Jsem adoptovaná a chci miminko

lendulina
27. srp 2013

Ahoj 🙂, naši si mě adoptovali, když mi byly tři roky. Já jsem se to dozvěděla nešťastnou náhodou asi ve třinácti.
Proč zakládám diskuzi - Zajímá mě, jestli jste se o těhotenství hodně radily se svýma maminkama? Byly vám oporou? Vysvětlily vám něco, na co byste samy nepřišly? Mám strach, že na to budu sama a budou mi muset stačit jen knížky a fóra/diskuze..
Druhou věcí je to, že nevím nic o nemocech, které se objevily v biologické rodině. Vidíte to jako velký problém?
Děkuju za odpovědi a přeju hezký večer🙂

berynka
27. srp 2013

@lendulina
Moje máma mi oporou je, ale rozhodně ne v mateřských věcech a ani co se týká těhotenství. Všechno jsem vyčetla na MK a podobných webech, případně od kamarádek. Je to stejný, jako když bylo potřeba, tak jsem sexuologickou poradnu našla kdysi v Brávíčku 😀.
K těm nemocím... je to docela důležité, ale zase ne tak časté, kdy by to bylo potřeba vědět a řešit (myslím třeba transplantace aj.). Dneska si lidi pořizují děti a ani neví vlastně s kým (fakt není od věci znát zdravotní stav partnera) a nejsou ani přinejmenším tak zodpovědní jako ty 🙂 .

eemilka
27. srp 2013

@lendulina Ahoj, já bych to jako problém vůbec neviděla. Já mámu mám, ale moc jsem s ní své těhotenství neřešila, asi spolu nemáme tak těsný vztah. Navíc, spousta věcí se dneska řeší jinak než dřív (např. dřív se i kojeným novorozencům vařil čaj, dneska se říká, že stačí plně kojit), takže osobně je mi bližší zpovídat své kamarádky, popř. projíždět ty fóra 🙂
Nevědomost o nemocech v biologické rodině je pochopitelně trošku mínus, ale ono fakt vážných dědičných nemocí zas tolik není a vyskytují se jen vzácně, takže bych se tím nestresovala. A navíc, to děťátko přece nebude dědit jen tvé geny, ale i geny tvého partnera, a ty ti budou určitě známé 🙂

baris
27. srp 2013

ahoj @lendulina , a s maminkou, která tě adoptovala si o tom nemůžeš promluvit nebo vzhahy ochladly?

Moje rodiče (maminka) mi oporou samořejmě byla, ale nejvíce manžel. Já Jsem byla skeptická a dopředu raději nic nezjišťovala - spoléhala jsem se na svůj selský rozum a že moje tělo ví, co dělá 😀 Nechci tě strašit, ale tady se řeší občas každý prd - snědla jsem hermelín - mohu potratit 😠 ? A některé maminky občas zbytečně straší budoucí rodičky popisem šíleného porodu (já jím ho nezávidím, ani jim ho samozřejmě nepřeji a je mi líto, že to byl horor, ale proč tím ostatní strašit? 😒 ).

Co se týče nemocí v biologické rodině? - Je nejlepší počítat s průměrem, možná ti udělají o test více (pro jistotu, co kdyby jste to v rodině měli). Do budoucna koupit monitor dechu (pro jistotu), ale určitě nezačít panikařit, že máte 90% úmrtnost v rodině. Problém to podle mě není. Dědí se až 5generací dozadu (geny) a nikdo nezná nebo neví na co umřela prapraprababička.

petrusew
27. srp 2013

@lendulina Podívej, nevím jak to máš s adoptivní rodinou, ale musela jsi být vytoužená a hodně chtěná. Nemyslím si, že by se k tobě maminka nebo tatínek otočili zády. Pro spoustu prarodičů je to velká událost. Na většinu věcí přijdeš intuitivně, spoustu toho vyčteš🙂 Znát zdravotní stav rodiny je dobré, v mém případě nutné - máme v rodině vrozenou vadu srdce. Ale dneska je medicína tak ve předu, že si myslím, že to není až tak nutné. Jsi velmi zodpovědná, když si zjišťuješ tyto informace a řešíš to do předu. Spoustu informací by ti mohl zdělit tvůj mudr. který má tvou kartu - zdravotní doklady od narození, tam by mohlo být něco zapsáno🙂 HOdně štěstí🙂

selverin
27. srp 2013

s mamčou chodíme kupovat oblečení a tak celkově se ráda angažuje ve výběru výbavičky, ale věci, co se týkají porodu atd to spíš probírám s kamarádkami, které rodily nedávno, ono přeci jen mamča rodila před 29ti lety a hodně se toho od té doby změnilo, takže mě spíš zajímalo, jak dlouho ji porod trval a to bylo vše haha 😀

maudn
27. srp 2013

mě mamča určitě v mateřských věcech neradila a vše jsem vyčetla, a pak zjistíš, že si na všechno musíš přijít sama, a pak z tebe bude ostřílená mamča🙂, pokud máš strach z genetiky, tak můžeš mít genetické vyšetření zdarma, kam tě může poslat třeba gynekolog spolu s tvým partnerem a a asi za tři měsíce budeš mít výsledky, ale to bych brala jako doplněk a na co si dát při těhu pozor a co líp prošetřit,.

fiallinka
27. srp 2013

Maminka je na 100% moje biologická, kvůli mně si brala v 19 mého otce, stejně starého, a kvůli mně protrpěla následujících 27! let než se rozvedla a s ní i já... byla jsem dítě nechtěné, ale holt co zbývalo - ale věk mojí mamky a nepřipravenost na cokoliv takového se projevil i v našem vztahu, které není nijak úžasný... takže - já jsem se s ní neradila, neřešila, oporou mi nebyla - pomáhá mi až te´d občas s většími dětmi.

Pomohly kamarádky a internet...

Neboj, zvládneš to. Co se týče nemocí, pokud bys měla strach z nějaké abnormální genetické zátěže, tak by asi bylo možné podstoupit genetické vyšetření, ale popravdě, asi není důvod.

lendulina
autor
27. srp 2013

@maudn děkuju, o tom gen. vyšetření jsem například nevěděla

@petrusew vytoužená a chtěna jsem asi byla, nicméně máma mi v 18 letech řekla, že je škoda, že už mě nemůže vrátit zpátky do děcáku, takže z toho se dá usoudit, jaký máme vztah.. 🙂 Vrozenou vadu srdce? Já mám právě lehkou arytmii, chodím 1x ročně na kontroly, ale neberu prášky, žádná operace, nic. Můžu se zeptat, jak se to řešilo u tebe?

@baris děkuju za odpověď, jak jsem psala petrusew, tak s adoptivními rodiči vztah nemám.. O potratu po snězení hermelínu už jsem taky četla:o)), ale myslím, že mám docela zdravý rozum. (Ale kdo ví, jestli sem za půl roku nebudu psát něco podobnýho🙂

baris
28. srp 2013

@lendulina tak to je mi líto ☹

Lehká arytmie - během těhu budeš chodit častěji na KO, možná ti předepíšou prášky, ale jinak dobrý.

Jak jsem již psala, rozhodně se není čeho bát. I když neznáš svou biologickou rodinu, tak geny jsou sviň.... Tím, že se dědí až 5generací dozadu a to téměř nidko z nás nezná tak podrobnou rodinnou anamnézu. Navíc se zkombují tvoje i manželovy (přítelovy) geny a to je možností 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

A co se týče těhotenství, porodu, výchovy dítěte - nejlepší je na to přijít sama. Nejdříve tě všichni vystraší 3denním porodem a bolestí za hranicí snesitelnosti, a pak ti budou všichni říkat, jak jejich miminko spí 22hod denně 😠 a to tvoje sotva 8hod v noci a přes den 3x po 20minutách 😀 😀 😀 😀

klarajir
28. srp 2013

@lendulina Já jsem hodně rad získávala z MK, od kamarádek a z knížek, celé těhu jsem ležela, tak jsem měla čas 🙂 Z rad maminy a tchýně mi šla hlava kolem, protože to byly zastaralé rady (např. nechat miminko vyřvat, že kojení je vzácnost a nikomu to nejde, apod.), které stejně nepraktikuju a pak byly ještě naštvané, že to nedělám podle nich 🙂 Hlavu vzhůru, opor je na koníkovi dost 🙂
Zdraví je trochu složitější, ale ber to tak - spousta lidí měli v rodině nemoc nediagnostikovanou nebo třeba tatínek nebyl opravdový tatínek a pak je to taky nedohledatelné 🙂
Držím palce ať se vám miminko brzy podaří a ať máš pohodové těhu, plné těšení se!

petrusew
28. srp 2013

@lendulina neboj.Ja mam srdce nastesti v poradku.Jen jsem byla pro jistotu na utz srdicka miminka v tehu a doktor me dost uklidnil.🙂Opor budes mit dost neboj.Jak tady tak i v priteli🙂

lindafr
28. srp 2013

Ahoj, já se teda s mamkou moc neradila, i když s ní mám skvělý vztah, zajímalo mě hlavně, jaké měla porody, víc mě moc nezajímalo. Každopádně nevidím to jako nějakou velkou překážkou, pokud jsi ty zdravá. Že neznáš anamnézu biologické rodiny je možná trochu na škodu, ale rozhodně bych to osobně nebrala jako důvod pro to nemít děti 🙂 A s maminkou máš jaký vztah? Je to nějak poznamenáno tím, že jsi adoptovaná?

bibi_du
30. srp 2013

Ahoj, já se s mojí ani manželovo maminkou neradila.....Měla jsem v okolí ale kamarádky, spolužačky ze školy, které byly těhotné taky a s těma jsme si vyměňovaly názory...A taky mi pomohla manželovo sestra a moje švagrová, které už mají větší děti. Nicméně, můžeš se přece obrátit na svou adoptivní maminku, ne? Moje těhotenství nevyšlo a o miminko jsme nakonec přišly, to mi ale rodiče byli velkou oporou...Na ty nemoce se mě ptali jen na genetice v tom 20.tt a pak po porodu toho mrtvého miminka....Pokud chcete miminko, tak není co řešit a jděte do toho...