Již 3x zamlklé těhu - vzdávám to

peetta
29. bře 2013

dneska kontrola a opět zamlklé těhu,už je to 3x
holky já to vzdávám...
podle utz 6 týden,viděla jen gestační váček ale plod ne,ještě mám přijít v úterý ale vidím to bledě.genet.testy ok.manža půjde na spermiogram.jestli není problém v něm.takže opět revize a zase čekat???ne.kašlu na to,je mi 37.
pa

wrtulka
29. bře 2013

@peetta nech si udělat genetiku, imunologii buď si to vydupej v CARu nebo u gynegologa. Můžeš mít nějaký problém který by se dal řešit např. hormony, injekcemi záleží kde by problém byl. Nevzdávej to a než otěhotníš znovu zkusi nechat udělat tyhle testy ať víš v čem je problém. Jinak jesli si 3x otěhotněla tak je kravina aby byl problém u chlapa jako že by měl málo spermií nebo málo pohyblivé tzn. tam je ti spermiogram na nic. Leda že by měl špatnou morfologii (tvar..a pak spíš ještě může být problém v DNA spermie ale to ti zase spermiogram neodhalí 😝 😝 takže jeslti můžu radit na ten se vybodněte a nechte si oba udělat genetiku plus imunologii a budete moudřejší.

mabe
29. bře 2013

@peetta je me to lito, ze nas porad pribyva. drzim palce, at mas chut do dalsiho tehu a dopadne dobre. ja mela 2x MA vzdy v 8tt, pak mam zdravou dceru a po ni dva roky zase dalsi MA. tedka jsu znovu a tehotna a snad druhy mimco bude. urcite nikdy nic neni ztraceno, ale je jasny, ze musis mit do toho chut a silu.

vecernice
29. bře 2013

@peetta nevzdávej. známí to měli, třikrát zamlklé, nakonec šli na imuno, a přemnožené červené krvinky, takže nasazen prednison a už mají doma dvojčata 🙂 a já měla jedno zamlklé, taky prednison a další už klaplo! držím palce, ať to tenkrát vyjde a drž se!

martinakl
29. bře 2013

@peetta Peti, hrozně mě mrzí, čím procházíš... Já jsem o mimi přišla dvakrát, nejprv to bylo mimoděložní a pak zamlklé těhotenství v 16t. Taky jsem měla sto chutí to vzdát, ale neudělala jsem to a teď máme Kubína 🙂 Chápu, že máš pocit, že už máš moc let a tak, musí to být hrozně těžké najít v sobě odvahu po tom, co jsi zažila. Ale zkus si opravdu ještě vydupat další vyšetření, dost možná je to problém, který je poměrně snadné řešit, jen je třeba o něm vědět. Věř, že máš ještě spoustu času na to mít dítě. Držím moc palce a posílám hodně sil...

2hanah
29. bře 2013

@peetta Zní to asi neuvěřitelně, ale moje kamarádka se dočkala vlastních dvojčátek po celých dlouhých 15-ti letech! Teď má krásná dvojčátka, v Olomouci se patnáct let nedařilo, a pak přišli v Brně na genetických testech na to, že se jim spermie s mužským genetickým kódem nejsou schopné vyvinout a také vždy potratila, pak v Brně ,,zasadili" holčičky a hned napoprvé se podařilo. Věřím, že máte naději i Vy!

sonka.77
29. bře 2013

Ještě radím nechat se vyšetřit na hematologii, řada potratů v prvním trimestru souvisí právě s problémy s krví. A léčba je velmi snadná. Přeji hodně štěstí.

nadja73
29. bře 2013

@peetta vim, ze je to tezke, 3 x nadeje a 3x zklamani je hrozny, ale urcite to nevzdavej. Udelejte tedy potrebna vysetreni, ale jestli jsi otehotnela, tak spermiogram by mel byt v poradku. Ale pro klid duse ho udelejte. Taky jsem prvni potratila v 10tt, bylo mi 36, ve 37 se mi narodila krasna zdrava dcera a druha v 39. Nikdy neni pozde a nejsme stare, abychom vzdavaly boje. Mozna nejsme nejmladsi, ale prave proto uz nemame tolik casu na to, abychom si daly pauzu a popremyslely, co a jak dal. Drzim palce, at najdes znovu silu a nadeji do dalsiho snazeni. Ne nadarmo se rika, ze nadeje umira posledni a ver mi, jsi porad mlada, tak to nevzdavej 😉

mm_mm
29. bře 2013

Mám za sebou taky několik nevydařených pokusů, takže chápu, jak ti je. I v mým okolí skončily všechny smutný příběhy nakonec šťastně. Bude to tak i u tebe, jen je potřeba vydržet. Celej problém taky může bejt v nedostatku hormonu, který to těhotenství držej při životě, tam stačí pár tabletek a je po problému. Vím, o čem mluvím. Drž se, 37 není konec. Kolegyně teď porodila první miminko ve 41 letech.

kammka
29. bře 2013

@peetta nevzdávej to!!! chlap ať jde na ten spermiogram a ty padej na hematologii!! ten zakopanej pes se najde!! 😉

olik76
2. dub 2013

Ahoj, doporučuji nechat vyšetřit štítnou žlázu, nedostatek jejích hormonů zvyšuje možnost zamlklého těhotenství. Moje kamarádka měla 2x MA, poté jí zjistili sníženou činnost št. žlázy, nasadili léky (hormony štítné žlázy) a další těhotenství dopadlo dobře. Já sama mám taky sníženou činnost št. žlázy, po prvním porodu jsem měla rozházené hormony št. žlázy, chodila jsem co měsíc na kontroly a podle výsledků mi upravovali množství léků a teprve když jsem měla hormony št. žlázy na určité úrovni, povolila mi dr. zkoušet druhé dítě, právě s odůvodněním, že jinak bych mohla potratit. Držím palce, kdyby byl u tebe problém taky ve štítné žláze, tak je to jednoduše a rychle řešitelné.

gabulda
2. dub 2013

prosím tě jak píšou holky,nevzdávej to a hlavně si nepřipouštěj ,že to nepůjde!
Musíš být kompletně v pohodě,takže jak zdravotně, tak i psychycky a to je velice důležité,to mi věř.Nejlepší je se prostě vůbec nehlídat a na to nemyslet a výjde to!
Kámoška neměli šanci ,řekli jim ,že děti mít nikdy nebudou.Její manžel měl totálně neschopné spermie.A každé umělé oplodnení potratila ☹.... Musím dodat ,že oba mají ke 40...
A až vyzráli v to ,že si prostě budou užívat jeden druhého jako dřív ,přišel malý zázrak a v září se jim narodil Vojtíšek....
Vím čím si ted procházíš,je to fakt těžký období,já si tím prošla 4x .Bohužel po 30 je to trošku složitější,doktorka mi říkala,že nejlepší věk je mezi 18-25 rokem,takže mi už jsme přez plán 😀,
Potratila jsem 2x před mojí dcerkou a ted by jsme chtěli sourozence a znovu jsem 2x potratila,vím,že ty revize jsou strašný a na psychyce to nepřidá,ale říkej si ,že to výjde,musíte si věřit.Já si věřím 😀,že ted už nám to výjde...
Držím pěsti 😉 ,zázraky se dějí!

orchidis
2. dub 2013

@peetta Zkus určitě tu imunologii a nevzdávej to! Nicméně moje Dr. mi říkala, že tohle je dneska hrozně častý problém u žen nad 35 let a u žen často stresovaných (povaha, náročné povolání, problémy v rodině). Držím palce!

peetta
autor
2. dub 2013

holky mooje zlaté,dneska ko. a paní mudra viděla na utz akci.tak snad se v dobré vše obrátilo a bude to ok.....za týden opět ko,snad vše dopadne jak máááá....držte všecky palce 😉 😉 😉

julietta111
2. dub 2013

Je mi to líto, nezdávej to ale! Kamarádka měla 7 zamlklých potratů a nakonec v 36letech se dočkala. Měla jen málo nějakého hormonu a stačilo brát léky u před otěhotněním. Tak držím palce ať se to povede 🙂

julietta111
2. dub 2013

Je teď jsem si přečetla až poslední příspěvek, to je skvělééééé!!! Jen tak dál!!!!!!

nadja73
2. dub 2013

@peetta super, skvely, drzim palce, at to tentokrat spolu dotahnete az do konce🙂

daasenka85
2. dub 2013

@peetta držííím :-***

peetta
autor
9. dub 2013

ahojte mamky a moje povzbuzovatelky(hrozné slovo 🙂 ) dnešní kontrola potvrzuje 7.týden :€O: je to préj eště moc malé ale srdce pravidelně tluče tak snad....moje mudra je hrozně hodná,moc mě podporuje,už mi dala aj fotenky,já na nich sice nevidím,jen rozumím tomu srci dole.jinak nič. :s: pokračujeme utrogestan,anopyrin,préj ještě chvilku na podporu. 1⃣
přiložila jsem fotenku,pomůžete mi co vlastně na ní je :s:
pa petra

ilonne
9. dub 2013

Držím palce, tentokrát to určitě vyjde 🙂

peetta
autor
9. dub 2013
julietta111
11. dub 2013

Gratuluji k srdíčku, jen ať pěkně roste mimísek🙂

shyanne
13. čer 2013

@peetta moc a moc gratuluji, jsem po druhé revizi a je mi hrozně, ale musím začít věřit, že se nám již brzy zadaří. Tak snad si jednou budeme všechny povídat o tom, jaké to bylo a mít v náručí naše malé andílky.

romantika
13. čer 2013

@peetta
ctu to tu poprvé a chtěla jsem prave poradit ty krevni mutace a uzivani leku na redeni krve. to umi udelat paseku. také jsem u první brala anopyrin. Drzim palce at to dopadne. je to strasne tezke to vim, ale telo vi co dela. Jestli uz mate srdicko tak to je sikula v 7mem tydnu. Ještě si kupte femibion, ma pro ty s krevnimi mutacemi lepsi využitelnost kyseliny listove. Drahy ale třeba ja v druhem tehu ho bastim a nemusim ani ten anopyrin. Takze mozna to ma něco do sebe.

peetta
autor
13. čer 2013

@romantika
ahojki,jsem měsíc po 3.zamlklém,takže opět potrat.
anopyrin už neberu,radši nejím žádné léky,jen listovku(když si vzpomenu) 🙂
takže tomu nechám volný průběh,už to neřeším,a pevně věřím.....

romantika
13. čer 2013

@peetta to je mi lito, opravdu. a testy na krevni mutace ti delali? jestli nemas leidena na to je anopyrin kratky. ja mam osobne mutace i stitnou zlazu, vysoky prolaktin a pod. a nakonec to slo taky bez leku. je to desny napor na nervy, ale pozitivni je, ze teda aspoň otěhotníš, to třeba mne trvalo dlouho. jinak ještě mi pomohl FEM + na sladeni hormonu ale asi jsem byla trochu jiny pripad. taky jen blby vitamin B injekcne na nervy a tak. No drzim palec, měli jsme sice jiné problémy ale kdo nezazil netusi jakyma nervama si clovek projde a pak ma reagovat na rady, hlavne psychika v pohode. Hodne stesti.

vojanda00
9. zář 2013

ahoj @peetta ,taky si tím procházím....je mi 40 a pořád věřím,že se to povede.Držím palečky 🙂