Je syn u otce neoprávněně?

lendulka212
24. črc 2017

Potřebovala bych znát názor některých z Vás. Soudem máme rozhodnuto, že otec si má vzít syna na 2týdny v červenci a 1týden v srpnu. V březnu jsem otci písemně oznámila, že syn jede první a druhý týden na tábor a měsíc na to v dubnu mi sdělil termín na prázdniny takový, že jeden týden se překrýval s táborem, napsal, že ho chce druhý a třetí týden. Syn ztrávil ve stanovený termín na táboře, vrátil se a hned odjel k otci - tedy třetí týden ztrávil u otce a měl se vrátit v něděli 23.7., jak bylo psáno v dohodě. Jenže otec syna nevrátil, žádné vysvětlení mi nepodal, nezvedne mi telefon. Pro strach co se děje, jsem se obrátila na policii, otec se dnes dostavil na sociálku, s vysvětlením, že si prostě syna ještě týden nechá, aby to bylo spravedlivé, jenže jaksi mě to vědět nedal a paní na sociálce mu vše sbaštila, zapřel, že o táboru nevěděl. S paní jsem se strašně pohádala, až se obrátila na její na její nadřízenou, poslala všechny písemné důkazy, že byl se vším seznámen a prý až zítra se to bude řešit. A teď nastává otázka, je tam syn neoprávně?
Paní na sociálce mi vlastně jen oznámila, že je syn v pořádku a u otce zůstane do 30.7. a můj nesouhlas, že jí nezajímá a praštila mi s telefonem.
Jsem v právu já nebo se pletu????? poraď te prosím

tulikiss
24. črc 2017

@lendulka212 jako neni v poradku ze ti nezveda telefon a nedal ti to vedet, nadruhou stranu ma soudne dane ze ho ma 2 tydny v cervenci tak si ho na 2 tydny v cervenci vzal. dost me prekvapuje ze kdyz chtel syna v dobe tabora jste to neresili a nedohodli se hned na tom ze si ho teda vezme az pak na 2 tydny.

luckamarcu
24. črc 2017

Masakr.Znam tyhle socialky a je to hodbe o lidech.Vetsinou tam bohuzel sedi kachny ,kteri samy nevi co maji vlastne delat...coz me potvrdily i jine urady..jen malokdy se tam najde supr zenska inteligentni.Je ti malej sverenej do vyhradni pece?Pokud ne,nebude se z toho delat podle me nic.A to ze se ti neozval,bych ho asi zabila.Nevim co je za problem zvednout tel a komunikovat...

rori1986
24. črc 2017

Nejsem sice odborník,ale podle mě jsi rozhodně v právu TY.S otcem jsi se pokusila domluvit dopředu,ale on to nerespektoval .Každopádně pro příště si rozhodně schovávej kopii každého dopisu i s PL,ať máš něco v ruce.Protože bohužel,takhle je to jenom slovo proti slouvu.Jak to chápu,tak malýho máš v péči ty a otec asi nějaké výkendy atd....
No,nevím co ti poradit,budu jen držet palečky ať vše dobře dopadne.Takový grázlíky mám fakt nejradši,na ničem se s nima člověk nemůže dohodnout,vše sabotují a nakonec nakráčí na sociálku,udělají smutný oči a ženská jim to tam zblajzne...Ach jo...Ať vše dobře dopadne a malýho máš rychle doma...

jade85
24. črc 2017

Tak vzhledem k tomu, že soud určil dva týdny v červenci a konkrétní domluvu nechal na vás, tak má otec nárok mít dítě dva týdny v červenci, že jste se nebyli schopni dohodnout už vážně sociálka ani soud řešit nemůže.

lendulka212
autor
24. črc 2017

Ano nárok na 2 týdny v červenci má, ale on to bojkotoval hned, když jsem mu dala vědět, že jede syn na tábor a o jinou změnu neprojevil zájem, protože mi psal, že mu dovolená končí 21.7. A to že je hajzl a změnu mi napsal až dnes a samozřejmě pak nevychází ani srpnový styk, mezi kterým má být týdenní pauza, tak změnil dnes i srpnový termín. Ale ty termíny se oznamují v dubnu. A žádnou změnu po mě nechtěl. A ano jak je řečeno v jednom příspěvku, celou dobu na to kašle, teď udělal smutný oči na paní na sociálce. Mě se snaží jen znepříjemnovat život. Já pokud něco chci tak mu to musím dávat písemně a on nemusí a může porušovat dohodu, tak o čem ta dohoda potom je, ta je oboustranná.

lendulka212
autor
24. črc 2017

Kdyby mě slušně požádal a řekl, ať syna nedávám na dva týdny na tábor, že by mu nevyšla dovolená, tak bych mu také vyšla vstříc. Nebo nějaká dohoda, že teď si ho vezme na dva týdny, také nepadla, mlčel. Proto jsem mu měsíc před výběrem termínu dala vědět, kdy syn na ten tábor jede. Ale bojkotování vidím z jeho stranu. Já mám také svůj život a nevím proč bych měla skákat podle svého bývalého, když on jeden den ho a druhý trop

jade85
24. črc 2017

@lendulka212 však já neobhajuju otce, jen říkám, že není na místě nespokojenost se sociálkou, tam toho v téhle situaci opravdu moc udělat nemohli. A píšete přece, že o tom, že mu navrhovaný termín nevyhovuje, otec informoval už dubnu, v tu chvíli byl ještě prostor to řešit, ne to teď hrotit přes policii a sociálku.

jade85
24. črc 2017

Ve finále otec vlastně na váš termín přistoupil, syn jel na tábor, jak jste chtěla vy a teď má otec svoje dva týdny. Takže jednostranná domluva to vážně není. A se vší úctou, ve vašem jednání vidím spíš snahu pobyt u otce zkrátit jak to jen půjde, než snahu o domluvu.

lendulka212
autor
24. črc 2017

Ale já bohužel z toho, že mu ten termín nevyhovuje nepochopila, nepsal o tom, jen ten termín a schválnost, že si vybral překrývající termín. Já to prostě pochopila, že si ho vezme jen na ten týden

lendulka212
autor
24. črc 2017

@jade85
akorát mi o tom jaksi nedal vědět, po mě chce vše písemně, ale on mi ten posun nedal vědět, že si to jen tak vycucal z prstu. Ale já mám také svojí dovolenou. A když celý půl rok mlčí, tak to beru jako souhlas. O posunutí nepadlo ani slovo, to se na mě nezlobte vy

jade85
24. črc 2017

@lendulka212 věřím, že je to pro vás těžké a vážně se ho nechci zastávat, ale kdybyste si to s ním v tom dubnu ujasnila, jestli si teda bere syna jen na týden, nebo jestli si nakonec může termín posunout dle vašeho návrhu, nemuselo se to tak vyhrotit. Mohlo to být fakt jen nedorozumění, ne špatný úmysl kohokoliv.

aktakd
24. črc 2017

V pravu by melo byt predevsim vase dite, nikoliv vy a nebo jeho otec. Dite ma pravo na rodice, tj. na matku a otce. Rozhodnuti soudu znelo jasne, pouze jste se spatne domluvili na presnych terminech a tak mi moc neni jasne, co se vam na postupech OSPODu nezda. OSPOD chrani predevsim zajem ditete.

fallingstars
24. črc 2017

@lendulka212 A proč jste se nejdřív, před zařizováním tábora, nedomluvila s otcem, jak by mu to vyhovovalo, resp.jak ty prázdniny co nejlépe zorganizovat, aby to vyhovovalo všem? Takhle jste mu ty dva tydny v červenci prostě určila (jedstli to dobře chápu). Trochu mi to také zavání tím, že se asi nechcete domluvit vlastně ani jeden. Určitě by Vám měl vzít telefon, na druhou stranu - jak dlouho s Vámi nekomunikoval, že jste volala policii? Je u něj reálné riziko, že by synovi ublížil, které vyvážilo to trauma, které by syn měl, kdyby si pro něj přijela policie? Jestli má kluk tátu rád, snažte se domluvit...tohle totiž nedopadne dobře, bit na tom bude nejvíc on. To není soutěž, kdo je víc v právu, kterou porotcuje sociálka a policie...

lendulka212
autor
24. črc 2017

náš příběh má 8 let předchozího kolotoče, kdy syn zkončil u psychologa a otci byl zúžen styk. Ale syn nejprve, než byl domluven tábor, zavolal otci, sdělil mu kdy tam chce jet a on s tím souhlasil, pak jsem mu to dala písemně, a on mi o měsíc později napíše krející se termíny, tak proč rovnou neuvedl ten termín, po táboře, když jak je vidět dovolenou má jinou než mi uvedl, tak proč on mi mlžil

lendulka212
autor
24. črc 2017

Tak proč si neuvedl těch 14 dní po táboře, v dohodě z dubna, když o táboře věděl od března, proč on nemá snahu a já jí musím mít

fallingstars
24. črc 2017

@lendulka212 To my Vám neřekneme a asi ani OSPOD nebo policie. Pokud to věděl, odsouhlasil a pak změnil, je to k naštvání a vypadá to jako naschvál. Na druhou stranu - pokud je s ním syn rád, je asi fajn, že na sebe mají těch 14 dní, nebo ne? Po jak dlouhé době nekomunikace jste volala policii a sociálku? Já jim fakt nezávidím, v čem se musí kolikrát hrabat...😳

fallingstars
24. črc 2017

@lendulka212 Ale cháu, že Vám asi tečou nervy plus to musí dělat bordel v plánování léta, protože jestli jsem to dobře pochopila, teď máte týden dovolenou zbytečně 😕

lendulka212
autor
24. črc 2017

Když o táboře věděl, tak měl rovnou napsat v dubnu ten termín po táboře, a nebo nesouhlasit, ale napsat to, ale on to vše odsouhlasil, dobrovolně a svobodně si vybral termín, tak ho chci dodržet. Ale nejde bez dohody si změnit termín a dnes posunul i termín na srpen, proto se to uvádí již v dubnu aby byl čas na plánování. Já mám dvě děti, manžela kamioňáka a teď kvůli bejvalýmu překopaný celý prázdniny, hlídání, dovolenou, protože on se te´d probudil, že mu to nějak nesedí

fallingstars
24. črc 2017

@lendulka212 Tomu pak rozumím, že to naštve...

madulinka
24. črc 2017

Já teda souhlasím s tazatelkou, ale jsem taky jedna z těch, která byla nakonec OSPODem osočená, že dělám otci naschvály. Bylo to jen proto, že ji chci vzít k moři a kryje se to zrovna s tím víkendem, kdy by měla být u otce. Mám si to plánovat příště mimo jeho termíny, které máme teda jinak dohodou. Já nedokážu pochopit, proč matky musí našlapovat pomaloučku, polehoučku, pomalu otcům děti nutit, aby děti strávily čas u otců. Vše dokladovat, že domluva byla taková a taková, a otci se jen těší, až udělají nějaký ten naschvál.. Já to prostě nechápu. Vždyť přeci právě jde o to dítě. Nevím, jak je tazatelky syn starý, ale moje dcera ráda ví, na jak dlouho odjíždí, kdy přijede. Prázdniny jsou hodně o plánování, a zajistit pro dítě 60 dní nějakého programu je docela logistika. Pak přijde otec, změní to a vlastně je to o.k.

lendulka212
autor
24. črc 2017

@madulinka děkuju, tak takto to mám na srdci já. Přesně tak, první roky si pro kluka nejezdil, neplatil výživné, to bylo v pořádku, že na mě posílal sociálku, která mi několikrát do roka dělala stěry na drogy, úplně zbytečně, že ve škole se muselo písemně dokazovat každá modřina syna, ale že se synem vysedávají po hospodách, že s ním jezdí opilý v autě, natož mu byl sebrán i řidičák, no prostě 8let naschválů, nedej bože, abych mu cokoli nedala písemně, tak ho to nezajímalo. Že synovi nedá léky včetně antibiotik, protože to považuje za drogy, že mu přeruší léčbu a já sním pak o to déle musím zůstat doma a nemůžu pracovat. Komunikujeme jen přes email, protože ústně se domluvíme a vždycky je to pak z jeho strany jinak

penelope87
25. črc 2017

Chápu, že je to nepříjemná situace, ale dalo se jí předejít. S ohledem na stav vztahu a komunikace s otcem dítěte a na to, že jsi předvídala, že budou problémy, jste si to měli ujasnit už v tom březnu/dubnu. Promiň, ale z toho, co píšeš, vyplývá, že Ti ty situace vyhovují, dokud jsi "v právu" a ta "spravedlivě rozhořčená". To, že se vy jako rodiče neumíte domluvit, není problém sociálky a už vůbec ne vašeho dítěte, které to všechno vnímá. Ano, i otec by měl být rozumný a chtít se normálně domluvit. Za něj Ty nezodpovídáš, ale na druhou stranu mu nemusíš házet klacky pod nohy. To, kam se váš vztah vyvinul, je věc vás obou a musíte na tom pracovat především vy dva. Rozhodně by všemu prospělo snažit se vyrovnat s tím, jak věci jsou, a ukázat trochu dobré vůle se domluvit.

penelope87
25. črc 2017

V první řadě bych zapracovala na tom pocitu ublíženosti a zhrzenosti. Situace se nevyřeší, dokud se k tomu budete stavět dětinsky a ne jako dospělí lidé.

ivular
25. črc 2017

@lendulka212 Já tě, na rozdíl od mnohých, docela chápu.
Syn měl v červenci strávit 2 týdny s tebou a 2 týdny s otcem. Ty jsi otci napsala o plánu s táborem, a když on nic nenamítal, tak jsi celkem logicky předpokládala, že jste se tedy dohodli, že jeden týden z "tvého času" a jeden týden z "jeho času" stráví syn na tom táboře. Pokud ti otec nedal vědět, že na tuto dohodu nepřistupuje a bez jediného slova (byť jen oznamovacího!) si syna nechal ještě další týden, naprosto chápu, že to vnímáš jako podraz.
Zároveň se ale obávám, že teď už s tím nic nenaděláš, jelikož všichni budou argumentovat jako zdejší diskutující: u otce měl být v červenci dva týdny, tak o co jde..
Nezbývá než se poučit z této naivity a pro příště trvat na písemném prázdninovém harmonogramu, posvěceném OSPODem. Je to smutné, ale zdá se, že ani u vás to jinak nepůjde☹

lendulka212
autor
25. črc 2017

Otec si schválně vybral překrývající termín, protože se teď odvolává na nějakou přílohu v rozsudku, ale já jí tam nenašla a schválně to takto komplikuje a dělá mu to strašně dobře mi to takto komplikovat. Kdyby mu šlo o syna, tak normálně přijde a domluví se ale je mu strašně dobře dělá, dělat takovýhle kličky a škodit

penelope87
25. črc 2017

Paní ze sociálky nebaví dělat rozhodčí a učitelku v mateřské škole dvěma dospělým lidem. Upozornila jsi písemně otce na nesrovnalost v termínu, o který si řekl, že se kryje s termínem tábora a že tedy pokládáš za logické, že u něj bude jen jeden týden místo dvou? Že se každý tedy vzdáte jednoho týdne ve prospěch dítěte na táboře? Pokud ano, pak jsi určitě v právu. Pokud ne, nebo vaše písemná dohoda byla v tomto směru nejasná, tak si myslím, že to před objektivním soudcem neuspěje.

luckamarcu
26. črc 2017

Zarazi me jak jsou tady nekteri radama dokonalost sama...pisete je jak kopirovana knizka,co by se melo nebo nemelo,ale realita je vetsinou takova,ze s volem nebo kravou se nedomluvis.

teeerez
26. črc 2017

@luckamarcu to je sice pravda, ale on ten vul/krava je otec toho ditete, ktere s nim mame. Socialka proste neni soud ani nas rozhodci. Chapu, ze je to tezke a i plne chapu rozhorceni tazatelky - taky bych byla nasrata, ale zkratka si s tim clovekem dite udelala tak se ted musi 18 let dokazat dohodnout. I se skripejicimi zuby, pokud dite k otci chce

jade85
26. črc 2017

@luckamarcu kdyby diskuze nebyla o nespokojenosti se socialkou, ale ohledne chovani otce, asi by k tomu rada diskutujicich (vcetne me) pristoupila trochu jinak.

lajochova84
10. zář 2018

Buďte ráda, že si syna vzal, že s ním chce trávit čas. Ano, je to na palici, ale ruku na srdce, tyhle naschvály se dělají oboustranně. A já to prostě nechápu, jak dva lidi, který se milovali, splodili dítě si teď provádí takové věci. Vždycky bude na t bity jenom to dítě, který nemůže za to, že jeho rodiče nejsou schopni se domluvit. Já bych na to šla po dobrém. Cizí sociální pracovnice a nikdo jiný než vy dva do toho nevidí.