Měsíčního syna uspáváme i 3 hod., mám ho nechat vybrečet?

lenineek
11. led 2015

Dobry vecer maminky, prosim poradte mi, nebo me odvezou 😔 😀
Asi delam neco spatne. Nas maly ma skoro 6 tydnu a od vcera ma hrozny problem usnout. Ve dne ho zamestnavam, povidam si s nim, hraju si s nim, aby byl unaveny a vecer pekne usnul. Je to takovy ritual, v 8 hodin vykoupu, nakojim, dam odrihnout a jde spinkat. Vcera mel prdiky a histericky plakal, bylo to okolo 7hodiny, tak moc plakal, ze se vysilil a mel hlad, tak jsem mu dala prso a rozhodla se jeden den vynechat koupani. Malinkej plakal asi az do 23 hodin. Rikala jsem si, ze se mu to treba spletlo (shodou okolnosti spal dlouho pres den), ale dnes se to opakuje. Uspavam od 20:15 a doted malej place. Prijde mi, jak kdyby mel z neceho strach, hladim ho po hlave, on usina a najednou sebou skubne a kouka okolo sebe a porad dokola. Je hodne zpusobu, jak ho uspat, v kocarku, vibracnim lehatku, nebo v naruci, ale ja mam strach, ze si zvykne a jinak uz neusne. Prece ze dne na den nebude takovy zvrat, kdyz doted usinal hned-po nakojeni jsem ho dala do postylky, dala mu dudlik, pusu a sla vedle do mistnosti (na chuvickach samozrejme), vratila jsem se max
3x, kdyz mu vypadl dudlik a zatuhnul.
Nemam ho nechat chvili vybrecet? Nevim vubec, co delat a pomuze mi rada nejlepe od nekoho, kdo mel podobny problem. Dekuji 🙂

terinda
11. led 2015

Nenechat vybrečet, je strašně malinký i na nějaký ten režim 😕

Zkusila bych zavinout do zavinovačky a pusitt bílý šum (vysavač, fén, nějaké šumítko, šum z pc apod.).
Pokud spí hodně přes den, tak holt večer ho dát později, až bude opravdu unavený.

tarra27
11. led 2015

@lenineek my holky nosili na rukách a starší i tak usínala....dost možná má bolení bříška, takže nosit nosit nosit.....za mě....nic jineho nám nezabíralo a nekdy brečela i když jsme ji nosili....

vybrečet ji bych nemela nervy nechat....chudínek....at pomůže manžel a konejšit a knejšit.....on se překulí rok a bude to v pohode....i dřív než za rok....neboj 😉
a přesne - dávat spát podle potřeby a neučit ho na danou hodinu vyslovene když se mu nechce...my takhle byly nekdy vzhuru i o půl čtvrte ráno a do peti jsme si povídaly 🙂)))

drž se.

golla
11. led 2015

To muze byt rustovy spurt, prdiky, nejake vzpominky z daneho dne,.. myslim, ze to ten ten spurt. Ja radim rozhodne zadne vyrvavani, vrati se ti to v pozdejsim veku. Naopak nenutit spat,na rezim je jeste moc malinky. Rezim ano, ale nelpet na nem. Normalne vykoupat, pokud neusne, nebude chtit spat, tak si pohrat, nabastit,.. Jinak pomaha zavinovani, bily sum, uspavani u maminky,v satku, v naruci,.. rozhodne si na to nezvykne,jeste nema tolik inteligence. 😉

golla
11. led 2015

Www.uspavac.cz

ladyhacek
11. led 2015

pokud vím tak manžel jako miminko brečel v noci první půl rok (trochu se děsím co čeká mě) ale co strava? Můžou to být prdíky a pokud kojíš tak mu třeba něco nesedlo s toho co jsi snědla - zkus se zaměřit na tohle. Asi se špatně určuje co to je - může to být cokoli. Chovej a mluv na něj a asi bych také zkusila nějakou tu hudbu 😉. hodně štěstí

anetka1701
11. led 2015

vyřvat ne :( na režim je maličkej... Takto malé děti jsem měla snad večer co večer na hrudi... Spinkali, mazlili se a byli spokojené... spát jsme šli až spolu, do naší postele... Oni si už uvědomovali, že maminka je pryč a stýskalo se jim... Kolem půl roku, obě krásně začli usínat ve svých postýlkách a spinkají tak dotedka 🙂 Rozmazlit mimčo nejde, spíš mu zhoršit separační krizi...

katyxq
11. led 2015

rozhodně nenechávat vyplakat - https://www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete a https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek
Chovej, nos, lehněte si spolu, ukoj ho ve své posteli (uspávání je jedna z přirozených funkcí kojení 😉), miminko nepotřebuje postýlku a dudlík (umělou náhražku prsa), ale tebe 🙂. Že dřív usínal sám, no, teď už si uvědomuje víc svět kolem sebe, bezpečí pro něj znamená a je tvoje přítomnost. Řiď se podle jeho projevů, ne podle časového harmonogramu, dítě není stroj a navíc se jeho potřeby s věkem někdy i dost rychle mění. Pokud se přetáhne, rozbrečí, špatně se mu pak usíná.

lenineek
autor
11. led 2015

Moc dekuju za rady
@terinda
@tarra27
@ladyhacek
@anetka1701

@golla co je to ten spurt prosim?

lenineek
autor
11. led 2015

@katyxq
Ja bych stejne nemela srdce nechat ho plakat, jsem ale zoufala a rikala jsem si, ze treba delam hloupost, ze hned bezim ☹ dekuju za nazor

mysicka_lb
11. led 2015

Ahojky, podle mě si nejvíc škodíš tím, že se snažíš zavádět mu režimy. A to ještě ne podle jeho potřeb, ale podle toho, jak sis to určila, že by to mělo být správné. Přes den ho nejspíš přetahuješ, takhle malé dítě není potřeba utahat, aby pak večer lépe usnul. Naopak je to na škodu a usne tak hůře. Večer sis pak řekla, že bude usínat po tom rituálu v 8 hod, ale blbé je, že jemu je srdečně jedno, kolik je zrovna hodin a že jsi mu určila, že bude spát po koupání. Má rada je naprosto jednoduchá. Nauč se svému dítěti rozumět a dávej ho spát, když je zrovna unavené. A samozřejmě ho nenuť spát, když není unavené. Kašli na pevně dané časy. Já to takhle se synem dělala a nemusela jsem prakticky uspávat - když jsem vyhůídala ten správný okamžik, byl tuhej hned. Zajímavé je, že ač jsem odpůrce režimů a nenutím ho spát v žádný konkrétní čas, mohla bych si podle něj řídit hodinky.

ladyhacek
11. led 2015

@lenineek spurt je myslím rychlý růst - potřebuje více mlíčka častější kojení než doposud, myslím, že to nastává kolem 2-3 měsíce

lenineek
autor
11. led 2015

@mysicka_lb
Kdyz ono to bylo vse tak skvele a pohodlne, po koupani a kojeni pokazde hned usnul, vzbudil se pravidelne ve 2hod a v 6hod na kojeni, myslela jsem si, ze delam dobre, kdyz bude od malicka usinat v urcitej cas :(

palkovaadela
11. led 2015

Já osobně teda nekoupala každý den ale každý druhý - třetí, ono to miminko není tak špinavé nemá od čeho 🙂 a zvlášť to bylo kvůli tomu, abych mu tím koupáním zbytečně nevysušovala pokožku. A co se týká spaní s tím jsme taky bojovali pár dní pak jsme přišli na to, že když si s ním lehneme a dáme si ho bříškem na naše břicho a škrabkáme po zádíčkách a broukáme si tak během 15 minut spal a to až do rána do 6 🙂 Pravidelný režim se nám podařilo "nastolit" až tak kolem 3 měsíců 🙂

kackaj
11. led 2015

Zavinovačkaaa...u nás pomohla jedině zavinovačka, netrhal sebou a usnul jak na lusknutí prstu...ale mě to trvalo, než jsem na to přišla. Pak jsem to praktikovala snad do roku...zatáhnout ručičky, usnul do minuty a pak jsem ho po čase uvolnila a malý spal do rána už (já to ale objevila myslím až ve 2 měsících, to už je mimčo taky jiné). Případně, pokud má i ty břišní potíže....probio kapky BioGaia tuším, nahřívací polštářek na bříško taky zavázat do zavinovačky a kakat jsme pomáhali docela dlouho rektální trubičkou. Nezvykl si na to, je to v poho. Držím pěsti, ať to brzy rozlousknete a jste spokojení všichni🙂

zuzik24
11. led 2015

Víš, ono je to opravdu tak, jak píšou holky přede mnou. Já měla s dcerou taky problémy se spaním, do šestinedělí spala naprosto ukázkoě a hned, po šestinedělí jako by mi někdo vyměnil dítě, nechtěla za žádnou cenu usnout v postýlce, vyřešila jsem to tak, že jsem ji uspávala na sobě, ono je to pro mimi nejpřirozenější než když je šoupnuto po těsném kontaktu (kojení) do postýlky, kde necítí lidské teplo. Takhle malé miminko bych nenechala plakat a už vůbec nenechala bych ho vyřvat, to je pro něj strašné trápení, zná jen Tebe a potřebuje Tvou blízkost. Dopřej mu ji a vůbec neřeš čas, s takovýma prťouskama nemůžeš počítat s nějakým režimem. Časem vypozoruješ, kdy je unavený a kdy není, nedávej ho spát, když Ty potřebuješ udělat oběd, uklidit atd., ale kdy potřebuje on. Věř mi, že jak mimi poroste, budou se jeho usínací a spací návyky měnit ještě tisíckrát 🙂 Chce to trpělivost a pevné nervy, držím palce 😉

tarra27
11. led 2015

@lenineek vůbec si to nevyčítej....taky jsme neměly zkušenosti a ptaly se 😉

nepřetahovat jak radí holky je rozumné...brzy se srovná samo....nám holky nekdy usnuy v pet odpoledne a spaly do sedmi a je pak jasné, že v osm spát nešly....a taky měly po šestinedelí asi týden že spaly jinak ale když jsme je nechaly, krásně se zaklidovaly a měly svuj režim.....nechej vše na miminku, ono si řekne...i kdyby usnulo v 18,30 aq probudilo se 20,30....nechej ho.....a klidnje at spí s tebou v posteli...my přidali postel a spaly s náma...nejrpve jedna....a pak jsme udelali letiště na zemi a spali jsme tam všichni...s manželem jsme si davali rande v obývaku 🙂)))

a prosím tě neřeš zbytečně uklid....na prvním míste díte - najedené, přebalené, v čistem....venuj se jemu....pak ty a ono se to nezblázní, když nebdueš mít vše do puntíku.... 😉 uklízet mužeš v duchodu....to můžeš píglovat a leštit skleničky....ted si užívej mimča (neříkám mít hnus a špínu, ale nepřehánet to .) )

werunqa
11. led 2015

@lenineek
Určitě ho nenechávej vyplakat,na to je moc malinký (doporučuji přečíst knížku Nejšťastnější miminko v okolí 😉 )
Náš malý se od narození nakojil a hned spal, pak ze dne na den to co popisuješ.Trvalo to 8 dní a pak se to dalo zase do normálu-měl růstový spurt.
Ten růstový spurt bývá mezi 3.-6. týdnem a ve 3. a 6. měsícem.Naše malá ho měla ve 4 týdnech a syn ve 3 měsících..
Nebo může trpět kolikami.To naše malá taky měla..syn naštěstí ne 😎 .

Jinak teda jsem malého od narození pevně zavinovala.Jinak by sebou mrskal a neusnul by .Zavinujeme pořád a to má skoro půl roku.Dcera byla zavinutá do 5 měsíců,ale ona ráda spala i na bříšku.Syn ne,takže zavinujeme a až usne,tak se mu to zavinutí povolí a pěkně spinká 🙂

V každém případě doporučuji chovat a chovat a chovat-tím opravdu nic nezkazíš 😉

Jinak když nemůže náš malý usnout,tak mu pouštím bílý šum (na youtube.com) a za chvilku je tuhošek 😉 .U dcery jsme používaly uspávání na baloně,když nemohla usnout sama a to nám vydrželo do jejího půl roku.A v pohodě.Pak jsme to utnuli a usínala sama..

Jen si užívej to malinké miminko..za pár let o to naše pomazlení a potulení nebudou ani stát-až z nich budou puberťáci 🙄 😅

sweet81
11. led 2015

Nám pomohla taky zavinovačka, vždy jsem ho obmotala a stáhla, že vypadal jak vánočka😊
Jinak jak radí holky.

kackaj
11. led 2015

Určitě, miminka tulení a kontakt určitě potřebují....ale, jsem taky za to, aby si i maminka chránila sama sebe. Tzn. pokud je unavená a fakt to nedává, nemusí za každou cenu dítě muchlovat🙂 Já vím, že každá to tak nevidí, ale já to vidím tak, že každý se potřebuje kvalitně vyspat, tudíž pro moje mimča jsem vždy chtěla taky ten kvalitní a dlouhý povzbuzující a síludodávající spánek. Nešlo jen o to, že i já se vyspím, ale že i to vyspané mimčo je pak spokojené. Takže jsem se o to usilovala a u obou se mi to podařilo bez větších potíží. Muchlovali jsme se přes den kdykoli, v noci se spalo poklidným spánkem a všem nám to jen prospělo. Tím na nikoho nechci útočit nebo nedejbože něco vnucovat, jen že ty pohledy na věc jsou dva ne-li víc🙂 Jakože někdo říká "no a co že mimčo nespí, nebo no a co, že se nevyspím", ale pro mě je spánek rodiny věc až skoro posvátná😀 Prostě nejde o pohodlí, ale o spokojenost... Já myslím teď, že jsem se zbytečně rozepsala, že to sem snad ani nepatří, tak se omlouvám, ale už jsem to ze sebe taky jednou chtěla dostat🙂 Jinak malého jsme teda zavinovali a malou ne (teda ne tak silně, ručičky měla volně venku), tu jsem ze začátku kojila snad po hodině a po měsíci byla už spokojená, kojení dostalo 2-3hodinovou frekvenci, v noci jsem vstávala myslím jednou. Malá si navykla na dudlík a chlupatou dečku, kteréžto duo teď sebou tahá kde se dá...takže jsem zvědavá, jak budeme od tohoto odnaučovat😀

festa
11. led 2015

Jestli se budí trhnutím, tak také doporučuju zavinutí s ručkama u těla. Celkově na metodu podle Karpa nedám dopustit a lituju, že jsem ji na syna nepraktikovala hned po porodu, ušetřila bych si měsíc a půl řevu. Jinak co se týče režimu, tak já myslim, že naopak děláš dobře.
http://www.jaknamiminka.cz/harvey-karp-nejstast...

petra4040
12. led 2015

@lenineek A kdy spí naposledy přes den? Náš malý už od malička jakmile usnul po 16. hodině (chodil spát v 8), tak už nezabral. Takže po 16. jsem nemohla chodit nikam s kočárem, aby mi neusnul.

charaka
12. led 2015

Ja si myslim, ze chodi spinkat velmi neskoro. Skus ho kupkat uz okolo piatej, potom nech sa este hra... tym myslim, ze sa mu venuj, rozpravaj sa s nim. Po kupkani mu natri brusko "pupikom" a pomasiruj mu ho... kludne ho nechaj spinkat aj v lehatku, hojdaj ho, ale najlepsie je nosenie na rukach... a este po papani ho nechaj aj viackrat odgrgnut... a ked bude napapany, prebaleny, bude sa mu chciet spinkat a napriek tomu bude plakat, tak si ho k sebe pritul/privin takym sposobom, ako ked kojis, ze jednu rucku bude mat za prsnikom, bude citit tvoju blizkost... myslim si, ze aj silny plac po dvoch troch minutkach prestane a zaspinka. A k tomu ho este pohojdavaj... je velmi malicky na to, aby si ho odstrkovala tym sposobom, ze ho nechces ucit spat na rukach...

pavlapl
12. led 2015

A nenapadlo tě třeba že chce být s tebou a ne sám ve studené postýlce? Přečti si tento článek a dej na svoje instinkty a ne co by se mělo dělat http://www.suenee.cz/proc-africke-deti-neplacou/. Užívej si chvilky s miminkem strašně rychle vyrostou.

jancip
12. led 2015

Pokud ho nechces nechat vyrvat, tak se smir s tim, ze ho budes muset uspavat na rukach. A ze si na to zvykne? On je zvykly na kontakt a chce ho dal, takze ano, mozna to nebude miminko, ktere polozis a ono usne. Zalezi na Tobe, jakou cestou se das....ja prvni mesice uspavala pevnym zavinutim i s rucickami do specialni zavinky a hopsala na balone, jinak to neslo.

latkovkybrno
12. led 2015

U nás je nejlepší zavinovačka. Nebo nosítko. Když má volné ruce, tak s nima máchá a máchá, mele se, pláče... jakmile zavineme, usměje se, uvolní, dá hlavičku na bok a chrní. Už ji ani nemusíme nosit, nic, jen se položí na gauč nebo do postýlky a do pár minut usne... jakmile si vystrčí ručku probudí se a pláče dokud ji zase neschováme.. Přes den ráda chrní u mě v nosítku 🙂 Jinak tedy spí vedle mě v postýlce bez bočnice a kdykoli se vrtí, vezmu si ji k sobě, pomazlím, pohladím a je tuhá 😉 usneme obě a když mě bolí záda, jen ji přesunu o 30cm dále do její postýlky 😉

latkovkybrno
12. led 2015

@jancip Nesouhlasím s vámi. Jedná se o 6 týdenní miminko. Nenecháváme dceru NIKDY vyřvat a pomaličku si zvyká sama na spánek bez pomoci, lépe a lépe.. Má necelé 3 měsíce.. Jde to i bez křiku si myslím.

jancip
12. led 2015

@latkovkybrno ale ja nikde nepsala, ze souhlasim s tim, ze se ma nechat dite vyrvat....ale ze je na ni, jakou cestou se da....ja sama uspavam velmi slozite od mimina, nyni bude mit syn 3 roky a usinam porad s nim napr. vcera hodinu a pul a rozhodne nesel spat v 8.

alisek
12. led 2015

@lenineek nejdřív bych zkusila zda není na uspávání po 8h. už přetažený a posunula to cca o hodinku, koupání, masáž, pak nakojit a uvidíš, pokud se to bude více opakovat může to být bříškem a nebo pak už jen zbývá že bude usínat v náručí. Vyplakat? za mně určitě ne. Taky jsem měly vyzkoušeno, že když v postýlce měli kluci hnízdo udělané z kojícícho úpolštáře a nahřátou deku tak se usínalo lépe, hlavně v zimním období

libara
12. led 2015

Je to práce s mimčama. Tohle má moje malá už od příchodu z porodnice a bohužel to trvá už skoro 8 měsíců. Spánek se u nás moc nemusí. Doma přes den usne pouze ve vyjímečných případech...usíná jen v kočárku. A večer...usne, za 20 minut se vzbudí a je s námi do 22 až 23 h. No a potom kolotoč nočního vstávání...dnešní noc byla opět úžasná. Skoro nevidím na oči. Jinak jsem zkusila všechny rady co jsem našla a nic. Přeju ti, ať najdete tu správnou fintu.

fyffes
12. led 2015

Našeho malého jsem do půl roka uspávala v náruči. on tedy špatně spal i přes den, ale večer to bylo strašný. uspávání i 3 hodiny, přesně jak píšete. pár dnů pomáhalo, že jsem zapla vysavač a on u toho usínal. mělo to i své výhody, že jsem měla každý den vyluxováno 🙂 ale vydržte, uspávejte klidně na ruce, nebo u prsa, děti jsou učenlivé a v pozdějším věku se určitě naučí usínat v postýlce. náš chlapeček se to naučil kolem 8.měsíce a ted je vše ok 🙂 (i když jako miminko usínal všude možně, jen aby spal). hodně štěstí a pevné nervy!