Mimi nemusí nikdy přijít - dá se s tím vyrovnat?

trefulka
31. kvě 2015

Ahoj, o dítě se s přítelem snažíme již šestým rokem. Vyjma jednoho biochemického těhotenství po 2. IVF bez jiných dalších dílčích "úspěchů". IVF jsme vyzkoušeli celkem 3x + předtím 5 IUI. Máme za sebou genetiku, imunologii, já i laparku a psychoterapii - dodnes nevíme, proč se nám nedaří, což je asi to nejhorší, když netušíte proti čemu bojujete. Holky mladší než já, které začaly po mně, mají už 2 děti. Dneska jsem ve stavu, kdy si postupně připouštím, že to opravdu nemusí nikdy vyjít a přesto vždy ke konci cyklu znovu a znovu doufám, že třeba už to konečně vyšlo. Úplně rezignovat se mi zatím nepodařilo, spíž se mi podařily minimalizovat projevy každoměsíčního zklamání, kdy už s každým 1.DC neprořvu celý den.

jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
hope01
22. zář 2015

My jsme dospěli k tomu, že zkusíme vše. 😖 Zázrak se asi bohužel nestane. Manžela čeká MESA / TESE, toho se asi bojíme nejvíc. Máme vybraného dárce jako zálohu, přesto doufáme, že se u manžela něco najde ... A snad to vše klapne.
Mám pocit, že s každým novým MS cyklem se do mě vleje energie a někde v koutku duše doufám. Na konci cyklu jsem podrážděná, vzteklá, nešťastná, že zase nic. V blízkém okolí všichni těhotní jak na běžícím páse, přes antikoncepci, ochrany, neplánovaně, nechtěně :( Bolí to 😢 Smířit se s tím asi nedá, ale dá se s tím naučit žít.

bobinka1987
12. říj 2015

@smallinka souhlasím s @obyvatelka. My ale s manželem nepůjdeme do žádného IUI, ani IVF...mám zvýšené riziko trombóz, jednu slabší trombozu z HA za sebou a už do sebe nechci nikdy ládovat jakékoliv hormony.
Navíc se mi morálně příčí nechat oplodnit několik vajíček a ty co jsou navíc pak strkat na mrazák, nebo ještě hůř spláchnout do odpadu (obrazně řečeno). 😒
Dáváme tomu ještě čas, ale asi taky půjdeme do adopce.

smallinka
12. říj 2015

@bobinka1987 V pořádku, to je Vaše věc. Také mám zvýšené riziko trombózy, píchala jsem celé těhu clexan na ředění. Každý má prostě na věc svůj pohled, každopádně přeji hodně štěstí ať se na vás brzy usměje sluníčko 🙂

miska2611
13. říj 2015

v adopci jsem nalezla naději, IVF mi ji vzalo, bylo to o zoufalství a strachu, adopce je jistota, že děťátko jednoho krásného dne budu mít i já a celá ta obrovská bolest desetiletá se rozplyne, tohle bude konec nejhorších let mého života. Všem ženuškám v jakékoliv fázi snahy o miminko chci jen upřímně popřát hodně sil a všechny bez rozdílu obdivuji za to, jak svůj úděl snášejí.

obyvatelka
14. říj 2015

@miska2611 nadherne receno, zcela se s tim ztotoznuji, diky moc ;)

snazimese2015
3. led 2016

Ahoj ,tak já se nějak přidávám k Vám .
Snažíme se chvíli ,no snažíme já to spíš už bojkotovala nějakou tu snahu .za chbili mi bude 26 což jedna katastrofa pro mě ale druhá věc ,dnes jsem šla ke kamarádce a říkám ji že jsem nedostala menstruaci přes 60 dní a že mě je občas takové horko ,ne hic jen mě polije pot a pak zase fajn TT negativní ,a řekla mi že můžu mít přechod ,držela jsem se abych nebrecela docela to zamrzi ,ale i to se může stát ,u nas menopauzu mají ženské kolem 50 .musela jsem to někde napsat jinak bych se zbláznila děkuji

eliska8228
3. led 2016

@snazimese2015 Určitě bych si s tím skočila k lékaři, může jít třeba jen o poruchu štítné žlázy, kamarádce díky ní vypadla menstruace na půl roku a trpěla návaly horka. Snad Ti má rada pomůže 🙂

eliska8228
3. led 2016

@snazimese2015 Ještě bych dodala, že dnes má půlroční dvojčátka a je jí 24 let 🙂

jana113
3. led 2016

Ahojte,
chtěla bych Vás poprosit o vyplnění krátkého dotazníku k mé diplomové práci, týkající se faktorů, které ovlivňují výběr reprodukčního centra. Dotazník je anonymní a neveřejný.

Adresa na dotazník:

https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

Děkuji mnohokrát Jana

merope
3. led 2016

@jana113 Klikla jsem na vyplnit dotazník a mám okno s nabídkou vytvoření vlastního dotazníku - někde je chyba.

snazimese2015
3. led 2016

@eliska8228 určitě ano a děkuju moc 🙂 🙂

jana113
4. led 2016

@merope Ahoj, nevím kde je problém, zkousela jsem to nekolikrat a pokazde to funguje, tak jak ma.

merope
4. led 2016

@jana113 Tak to možná potřebuje nějaké podivnosti (nesnese vypnutý javascript a místo zahlášení se složí, nefunguje pokud mám adblock a podobně).