Jedná se o zanedbání péče gynekologa?

wer
30. črc 2011

Ahojky, chci se zeptat, přišla jsem k doktorovi s tím, že jsem těhotná - dva pozitivní testy, vynechání menstruace a těhotenské příznaky, doktor mi provedl běžné vyšetření a potvrdil, že jsem těhotná, že na sonu něco vidí a ať se stavím za dva týdny, na kontrolu. Zeptal se mě jen kdy jsem měla naposled měsíčky a nic víc, šla jsem domů trochu zmatená, protože jsem si myslela, že mi něco poví co můžu co ne, že mi změří tlak a vezme krev kvůli hodnotě HCG jak mi říkala známá, ale nic. Za dva týdny jsem přišla na kontrolu, zeptal se mě, jestli nemám nějaké problémy, jestli nekrvácím, žádné problémy jsem neměla. Na čež mi oznámil, že bohužel nevidí srdíčko, že se jedná o zamlklý potrat, takže mám jít co nejdříve do nemocnice, že by už mělo být vidět, jelikož jsem byla poprvé těhotná, tak nevím, jak to má chodit a do nemocnice jsem šla. Prý jsem byla v osmém nebo devátém týdnu ani nevím, doktor mi to neřekl a ani se nezajímal o to, že běžně mívám měsíčky ne co 28 dní ale cca co 35, jedná se o zanedbání péče? Mohlo se srdíčko ještě objevit? Já vím, teď už to jsou bohužel jenom doměnky, co mohlo být, ale docela by mě to zajímalo.

Děkuji za odpověď

Věra

marca22
30. črc 2011

@wer Podle mě to zanedbání péče není,s tím že nebilo srdíčko by se stejně nedalo nic udělat

wer
autor
30. črc 2011

to samozřejmě nedalo, jen se mi jedná o to, že pokud mívám měsíčky co 35 dní, tak to znamená, že jsem nebyla v tom týdnu, ve kterém si doktor myslel, že jsem a tím pádem srdíčko ještě ani nemuselo být vidět... Ale doktora pro příště změním, protože známá, co je těhotná, tak říká, že přistup je úplně jiný, není jen tři minuty u doktora i s prohlídkou, ale doktorka se o ní opravdu zajímá....

marca22
30. črc 2011

@wer pokud vím,srdíčko má bít někdy kolem 7tt,oni odhadnou těhotenství podle velikosti váčku,případně podle výšky HCG hormonu,podle mě nikdo nepochybil. A měsíčky jsou podle mého názoru normální,nenormální jsou až když je zpoždění déle jak 14 dní (42.DC),vím to chodila jsem pořád na vyvolávačky

peroli
30. črc 2011

@wer vyloženě o zanedbání si myslím že nejde - ani sebelepší prohlídka by miminko nezachránila pokuď v 8-9 tt nebilo srdíčko ☹ ale úplně košér to taky není... 😒
jinak doktora bych určitě vyměnila... když už nic jinýho tak aspoň pro Tvůj vlastní pocit... já ho taky teď u třetího těhu vyměnila a jsem opravdu hrozně spokojená... ne že by minulá doktorka byla zlá ale... to je na dlouho, prostě to nebylo ono... a moje nová doktorka je úúúplně super!!! 😵
držím moc moc moc pěstičky ať se ti co nejdřív objeví nové // a při hledání doktora doporučuju stránky www.znamylekar.cz 😉 já si tam našla už 4 nový doktory (včetně gyndařky) a jsem vááážně strašně spokojená 😵 😉

wer
autor
30. črc 2011

jj, doktora vyměním na sto procent, co jsem se o něm dozvěděla na těch stránkách - známylekar.cz, tak mě docela překvapilo... Jsou tam dvě skupiny, přesně ty samé problémy co já, že se jim zdálo, že je zanedbával, že to bral jak na běžícím páse atd. atd a pak ty co byly maximálně spokojené, tak nevím, ale je pravda, že už když jsem měla gynekologický problém, tak mě poslal do nemocnice a já ani nevěděla s čím tam jdu 😀 Ale každopádně třeba hodnotu HCG jsem nevěděla, protože mi ani jednou z těch dvou prohlídek nevzal krev a jak vidím, jak se doktorka té známé o ní zajímá, tak je to takové divné... Jinak taky doufám, že se // objeví co nejdříve a už bude vše v pořádku 🙂

peroli
30. črc 2011

@wer jsem se ti na ty stránky mrkla a i když je tam víc doktorů se 100% tak to vždycky chce si každého doktora rozkliknout a mknout na komentáře... nejlíp z toho vyšel MUDr. Tomáš Figura 😉
snad jsem aspoň trošku pomohla 😉

wer
autor
30. črc 2011

jj, děkuji 🙂 ale uvažuju, že zkusím tu doktorku od té známé... Je s ní maximálně spokojená, ale kdo ví, s mojím doktorem jsou taky lidi spokojení... Pana doktora Figuru neznám, ale podle mapy vím, kde to je 🙂 Budu se ještě chvilku rozhlížet... Plánuju totiž, že bych chtěla otěhotnět tak v říjnu nebo listopadu, ale kdo ví, plánování nikdy nevychází 🙂

peroli
30. črc 2011

@wer mě tam celkem baví brouzdat tak ještě mrkni na tyhle:
MUDr. Segeťa Jan
MUDr. Rostislav Švub
doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.
MUDr. Hedvika Geržová
MUDr.Gärtner Marcel
Mudr. Dana Lorencová
😀 😀 😀 😉

wer
autor
30. črc 2011

pááááááni 🙂 můj pan doktor tam má taky 100% ale po rozkliknutí se to tam nějak červená 😀

amallie
30. črc 2011

@wer je mi moc lito, co se ti stalo ☹ ale neves hlavu, priste to dopadne az ke zdravemu miminku!

K tvy otazce, naber krve na HCG neni standardni postup a pokud je mimi videt na utz a je v deloze, je to akorat zbytecne plytvani penez zdravotniho systemu, takze to nebylo nutny
Stari tehotenstvi se urcuje utz, takze ms 28 nebo 35 dni je celkem jedno, kdy nevis, kdy mas ovulaci, neb u delsich cyklu muzes mit pozdejsi ovu nebo delsi LF
V nemocnici by urcite poznali, ze je tehu mladsi a pockali by
Tudiz, zanedbani pece to rozhodne neni a nikdo nemuze za to, ze se miminko nevyvijelo

Ale! Pro klid duse doktora urcite zmen, gynekologovi musis verit a byt s jeho peci spokojena, pokud se ti zda, ze blbe komunikuje atd, najdi noveho a je to!

ronyx
31. črc 2011

@wer Ahojky,takže stalo se mi něco podobného. Po pozitivním testu a vynechání menstruace jsem šla k lékaři. Ten mi podle poslední menstruace spočítal,že bych měla být v 7 týdnu a že v té době už srdíčko miminka musí jít vidět. U mě,ale nic. Doktorka mi řekla,že to vypadá,že se miminko přestalo vyvýjit a že počkáme týden.Pak aď příjdu. Bylo mi hrozně. Po týdnu jsem přišla a na malém už byly vidět velké změny. Srdíčko bilo a vše bylo ok. Teď jsem ve 20 týdnu a mám potvrzeného chlapečka. 🙂 To,že ti při prvním vyšetření nevzali krev ani nezměřili tlak,to je podle mě normální i mě to dělali až později,ale s tím,že nemáš přesný cyklus menstruace a tak plůdek může být o mnoho mladší než se doktor domnívá a nepočká,hned tě posílá do nemoctice to si myslím,že je blbost. Může se ještě vyloupnout. Ale tak uvidíš v nemocnici tě vyšetří ještě jednou a pokud je malé v pohodě,tak tam už srdíčko uvidí.

ronyx
31. črc 2011

@marca22 No tak vidíš,že se pochybit dá, u mě si myslela že jsem v sedmém týdnu a byla pozadu o týden,dva. A co se všechno mohlo stát, kdybych si to nevyřvala. Malé by mi vzali a přitom bylo vše v naprostém pořádku. I doktor je jen člověk a může se zmýlit. Jde tu jen o přístut a snahu to řešit. Někteří doktoři se snaží seč můžou a nehážou hned flitnu do žita a jiní se tím vůbec nezabývají a hned posílají na ukončení těhotenství. 😕

sisip
31. črc 2011

@wer Ahoj můžu se zeptat kam chodíš na gyndu??? díky

mmoonnyysseekk
17. bře 2015

Aboj holky sem ve 12tydnu zehotenstvy a vubec nechodim do poraden zadny odbery nic my doktor nedelal a nevim zda je vse v poradku je to zanedbani ze strany doktora nebo ne ??cekam prvni miminko a nerada bych o nej prisla uz staci ze sem na ryzykovim tehotenstvy a nemuzu do prace vubec nevim co mam delat

sedakaterina
17. bře 2015

wer: zanedbani pece to rozhodne neni, normalni postup..

sedakaterina
17. bře 2015

@mmoonnyysseekk , za jak dlouho jsi objednana na dalsi kontrolu?

tinimalina
17. bře 2015

Objednej se sama do nemocnice na primotrimestralni sreening,at to neprosvihnes

mmoonnyysseekk
17. bře 2015

Jj urcite dekuju za radu

mmoonnyysseekk
23. bře 2015

Ahoj holky tsk jsem presla k jinemu gynekologovy a mam normalne poradny a vse co k tomu patri mnerime 60mm a do usti sem objednana na 27.3.2015

jitavrtule
23. bře 2015

@mmoonnyysseekk normálně to v těhotenství funguje tak, že chodíš ke svému gynekologovi, ze začátku cca á 4 týdny, pak se interval zkracuje na co 2-3 týdny. Do prenatální poradny (v rámci porodnice) se přechází až od 36tt a tam pak chodíš každý týden až do porodu.
Pokud jsi riziková, může se do poradny přejít dřív, ale stejně by tě tam měl "předat" tvůj gynekolog. Tj. domluvíte se spolu zda budeš chodit na kontroly do poradny nebo ke gyndaři. Oni ti v poradně při těch pravidelných prohlídkách nedělají žádná zásadně jiná vyšetření, než tvůj gyndař (zaznamenají váhu, změří tlak, vyšetří tě vnitřně (čípek) a utz přes břicho, poptají se jak se cítíš).
27.3. jdeš na ten prvotrimestrální (NT) screening nebo na Triple testy?
NT screening bývá placený (dobrovolný), je spolehlivější při určení rizika vývojových vad, je to kombinace výsledků krevních odběrů, anamnézy matky a utz vyšetření. Triple testy jsou hrazené pojišťovnou a dělají se pokud neproběhl NT screening. Občas vychází falešně pozitivní výsledky. Já byla na NT screeningu a na Triple už jsem nemusela.
Z vyšetření co tě ještě mohou čekat v blízké době:
v rámci toho prvotrimestrálního (NT) screeningu bývá možné si nechat vyšetřit i riziko preeklampsie (dobrovolný placený test, já platila v Podolí 800,-).
Dál pak mezi 14 - 17tt se lze objednat na první 4D ultrazvuk, opět dobrovolné, placené, sama si zařizuješ - my byli a jsou z toho hezké fotky i video. Miminko je ještě dost malé, aby se vešlo na fotky skoro celé.
20tt velký (genetický) ultrazvuk - běžné pojišťovnou hrazené vyšetření vad - zkoumá se, zda je miminko vyvinuté tak, jak by mělo být, tam by tě měl poslat tvůj gyndr (pokud není zároveň odborné pracoviště a neprovádí ho přímo sám)
24tt glukózový test na cukrovku
mezi 26- 30tt lze jít na druhý 4D utz, zas placený, dobrovolný. miminko už je natolik velké, že už se na fotky nevejde celé, jen"po částech", ale zas jsou už hezky vidět detaily obličeje apod.
30tt poslední velký hrazený ultrazvuk plus odběry na krevní obraz.
dál už nepíšu, to máš ještě za dlouho.Snad jsem nic zásadního nezapomněla, ostatní nechť mě klidně doplní 🙂

mmoonnyysseekk
23. bře 2015

Moc ti dekuju no ono to tak ma chodit ale u toho meho co jsem mnela tak jsem sla jen na prvni ultrazvuk v 5tydnu a pak nic ....... Takze sem musela zmnenit gynekologa jinak ano jedo na ten screening

mmoonnyysseekk
23. bře 2015

Sisip- chodila jsem v zatci k zimulovy

ajina10
18. čer 2015

Mě se 1.3 nedostavila menstruace. tak jsem si hned ten den udelala dva testy. Oba pozitivní taky skoro duchové. Jenže jsem jedla dost silné antibiotika na zánět moč. cest. tak jsem hned dalsi pondelí klusala k doktorce. Doktorka mi ATB hned vysadila a pak me vyšetrila a řiká: jak jste přisla na to že jste těhotna? Ja nestačila zirat. A ona že se ji to nelíbí že tam nic nevidí a že to je pravděpodobně mimo deložní a musím do nemocnice na vyloučení mimoděložního tehotenství.. tak jsem to obrečela .. v nemocnici v Děčíně me vyšetřila doktorka a řikala že uvidíme podle krve, pak mi řika proč jste´tak rychle plašila a pospichala k doktorce? za to si ted poležite v nemocnici. Každy druhy den mi brali krev a kontrolovali jestli stoupá HCG a stoupalo.. tak me po pěti dnech pustili v domů s tím že jsem tehotna a že v deloze se tvoří dutinka v ktere se zacne vytvaret embryo. A že jsem měla nařízenou kontrolu tak jsem hned mazala v pondeli ke své doktorce. Ta me vysetrila a řika jak vas mohli pustit? Vždyt to nemají potvrzené.. a že se ji to nelíbí že to není normalní tehotenství a že mam tekutinu za delohou a zvetseny vejcovod. A že hned z5 do nemocnice. Tak ja ubulena se vratila do nemocnice.. vysetrily me dve doktorky a shodly se že tehotenství se přestalo vyvíjet a že mi vezmou krev a bud bude HCG stoupat tak pujdu na laparoskopicky zakrok kde mi vezmou vejcovod a kdyz HCG bude klesat tak na vyčištění. Tak jsem ubrečena zustala nekolik hodin cekat na to co teda bude... po 5 hodinach pro me prisli že me chce videt jeste doktor (jiny) a ten me zkontroloval a nestačill se divit jaky nazor mají doktorky na mé tehotenství, rekl že podle nej je vse v naprostym poradku a že tehotenství se na svuj věk vyvíjí normalně a že srdíčko má ještě čas. Hned druhy den mě ten doktor propustil a měla jsem kontrolu za 14 dnu. A tam jsem byla v 7tt a ukazalo se krásné vitalní srdícko ♥ takže díky tomuto doktorovi čekám holčičku ♥ nebýt jeho tak by mi jí asi bezdůvodně sebrali.. hodně štěstí holky emoticon

akankeo
19. čer 2015

testy na HCG se delaji, pokud lekar zadne prisnaky tehotenstvi nevidi, jinak nemaji smysl, jeho vlastni hladina je tak individualni, ze stari tehotenstvi plodu se z nej poznat neda, ale kdyz tam nekdo nabehne prilis przy a poprve neni nikde nic a podruhe taky ne, tak se bere to HCG na potrvrzeni. Na sonu se meri miminko a velikost vacku, takze z toho se pozna delka teohtenstvi presneji nez dle PM a pokud se hledalo srdicko, dr toto vse musel zmerit. Polovina tehotenstvi v prvnim trimestru konci potratem, jen driv o tom zena vetsinou ani nevedela a s dnesnii testy a vymozenostmi vi v podstate o kazdem a pak je z toho trauma. Jinak ja mela to stejne ALE ukazetele ale dle mereni na UZ bylo mimco mensi, takze jsem byla pozvana za 2 tydny opet a srdicko uz tam bylo, ale UZ opravdu ukazoval ze jsem na zacatku pateho tydne a byl videt jen vacek, pokud uz je meritelny i plod tak se ocekava ta akce srdecni

uglyduckling
19. čer 2015

Taky jsem si prošla zamklým těhotenstvím s tím rozdílem, že u nás srdíčko bylo vidět a na další kontrole už vidět nebylo. Doktor mi ale pro jistotu ještě odebral krev, aby zjistili hodnotu HCG. Další den jsem šla na odběr znovu. V začátku těhotenství hladina hormonu HCG roste poměrně rychle, takže když porovnal ty dva výsledky, tak měl jistotu, že se mimčo přestalo vyvíjet. Přesto před samotným zákrokem (reviizí dělohy) ještě jednou vše kontrolovali ultrazvukem. Myslím, že postupovali opravdu dobře. Alespoň já jsem tedy cítila, že udělali vše, co bylo v jejich silách. Jinak můj gynekolog je zároveň zástupce primáře v nemocnici a zákrok mi sám prováděl.