Miminko mi spí jen na hrudi

karol1996
21. únor 2019

Zdravím, mám třítýdenní holčičku, kterou hrozně trap i prdiky. Zkoušela jsem všechny možné a nic -krom toho, že si ji dám briskem brusle na hrudník a ona usne jak zabita, nepomahalo. Pak mi takhle uz čtyři dny, když ji že ze sebe dám dolu, po chvíli ae začne kroutit a plakat bolestí. Já se moc nevyspim, přeci jen se takhle, když držím miminko spí blbě. Ale teď k jádru pudla. Není to pro ni nebezpečné? Já jsem vzhůru a mám ji vcelku ohlidanou, ale četla jsem hodně o náhlém úmrtí novorozence a bojím se. Moje doktorka mi řekla, ať ji tak nechám, když he v klidu, ale já mám strach..

olga_
21. únor 2019

@karol1996 Opravdu buď v klidu. Máš ji přímo u sebe, to je lepší než tisíc monitorů dechu a poloha na bříšku je taková démonizovaná, ale určitě to není (hlavní) příčina SIDS, ta není snad ani známá. Nám takto jedno dvojče taky určitou dobu spalo - manželovi na hrudi, jinak neuslo, ani u mě 😀. A doteď (8,5 měsíce) preferuje polohu na břiše.

merylinn80
21. únor 2019

Já jsem tedy někde četla, že když spí děti u rodičů v posteli, natož přímo na těle, je riziko náhlého úmrtí dítěte nižší. Vůbec bych se nebála toho, že by ji tahle poloha mohla nějak ublížit. Spíš se bojím o tebe. Za chvilku budeš opravdu vyřízená.

olga_
21. únor 2019

@merylinn80 Přesně tak. Ale třeba manžel s ním podřimoval. Já takto spím při kojení dvojčat (často tak vytuhnu) - jedno se kojí v savčí poloze, druhé leží vedle mě a já spím lehce na boku.
@karol1996 Můžeš se vypodložit po stranách peřinami, matrací, polštáři, abys neměla pocit, že miminko spadne. Nějak si to udělat co nejpohodlnější. Věčně spát takto nebude, ale jde o to "přežít" ten začátek.

stef9328
21. únor 2019

Podle me,zadne obavy mit nemusite. Moje dcera sice mi na hrudi nespala nikdy,ale na brise spala od cca 3tydne zivota do cca 8mesicich (podotykam,pouze na brise) neznala jsem co je to aby mi spala na zadickach,pouze v kocarku. Kazda fotka, na ktere spi je na brise. A potom se to postupne spravovalo a uz pak spala i na zadach. Myslim si, ze miminko samo vi,jak mu je pohodlne

karol1996
autor
21. únor 2019

Děkuji za uklidnění, ona když spí na zadickach normálně v posteli, tak hrozně chropti a i knoura, i vic blinka, takhle mi nezvraci prakticky vůbec a je hrozně spokojená 🙂

codal
21. únor 2019

Dcera mi takhle na hrudi spala dva měsíce, i v noci, když jsem se jí snažila odložit,tak se okamžitě vzbudila..po těch dvou měsících se mi začalo dařit ji v noci odložit na bříško vedle sebe.. přes noc spala výhradně na bříšku do roka,jinak to nešlo..taky jsem se bála nahlého úmrtí kojence,ale pak jsem si řekla,že to prostě jinak nejde,vyspat jsme se musely.. byla jsem hrozně vyčerpaná,ale zpětně na to hrozně ráda vzpomínám, bylo krásný ji mít takhle u sebe..

olga_
21. únor 2019

@karol1996 A ona jí tvoje blízkost (plus také kojení) stabilizuje životní funkce (dýchání, tep srdce), takže si to užívejte. Letí to, letí 😘

smajlinka22
21. únor 2019

Můj chlapeček spal jen u mě na hrudi prakticky celé šestinedělí, teď má půl roku a pořád si na mamince rád pospí 🙂 Jinak spíme od narození spolu v posteli, starší syn spal poměrně hezky v postýlce, s mladším jsem to po návratu z porodnice asi tři dny zkoušela, ale nevyspali jsme se ani jeden a takhle nám to vyhovuje oběma, je to takový můj malý tulič 😍

elis_elis
22. únor 2019

To bylo jako u nas. Mala mi tak taky spavala. Mela jsem taky strach, ale nic se nestalo. A ja byla rada, ze ji mam u sebe.

ladyhacek
22. únor 2019

Spaní nevadí pokud nevadí tobě 🙂.
K bolení bříška. Začni i u sebe - zkus vynechat nějaké potraviny co můžou vadit ( mléko, vajíčko čerstvé pečivo......) A ber probiotika, nejen miminko ale i ty. 🙂
Nám i dost pomohla bezplenková metoda. V klubíčku nad misou se vykadil nebo vyprdel.
Přes den dávej hodně na bříško a cvic s ní ne jen na koliky ale hýbat rukama nohama... Až se budou více hýbat prdíky vymizí, dokud leží střeva se nehybnou, ale můžeme jim pomoci my
Zkusím když tak cviky nafotit, ale až příští týden. Kdy nebyli tady v diskuzi koukni na můj blog. Chtěla bych na téma bolení napsat článek, ale nemůžu se k tomu dostat 🙂

kalafutova
22. únor 2019

@karol1996 a jste si jista ze ma prdiky,mne prijde ze maminky si pletou koliku s prdikmi,prdet predse musi i my prdime,a koloka je kdyz se dite napina rozhazujr ruckama aneda se ken tak utisit....muj druhorozeny syn byl presne to same nedal se odlozit usl jrn ma hrudi,ale tam vydrzel spat i dve hodky,pokud nemaze jine deti kzerym se musite venovat,tak si ho tak nechte a ctete nebo se divejte na filmy,v noci doporucuji spolecnou postel a pri kojeni usnete oba,takhle jsem prezila sestinedeli relativne vyspana a zvkadla se staraz o 4-leteho syna,postupne se to trochu zlepsi,pak jsme ho mohli prendat na postel ci do postylky tam pospal pul hodky tsk chodil spat nekolokrst za den,anebo kdyz se vzbudil s tevem a my videli ze junaveny tak ja nebo manzel jsme si ho vzali na hrud.nyni v 10mes.vydrzi spat pres den i hodku co je luxus....

bayt
22. únor 2019

@karol1996 Buď ráda, že ti zabralo alespoň něco. spaní na tobě je naopak PREVENCE SIDS.

maximaty
22. únor 2019

Malému je devět týdnů dnes a od narození spí jen na mě nebo manželovi nebo v šátku... a my si tu blízkost užíváme 🙂. Víc bych se bála nemít ho u sebe...

ladyhacek
22. únor 2019

Ještě mě napadlo, usne na vás a když jí položíte tak se vzbudí?
Syn se vždy "lekl" pomohla zavinovačka . Druhé zavinuji hodně a spí lépe. První syn zavinovací nesnesl.
Mladší má půl roku a zavinuji ho ten přechod z ruky do postýlky zvládá pak lépe 🙂

A jinak jak píše
@kalafutova bolení, kolika a prdění je něco jiného.
Prdí hodně - což je dobře, blbé je když to nejde
Kolikrát měl nafouklé břicho-uplne vystouplé a řval a řval, ale u mě se většinou utišil.
Jednou to byla hodinová kolika kdy řval a opravdu ho neutisilo vůbec nic ( to bylo po vajíčkách)

karol1996
autor
22. únor 2019

@ladyhacek zavinovat nemůžu, nikam se mi nevejde, na decku na kycle. Přijde mi, ze, co ji mame, je to spaní prostě na prd, muze ji byt nepříjemná?

kittyy17
22. únor 2019

@karol1996 zkus ji po usnutí položit na bok a nožičky pokrcit k bříšku. Ze předu i ze zadu podložit polštářkem, aby se neprekulila. Oba kluci spali výhradně takto, trpěli hodně na prdíky

ladyhacek
22. únor 2019

@karol1996 tak dečka jí může vadit.
Zkusila bych se poradit i s jiným ortopedie tda by jsi ji mohla na noc sundavat, ono se od toho už i upouští 🙂.
A syna zavinuji do dětské deky ( do zavinovačky se mi půlroční už nevede 😀 ) a on se tedy prekuluje na bok, jak píší výše když ho tlačilo břicho dala jsem ho na bok a pokrčila nohy

karol1996
autor
22. únor 2019

@ladyhacek ona spala jen na boki, nez nam dali tu blaznivou decku, s tou musí spat na zádech a to prostě nejde :D

ladyhacek
22. únor 2019

@karol1996 v tomhle se nevyznám možná to bude tedy jen období než decku sundate. Ale vím, že tu psala jedna maminka, že dostali decku a nedávala ji a kyčle pak byli v pořádku, ale já sama bych vez odborníka asi nesundala.
I když na noc??? Právě bych vse poradila když nespí

sasak
6. zář 2019

Není spaní miminka na mem hrudníku nic špatného? Nekde jsem četla, ze bych toto měla omezit na minimum, ze to má špatný vliv na vývoj dítěte. Ale mého syna trápí bříško, i ve spaní je na nem vidět, ze tlačí a jediná poloha kdy si odpocine a usne tvrde je na mě hrudníku. Ale trochu se bojím aby to nebylo častěji než je zdrávo, dokáže takhle spát i několik hodin několikrát denně.

karol1996
autor
6. zář 2019

@sasak
Male je teď 7 měsíců a je v pořádku. Sice jsme cvicily Vojtu, ale to kvůli tomu, že vše dělala úplně jinak :D ma prý hodně napřed psychický vývoj, tak vymýšlí blbiny. Spaní na hrudníku 3 měsíce ji neublížilo, ba naopak. 🙂

lennus
6. zář 2019

@karol1996 Co přes den nosit v šátku? Ono se to brzy změní, vše je jen období, naše malá skoro tři měsíce hrozně plakala po narození, to byl fakt řev, hodně jsem nosila v šátku, pak už dobrý a od té doby zlaté dítě. Když je tak spokojená, přeci ji nenecháš plakat, že?