Kdy můžu mít pohlavní styk, když jsem prodělala potrat?

smisek92
15. led 2012

Ahoj...Chci se zeptat ve čvrtek jsem bohužel potratila ☹ 😢 revize děložní dutiny proběhla bez komplikaci...už ani nekrvácím...ale nevím jestli mužu nebo spíš kdy mužu začít s přítelem spát...A taky se chci zeptat kdy se mužeme pokusit znovu otěhotnět...děkuji

maruja
15. led 2012

po potratu se normálně dodržuje 6tinedělí a pokusit otěhotnět po 3 měsících, z vlastní zkušenosti

lorreine
15. led 2012

Ahoj, mrzi ma, co sa Ti stalo. Ak by si chcela info a pripadne si pokecat, tak je tu diskuse Potrat.Jak nastartovat a zacit znovu. Su tam super holky, ktore spaja prozitek, ktorym teraz prechadzas Ty. Inak ak sa jednalo o revizi, mala by si pockat so sexom na prvu menstruaci. Ale zalezi to na Tebe a Tvojich pocitoch. Podla mna minimum 3 tyzdne. Ja som mala spontanny potrat bez revize a mali sme zakaz na 14 dni. Samotne snazenie potom v pripade revize moze byt po dvoch troch cykloch.

bejatka333
15. led 2012

Tak to je mi líto ☹ Sestra taky prodělala potrat s revizí dělohy a pokoušet o miminko se začali po 3 měsících a vyšlo to hned 1. měsíc snažilkování (po revizi dělohy se vajíčko taky rychleji uchytí v děloze, uvidíš, určitě se to povede.

eusebia
16. led 2012

Být tebou, budu dodržovat klasické šestinedělí bez sexu, nic tím neztratíš, jen získáš. Tvoje tělo se potřebuje dát trošku do kupy. A co se dalšího otěhotnění týká, tak vydržte to tak 3 měsíce, nebo i déle. Většinou to takto doporučují lékaři.

olicek
16. led 2012

Já jsem si tím prošla 2x ☹ . Určitě dodržet 6 nedělí. Doktoři doporučují počkat 3 měsíce, ale po 6nedělí bych už klidně začala zkoušet znovu 😉

nickynikola
1. črc 2013

co s emuže stat kdyz sem mela sex par dnu po revizi....??

romcovaklarka
1. črc 2013

@nickynikola Můžeš začít krvácet anebo taky dostat infekci. Je to něco jako čerstvé zranění, nic tam teď nepatří. Jinak toto téma je otázka, špatně se tu raguje na nové dotazy, zkus se zeptat někde, kde se řeší nějaké související téma v diskusi.

karotky
1. črc 2013

Záleží na tom,v kolikát tt a za jakých okolností si potratila.Nejlepší bude,když se na to zeptáš svého gynekologa,ke kterému by si měla jít po 6nedělí na kontrolu.Do té doby je pohlavní styk hodně rizikový-hlavně kvůli infekci.Docela se divím,že Tě z nemocnice propustili bez jakýchkoliv informací o tom,co máš dodržet a kdy máš jít na kontrolu 😕

elastiq
1. črc 2013

Četla jsem co psal jeden profesor, že by jsme to měli nechat víc na přírodě a žádné čekání 3 měsíce. Tělo by samo mělo vědět, jestli už je schopné znovu oplození, nebo ne..takže já bych to dělala jak bych to cítila..

saryk9
8. bře 2015

Já měla zamlklé těhu. Vyčištění a rekonvalescence probíhala v pořádku. Ikdyž.....mozná to zní blbě, ale patří to k tomu-měla jsem strašný bolesti břicha z toho ,jak jsem byla nafouklá.....na záchodě jsme trpěla, v noci mě to i vzbudilo.....už se nedivim, že miminka řvou celé noci, když maji zaražené prdíky! Koupila jsem si nějaké prášky a bylo to dobré.....Jinak jsem řešila, kdy budu moct zkusit sex, na netu všude psali, že po 6ti týdnech, po 4 týdnech....to mi přišlo strašný. Jelikož jsem nekrvácela, břicho nebolelo, tak jsem to s přítelem zkusila po 14 dnech od zákroku- s kondomem, aby jsme se vyhli případné infekci. Vše bylo uplně v pořádku, takže si myslím, že jsem špatně neudělala 😉

cumacek123
5. srp 2015

Taky jsme přišli o miminko v 9tt..., teď to budou 4 týdny od revize dělohy, ta proběhla v pořádku. Po 14 dnech jsme sex nevydrželi a zkusili s kondomem, ale byla to hrůza. Po 3 týdnech od revize sexujeme normálně bez kondomu, ale "dáváme si pozor" ...ještě mi nepřišla ani první MS po revizi, tak těhotná být stejně nemůžu, alespoň doufám 😀 ..je to na každém jak se cítí.

dada_88
7. srp 2015

Mám úplně stejnou otázku..před 2 týdny v pondělí mně začalo bolet břicho jako před menstruací a následně jsem potratila..vypadá to,že nakonec nebudu muset na kyretáž,že se tělo snad samo vyčistí..jen těď nevím, kdy mám čekat měsíčky a zda mám poslouchat jednoho doktora, ať alespoň jednu menstruaci počkám nebo dalšího ať počkám 3 měsíce a taky zda mám fakt dodržet šestinedělíme..páč mi sex už teď chybí a další věc, od kdy mám to šestinedělí počítat..trochu moc otázek, ale doktoři mi vlastně nic neřekli.. ☹

gabca27
18. pro 2015

Pridavam svoji odpoved/zkusenost. Byla jsem na revizi v 9tt - gestacni vacek bez embrya. Ted treti den po byl sex naprosto bez problemu. Jinak snazit se znova pry po 3 probehlych menstruacich, rikal dr.

vaporetka
25. pro 2016

Revizi jsem mela 13.12. Psychika ze zacatku dostala zabrat.
Vyuzila jsem i navstevu psycholozku v Podoli. Sice mi nepomohla nejak vice, jen mi radila to v sobe nedrzet s vybrecet se nebo vypovidat...a nechat pocity plout fakt pomaha. Brecela jsem na msi u zpivani koled a pred rozbalovanim darku. Ale jinak jJe mi uz dobre a mam chut se milovat s manzelem. Ale taky mam obavy o zahojeni dole. Kdyz jsem prestala spinet ... tak jsme zkusili jemne pomilovat a dobre. Ale chce to opatrne...

Rika se, ze by se clovek mel snazit drive, ze jsou hormony rozpumprlikovane...a melo by se snaz povest oplodneni. Ale taky vaham, jestli po 1.ms to nechat na prirode...zatim jsem ms nemela...sestinedeli po revizi mi konci az 14.2., jsem na ten den objednana k lekari. Moc dlouho bychom cekat nechteli. Myslim si, ze by dlouhe cekani bylo stresujici. Jak jste na tom vy?

gabca27
26. pro 2016

@vaporetka ja si myslim, ze staci nechat probehnou jednu ms a pak na to vlitnout. Ono se rika, ze tim odstranenim stare sliznice se to uvnitr "pohnoji" a vajicko se lip uchyti. Na doktory se vykasli, zalezi, jak se citis. Ja jsem otehotnela pul roku po revizi a hned na poprve

lucinka58
26. pro 2016

@smisek92 Ahojky, no mělo by se dodržet klasické šestinedělí - čili bez sexu. Neměla by ses miminálně 2 týdny koupat - pouze sprchovat a dodržovat pořádně hygienu. Určitě by ti měli během těch 6 týdnů udělat kontrolu u gynekologa zda je děloha pořádně pročištěná. A u gynekologa se zeptej, kdy se můžete začít snažit. Každý doktor udává jinak. Některý 3 měsíce, některý 6 měsíců. My dostaly od mé doktorky povolenku po druhé menstruaci, ale prakticky jsme dodrželi jen šestinedělí a v dalším cyklu už jsem otěhotněla a donosila syna 🙂

lucinka58
26. pro 2016

@vaporetka Ahojky, no mělo by se dodržet klasické šestinedělí - čili bez sexu. Neměla by ses miminálně 2 týdny koupat - pouze sprchovat a dodržovat pořádně hygienu. Určitě by ti měli během těch 6 týdnů udělat kontrolu u gynekologa zda je děloha pořádně pročištěná. A u gynekologa se zeptej, kdy se můžete začít snažit. Každý doktor udává jinak. Některý 3 měsíce, některý 6 měsíců. My dostaly od mé doktorky povolenku po druhé menstruaci, ale prakticky jsme dodrželi jen šestinedělí a v dalším cyklu už jsem otěhotněla a donosila syna 🙂

vaporetka
26. pro 2016

@gabca27 tak to je hezke, ze se vam zadarilo! Mam radost, ze vam to pak vyslo🙂

vaporetka
26. pro 2016

@lucinka58 tak to mam radost, ze se zadarilo! Koupani si bedlive hlidam, to bych nerada resila nejake prusvihem...dekuji za rady....no i v tehotenstvi jsme spolu spali min, tak je tezke to vydrzet🙂 ne ze by clovek hned myslel na otehotneni... 🙂

gabca27
27. pro 2016

@vaporetka no ono uprimne pro me to "tehotenstvi" byla spis nocni mura. Nedovedla jsem si predstavit mit druhe dite rok a pul po prvnim a navic misto svatby porod. Tak to nakonec priroda vyresila za nas a me se strasne ulevilo. No a stejne jsem se nakonec vdavala tehotna, protoze nam to proste jednou ujelo a nedali jsme si pozor :D v unoru rodim :D moc ti drzim palce a snaz se nemyslet na nic spatneho, tohle se proste nekdy stane, napodruhe uz bude urcite vse ok ;)

vaporetka
31. pro 2016

@gabca27 dekuji za podporu ;) taky verim, ze se zadari 🙂 vcera jsem si koupila gynex na srovnani organismu, tak verim, ze to bude dobre ;)