Máte za sebou potraty, vyšetření a pak vytoužené miminko?

shyanne
18. čer 2013

Ahoj všichni, zakládám tuto diskuzi, protože jsem právě prodělala druhý potrat. Čekají nás s manželem různá vyšetření jako genetická a imunobiologická. Chtěla bych vědět, zda jste některá prodělala to samé a po těch různých vyšetřeních se vám již povedlo mít vytoužené miminko ve své náruči. Děkuji za podporu a pomoc

blondynka400
18. čer 2013

@shyanne ahoj, já jsem potratila 2x (samovolný bez revize, jednou už vím, že bylo 100% srdíčko), cca v 6 týdnu, poměrně hodně brzy po sobě. První se neřešil, po druhém my udělali testy a s největší pravděpodobonstí za to mohl můj až moc kvalitní imunitní systém 😝 Už bylo domluveno, že budu brát léky na snížení imunity, ale otěhotněla jsem potřetí, tělo se sice opět chtělo embryjka zbavit, ve stejnou dobu, to ale bylo silnější a přeš hodně špatně umístěný veliký hematom se udrželo a už je z toho veliká holčička. Pak jsem otěhotněla podruhé neplánovaně přes prášky a tam už nebyl problém vůbec žádný...
Ono to vyjde, neboj. Je dobře, že už to budou u tebe řešit po druhém potratu, což není až tak časté.... Ale to že jsi 2x potratila jetě nemusí nějaký problém znamenat, bohužel tak to je a příroda je cyhtrá, většina potratů má nějaký smysl 😉

shyanne
autor
18. čer 2013

@blondynka400 ahoj, no já jsem prodělala dvě revize a komplikované tím, že se děloha nechtěla stáhnout, takže jsem měla větší ztrátu krve. Na potrat se přišlo vždy na ultrazvuku, ten první v 8+0tt a druhý v 7+2tt. To co píšeš o tom kvalitním imunitním systému je opradu zvláštní, je úžasné, že se malá udržela a teď už je z ní velká holčička-mám za vás radost, bylo velké štěstí. Taky jsem ráda, že nás můj gynekolog (on je opravdu dobrý) poslal hned na genetiku do Podolí, a jsem ráda, že nás tam vzali a na tu imunobiologii taky-doufám, že nám udělají co nejvíce testů, abychom měli jistotu. Já vím, že dva potraty ještě nemusí znamenat žádný zdravotní zádrhel, ale je těžké se s tím vyrovnat, hlavně mám strach jak to bude u toho dalšího. Moc si přejeme, aby nám to už na potřetí vyšlo a my měli taky zdravé miminko doma. Příroda je chytrá já vím, ale s tím se člověk těžko vyrovává. Doufám, že náš příběh skončí stejně nebo obdobně jako ten tvůj. Děkuji, Ti za podporu!

blondynka400
18. čer 2013

@shyanne takže jestli to dobře chápu tak obojí bylo zamlklé těhu? Ono je otázka, jestli to zavinování dělohy není dáno tím, že revize je šíleně umělý zákrok, je lepší počkat, až se toho tělo zbaví samo. U nás se to bohužel moc nepraktikuje, ale podle mne je to lepší řešení 🤐
Těžko říct, jestli to byl u mne ten pravý důvod, ale i při tom úspěšném těhu jsem začala přesně ten amý den ckylu krvácet, už jsem mysela, že je zase po, ale ejhle, nebylo, srdíčko bušilo o sto šet, ale hned na číhal obrovitý hematom.
To je dobře, že máš pořádného doktora 🙂 Vím, že je to těžké se s tím vyrovnyat, mně to nemusíš povídat ☹ Ještě teď na ty 2 myslím, jestli to byly holčičky nebo kluci a tak, já se s tím tak utěšovala, že to prostě tak mělo být a že příroda ví co dělá, ale i přesto to bolí.. Jednou dobře, ale když je to podruhé...

shyanne
autor
18. čer 2013

Přesně tak, chápeš to dobře. Já vím, že revize není nic přírodního, ale například u toho prvního jsem byla na ultrazvuku v 7+0tt a srdíčko v pohodě a na další ultrazvuk jsem šla až na konci 13tt a tam teprve přišli na to, že je po všem, takže za celých šest týdnů se nespustil samovolný potrat. Otázka tedy je, jak dlouho na to čekat? Taky bych popravdě nechala na samovolný, ale někde jsem četla, že kolikrát se stane, že i po samovolném musí proběhnout revize. Na rovinu, my byli tak zničení, že jsme dělali co nám řekli. Bohužel, ale ani můj doktor není všemocný☹ Přesně když s to stane jednou, bolí to, ale říkáš si, asi bylo něco špatně, ale když je to podruhé a v tom samém týdnu tak už řešíš. Jsem ráda, že jsi mi napsala svou zkušenost, doufám, že sem budu moci brzy taky přispět pozitivní zprávou. Na jednu stranu se bojím těch testů, ale na druhou doufám, že to bude vše v pohodě...

shyanne
autor
18. čer 2013

@shyanne P.S. neustále myslím na ty naše dva andílky, zda to byli kluci nebo holky a jací by asi byli, kdyby byli mezi námi, to mě trápí hodně. Připadám si k ničemu a strašně prázdná.

blondynka400
18. čer 2013

@shyanne tak ono je otázka, kdy se to první ukončilo. Ono ikdyž se přestane vyvíjet třeba v tom 8tt, může ještě dluho "žít" jen neroste. Je pravda, že občas i po samovolném se děloha nevyčistí úplně ideálně a je pak potřeba tomu pomoci, ale nebývá to moc časté. Ta pravděpodobnost je zhruba stejná, jako po porodu, že vše neodejde. Já to nechtěla nějak moc řešit, spíš jen že když tělo takhle blbě reaguje, asi má důvod...
Tak mě napadá, spermio máte ok? Ono dost často jsou zamlklé potraty způsobené tím, že vajíčko oplodnila vadná spermie, dost často se zdvojenou hlavičkou, oni většinou mívají ten rychlý progresivní pohyb a dost často "vyhrajou", vajíčko oplodní, ale zdravé mimi z toho nebude, tělo to rozpozná a zbaví se toho. A bohužel takto poškozených spermií je v poslední době čím dál víc. Tedy ono byly vždycky, ale ne v takovém množství, udává se, že je to jeden z faktorů, proč je potratů víc a víc... Možná tohle u nás byl taky důvod, těžko říct, ale manžel má spermii hodně, skoro všechny s rychlým progresivním pohybem ale morfologie je docela špatná a hlavně ty hlavičky 😖
Testů se neboj, je lepší vědět, na čem člověk je, než to "zkoušet". A určitě se zadaří, musíš tomu věřit, ještě pak budeš ráda vzpomínat na dobu před dětmi, si to užívej a ono si vás nějaký andílek najde. 😵

shyanne
autor
19. čer 2013

@blondynka400 ahoj, no tak to nevím, kdy se ukončilo, mě jen bylo řečeno, že plod odpovídá velikosti 8+0tt, takže máš pravdu, že nevíme přešně, kdy přestalo tlouci srdíčko. Na tom imunobiologickém vyšetření mě budou brát krev a manželovi ejakulát-takže snad se něco dozvíme. Toto mě vůbec nenapadlo, myslela jsem, že to může být jen u mě nějaký problém. Je smutný, že těchto problému je stále více a více. A kdyby tomu bylo tak jak píšeš, jak se to dá řešit, řekli Vám? Já vím, že je lepší vědět na čem člověk je, z toho důvodu se na to těším, ale mám strach z výsledků. Věřím, že se zadaří, ale zároveň se bojím. No to mi manžel taky říká, že až tam bude ten andílek náš řičet, tak ještě budu vzpomínat, ale já se to řičení opravdu těším. Snad už si nás nějaký andílek vybere-moc se na to oba těšíme. Chtěla jsem se zeptat, kolik ti bylo, když jste přišli o pravní mimi?