba i neplodnost...Proto by lékař po potratu měl udělat UZ a zjistit jak na tom pacientka je. Kompletní potrat je jako by odešel váček a v něm bylo vše zabalené. Většina potratů je ale nekompletních

zvedavaholcina
24. dub 2013

Holky po kolika hodinach po zakroku vas pustily domu?moc dekuju

klea81
3. zář 2018

Mě doktor tvrdil, že se to nechává na přírodě jen v Africe. Že budu hrozně krvácet a že mi tam může něco zůstat....tak jsem se nechala ukecat. na revizi mě poslali v 7 tt, revize byla v 17 hod. ráno mě pustili